Skocz do zawartości


Zdjęcie

Darmowy dziennik treningowy - Sporttracks


97 odpowiedzi w tym temacie

#41 vvoitek

vvoitek
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądNowy Targ

Napisano 03 lipiec 2011 - 18:12

Mam pytanie, jak zaimportować trening bezpośrednio z garmina edge 500 do sporttracks?? Bo nie ma go na liście..
Wiem, że da się eksportować do gpx'a z Garmin Connect, ale wtedy nie zapisuje kalorii i może jeszcze czegoś..

#42 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 03 lipiec 2011 - 21:17

W okienku 'Inne zadania' robisz import i kierujesz się do katalogu na garminie pt "historia'. Tam są pliki *.tcx, które sprorttracks czyta wraz ze wszystkimi parametrami.

#43 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 03 lipiec 2011 - 21:50

Puchaty - trochę się mylisz się. Edge 500 nie zapisuje historii w plikach tcx, tylko fit. Zakładam, że chodzi o wersję programu 2.1 (bo wersja 3 importuje pliki *.fit), w tym przypadku należy posiłkować się albo Garmin Connect, albo Garmin Traning Center -> wystarczy wykonać eksport nie do gpx'a ale do tcx'a. Można i w innych programach np. Tcx conventer, ale program nie obsługuje fit bez danych gps (np. jazda na trenażerze). Dlatego do konwersji polecam GTC, program prosty i nie wymaga dostępu do internetu. W obecnej wersji GTC można wczytać plik *.fit bezpośrednio przez File -> Import [...] -> History. Lepsze i szybsze niż robienie "Receive from device". Historia w E500 znajduje się w folderze X:\Garmin\Activities (gdzie X to litera dysku garmina - dopasować do siebie, u mnie w lapku to 'D'). Wczytujemy, następnie prawy klawisz na wczytanej aktywności i eksportujemy do tcx.
W przypadku używania Garmin Connect, po prostu robisz eksport do tcx i wczytujesz wyeksportowany plik do ST.

O ile się nie mylę, to podczas eksportu do tcx gubione są dane temperatury - reszta danych jest eksportowana (łącznie z mocą itd.), akurat dane temperatury z E500/800 są czasami mało wiarygodne. Zwłaszcza na początku treningu (pierwsze ok. 15 minut) i po podgrzaniu słoneczkiem. W St posiłkuję się wtyczką GPS2PowerTrack - Weather. Po dobrym skonfigurowaniu uzyskuję (przybliżone, ale całkiem niezłe) dane o temperaturze, wietrze (kierunek, siła, to czy wiał w plecy czy w twarz i jak mocno), ciśnieniu, wilgotności... Dane temperatury pokrywają się z tymi z E500 (o ile słoneczko nie nagrzewa bezpośrednio komputerka), prawdopodobnie reszta danych też jest zgodna ;-).

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#44 Xevronix

Xevronix
  • Użytkownik
  • 109 postów
  • SkądNowy Dwór Gdański

Napisano 13 lipiec 2011 - 13:26

Orientuje się ktoś, jak wpisując "ręcznie" dane z treningu można wpisać największą prędkość?
Nie mogę znaleźć opcji, pokazuje mi w polu "Najszybciej" prędkość średnią z trasy...

#45 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 postów
  • Skądelbląg

Napisano 13 lipiec 2011 - 21:47

Siemka
Pobrałem ST 2.1 z linku podanego wyżej i ST3 bez ograniczeń czasowych z tej strony. Której wersji lepiej używać z Garminem E500? Czy ten ST3 posiada te wszystkie funkcje które są w pluginach do ST2.1?

Pierwszy raz widzę ten program na oczy, dlatego zadaje takie, dla niektórych może oczywiste, pytania.

Dobra, teraz zauważyłem, że mogę zaktualizować program, ale muszę go dodatkowo opłacić. A wtyczki ma wgrane takie:
1. Garmin GPS Plugin
2. Map Provider for Google Maps
3. World Weather Provider

#46 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 lipiec 2011 - 22:56

kuba259, lepiej 2.1 z powodu braku ograniczeń w ilości wtyczek - oczywiście jeśli nie chcesz płacić, bo w przeciwnym wypadku wersja 3 a wtedy płacisz (za wtyczki także) i wymagasz ;-) .

#47 remio666

remio666
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • SkądOstrołęka

Napisano 06 sierpień 2011 - 12:42

Jak dla mnie stronka endomondo.com bije wszelkie programy i inne witryny na głowę. Takie moje zdanie. :mrgreen:

#48 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 06 sierpień 2011 - 14:26

Jak dla mnie stronka endomondo.com bije wszelkie programy i inne witryny na głowę. Takie moje zdanie. :mrgreen:


nie ma zgody

Tompoz

#49 rafus49

rafus49
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądLipsko

Napisano 07 sierpień 2011 - 13:53

Jeśli ktoś korzysta z endomondo, to może mnie dodać do znajomych.
Szukać: Rafał Studniarz

pozdro :D

#50 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 sierpień 2011 - 12:52

Czy Wam też nie działa od wczoraj wyświetlanie map google, czy to tylko efekt uboczny jakiejś aktualizacji windy?

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#51 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 sierpień 2011 - 23:41

U mnie działa.

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#52 Polis

Polis
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Skądw-wa

Napisano 24 wrzesień 2011 - 10:43

Witam :)
Czy ktoś wie jak zaimportować pliki z Polara do ST3? Używam zarówno Polara 725XT jak i Garmina, niestety przy imporcie treningów do ST3 z polara, program nie widzi żadnych wykresów prędkości,tętna itd. Dane treningu w podsumowaniu sa. Nie potrafię sobie z tym poradzić.
Pozdro :)

#53 Tankian

Tankian
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądKraków / Nowy Sącz

Napisano 24 wrzesień 2011 - 17:52

Da się skądś jeszcze ściągnąć ST 2.1 ? Gdzie nie kliknę to odsyła mnie do wersji 3... :-/

#54 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 wrzesień 2011 - 10:12

Tankian, przejrzyj wątek trochę dokładniej. Kilka stron wcześniej chyba Prozor podawał linka do gotowej paczki - program w wersji 2.1 + kolekcja wtyczek. Za co mu zresztą chwała i wielkie dzięki!

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#55 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 26 wrzesień 2011 - 11:39

No właśnie, wstyd - na poprzedniej stronie wątku jest odnośnik - wpis z 3 czerwca, wystarczy uważnie przeczytać...

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#56 olek123

olek123
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądTarnów

Napisano 11 listopad 2011 - 17:13

Posiadam Polara dlatego zbędna mi jest mapa z przebiegiem trasy, czy jest jakaś wtyczka lub można ustawić w programie żeby w tym miejscu znajdował się wykres stworzony przez Polara (wysokość/prędkość/puls)?

#57 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 listopad 2011 - 19:18

olek123, korzystasz już z programu, czy pytasz ogólnie?
Sporttracks umożliwia tworzenie wykresów zawierających praktycznie dowolnie wybrane zarejestrowane dane, w tym te, które wymieniłeś.

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#58 olek123

olek123
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądTarnów

Napisano 12 listopad 2011 - 19:59

Dopiero zainstalowałem program, chodzi mi o to żeby wkorzystać puste nieużywane pole.
Wam też nie wyświetla się mapa? (mam wersję 2,1)

#59 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 listopad 2011 - 20:19

Wam też nie wyświetla się mapa? (mam wersję 2,1)

Jeśli standardowa mapa się nie wyświetla to zainstaluj wtyczkę Apply Routes.

#60 olek123

olek123
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • SkądTarnów

Napisano 12 listopad 2011 - 20:27

Wtyczka zainstalowana ale mapa dalej się nie wyświetla, może dlatego, że nie mam śladu zapisanego (posiadam polara)



Dodaj odpowiedź