Skocz do zawartości


Zdjęcie

Darmowy dziennik treningowy - Sporttracks


97 odpowiedzi w tym temacie

#21 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 wrzesień 2010 - 15:49

Tak, wersja 2.1 ciągle jest dostępna do pobrania, choć znalezienie linka nie jest takie łatwe. Tutaj jest wersja 2.1
Warto z katalogu wtyczek wersji 2.1 ściągnąć sobie wszystkie wtyczki, które nie wymagają opłacenia "dotacji". Jest ich sporo, a zanosi się na to, że od stycznia 2011 mogą być niedostępne.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#22 rafbike

rafbike
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądKrosna

Napisano 19 styczeń 2011 - 20:54

Witam
mam takie pytanko, nie zachowały się komuś jakieś wtyczki na dysku do wersji 2.1 ? chyba już wszystkie aktualne wtyczki są teraz albo płatne albo na nową wersje

#23 tomacias

tomacias
  • Użytkownik
  • 208 postów
  • Skądopolskie

Napisano 19 styczeń 2011 - 22:09

rafbike,

zachowały się komuś jakieś wtyczki na dysku do wersji 2.1


jak coś znajdę na dysku to wyślę na priv.
W końcówce roku na wieść o skomercjalizowaniu ST, chyba coś zarchiwizowałem ... muszę poszukać. Wiele tego nie będzie ale zawsze coś...

#24 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 20 styczeń 2011 - 08:03

jak coś znajdę na dysku to wyślę na priv.

To ja też poproszę.

#25 Gosc_T.o.m.p.o.z_*

Gosc_T.o.m.p.o.z_*
  • Gość

Napisano 20 styczeń 2011 - 09:51

Witam, mam pytanie, czy zna ktoś program do zapisu śladu GPS na tel komórkowy (symbian S60). Dzisiaj zapisałem trasę programem GpsTrack, ale mam tylko punkty i odległość, brakuje czasów na punktach.


tak do końca nie kumam ale czy nie będzie ci pasował system www.endomondo.pl i jesgo software na komórkiw tym zakresie ?

Tompoz

#26 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 20 styczeń 2011 - 11:57

Witam, mam pytanie, czy zna ktoś program do zapisu śladu GPS na tel komórkowy (symbian S60). Dzisiaj zapisałem trasę programem GpsTrack, ale mam tylko punkty i odległość, brakuje czasów na punktach.

http://www.trekbuddy.net

Super program. Fakt, że pisany był z myślą o użytkownikach telefonów obsługujących tylko JAVA, ale teraz już się wszystko zmienia. Na Symbiana również jest. Używam go od roku i jest super. Mapki robię sobie samemu w 5 minut jakiekolwiek chcę i skąd chcę. Nie zgubiłem się z nim nigdy na rowerze jak i poprowadził mnie po wielkich miastach. Polecam

#27 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 styczeń 2011 - 20:54

Mój post jest z lipca, problem rozwiązałem programem trekbuddy działa bardzo fajnie. Polecam jak najbardziej do komórkowych gpsów. Dzięki za zainteresowanie tematem:) W miarę możliwości przetestuję Endomondo wspomniany przez Tompoza.


#28 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 styczeń 2011 - 00:03

Witam
mam takie pytanko, nie zachowały się komuś jakieś wtyczki na dysku do wersji 2.1 ? chyba już wszystkie aktualne wtyczki są teraz albo płatne albo na nową wersje


Mam zarchiwizowaną całość tzn. program + wszystkie bezpłatne wtyczki. Jest tego ponad 23 MB. Sprawdzę jeszcze w pracy ile tam mam tego dobra :). Jak będzie zainteresowanie, to mogę zrobić jedną paczkę i wrzucić na serwer do pobrania.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#29 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 21 styczeń 2011 - 11:30

Mam zarchiwizowaną całość tzn. program + wszystkie bezpłatne wtyczki. Jest tego ponad 23 MB. Sprawdzę jeszcze w pracy ile tam mam tego dobra :). Jak będzie zainteresowanie, to mogę zrobić jedną paczkę i wrzucić na serwer do pobrania.

Byłbym wdzięczny jakbyś wrzucił na jakiś serwer do pobrania lub bezpośrednio na maila.

#30 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 styczeń 2011 - 15:34

Też jestem zainteresowany.
A wiesz może jak długo ta wersja będzie działała?

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#31 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 styczeń 2011 - 16:15

Też jestem zainteresowany.
A wiesz może jak długo ta wersja będzie działała?

Do końca świata i jeden dzień dłużej :lol: . Ta wersja nie ma ograniczeń czasowych.

#32 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 styczeń 2011 - 22:06

Dokładnie - ograniczeń czasowych nie ma, jedynie wsparcie dla tej wersji było udzielane do końca 2010 roku. Czyli od początku bieżącego roku na stronie www twórcy nie znajdziemy wersji 2.1 i wtyczek do niego (chyba, bo nie sprawdzałem ostatnio ;)). Zresztą z dostępem do w/w był kłopot wkrótce po wydaniu wersji 3. Trzeba było troszeczkę poszukać (ale tylko troszeczkę).
Postaram się do jutra umieścić w tym poście link do paczki danych zawierających program i wszystkie darmowe wtyczki.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#33 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 22 styczeń 2011 - 13:24

Ok, trochę trwało (wczorajsza awaria serwera....) do pobrania paczka SportTracks v.2.1 z wtyczkami free

Nazwa użytkownika: forumszosowe
Hasło: forumszosowe

Archiwum 20,1 MB zawiera program plus wszystkie wtyczki free, których oczywiście nie trzeba wszystkich instalować, wystarczy wybrać co Wam jest potrzebne.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#34 rafbike

rafbike
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądKrosna

Napisano 22 styczeń 2011 - 19:01

No jest tego trochę wielkie dzięki prozor

#35 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 styczeń 2011 - 20:38

Dzięki :-)
Teraz będę musiał szukać co jest do czego, skoro już tyle tego mam :mrgreen:

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#36 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 23 styczeń 2011 - 00:52

:) Ponoć od nadmiaru głowa nie boli, aczkolwiek trzeba po prostu wybrać wtyczki, które są potrzebne i będą używane. Reszta nie musi być instalowana, lub po instalacji można je odinstalować.
Miłego używania :)

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#37 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 02 czerwiec 2011 - 10:02

Ok - ważna informacja dla użytkowników Sporttracks'a w wersji 2.1

Przypadkiem znalazłem ostatnie aktualizacje bardzo użytecznych wtyczek:
Dokładne opisy wtyczek (j. angielski) znajdziecie
TUTAJ tu tylko parę słów:

1. Overlay - moja ulubiona wtyczka: najlepiej używać z raportów, zaznaczyć dwa (lub więcej), wybrać edycja -> overlay of 2 activities. Uzyskujemy możliwość porównania graficznego dwóch lub większej ilości treningów. O ile w wersji, którą umieściłem w paczce (o ile pamiętam 1.2.x) można było sobie tylko graficznie porównać wykresy, to w wersji 1.9.159 jest sporo użytecznych zmian. Najważniejszą dla mnie jest opcja zrobienia wykresu "show diff" - cóż to takiego? Jest to wykres różnic pomiędzy dwoma treningami! Różnice czasu, odległości i pulsu. Jakie to ma praktyczne zastosowanie? Ano takie, że porównujemy dwa treningi (oczywiście na jednakowych trasach - lub trenażerze) i widzimy dokładnie na którym kilometrze jakie mieliśmy różnice (czasu, pulsu...) i gdzie należy się przy następnym treningu przyłożyć.
W w/w opisie wtyczki jest instrukcja do wersji używanej w ST 3.0 - tamta ma nieco większe możliwości (np. wybór większej ilości parametrów do porównań).

2. Unique Routes - w tym wypadku wtyczka szuka wśród wszystkich treningów identycznych tras (parametry szukania określić należy w preferencjach - głównie chodzi o kierunek trasy, ignorowanie określonej części początku/końca trasy, dopuszczanie części punktów poza trasą, tolerancję). Otrzymujemy listę tras, z danymi (dystans, czas, vśr, śr puls). Teoretycznie w tym przypadku powinno dać się użyć odwołań do innych wtyczek (autora), jednakże nie wszystko tu działa, np. po zaznaczeniu dwóch treningów, prawy klawisz myszy na tabeli -> trening ->overlay i high score wywala błędne odwołanie, TRIMP i accumulated summary działają prawidłowo. No ale jeśli widzimy, kiedy tymi trasami jeździliśmy, to porównać je można na raportach.

3. TRIMP - TRaining IMPulse w skrócie pokazuje jak ciężki był trening, ile czasu w jakiej strefie pulsu. Szczegóły tutaj. - tak jak poprzednio przy overlay - najwięcej porównań uzyskamy z modułu raportów.

4. PerformancePredictor - może trochę bajer, ale szacuje np. (z modułu raporty dla kilku treningów, lub jednego treningu) jakie teoretycznie czasy/prędkości jesteśmy w stanie osiągnąć na zdefiniowanym dystansie, (z modułu dzień: dla jednego treningu): ile sekund możemy zyskać na danej trasie, gdy rzucimy 5kg cielska (albo też przytyjemy), czy też wpływ temperatury na wynik, itd. Trochę naciągane, jak to modele matematyczne....

5. HighscorePlugin - bardzo ciekawa wtyczka, można sprawdzić np. na dystansie np. 5 (10, 30... definiowane przez nas) km jaką mieliśmy najlepsza prędkość śr. (podany początek dystansu czasowo i km) przy jakim śr pulsie i wiele innych statystyk. Wprowadzone zmiany to dodanie różnych filtrów.

6. Accumulated Summary - zestawienie tabelaryczne danych z możliwością wydruku, eksportu do arkusza kalkulacyjnego itd. Dla mnie mało użyteczne, ale jeśli ktoś potrzebuje zestawienie tabelaryczne danych z np. miesiąca to może mu się przyda. Szczerze mówiąc nie widzę zmian w tej wersji.

Większość w/w wtyczek jest dostępna (a część ma sens jedynie) z sekcji Raporty -> Edycja treningu.

Wtyczki są do pobrania ze strony autora

Muszę sprawdzić, czy jeszcze jakiś aktualizacji wtyczek do wersji 2.1 nie było, bo opieranie się na informacjach podawanych przez ST niewiele daje.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#38 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 02 czerwiec 2011 - 11:56

prozor jak to się instaluje do jasnej ciasnej ? Te z twojej paczki to łatwizna...ale to co z posta wyżej to jakaś czarna magia.

#39 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 02 czerwiec 2011 - 12:48

wicki - prosto.
Pluginy do wersji 2.1 mają oznaczenie *.st21plugin - i tylko te należy ściągnąć. Pluginy oznaczone *.st3plugin są do wersji 3.0 i te ignorujemy.
Sposób instalacji jest prosty. Znaczy klikasz na linku do danego plugina, otwiera się strona ładowania tegoż plugina, klikasz raz jeszcze i go ładujesz na dysk lokalny. Następnie już idzie identycznie jak z paczki - czyli najlepiej przy zamkniętym ST kliknąć (lub dwukliknąć, zależy jak kto ma ustawiony system) na plugin, poczekać chwilę, wyskoczy komunikat, że plugin się zainstalował.

Kolejne zaktualizowane wtyczki są pod tym linkiem.

MiscPlugin - dodaje funkcje:
ExtendGPSTrack - jeśli kiedykolwiek zaczynaliście trenign bez ustalenia pozycji gps, to jest to coś dla Was. Można dodać punkt startu, jak też uzupełnić brakujące dane gps.
SetTimeGPS - jeśli ktoś tworzy manualnie ścieżkę gps, to mu się to bez wątpienia przyda.
Insert Pauses if there is a time-gap for GPS points - jeśli Wasze urządzenie nie ma funkcji autopauzy, albo też zapomnieliście ją włączyć, to ta wtyczka utworzy pauzy w miejscu zatrzymania się - np. na światłach.
Adjust Pauses to Device - użyteczne zwłaszcza dla E705, który potrafi wstawiać zły czas przerw.
Detect rest laps - ustawia znacznik aktywności międzyczasów, gdy wykryje że pierwszy lub ostatni międzyczas jest krótszy niż 1km, prędkość międzyczasu jest mniejsza od średniej o 10%, gy pierwszy i drugi międzyczas jest wolniejszy od średniej o 10% i te dwa międzyczasy są krótsze niż 2*1km.
Apply Elevation Track to GPS elevation - przydatne w przypadku użycia danych z dwóch różnych urządzeń np. gramin + polar (kiedyś tak robiłem jak nie miałem e500), zapobiega ignorowaniu ścieżki elewacji.
Remove identical GPS locations while moving - dla edge 705, mający bug w oprogramowaniu, drugi zapis nie miał zaktualizowanej pozycji gps - może bug zostął już usunięty, jeśli nie, to wtyczka interpoluje drugą pozycję.
FixHR - znowu coś dla użytkowników Garmina (choć nie tylko). W przypadku gdy nadajnik pulsu potrafi przez chwilę pokazywać bzdury typu puls 220 lub poniżej spoczynkowego, wtyczka potrafi to skorygować. Wtyczka niestety nie ma GUI, konfiguracja musi być zrobiona w pliku Preferences.System.xml Sporttracks'a. Opis co i jak w wyjaśnieniach tu zawartych


Uwaga - MiscPlugin domyślnie jest nie aktywny, trzeba zaznaczyć co nam potrzebne w preferencjach.

GpsCorrectionPlugin - usuwanie błędnych danych w ścieżce gps,
IBikeFixer - dla użytkowników pomiaru mocy iBike Power, rejestrowanych przez np. urządzenia Garmin e500 itp. naprawia niezgodność zapisów (w przypadku zerowej mocy iBike Power podaje pauzę, gdy garmin zapisuje inne dane).

Jeszcze wtyczka "Trials" jest zaktualizowana, ale u mnie nie działa, tak więc zostawiam starą wersję. Wtyczka służy do zdefiniowania kawałka trasy np. podjazdu, który pokonujemy w różnych trasach i możemy porównywać różne treningi pod kątem tylko tego jednego kawałka.

Jak znajdę chwilę, to zaktualizuję paczkę.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#40 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 03 czerwiec 2011 - 11:04

Ok - zaktualizowana paczka na serwerze:
SportTracks 2.1 (2011.06)

Login bez zmian, do hasła dodać bieżący rok (bez przerw). Poprzedni link nie aktualny - mogłem zamienić pliki, ale coś się rozpowszechniło bezpośrednie kopiowanie linku, bez odwiedzenia naszego forum ;)

Ps. W paczce są dwa pluginy Trails - jeśli ten nowszy nie będzie działać (u mnie nie działa), to zainstalujcie starszy.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź