Skocz do zawartości


Zdjęcie

Malowanie ramy


312 odpowiedzi w tym temacie

#1 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 15 lipiec 2007 - 16:27

chyba muszę pomalować ramkę i nie wiem czy użyć proszku czy akrylu...

jeżeli ktoś ma sprawdzonych lakierników na terenie lubelszczyzny to proszę o namiary na w/w

#2 wunderfaust

wunderfaust
  • Użytkownik
  • 455 postów
  • Skądz neta

Napisano 15 lipiec 2007 - 18:42

z malowaniem u lakierników jest problem - nie każdy chce a jak chce to nie każdy zrobi to dobrze. Dlaczego? Dlatego ze rama rowerowa jest dośc uperdliwa jak chodzi o przygotowanie do malowania. To nie jest plaska powierzchnia jak maska samochodu i dobre przygotowanie ramy to dośc pracochłonna sprawa. Zapomnij też o kolorowych aplikacjach, napisach czy przejściach barwnych. Pomalują na jeden kolor a reszt to naklejki.
Najlepiej jakbyś sam przygotował ramę i znalazł kogoś z agregatem i pistoletem. Bierzesz lakier jaki chcesz, bazę i jazda. wycinasz szablony, malujesz na to lakier i gotowe. Można też w firmie reklamowej zrobić naklejki ale to dziwnie trochę wygląda na ramie.
Proszkowy lepszy ale trzeba miec piec. akryl jest ok. prowidłowo nałożony będzie twardy i wytrzymały ale trzeba przestrzegać procedur i czystości materiału.

#3 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2007 - 19:06

Ja na ten przykład miałem rowerek składany i malowany na zamówienie . Była możliwość określenia barwy i ewentualnych cieni czy przejść. Napisy oczywiście na życzenie . Poprostu full wypas. Jeżeli w Toruniu jest taka firma myślę ze w innych miastach też nie powinno być problemu. Z tego co wiem pomalowanie ramy i umieszczenie na niej napisów to kosz w granicach 300 zł.

#4 miro

miro
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądMalbork

Napisano 21 lipiec 2007 - 19:41

Mój brat malował u lakiernika w Malborku, lakier (kolor z palety Kawasaki, ze złotą perłą) kosztował go 62zł (300 ml). Koszt polakierowania razem z kilkoma warstwami podkładu i złotej farby wyniłósł 100zł.
Ramę przygotował samemu, oddając do piaskowania (drobnym ziarnem).

#5 tomas

tomas
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Skądpoznań

Napisano 24 lipiec 2007 - 12:23

Ja swój rower pomalowałem sprayem :-/ wiem wiem nie ma sie za bardzo czym chwalić. miał być pomalowany akrylem "po znajomości" ale fachowo ale nie wyszło...kolorek wyszedł mi ładny tylko wiem że takie malowanie niejest zbyt wytrzymałe i trwałe ale narazie wszystko jest dobrze a że jestem amatorem to nie bede inwestował w ten rower wszystkich swoich pieniędzy....za jakiś czas może sprawie sobie nowy rowerek




Dołączona grafika
Shot with DSC-H1 at 2007-07-05

Dołączona grafika
Shot with DSC-H1 at 2007-07-05

Dołączona grafika
Shot with DSC-H1 at 2007-07-05


Dołączona grafika
Shot with DSC-H1 at 2007-07-05

Dołączona grafika
Shot with DSC-H1 at 2007-07-05

#6 miro

miro
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądMalbork

Napisano 25 lipiec 2007 - 11:51

Swoją ramę pomaluję sprayem, bo chcę zaoszczędzić. Poza tym trochę mi szkoda kasy, żeby za malowanie płacić tyle, co za rower.

#7 tomas

tomas
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Skądpoznań

Napisano 25 lipiec 2007 - 13:32

miro ja też pomalowałem swój rower sprayem wydaje mi się że nie wyszło źle tylko kupując spray nie sprawdziłem jak z niego leci i przy malowaniu kapało mi po była mała dziurka tam gdzie jej być nie powinno :-D


Pozdrawiam tomas

#8 Tik_Tak

Tik_Tak
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • Skądwschodnie rubieże

Napisano 25 lipiec 2007 - 14:50

Ja swoją ramę malowałem w lakierni proszkowej, zapłaciłem 30zł tyle że proszek sam musiałem oddzielnie jeszcze kupić bo nie interesował mnie żaden z kolorów jakie oferował mi lakiernik.

#9 tomas

tomas
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Skądpoznań

Napisano 25 lipiec 2007 - 15:05

ja też szukałem w lakierni ale powiedzieli mi że za pomalowanie roweru (bez piaskowania) wezmą 180 zł więc to nie miało by najmniejszego sensu (więc sam pomalowałem :-P)

#10 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 25 lipiec 2007 - 16:59

dzięki za odpowiedzi, Tik_Tak gdzie tak tanio pomalowałeś swoją ramę?

[ Dodano: 2007-08-26, 14:13 ]
piaskowanie - 20zł
malowanie proszkowe - 25 zł
widok nowej ramy - bezcenny

#11 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 listopad 2007 - 15:02

Może ktoś wie jak jest z piaskowaniem aluminiowych ram podobno podczas tego rama również traci na wadze bo zbiera to wierzchnią warstwę a tego chciał bym uniknąć. Albo jamiś rozpuszczalnik do lakieru no chcę się pozbyć tej warstwy którą mam obecnie i pomalować na nowo.
Jak można to załatwić w Poznaniu i gdzie.

#12 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 17 listopad 2007 - 15:21

Może ktoś wie jak jest z piaskowaniem aluminiowych ram podobno podczas tego rama również traci na wadze bo zbiera to wierzchnią warstwę a tego chciał bym uniknąć. Albo jamiś rozpuszczalnik do lakieru.

Aluminum w rzeczy samej nie powinno się piaskować. Jak masz stary lakier to tylko opalić i oczyścić . Nawet gdyby było można to po co piaskować ? Ta technologia nie do rowerów przeznaczona jest.

#13 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 listopad 2007 - 15:23

a jakie temperatury są przy opalaniu bo alu nie lubi zbyt wysokich?

#14 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 17 listopad 2007 - 15:35

Tak do 450 stopni powinno wystarczyć . Więcej jest ryzyko zmian wytrzymałościowych w stopie . Zaznaczam że info to oparte jest wyłącznie na moich doświadczeniach , poprostu tak kilkakrotnie robiłem i wszystko było w porządku. Zastosowałem zwykłą opalarkę elektryczną z regulacją mocy. Wiadomo lakier sam się nie wypali, za niska bezpieczna temperatura . Trzeba go odpowiednio zmiękczyć i przy pomocy najlepiej czyściwa do polerowania stali KO powinno ładnie schodzić . Jednak nie jest to proces łatwy i przyjemny. ;-)

#15 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 18 listopad 2007 - 11:37

Bzdura z tym piaskowaniem. Jezeli ktos umie to zrobic to nie ma zadnego strachu, wystarczy drobny piaseczek i do dziela. Piaskowalem juz pare elementow do roweru w tym naprawde cienkie golenie do sida i nic sie nie stalo.

#16 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 listopad 2007 - 20:52

a może wie ktoś jeszcze jak będzie z gwarancją po pomalowaniu?

#17 tomacias

tomacias
  • Użytkownik
  • 208 postów
  • Skądopolskie

Napisano 27 listopad 2007 - 21:26

jak będzie z gwarancją po pomalowaniu?


Raczej możesz o niej zapomnieć po takiej operacji :cry:

#18 cassius17

cassius17
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 28 listopad 2007 - 20:30

Witam,
Zna ktoś jakiś zakład lakierowania proszkowego i piaskowania w okolicach Pszczyny(Tychy, Bielsko, Katowice)?

Pozdrawiam

#19 Kuba

Kuba
  • Użytkownik
  • 70 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 grudzień 2007 - 21:28

A czy wygrzewanie przy malowaniu proszkowym nie działa jakoś negatywnie na rame (aluminiową)?

#20 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 grudzień 2007 - 21:46

Na aluminiową podobno nie. Stalowych nie należy malować proszkowo bo wygrzewanie im szkodzi. Niemniej jednak czyni ise to i jakoś jeżdzą.



Dodaj odpowiedź