Skocz do zawartości


Zdjęcie

Malowanie ramy


312 odpowiedzi w tym temacie

#301 erha

erha
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Skądłask

Napisano 18 grudzień 2011 - 14:56

Czy wie ktoś może jak to jest z malowaniem aluminiowych ram, które mają karbonowe tylne widły? Czy można taką ramę oddać na chemiczne usuwanie lakieru i malowanie proszkowe? Domyślam się, że proszek nie przykleiłby się do karbonu, ale aluminiowa część powinna się polakierować. Pytanie tylko, czy te środki usuwające lakier nie zaszkodzą jakoś karbonowi?

Pozdro


dawno temu lakierowałem colnago z widłami z carbonu ,
http://images25.foto...829c2dd2d7m.jpg
powiem ci że nie odważyłem się tego dawać do pieca ani chemicznego ściągania lakieru , widły osłoniłem grubym papierem i okleiłem folią dokładnie następnie poszła rama do piaskowania , potem to już tylko tradycyjne lakierowanie
corratec nie posiada grama naklejek , rama jest lakierowana metodą taką jak lakieruje się auta , czyli na gołą ramę podkład ,szlifowanie , następny podkład jeśli tego wymaga rama , kolor bazowy , oklejanie , lakierowanie wzorów , nakoniec 1-3 warstw lakieru bezbarwnego i gotowe
lakieruję tylko lakierami samochodowymi , nieraz wodnymi ale większość to rozpuszczalnikowe
niedługo zamieszczę gotowego cannondale supersix-a
pozdr.

#302 picca

picca
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 grudzień 2011 - 15:19

Mógłbyś coś więcej napisać o tych lakierach, których używałeś? Ja mam do dyspozycji aerograf i zastanawiam się, jak ewentualnie zabrać sie do malowania ramy i innych części rowerowych. Z tego co wybadałem, większość farb do aerografu to akryle. Zastanawiam się czy jeśli wyczyszczę ramę papierem ściernym, dam podkład akrylowy, przeszlifuję, kolor bazowy (akryl), ewentualnie jakiś lakier z efektem perłowego odblasku albo czegoś podobnego i na to klar, to czy to będzie trwałe. Jakiego lakieru bezbarwnego używałeś?

Dzięki i pozdrawiam

#303 erha

erha
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Skądłask

Napisano 18 grudzień 2011 - 16:22

większość to lakiery i bazy samochodowe , podkłąd dwuskładnikowy , bazy tradycyjne których sie nie szlifuje i na to lakier bezbarwny też dwuskładnikowy , nie stosuję akryli
czy to jest trwałe ?? a czy lakier samochodowy jest trwały , czy lakier na na nowych rowerkach jest trwały , każdy lakier podlega uszkodzeniom każdy się da zarysować , na pewno to co robię nie łuszczy się , nie schodzi pod karscherem ;-) , odpryski od kamieni się trafiają ale na to chyba się nic nie poradzi , jasne można może gdzieś dostać super twarde lakiery bezbarwne i bawić się w wygrzewanie lakierów w jakis dużych temperaturach tylko po kiego , kogo na to stać ,
wg mnie to co uzyskuję w ten sposób jest zupełnie wystarczające i nie ma co więcej kombinować
samym aerografem nie polakierujesz ramy , do samego podkłądu który jest dość gęsty potrzebna jest większa dysza

#304 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 19 grudzień 2011 - 14:42

Erha

Ten Corratec wyglada pieknie!

#305 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 19 grudzień 2011 - 20:52

Zgadzam sie z "przedmowca" , bardzo ladnie Ci to wychodzi , jak bys mogl dac wieksze zdjecie tej ramki Colnago , chetnie przyjrzal bym sie jej blizej ;-)

#306 erha

erha
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Skądłask

Napisano 19 grudzień 2011 - 22:14

jest chyba to zdjęcie na 5 stronie forum , chyba że większa ilość zdjęć tej ramy na mojej stronce [ nie wiem czy tak można sobie wkleić link do stronki ] :-|
http://aerografiti.pl/

#307 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 19 grudzień 2011 - 23:06

Mysle ze smialo mozesz wkleic tutaj swoja stronke , to zaden grzech , tym bardziej ze zdolniacha z Ciebie , powinienes umiescic linkt tez w swoim profilu ;-) ..gdybym mieszkal blizej chetnie podrzucil bym Ci jakas ramke do malowania wedle wlasnego widzimisie , bo widze ze dobry jestes w te klocki :-D

#308 erha

erha
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Skądłask

Napisano 23 grudzień 2011 - 16:25

zgodnie z obietnicą ostatni projekt cannondale supersix

Dołączona grafika

Dołączona grafika

z podziękowaniem dla marca za zmontowanie miniaturek ;-)

koszt tego akurat projektu wyszedł 400zł z widelcem przednim
wiele osób pyta z czego się bierze taka cena . wymienię tylko te podstawowe rzeczy:
piaskowanie 40zł
podkład 20zł
kolory biały [100ml ] czarny [100ml ] 30zł
niebieski metallic [ 100ml ] + zielony [ 100ml ] 40zł
wycięcie szablonów 20zł
koszt folii 20zł
lakier bezbarwny 20zł
to daje nam już prawie dwie setki , doliczyć trzeba jakieś 10 godzin pracy nad taką ramką plus wiele innych drobiazgów typu : rozpuszczalniki , zmywacze do mycia , taśmy do maskowania , jeszcze pare innych by się uzbierało ;-)

#309 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 23 grudzień 2011 - 16:41

piekna robota ! respekt :-) ...w zasadzie to byl bys w stanie wymalowac wszystko na ramce czego tylko dusza zapragnie ? ;)

#310 erha

erha
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • Skądłask

Napisano 23 grudzień 2011 - 16:49

trudno powiedzieć ;-) są różne wzory , mam parę wzorów nad którymi się głowię i nie wiem jak do nich zabrać
z innej beczki : jak tu wmontować miniaturkę na forum [ mam fotki na pcasa ] głowie się z pół godziny :-P

#311 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 23 grudzień 2011 - 18:04

Zglosze sie do Ciebie jak tylko sobie zalatwie jakas fajna ramke , tej czerwonej GIANT`a troche szkoda ;)

Ps; Zdolna "bestia " z Ciebie :mrgreen:

#312 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 grudzień 2011 - 20:29

erha naprawdę pełen profesjonalizm, cena jak na takie detale bardzo atrakcyjna.

Co do miniaturek, to pisząc posta masz do dyspozycji przycisk "Img" tam podajesz link do miniaturki zdjęcia z adresem kończącym się ".jpg"


#313 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 grudzień 2011 - 21:36

Myśle że dobrze by było raczej zrobić galerie na Picassie i wkleić tu linka do niego, ale , dobrze by było aby jedna z galerii pokazywała od podstaw jak wykonujesz taką robote, dzięki temu klientów wiecej ściagniesz ( tak pare fotek poszczególnych etapów jak powstaje cudo ) .
"Custom " bike jest najciekawsze, a nie setki tych samych Treków, Merid i innych robotów.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo




Dodaj odpowiedź