Skocz do zawartości


Pomoc W Zrobieniu Szkicu Diety

dieta kolarstwo szosowe trening zimą odżywianie spalanie tłuszcz szkic mięśnie

35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Krzysztof122_*

Gosc_Krzysztof122_*
  • Gość

Napisano 04 grudzień 2014 - 19:17

Witam. W listopadzie miałem roztrenowanie, a teraz gdy jest sezon zimowy wziąłem się za siłownię. Dodam, że 20 grudnia zacznę biegać, ponieważ będę miał przerwę świąteczną, potem ferie, a potem dni coraz dłuższe więc do wiosny już będę sobie radził czasowo. 

 

Potrzebuję diety, a raczej szkicu i podstawowych rad, ponieważ mam taki przypadek. Poprzez nieprzemyślaną dietę - w złych godzinach itp, przybywał mi tłuszczyk ( tak jestem czuły :) ) .

W sezonie ważę ~ 60 - 62 kg przy 178 cm wzrostu. Teraz mam 64kg. Mam widoczne mięśnie brzucha od pępka w górę, ale da dolna część brzucha się psuła od jesieni, gdy moje treningi to już nie były dłuuugie godziny spędzane na rowerze. 

 

Chciałem, abyście mi doradzili, co jaki czas mam jeść , jaki posiłek przed treningiem tym biegowym - Pon, Śro, Pią i tym siłowym - Wt, Czw, Sob. Oraz jakie produkty mam spożywać, a jakich unikać ? Jakie wspomagają spalanie itp.

 

Mieszkam na mazowszu, więc moje starty zazwyczaj wymagają siły na płaskie etapy. Choć chcę zostać góralem, by w górach w wakacje trochę poszaleć :)

 

Jeśli coś za słabo opisałem to jestem pewien, że rozumiecie o co mi chodzi, bo to powszechny temat i liczę na dobre porady.

 

Dzięki, pozdro :)



#2 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 grudzień 2014 - 21:58

Jedno mi się tu nie zgadza: robisz trening siłowy - zatem potrzebujesz nadwyżki kalorii żeby budować mięśnie.

Z drugiej strony chcesz zbić z wagi - a do tego potrzeba niedomiaru energii.

No sorry, ale tego się nie da połączyć.

 

 


Mieszkam na mazowszu, więc moje starty zazwyczaj wymagają siły na płaskie etapy. Choć chcę zostać góralem, by w górach w wakacje trochę poszaleć :)

Piszesz, że chcesz na wakacje trochę poszaleć i dlatego chcesz schudnąć? A resztę roku planujesz się męczyć? Bo na płaskim potrzebujesz czystej mocy, a nie żadnych tam W/kg. I tak ważysz zdecydowanie z mało żeby radzić sobie z płaskim, nabierz masy, trenuj dalej a będziesz szybszy.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#3 Gosc_Krzysztof122_*

Gosc_Krzysztof122_*
  • Gość

Napisano 05 grudzień 2014 - 14:07

Ja buduję masę i chcę budować, choć liczyłem na wskazówki diety - co jaki czas, jaki posiłek przed treningiem biegowym, oraz jaki przed siłowym i tak samo po w dwóch przypadkach . Oraz jakie składniki pozwolą budować bardziej na sucho ?



#4 Nosek

Nosek
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądDębica

Napisano 05 grudzień 2014 - 15:41

Nic prostszego przelicz sobie co potrzebujesz. 1,8 grama białka na kilogram masy ciała x64 czyli około 115 gram białka x 4 kalorie wychodzi 460 kalorii z białka 5 gram węglowodanów na każdy kilogram 5x64=320 gram x 4 kalorie =1280 reszta z tłuszczu z tym, że kalorii 1 gram ma 9 więc sobie układasz odpowiednio tak aby twoje zapotrzebowanie dzienne + to co zużyjesz na uczenie się pracę i trening było na delikatnym plusie powiedzmy 100-150 kalorii i będziesz łapał "prawie" czystą masę mięśniową.



#5 Gosc_Krzysztof122_*

Gosc_Krzysztof122_*
  • Gość

Napisano 05 grudzień 2014 - 16:02

Dzięki, wezmę się za to. Ale jakie te posiłki przed i po w treningach siłowych i biegowych ???? Oraz jakich prodktów unikać, by nie zalewały ?



#6 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 grudzień 2014 - 16:46

No jak konkretnie piszesz że masa to inna sprawa :)

 Oraz jakich prodktów unikać, by nie zalewały ?

Zalewa nadmiar kalorii, a nie konkretne posiłki. Oczywiście w pewnym stopniu można minimalizować przyrost tkanki tłuszczowej, ale tylko w niewielkim:

Przede wszystkim wyeliminuj w jak największym stopniu fruktozę z diety. A poza tym to manipulacja węglowodanami. Czyli jeśli chodzi o dostarczanie energii to w kontekście treningów biegowych możesz opierać się w większym stopniu na węglowodanach, a w kontekście siłowych bazuj na tłuszczach. A żeby to bardziej konkretnie rozpisać to napisz:

- jak wyglądają te treningi biegowe (czas trwania i intensywność (czy jakieś interwały i inne zadania czy po prostu spokojny bieg w tlenie))

- czy każdy wygląda podobnie, a jak nie to w które dni jak?

- jak wyglądają te treningi siłowe

- i jak powyżej: czy zawsze podobnie czy są różnice?


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#7 Nosek

Nosek
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądDębica

Napisano 05 grudzień 2014 - 17:43

Dokładnie jak wyżej nadmiar kalorii a nie konkretne posiłki. Unikać tylko trzeba niestety wszelakich słodyczy czyli utwardzonych tłuszczów :)



#8 Gosc_Krzysztof122_*

Gosc_Krzysztof122_*
  • Gość

Napisano 06 grudzień 2014 - 10:38

Więc tak : Trening siłowy - Wt, Czw, Sob w formie splitu. 

Trening biegowy ( Gdy będzie już ta przerwa  i od niej do wiosny ) - Pon,Śro mocniej czyli z akcentami siłowymi i interwałowymi, a Pią  - tlen czyli okolice połówki ( 21 km ) nawet  :)



#9 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 grudzień 2014 - 12:06

No to mniej więcej tak to powinno wyglądać (jeszcze zapomniałem spytać w jakich godzinach treningi, więc piszę dla treningu tak w środku dnia):

- dla poniedziałku i środy większość węglowodanów przyjmuj w posiłkach w części dnia przed treningiem + w posiłku potreningowym; później kolacja/kolejne posiłki powinny bazować bardziej na tłuszczach

- dla wtorku i czwartku również większość węgli przed treningiem, z tym że ich udział ogólny w tych dniach powinien być mniejszy; po tych treningach również węgle+białko, z tym że więcej tych węgli we wtorek, w czwartek już niekoniecznie - część można zastąpić tłuszczami

- w piątek w sumie podobnie jak w pon i śr, bo mimo że zapotrzebowanie będzie pokryte w większym stopniu przez tłuszcze, to generalnie będzie większe, więc węgli też trzeba trochę zapodać; chyba że nie będziesz miał czasu na połówkę, tylko zrobisz krótszy trening - wtedy mniej węgli

- sobota już całość bardziej na tłuszczach, po treningu węgli niewiele, głównie białko i tłuszcze

- niedziela też bardziej 'tłuszczowa' :)

Generalnie procentowo B:W:T ja bym to tak rozłożył:

- pon, śr - 15:55:30%

- wt, czw - 20:45:35%

- pt - 15:50:35%

- sob,nd - 20:40:40%

 

I najważniejsze - eliminuj fruktozę do maksimum.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#10 Gosc_Krzysztof122_*

Gosc_Krzysztof122_*
  • Gość

Napisano 06 grudzień 2014 - 17:12

Fruktozę , tzn ? Ciastka, soki itp ? Tego nie tykam :)

 

PS : Dziękuję . Gdy skończę " przygotowania  " czyli bardziej sporadyczne treningi bez planu na dni to rozpiszę jak to wszystko wygląda i jeszcze na PW dopytam :) Póki co pomogliście i dziękuję. I jak coś to trenuję na siłce 18 - 19, a bieganie to średnio 16, a gdy mam kompletnie wolny dzień to jeszcze wcześniej, czyli w środku dnia :)



#11 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 grudzień 2014 - 19:14

Fruktozę , tzn ? Ciastka, soki itp ? Tego nie tykam :)

 

Znaczy wszystko co słodzone. Wiadomo - sacharoza to w połowie fruktoza ;) Ale też owoce bogate we fruktozę, czyli przede wszystkim jabłka i gruszki.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#12 Gosc_Krzysztof122_*

Gosc_Krzysztof122_*
  • Gość

Napisano 06 grudzień 2014 - 20:10

Jeszcze takie pytanie miałem, żeby wyjaśnić. Rozłożyłeś mi na procenty, ile mam jeść BTW, ale z czego najlepiej brać białko , z czego węgle, a z czego tłuszcz ? Podaj kilka przykładów produktów typu kurczak z czymś itp i kilka przykładów jedzenia, które przygotuje w chwilę, np tłuszcz z pomidorami i ryżem . Oraz jakbyś mógł , choćby na priv napisać przykłady diety, od rana do wieczora przyjmując, że trening siłowy wykonuję o godzinie 18 , a trening biegowy ( w inny dzień, wg tego co pisałem wcześniej ) o godz. 16. Wiem, że trochę dużo pytam, ale bym był bardzo wdzięczny. I dzięki :)



#13 Nosek

Nosek
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądDębica

Napisano 07 grudzień 2014 - 09:52

zarejestruj się na http://www.fatsecret.pl/ zlicza wszystkie dzienne posiłki, wszystkie aktywności i wychodzi ci dzienne zużycie na + lub - 

Dodatkowo wiele się dowiesz czego jesz za dużo czego za mało :)



#14 Gosc_Krzysztof122_*

Gosc_Krzysztof122_*
  • Gość

Napisano 07 grudzień 2014 - 10:04

Ok, dzięki ! A czy to jest publiczne, czy tylko ja to będę widział ? :)



#15 Nosek

Nosek
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądDębica

Napisano 07 grudzień 2014 - 10:59

możesz sobie ustawić :) lub dać nazwę po której nikt cie nie będzie kojarzył 



#16 kamyk880

kamyk880
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • SkądKraków/Jasło

Napisano 07 grudzień 2014 - 13:06

@Greek Nie rozumiem, dlaczego polecasz eliminować fruktozę z owoców. Przecież owoce to nie tylko cukry, ale też witaminy i minerały, o wiele lepiej zjeść jabłko i z niego "wziąć" trochę węglowodanów w postaci cukrów niż dowalać więcej przysłowiowego makraronu do obiadu. Chyba, że Cię źle zrozumiałem, bo jeśli chodzi o mnie to owoców staram się nie spożywać po posiłku potreningowym, wcześniej jak najbardziej w celu uzyskania energii potrzebnej na ćwiczenia czy chociażby naukę. Potem lepszym wyjściem będą warzywa.

#17 Nosek

Nosek
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądDębica

Napisano 07 grudzień 2014 - 17:42

Chyba chodziło mu o fruktozę z żelach i innych wspomagaczach w trakcie treningu :)

 



#18 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 grudzień 2014 - 18:49

@Greek Nie rozumiem, dlaczego polecasz eliminować fruktozę z owoców. Przecież owoce to nie tylko cukry, ale też witaminy i minerały, o wiele lepiej zjeść jabłko i z niego "wziąć" trochę węglowodanów w postaci cukrów niż dowalać więcej przysłowiowego makraronu do obiadu. Chyba, że Cię źle zrozumiałem, bo jeśli chodzi o mnie to owoców staram się nie spożywać po posiłku potreningowym, wcześniej jak najbardziej w celu uzyskania energii potrzebnej na ćwiczenia czy chociażby naukę. Potem lepszym wyjściem będą warzywa.

Polecam eliminować fruktozę ze wszystkiego. W owocach jest taka sama jak i w produktach słodzonych.

Witaminy i minerały w owocach? Tyle co kot napłakał. W warzywach owszem, jest ich znacznie więcej i warto je jeść, szczególnie że zawierają bardzo mało fruktozy.

Poza tym nie pisałem o eliminacji cukrów, tylko fruktozy. Glukoza tak naprawdę w prawidłowo zbilansowanym posiłku nam nie zaszkodzi, i to nie tylko po treningu. Tylko glukoza sama niestety nie występuje, chyba że kupimy sobie glukozę krystaliczną ;)

Jeśli już spożywamy fruktozę to najlepszym momentem jest właśnie posiłek po treningu oraz w trakcie jego trwania. I ewentualnie w pierwszym posiłku na czczo, ale po treningu przede wszystkim.

 

 

 


 

 


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#19 Nosek

Nosek
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądDębica

Napisano 07 grudzień 2014 - 19:46

Zdajesz sobie sprawę, że namawiasz do szybkiego nabawienia się cukrzycy ??? Skoki insuliny będą jak skoki na mamucie. Jeszcze nie spotkałem się w żadnej literaturze odnośnie tego co piszesz. Jak możesz podrzuć gdzie to wyczytałeś chętnie poznam teorię.



#20 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 grudzień 2014 - 21:17

Zdajesz sobie sprawę, że namawiasz do szybkiego nabawienia się cukrzycy ???

W jaki sposób niby?

 

 

Jeszcze nie spotkałem się w żadnej literaturze odnośnie tego co piszesz. Jak możesz podrzuć gdzie to wyczytałeś chętnie poznam teorię.

Chodzi o fruktozę? Poczytaj w jaki sposób nasz organizm ją metabolizuje.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 




Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dieta, kolarstwo, szosowe, trening, zimą, odżywianie, spalanie, tłuszcz, szkic, mięśnie