Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najpiękniejsze Rowery I Ramy Z Całego Świata :)


421 odpowiedzi w tym temacie

#381 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2831 postów

Napisano 06 maj 2021 - 21:10

Dzięki, bo w sumie mnie też bardziej podchodzą maty. Chociaż chyba jest trochę ciekawszych opcji.



#382 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 maj 2021 - 21:19

To są bardzo dobre koła i moim zdaniem wyglądają fajnie. Choć fajny wygląd w przypadku tego typu kół to trochę dziwne stwierdzenie, bo jedne od drugich różnią się co najwyżej aplikacją, napisem, więc chyba oceniamy właśnie ten napis, a nie same koła pod względem wyglądu.

 

Można szukać lżejszych - dyskusyjne czy ktokolwiek tę różnicę w wadze odczuje. Chyba nawet tutaj były rozprawy fizyków czy coś takiego jak masa rotująca istnieje i czy ma jakiekolwiek znaczenie - tam chyba wyszło, że nie, ale nie będę się upierał. 

 


  • X-RAY lubi to

#383 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 maj 2021 - 21:47

nie ma? to przejedź się na fatbajku i na najnowszych rovalach alpinist i powiedz że nie ma różniczki :D



#384 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 maj 2021 - 05:40

Ale nie pisałem o porównaniu kajaku do czajnika tylko o karbonowych kołach szosowych, o tej samej wysokości profilu, różniących się wagą o +/- 80-100 gramów na całym zestawie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#385 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 07 maj 2021 - 09:15

O ile Oltre jest kozackie to już te koła Evanlite w tym kolorze tylko paskudzą cały zestaw. Tylko czarny mat ;-)

 

Rower ma błyszczący lakier więc koła mat pasowałyby tu jak kwiatek do kożucha  ;)

Do tego roweru będzie jeszcze jeden zestaw kół z wyższym stożkiem na płaskie tereny, pewnie już w wersji czarnej +  oponki z beżowym paskiem ale nadal w wersji błyszczącej.


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#386 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 07 maj 2021 - 09:22

Właśnie dlatego powinny być matowe, by przełamać błysk lakieru roweru, więc właśnie by bardzo pasowały :-]

 

Tytułem przykładu:

bianchi-oltre-xr4-disc-dt-swiss-arc1400.


  • lupus, cauchy i KonradTrek800 lubią to

#387 msstefan

msstefan
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 07 maj 2021 - 12:59

Wrzucam swój „odwrotny” konfig.

79792b3dea15fd6e33f7d63fbccf372a.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#388 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 07 maj 2021 - 14:29

Powoli przekonuję się do kół mat, w tym przypadku poszedł bym natomiast w złote napisy (na specjalne zamówienie oczywiście)  :)


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#389 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2831 postów

Napisano 07 maj 2021 - 14:37

W przypadku matu w Bianchi komponuje się z tego co widzę z sztycą podsiodłową, siodełkiem, mostkiem, oraz (częściowo) korbą Ultegry. Jak najbardziej kompozycyjnie mat też tutaj ma sens ;)



#390 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 09 maj 2021 - 07:27

Wrzucam swój „odwrotny” konfig.

79792b3dea15fd6e33f7d63fbccf372a.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ta torebka i światełko... :/ Korba wygląda jak trzyrzędowa :P



#391 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 09 maj 2021 - 09:21

Ta torebka i światełko... :/ Korba wygląda jak trzyrzędowa :P


Jak dla mnie, torebka podsiodlowa potrafi spieprzyć sylwetkę nawet najpiękniejszego roweru. Robię co mogę, aby nie założyć 😁
  • X-RAY lubi to

#392 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 09 maj 2021 - 11:11

No tak, być bardziej pro niż prosi. :D Nie wiem co gorsze - wożenie tych wszystkich pierdółek na plecach czy niewożenie wcale i liczenie na "taxi".


  • big75, stryjek i msstefan lubią to

#393 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 04 czerwiec 2021 - 20:42

No tak, być bardziej pro niż prosi. :D Nie wiem co gorsze - wożenie tych wszystkich pierdółek na plecach czy niewożenie wcale i liczenie na "taxi".

 

Niezbędne rzeczy mieszczą się w kieszonce koszulki, nie ma potrzeby wozić zestawu Adama Słodowego ale tu nawet nie o to chodzi, są rożne sposoby na wożenie gratów, nie wszystkie torebki podsiodłowe wyglądają jak zwisający glut na agrafce, ta ewidentnie psuje całość, podobnie jak wiele innych ciekawych projektów za dziesiąt tysięcy, zobrzydzonych przez źle dobraną lub zbyt dużą sakwę.


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#394 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 czerwiec 2021 - 20:52

Wypchane plecy wygladają zdecydowanie gorzej/komiczniej. Niektorzy mają narzedziownik w małym bidonie. Wolę mieć mniej na plecach a reszte wozic w lizard skinie medium pod siodłem.
  • 4gotten i lupus lubią to

#395 vpablov

vpablov
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 04 czerwiec 2021 - 21:24

Wrzucam swój „odwrotny” konfig.

79792b3dea15fd6e33f7d63fbccf372a.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

co to za koszyki na bidon?


 



#396 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 05 czerwiec 2021 - 07:32

No tak, być bardziej pro niż prosi. :D Nie wiem co gorsze - wożenie tych wszystkich pierdółek na plecach czy niewożenie wcale i liczenie na "taxi".

 

Dobrze trafiłeś: ja i Pro  :lol:

Sprawa jest bardziej prozaiczna: patrzę na swój rower na ścianie bez torebki i podoba mi się. Zakładam torebkę i nie podoba mi się. Bardzo nie podoba.

I mogę nieco "pocwaniakować" bo na terenie województwa zawsze mam "bike-assistance" - żonę w kombi  :P


  • ibanezz lubi to

#397 msstefan

msstefan
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 05 czerwiec 2021 - 08:16

co to za koszyki na bidon?


Fabryczne BMC.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#398 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 07 czerwiec 2021 - 11:22

Wypchane plecy wygladają zdecydowanie gorzej/komiczniej. Niektorzy mają narzedziownik w małym bidonie. Wolę mieć mniej na plecach a reszte wozic w lizard skinie medium pod siodłem.

 

Sam wożę graty w pojemniku wkładanym do koszyka, wygląda znacznie lepiej niż sakwa pod siodłem, natomiast co do wypchanych pleców to żaden wstyd, nawet na wyścigach world touru zawodnicy robią użytek z tylnych kieszonek koszulek, po to w końcu one są


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#399 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 czerwiec 2021 - 12:14

A na treningach śmiało wożą podsiodłówki i mają głęboko co wypada, a co nie, ale wiadomo - my na treningu i naszych śmiesznych przejażdżkach musimy być bardziej pro niż pro na wyścigu, takie waty wyciskamy ;D 



#400 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3145 postów

Napisano 07 czerwiec 2021 - 13:24

Właśnie dlatego powinny być matowe, by przełamać błysk lakieru roweru, więc właśnie by bardzo pasowały :-]

 

Tytułem przykładu:

bianchi-oltre-xr4-disc-dt-swiss-arc1400.

 

Ten jeszcze jakoś wygląda, bo tamten wyżej to ewidentny przykład na trafność przysłowia "co za dużo,

to niezdrowo".





Dodaj odpowiedź