Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najpiękniejsze Rowery I Ramy Z Całego Świata :)


421 odpowiedzi w tym temacie

#401 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 czerwiec 2021 - 14:20

Sam wożę graty w pojemniku wkładanym do koszyka, wygląda znacznie lepiej niż sakwa pod siodłem, natomiast co do wypchanych pleców to żaden wstyd, nawet na wyścigach world touru zawodnicy robią użytek z tylnych kieszonek koszulek, po to w końcu one są

nie mówię, że wstyd, mówię, że wygląda to komicznie :)

co innego też world tour a co innego amatorzy 


  • Prozor lubi to

#402 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 07 czerwiec 2021 - 19:51

Zależy od modelu. Te płaskie, montowane wyłącznie na prętach są całkiem ok, neutralne.
Jakbym nie miał podsiodłówki to na co drugą jazdę bym zapominał szpeju zabrać

#403 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 07 czerwiec 2021 - 20:17

A na treningach śmiało wożą podsiodłówki i mają głęboko co wypada, a co nie, ale wiadomo - my na treningu i naszych śmiesznych przejażdżkach musimy być bardziej pro niż pro na wyścigu, takie waty wyciskamy ;D 

Co Wy z tym pro? Po prostu komuś się nie podoba i nie zakłada, woli inne opcje. Takie to pro-skomplikowane?


  • X-RAY lubi to

#404 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 czerwiec 2021 - 20:37

A nie, absolutnie nie - co kto lubi. Natomiast znam ludzi, którzy naprawdę nie wożą podsiodłówki w szosie, bo naprawdę uważają, że nie wypada. Ale co mi tam, mnie tutaj ktoś zjechał jak burą sukę, gdy kiedyś się przyznałem, że jeżdżę z narzeczoną w weekendy po Wrocławiu - ja na szosie z karbonowymi kołami w krótkich spodenkach, t-shircie i w vansach. To było uznane za obelgę dla tego prestiżowego sportu :D



#405 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 07 czerwiec 2021 - 20:48

Nie no, bez napinki. Chodzi mi o to, że większość z nas kupuje rower biorąc pod uwagę względy estetyczne. Potem dokładam sporo kasy, aby uczynić go (dla mnie) pięknym: pasujące oponki, kierownica, owijka, korba itp. I nie powieszę sobie na koniec torebki, która będzie mnie każdego dnia "szczypać w oczy". Kwestia gustu i tyle. Kiedyś woziłem graty w pojemniku "a la bidon" na sztycy. Teraz, wyłącznie kiedy muszę, pcham do kieszonki  ;)


  • X-RAY i bonobo lubią to

#406 renton

renton
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 07 czerwiec 2021 - 21:39

Wystarczy zrobić na sezon odpowiednią "nogę" , trzasnąć parę mocnych KOMów na dzielni , wtedy wszyscy na ustawce będą wiedzieli ,że to "TY" i jadąc z "miszczem" przymkną oko na Twoją podsiodłówkę.
  • tadzikpl lubi to

#407 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 08 czerwiec 2021 - 08:04

Nie no, bez napinki. Chodzi mi o to, że większość z nas kupuje rower biorąc pod uwagę względy estetyczne. Potem dokładam sporo kasy, aby uczynić go (dla mnie) pięknym: pasujące oponki, kierownica, owijka, korba itp. I nie powieszę sobie na koniec torebki, która będzie mnie każdego dnia "szczypać w oczy". Kwestia gustu i tyle. Kiedyś woziłem graty w pojemniku "a la bidon" na sztycy. Teraz, wyłącznie kiedy muszę, pcham do kieszonki  ;)

 

W rzeczy samej, i o to tylko chodzi, kwestia estetyki. Po co w ogóle kupujemy rowery których nie powstydziliby się kolarze z pro touru nierzadko za kilkadziesiąt tysięcy, potem kolejne kilka tysięcy w ciuchy i inne szpeje, aby na koniec przytroczyć do roweru sakwę z hipermarketu bo w końcu "nie jesteśmy przecież pro"? Jakieś rozdwojenie jaźni u niektórych tu dostrzegam.


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#408 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 czerwiec 2021 - 08:41

Chodzi o złoty środek. Każda przesada jest pajacowaniem. Trzeba potrafić przystosować się do sytuacji. Są długie wyprawy, są mocne ustawki oraz coffee ride'y. Każda z tych okoliczności pozwala na wybranie innej stylówki. I tak, z jednej strony wożenie dużej, niezgrabnej podsiodłówki na ustawkę można uznać za kiepskie. Tak samo śmieszne jest wyznawanie betonowej zasady, że do roweru podsiodłówki nigdy nie założę, choć nieraz się naprawdę przyda. 

 

Sam nie wożę podsiodłówki, bo mi się nie podoba i nie lubię gdy mi coś dynda pod siodłem. Ale mam podsiodłówkę i gdy jadę w większe góry do Czech, to czasami korzystam z niej, bo mogę do niej naładować mnóstwo jedzenia w sytuacji gdy w Czechach w niedzielę czasami najbliższy czynny sklep jest oddalony o 30 km i 700 metrów przewyższenia. A gdy jeszcze pogoda jest niepewna i trzeba pomyśleć o zabraniu kurtki i rękawków, to miejsce się przydaje. 

 

Koszulka wypakowana 2,5 kg sprzętu i jedzenia, naciągnięta, dyndająca pod lędźwiami, bujająca się pod tym obciążeniem na boki w jeździe na stojąco też raczej całości nie upiększa i na pewno nie wygrywa estetycznie z małą podsiodłówką. Nie wspominając o komforcie. To trochę jak wchodzenie w szpilkach i sukience na Giewont - to zawsze zaczyna się komicznie, a kończy tragicznie. Tylko o to mi chodziło - o rozsądny dobór środków do okoliczności :) Na długą wyprawę podsiodłówka i minipompka przy ramie jest OK, na ustawkę natomiast OK jest stylówka, czysty rower, błyszczący łańcuch i mocna noga. Takie jest moje zdanie, ale nikomu filozofii nie chcę układać.



#409 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 08 czerwiec 2021 - 09:36

Podsiodłowkę mamy już dokładnie omówioną, a co z lampką? Bo też było, że nie przystoi. Można montować?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#410 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 czerwiec 2021 - 09:48

Można, ale tylko jeżeli kosztuje więcej niż 300 zł i zostanie zatwierdzona przez Ustawkową Starszyznę.

 

Na treningach indywidualnych panuje dowolność, ale podczas przejazdu obok Ustawki należy lampkę zasłonić i przyjąć zawstydzony wyraz twarzy, aby swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć Starszyzny.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#411 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2827 postów

Napisano 08 czerwiec 2021 - 09:50

Nie no nie wygłupiajmy się z lampką, bo jeszcze ktoś pokrętnie zrozumie ironię a sensowne lampki to jednak kwestia bezpieczeństwa, tutaj chyba lepiej nie żartować, zwłaszcza, że Spec i Trek to akurat pięknie zintegrowali lampki :P.



#412 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 czerwiec 2021 - 10:03

Nie wygłupiajmy się? Przecież 5 lat temu ci sami chłopcy, którzy dziś uważają lampkę za taką true-pro-niezbędną, uważali ją za szczyt trzepactwa. Więc kto tu się wygłupia?


  • tomek232 lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#413 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2827 postów

Napisano 08 czerwiec 2021 - 10:16

Bezpieczeństwo to nie są tematy do żartów. Nie rozumiem natomiast argumentu w postaci "kiedyś ludzie byli głupsi i jakoś się im żyło".



#414 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 czerwiec 2021 - 10:18

tak było :)

sam się trochę podśmiechujkowałem z jednego prawie-pro YTbera gdy w pełny słoneczny upalny dzien zakładał mocną pozycyjną na przód..  a teraz sam zakładam ;) już nawet nie mówię o lepszej widoczności w słoncu, ale nigdy nie wiesz kiedy będziesz przejeżdżać przez tunel, gęsty zacieniony las, kiedy spadnie deszcz i widoczność spadnie do paruset metrów, kiedy dopadnie Cie zmrok bo miałeś awarię/chciałeś pojechac dalej, itd.



#415 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 czerwiec 2021 - 10:19

Offence is taken, not given.

 

Tyle w temacie "nie wolno z tego żartować". A powiedział to nie byle kto, bo Ricky Gervais, więc czapki i kaski z głów ;)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#416 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2827 postów

Napisano 08 czerwiec 2021 - 10:23

Ten sam temat był na tapecie kilka lat temu tylko w motoryzacji - szczęśliwie pojawiły się po prostu światła dzienne, bo w słoneczny dzień poruszający się samochód ze zgaszonymi światłami z daleka faktycznie może nie być odróżniony od zaparkowanego.

 

Offence is taken, not given.

Może faktycznie zbyt daleko zaszedłem w kwestie bezpieczeństwa, gdy Wy tutaj o wyglądzie ;). Więc dla balansu: mnie się jak najbardziej nie podobają lampki przytwierdzone "klasycznie" na kierownicy! :D



#417 tomek232

tomek232
  • Użytkownik
  • 84 postów

Napisano 08 czerwiec 2021 - 10:40

Ja wożę graty w torebce podsiodłowej, bo mi tak wygodnie. Nie lubię jak mam coś napchane na plecach. I mam gdzieś czy się to komuś podoba i czy rower ładnie wygląda z torebką czy bez. Tak samo z lampkami, wożę zawsze założone.

 

Gdyby prosi jeździli z torebkami, to narracja była by całkiem inna. Jeżdzenie z wypchanymi kieszonkami na plecach było by szczytem buractwa ;)



#418 JohnDoePL

JohnDoePL
  • Użytkownik
  • 137 postów
  • SkądChełmża

Napisano 08 czerwiec 2021 - 11:27

Prosi nie potrzebują torebek, bo za nim jedzie wóz techniczny, albo i dwa. Oczywistość. Gdyby musieli wozić graty ze sobą to by mieli schowki zintegrowane z rowerem jak triathloniści. 



#419 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 czerwiec 2021 - 12:29

To co napisałeś jest nieprawdą. Prosi wożą torebki, wożą pompki, jeżdżą na oponach z dętkami, które nieraz sami zmieniają na poboczu, sami myją rowery i smarują łańcuch w rowerach dalece droższych niż najdroższy rower na tym forum, a w kieszonkach wożą kanapki z serem i keczupem i przede wszystkim się nie spinają. Wystarczy zerknąć na instagramy kolarzy, żeby to obczaić. 

 

Wóz techniczny tylko czasami jedzie za zawodowcami i to zazwyczaj dotyczy lidera (gdy jedzie trening solo) albo treningu grupowego. 



#420 JohnDoePL

JohnDoePL
  • Użytkownik
  • 137 postów
  • SkądChełmża

Napisano 08 czerwiec 2021 - 12:49

Zgoda, pisałem raczej o akcjach typowo wyścigowych, bo jak widać niektórzy każdy wyjazd z domu traktują jak wyścig  :D


  • bonobo lubi to



Dodaj odpowiedź