Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zużywające Się Spd-Sl


22 odpowiedzi w tym temacie

#21 TomekSw

TomekSw
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 11 czerwiec 2020 - 20:33

Witam,

trochę wykopka (po ponad 5 latach), mam identyczny problem. Pedały (nie bloki) powycierały się i zrobił się luz góra-dół. Wraz większym wytarciem pojawił się, pewnie z powodu luzu, ból w prawym biodrze i w dolnym odcinku kręgosłupa (prawy pedał jest masakrycznie starty, bo to z niego głównie się wypinam, lewy jest ok.). Nie zwróciłbym na to w zasadzie uwagi gdyby nie pojawił się hałas :)

Patent z taśmą pewnie doraźnie zastosuję, ale myślę żeby przejść na nieco lepsze pedały. Pierwotnie pomyślałem o PD RS500, bo mają blaszki z lewej i prawej strony, ale w zasadzie dopiero PD-R550 mają blaszkę przez całą szerokość i tak naprawdę w przypadku omawianego zużycia kluczowe jest wzmocnienie środka (tego nie ma RS500). Macie jakieś doświadczenia z RS500? Czy takie blaszki można gdzieś dostać i ewentualnie wymienić?



#22 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 11 czerwiec 2020 - 21:07

Raczej nie ma, nie "wyskoczył" mi żaden wynik.
Zamiast kupować możesz zrobić z jakiejkolwiek blachy, którą dotniesz na wymiar (od piły włosowej po dremel, metody bardzo różne), spełni to samo zadanie. Otwór pod śrubę wiertło o małej średnicy. Zabawa na kilkanaście minut.

#23 TomekSw

TomekSw
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 11 czerwiec 2020 - 21:30

Też właśnie myślałem o ewentualnym sztukowaniu.





Dodaj odpowiedź