Skocz do zawartości


Oświetlenie.Jakiego używacie?


2329 odpowiedzi w tym temacie

#61 michal12a

michal12a
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądSulechów

Napisano 04 październik 2009 - 12:19

Witam jaką przednią lampke byscie polecili tak do 300zł,żeby mozna było jedzic po lesie noca.Bardzo prosze o pomoc

#62 Mac

Mac
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • SkądPuławy

Napisano 04 październik 2009 - 16:12

Sigma Pava, bocialarka, ew. komplecik Sigma Mirage EVO.
A najlepiej "handmade" na dobrej diodzie, z odpowiednio dobraną optyką (lampka musi świecić szeroko).

#63 michal12a

michal12a
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • SkądSulechów

Napisano 05 październik 2009 - 20:06

Moze ktos jeszcze doradzi?

#64 vortac

vortac
  • Użytkownik
  • 291 postów
  • SkądPruszków

Napisano 05 październik 2009 - 20:47

Kupiłem coś takiego na przód:
Busch & Muller IXON IQ
ale nie miałem jeszcze okazji zbytnio przetestować. Cena koło 70 Euro.

#65 Piotrek_wawa

Piotrek_wawa
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 październik 2009 - 21:33

70Euro czyli na dzisiaj jakoś 300zł na lampkę...w linku zamieszczonym jest napisane ze 5h działa na bateriach...prawda to?

#66 vortac

vortac
  • Użytkownik
  • 291 postów
  • SkądPruszków

Napisano 05 październik 2009 - 21:47

Jeszcze nie zdążyłem sprawdzić, używałem dopiero raz jak było trochę szaro buro, raczej do tego żeby mnie było widać niż do oświetlania drogi.
Jutro naładuję akmulatorki i zrobię "suchy" test w domu. Wieczorem napiszę ile wytrzymała w trybie mocnego świecenia.
  • Sposek lubi to

#67 vortac

vortac
  • Użytkownik
  • 291 postów
  • SkądPruszków

Napisano 06 październik 2009 - 22:32

Wyniki przeprowadzonego domowego testu.
Busch & Muller IXON IQ
Po pełnym naładowaniu załączonych akumulatorków 4x2,100 mAh - nie trzeba ich wyciągać z lampki, ładowarkę podpinamy do obudowy (podobnie jak z komórkami), w trybie High-Power świeciła bite 5 godzin.
Następnie przełączyła się w tryb Eco (lampa nagle nie gaśnie, duży plus) i świeciła się jeszcze 3 godziny z kawałkiem.

Jeśli ktoś będzie kupował, to radzę zwrócić uwagę jaki jest załączoony pierścień do mocowania. Ja nie sprawdziłem :cry: i musiałem dokupić osobno pierścień "oversized" 32mm. Chociaż podejrzewam, że dostępna jest tylko wersja ze zwykłym pierścieniem, a duży trzeba tak czy siak dokupić (chyba 3 Euro kosztował).

#68 radek_3131

radek_3131
  • Użytkownik
  • 453 postów
  • SkądPabianice

Napisano 18 październik 2009 - 20:16

Nie sądziłem, że lampka rowerowa może mieć taka moc: :shock:

http://tinyurl.com/raven1200ti
Dołączona grafika

Cena: 990 Euro

#69 vortac

vortac
  • Użytkownik
  • 291 postów
  • SkądPruszków

Napisano 18 październik 2009 - 20:30

A ja, że taką cenę. :shock: :shock: :shock:

#70 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 18 październik 2009 - 20:58

Na zdjęciu wygląda jakby ziemia się paliła. Robiąc zdjęcie na dłuższym czasie można uzyskać bardzo "dobre" efekty.

Ciekaw jestem jak ona świeci rzeczywiście. Na pewno dobrze, ale czy aż tak dobrze?

#71 premier2

premier2
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądPiotrków Tryb.

Napisano 18 październik 2009 - 21:15

Dla wątpiących w Ravena, polecam ten wątek: Raven II

Poprzednia wersja lampki poszła za 600zł, podobno po kosztach :-) . Szkoda, że nawet ta cena przekracza mój budżet na oświetlenie. Pewnie wybór padnie na Sigmę Pava...

#72 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 19 październik 2009 - 07:55

Pava jest wystarczajaca. Gdybym mieszkał na kole podbiegunowym na pewno wziąłbym Raven'a.

#73 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 październik 2009 - 10:04

Raven nie kosztuje 990€. Betty tyle trzeszczy, chociaż w sprzedaży są dużo taniej.
Raven będzie sporo tańszy bo to wyrób własny jednego z użytkowników polskiego LB.

#74 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 20 październik 2009 - 16:43

Nie sądziłem, że lampka rowerowa może mieć taka moc:


Ech, co do tego ravena to chyba troche przesada. Ile musiał by kosztowac rower aby taką lamkę montować, pewno conajamniej 10000euro :shock: Bo mieć ramkę wartości całego roweru to troche dziwne. Może jacyś zapaleńcy mtb z nieograniczonym budzetem kupuja takie cuda, ale i tak tysiak to przegięcie, to ksenony w bmw mniej kosztują :lol:

#75 Fifi

Fifi
  • Użytkownik
  • 174 postów
  • Skądtj�na pengar

Napisano 20 październik 2009 - 17:00

Raven tyle nie kosztuje, jak ktoś nie umie czytać tekstu to nie mój problem. Z moich informacji wynika, że będzie cena będzie wynosić trochę powyżej 1000zł.

#76 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 20 październik 2009 - 17:15

Fifi, tak podał kolega wyżej, więc ja tylko powtarzam. Tak czy siak to kupa kasy 100zł :shock:

#77 Kaspro

Kaspro
  • Użytkownik
  • 32 postów
  • SkądMiędzyrzecz

Napisano 20 październik 2009 - 18:09

Raven to porządny sprzęt używany raczej przez specjalistów, przy zakupie latarki i akcesoriów do niej nie specjalnie jakiś tam wyszukanych bardzo łatwo można przekroczyć sumę 2500 $ i mowie tu o tylko ładowarce i dwóch dodatkowych aku.

Natomiast trzecie zdjęcie z linku wyżej na pewno nie jest z światła latarki diodowej, ponieważ światło jest żółte. ;-)

Ja osobiście używam Sigma POWERLED BLACK. Cena troszkę odstrasza ale naprawdę warto.
Nie będę pisał o jej zaletach bo to żadna nowość ale dla mnie atutem jest to że teraz zimą mogę podpiąć do niej akumulatorek i schować go na długim kabelku do kieszeni gdzie jest ciepło, na dłużej po prostu wystarcza prądu, (gdzie na max wartości światła wystarcza na 4h jazdy a i tak mrugają na mnie samochody bo oślepiam kierowców) druga sprawa że latarka jest z aluminium co przy zmianie diody na silniejszą pomaga odprowadzać nadmiar ciepła.

#78 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 20 październik 2009 - 18:24

Kaspro, też mam sigmę, ale jakąś najtańszą, okazyjnie nową na allegro kupiłem za grosze i jestem z niej bardzo zadowolony, jak za taką kase to mistrzostwo, lepszej na pewno mi nie potrzeba ;)

Co do zdjęcia to może być tak że jakiś filtr nałożony na zdjęcie i dla tego taka barwa. I tak wiadomo że te zdjęcia sa zawsze podkolorywane, w sensie podkręcane ;)

#79 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 październik 2009 - 18:32

Barwa światła emitowanego przez diodę jest zależna od wartości prądu przepływającego przez diodę. Światło może być od żółtego do blado-błękitnego.

#80 Akademicki

Akademicki
  • Użytkownik
  • 61 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 20 październik 2009 - 20:35

wartości prądu? znaczy natężenia prądu?



Dodaj odpowiedź