Skocz do zawartości


Oświetlenie.Jakiego używacie?


2324 odpowiedzi w tym temacie

#1741 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 01 październik 2019 - 14:38

Miałem chwilę na rozpoznanie tematu i:
1. Uchwyt z bundle 530 od dołu wygląda tak (nazwijmy go quarter-turn male):
garmin-male_5d935155ea532.png
2. Można się w niego wpiąć adapterem (quarter-turn female), do którego pasują liczniki:
garmin-female_5d93520e9bd92.png


Idąc dalej, adapter 'quarter-turn' do 'friction mount' (GoPro) wygląda od dołu tak:
friction-female_5d9352915e05e.png


Na liście urządzeń kompatybilnych jest edge 530 - także musi on być taki sam rozmiarowo.
Moim zdaniem będzie on pasował do uchwytu 530.
Utwierdza mnie w tym przekonaniu zdjęcie DCR (review Garmin Varia):
dcr-gopro_5d9353c601a25.jpg


Dalej, po wpięciu tego adaptera od dołu powinienem mieć:
friction-gopro_5d9354bdf3f5b.png


Do tego już bez problemu będzie pasowało:
ion_5d93555c6be8d.png


Wydaje mi się, że 'nowy' uchwyt garmina, który się dostaje choćby z garminem 530 to przemodelowany uchwyt, który jest w pakiecie z Varia UT800. 'Battery Pack' po prostu do niego pasuje.
Wszystko już zamówione. Jak dotrze to się okaże, czy miałem rację. ;)

#1742 alpin

alpin
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądCzarnków

Napisano 01 październik 2019 - 15:05

Mam 830. I do uchwytu który jest w zestawie spokojnie pasuję Flange Mount Adapter i dalej Blendr Universal Ion Mount. Mam do takiego zestawu podpiętą lampkę Bontragera. Tak więc masz rację. :)


50.png


#1743 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 01 październik 2019 - 19:30

Faktycznie, da się wpiąć standardowe gniazdo będące na wyposażeniu Edge od czasów E500. Właśnie spróbowałem i faktycznie działa to bez problemu.

Jakoś nie zastanawiałem się nad sensownością kształtu dołu nowych uchwytów, zresztą do akumulatora garminowskiego i tak się to odkręca. A to okazuje się, że zrobili pod lampkę UT800 - chociaż i tak musi być ten nieszczęsny adapter za $9.99 czy €9.99. A w Polsce żądają nawet i 8 dych za ten kawałek plastyku. Z tego co widzę to chyba najtaniej wychodziłoby w eazymut, gdyby... mieli na stanie (45 zł).

 

W tym przypadku chyba bardziej opłacalnym byłby zakup alternatywnego mocowania wyposażonego w uchwyt GoPro. 

A nawet zakup oryginalnego uchwytu garmina starszej serii: https://pl.aliexpres...rchweb201603_60 w cenie niecałych 39 złotych w komplecie z uchwyt do GoPro i latarki/powerbanku.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1744 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 04 październik 2019 - 15:30

Jako, że już wszystko dotarło, to dla dopełnienia formalności:
 
Flush Out-Front Mount (PART NUMBER 010-12563-00) - dodawany w pakiecie bundle Edge 530/830.
 
 
1. Quarter-turn to Friction Flange Mount Adapter (PART NUMBER 010-12494-00)
 
2. Mount any Bontrager Ion light to a Blendr stem (Model W574066)
 

ion200_5d9754c7866cd.jpg
 
ion200-1_5d975592e1571.jpg
 
 

  • muzycom i Bzyk lubią to

#1745 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 październik 2019 - 15:57

Gdzie kupowałeś?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

#1746 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 04 październik 2019 - 16:31

Pozycję 1. w gps-y.pl (widzę, że chyba kupiłem ostatnią, bo już brak towaru). 

Pozycję 2. w bmsbike.com (nie było na miejscu, ale w dosyć powiedziałbym: ekspresowym tempie, sprowadzili). - z tą pozycją myślę, że może być największy problem do namierzenia. 


  • muzycom lubi to

#1747 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 18 październik 2019 - 11:08

Pozycję 2. w bmsbike.com (nie było na miejscu, ale w dosyć powiedziałbym: ekspresowym tempie, sprowadzili). - z tą pozycją myślę, że może być największy problem do namierzenia.


Jakby ktoś szukał, to dostałem info od bmsbike, że na początku listopada powinni mieć na stanie.

#1748 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 31 październik 2019 - 23:40

w Airbike mieli od ręki.



#1749 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopad 2019 - 13:11

kurde, szukam światełka dobrego na zime, do jazdy po lesie. Ma świecić fajnie :D ktoś coś poleci?

 

ravemen pr 900 wygląda dośc ciekawe, czas działania do 2h w trybie MTB. Trochę słabo :( w sumie bocialarka moja na 850 1h40 śmiga, ale ją mogę programować małymi krokami i już 2 stopnie niżej czas działania wydłuża się do nie wiem ilu, ale nie zabrakło nigdy :D

 

Myślę jeszcze o prox jakimś np PROX Dual Power I, tylko nie wiem jak te mocowanie akumulatora do ramy (rura w sparku idzie w dół, czy to nie będzie zjeżdżać?). Czas działania za to miazga, bo 4.5h na pełnej mocy. Podobnie z Solarstorm?

 

Jeszcze jednym wyzwaniem jest kierownica w sparku, która nie ma okrągłego przekroju :| jakieś sugestie?

Podsumowując, szukam konkretnego światła do jazdy po lesie w nocy, długiego czasu działania na baterii, dobrej jakości samego produktu i jeszcze lepszej jakości i uniwersalności mocowania do kiery.

 

kiera.jpg

 



#1750 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 17 listopad 2019 - 14:13

kurde, szukam światełka dobrego na zime, do jazdy po lesie. Ma świecić fajnie :D ktoś coś poleci?

ravemen pr 900 wygląda dośc ciekawe, czas działania do 2h w trybie MTB. Trochę słabo :( w sumie bocialarka moja na 850 1h40 śmiga, ale ją mogę programować małymi krokami i już 2 stopnie niżej czas działania wydłuża się do nie wiem ilu, ale nie zabrakło nigdy :D

Myślę jeszcze o prox jakimś np PROX Dual Power I, tylko nie wiem jak te mocowanie akumulatora do ramy (rura w sparku idzie w dół, czy to nie będzie zjeżdżać?). Czas działania za to miazga, bo 4.5h na pełnej mocy. Podobnie z Solarstorm?

Jeszcze jednym wyzwaniem jest kierownica w sparku, która nie ma okrągłego przekroju :| jakieś sugestie?
Podsumowując, szukam konkretnego światła do jazdy po lesie w nocy, długiego czasu działania na baterii, dobrej jakości samego produktu i jeszcze lepszej jakości i uniwersalności mocowania do kiery.

kiera.jpg


To moze cos z dynamem w piascie?

https://exposurelights.com/revo-dynamo

Na portalu road.cc chwalili jako swietna wyprawowa lampa

Tutaj jeszcze inna: https://road.cc/cont...cle-dynamo-hubs

Ja z kolei moge polecic Bontragery serii ion800 ion1100 etc

#1751 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopad 2019 - 14:41

piasta raczej odpada, ale bontragery brałem pod uwagę. Podoba mi się jakość wykonania i to jak świecą. Nie podoba mi się cena, chociaż nie jest problemem, to jednak mam wrażenie, że jest trochę za droga na to co oferuje.

 

Na ten moment faworytem jest jednak Solarstorm X3, chociaż ciągle drążę temat :D



#1752 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 listopad 2019 - 16:26

Convoy s2+ z dodatkowym(i) akumulatorami. Mocowanie nie wydaje mi się szczególnym problemem, po prostu dajesz bliżej klamek. Ja mam mocowanie na gumę, więc może nawet dałoby radę na tej płaskiej części.



#1753 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 listopad 2019 - 16:39

Convoy za mała różnica względem bocialarki :)



#1754 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 17 listopad 2019 - 19:23

Mess, zerknij jeszcze na tego kolosa:

http://ridinggravel....-at-the-finish/
  • mess lubi to

#1755 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 17 listopad 2019 - 20:27

Wg mnie przy tej kierownicy sensowniej jest zamontować światło na kasku.
Jest to często stosowane przez jeżdżących mtb rozwiązanie, solo lub w uzupełnieniu szerokokątnego światła na kierownicy.

#1756 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 listopad 2019 - 08:16

zamówiłem solara x3, jest możliwość montażu na kask więc myślę, że nie będzie źle. Do kiery jest mocowany na gumki, więc to co teoretycznie nie jest super rozwiązaniem w przypadku tej kierownicy może okazać się najlepszym :)



#1757 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 listopad 2019 - 10:30

Mały, ale dość genialny pomysł. To, że prawo o ruchu drogowym wymaga światła odblaskowego również w rowerze poruszającym się na drodze publicznej, to powinien każdy wiedzieć. Problem w tym, że niemalże nikt tego nie używa. Poniekąd rozumiem, ale... 

Ktoś wpadł na pomysł, żeby zrobić takie coś:

9f23f5ea75f155b50dc5b6aa2f6b4d4f.jpg

Elastyczne, mieszczące się w portfelu, mocowanie na prętach (otwory z przecięciem):

 

Strona: https://blincc.co/

 

Dość proste do własnoręcznego wykonania, kawałek plastyku z naklejonym odblaskiem i poprawa bezpieczeństwa znaczna. Zwłaszcza gdy padnie bateria w lampce, lub wraca się na tyle późno, że oświetlenie być powinno, a... nie ma.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1758 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 26 listopad 2019 - 21:00

To powyżej powyciera stykające się powierzchnie, chyba że ktoś oklei.

Ja mam na sztycy naklejony pasek odblaskowy, który nawet się komponuje z rowerem. :)

Podobnie na kasku z każdej strony plus bok roweru - wszystko wygląda, jak w serii. :)

A lampki tylne tylko baterie, nie akumulatorki wtedy nagle nigdy nie padnie światło. :)

M....

 


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#1759 jtb

jtb
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 17 grudzień 2019 - 19:24

Witam!

 

Proszę o pomoc. Oświetlenie do jazdy w dzień: Bontrager Ion 100 R/Flare R czy Giant Recon HL 100/Recon TL 100. Miał ktoś doświadczenia z tymi światełkami? W sumie spore pieniądze chciałbym dobrze wydać.

 

 



#1760 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 17 grudzień 2019 - 19:40

Mam Bontrager. Nie mam się do czego przyczepić w sumie. Bardzo odpowiada mi kompaktowość. Z włączonym czujnikiem zmierzchu przy niskich temperaturach i "szarości" daje rade tyle ile podaje producent. Na pewno jest się widocznym. Nigdy nie sprawdzałem na ile jest w stanie oświetlić drogę gdyby było całkiem ciemno i szczerze nie mam zamiaru. ;)
Najlepsza funkcja to możliwość uruchamiania wraz ze startem aktywności z poziomu garmina.
Zawsze tak prosta czynność jak włączenie i wyłączenie światełek w rowerze mnie irytowala - szczególnie, kiedy trzeba było przeklikać przez kilka opcji żeby wyłączyć.

Gianta w ogóle nie znam, więc się nie wypowiem.



Dodaj odpowiedź