Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ultegra, Rival Czy Athena?

ultegra rival athena

25 odpowiedzi w tym temacie

#1 witek111

witek111
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 01 luty 2015 - 09:41

Witam.

Planuję zmianę grupy Sora 3x9 na 2x11 i zastanawiam się nad założeniem Sh Ultegry, Sram Rivala lub Campa Athena. Prosze o opinie i pomoc w wyborze. Dziękuję.



#2 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 01 luty 2015 - 09:49

Ultegra 6800. Ale jak dla mnie system 22 to przerost formy nad treścią. I lepsza dostępność kaset 10s jest.


Kudos!


#3 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 luty 2015 - 09:57

Rival.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4 Kresowiak

Kresowiak
  • Użytkownik
  • 532 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 luty 2015 - 10:14

Sram Rival. Będziesz miał coś oryginalnego chociaż, nie Shimano, a Campagnolo dosyć drogie. moim zdaniem 11 biegów jest zbędnych dla amatora.



#5 witek111

witek111
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 01 luty 2015 - 10:20

Sram Rival. Będziesz miał coś oryginalnego chociaż, nie Shimano, a Campagnolo dosyć drogie. moim zdaniem 11 biegów jest zbędnych dla amatora.

Czy w przypadku 10-tki też wybrałbyś Rivala? Jak dla mnie może być 10-tka ale do tej pory jeżdziłem wyłącznie na Shimano a słyszałem opinie że szczególnie Campagnolo jest "lepsze" tyle że nie wiem dlaczego?



#6 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 01 luty 2015 - 10:27

Bierz Rivala. System zmiany biegów w Sramie dla mnie jest genialny.

#7 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 01 luty 2015 - 10:29

To lepsze/gorsze to zalezy gdzie pójdziesz. Miałem w poprzednim rowerze Ultegre 6700. Działała doskonale. Potem nowy rower składany z części i zapragnąłem SRAM RED 12. Odtąd sa tylko problemy, nie ma firmy która umie to ustawić w Warszawie. Juz słyszałem wszystko, że rama ma za miekki hak z przodu i sie wygina zanim przerzutka YAW wrzuci na blat. Z tyłu zawsze chrumi, bo podobno sprężyna za mocna, że linki nie tak idą, W sklepie KOLARSKI. EU powiedzieli ze juz jest to tak zajechane (300 km) że wywalić to i położyc 6800.

I tak oto lepsze stało sie wrogiem dobrego...


Kudos!


#8 aparvis

aparvis
  • Użytkownik
  • 84 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 luty 2015 - 10:50

Wg poniższego filmiku u Shimano najlepiej wziąć mieszankę grup 5800, 6800 i 9000. Sam stoję przed identycznym dylematem i jak na razie skłaniam się ku Sram Rival 22. Gdyby faktycznie ze SRAM były takie problemy to dawno by już poszli z torbami. W przełajówce mam 10s Apex z Rivalem i nie mam z nimi kłopotów, a reguluję je sam, jak jest potrzeba.



#9 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 luty 2015 - 11:37

90% znanych mi problemów ze SRAM-em wynika z tego, że wszechwiedzący serwisanci nie są tak łaskawi, by ruszyć mózgiem i otworzyć instrukcję obsługi przed rozpoczęciem instalacji. Nie znam tego konkretnego przypadku, ale życie wiele już razy pokazało mi, że wielu serwisantów umysłowo ograniczyło się do Shimano i wszystko instalują wg tych samych zasad - nic dziwnego, że potem polecają wszystkim Shimano, skoro niczego innego nie potrafią złożyć jak należy i z należytą uwagą i starannością (za którą przecież im płacisz).

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#10 witek111

witek111
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 01 luty 2015 - 11:45

Czy możesz polecić kogoś kto się zna gdybym zdecydował się na Rivala?



#11 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 luty 2015 - 11:49

Niestety nie polecę Ci, bo rowery serwisuję samodzielnie, m.in. z powodów podanych powyżej (no dobra, zaplot kół zlecam). Ale gdybyś napisał chociaż, w jakiej okolicy mieszkasz, być może ktoś inny byłby w stanie Tobie podpowiedzieć.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#12 witek111

witek111
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 01 luty 2015 - 11:52

Mieszkam w okolicach Wrocławia, z tego co czytam opinie to wiele osób poleca Wertykal z okolic Krakowa ale u nich na stronie znalazłem tylko Campagnolo 



#13 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 01 luty 2015 - 12:43

90% znanych mi problemów ze SRAM-em wynika z tego, że wszechwiedzący serwisanci nie są tak łaskawi, by ruszyć mózgiem i otworzyć instrukcję obsługi przed rozpoczęciem instalacji. Nie znam tego konkretnego przypadku, ale życie wiele już razy pokazało mi, że wielu serwisantów umysłowo ograniczyło się do Shimano i wszystko instalują wg tych samych zasad - nic dziwnego, że potem polecają wszystkim Shimano, skoro niczego innego nie potrafią złożyć jak należy i z należytą uwagą i starannością (za którą przecież im płacisz).

Ogólnie zapłaciłem w okolicach 1000 za składanie dwóch rowerów z tym samym SRAM-em. Najpierw był Peritus Ventus, który składał słynny BDC, ale tam juz od wejścia powiedzieli że musi byc KAMPA bo reszta jest BE z chin. Z trudem przejechalem TdPA, całe 35 km i juz było nie halo.

Potem Merida Reacto , pierwsze kłopoty pojawiły się juz przy testach u mechanika na trenażerze. Teraz jakos chodzi ale mam wrażenie że na słowo honoru bardziej, Nie działa na pewno w 50/26 i 34/11. Wiem, że tak sie nie jeździ, ale skoro Ultegra dawała radę to czemu SRAM nie działa?


  • Siara_iwj lubi to

Kudos!


#14 Ratonek

Ratonek
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 luty 2015 - 12:52

To i ja się wypowiem. Od Prawie roku użytkuje Sram Rival i nie mam najmniejszych zastrzeżeń do tego sprzętu, wszystko działa idealnie, system zmiany biegów również na +. Przez cały sezon nic nie musiałem poprawiać, przerzutki tak jak ustawiłem, tak przez cały sezon działało bez żadnych problemów. Wielkim specem od serwisu rowerów nie jestem, ale nie miałem problemów żeby to zmontować i wszystko ustawić. Wcześniej też jeździłem na Sorze i różnica jest ogromna. Miałem podobny dylemat do Ciebie brać Sram Rival czy Ultegre 6800, jak dla mnie 11 biegów jest zbędne dla takiego amatora jak ja. Nie wiem gdzie będziesz kupował, ale ja zakupiłem przez cyklomanie i widzę, że Rival nawet potaniał w stosunku do ubiegłego roku. Srama mogę Ci naprawdę polecić nie będziesz żałował. Pozdrawiam :)



#15 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 luty 2015 - 13:32

Peritus Ventus (...)musi byc KAMPA bo reszta jest BE z chin.

Przyganiał kocioł garnkowi :D Uśmiałem się :D

Nie działa na pewno w 50/26 i 34/11. Wiem, że tak sie nie jeździ, ale skoro Ultegra dawała radę to czemu SRAM nie działa?

Pytanie zasadnicze: czy na pewno miałeś te same zakresy w obu napędach? Bardzo często jest tak, że (np. ze względu na długość tylnych widełek) skrajne przełożenia są fizycznie nie do osiągnięcia, bo nie jesteś w stanie uzyskać przekosu łańcucha pozwalającego na gładkie prześlizganie łańcucha bez zahaczania o dużą tarczę.

Przy okazji pytanie: Twoje problemy dotyczyły przerzutki YAW czy klasycznej? Bo w momencie wprowadzenia YAW kultura pracy SRAM-a kolosalnie się poprawiła (choć ja osobiście z moim Forcem nigdy nie miałem problemów nawet bez YAW).

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#16 patolog

patolog
  • Użytkownik
  • 621 postów
  • SkądWa-wa

Napisano 01 luty 2015 - 13:46

Tak, wymieniłem tylko ramę, bo Peritus po 300 kilometrach zaczął obłazić z lakieru. Reacto bardzo i sie podobał i utrafiłem w końcu z ebay'a.

Może znacie jakiegoś perfekcjonistę od SRAM-a, oblatanego w niuansach, koszty w tej chwili już nie grają roli, mogę to wszystko nawet wysłać. To że po 10 godzinach jazdy skrzypi suport na nowych łożyskach to tak na deser...

Wygląda pięknie, waży mało, kosztował dużo, działa~średnio :/

106472138_wxxhwnh.jpg


Kudos!


#17 witek111

witek111
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 01 luty 2015 - 14:26

To i ja się wypowiem. Od Prawie roku użytkuje Sram Rival i nie mam najmniejszych zastrzeżeń do tego sprzętu, wszystko działa idealnie, system zmiany biegów również na +. Przez cały sezon nic nie musiałem poprawiać, przerzutki tak jak ustawiłem, tak przez cały sezon działało bez żadnych problemów. Wielkim specem od serwisu rowerów nie jestem, ale nie miałem problemów żeby to zmontować i wszystko ustawić. Wcześniej też jeździłem na Sorze i różnica jest ogromna. Miałem podobny dylemat do Ciebie brać Sram Rival czy Ultegre 6800, jak dla mnie 11 biegów jest zbędne dla takiego amatora jak ja. Nie wiem gdzie będziesz kupował, ale ja zakupiłem przez cyklomanie i widzę, że Rival nawet potaniał w stosunku do ubiegłego roku. Srama mogę Ci naprawdę polecić nie będziesz żałował. Pozdrawiam :)

Czy gdy wymieniałeś z Sory to wymieniłeś kpl. grupę, a co z linkami? Rower mój ma przejechane około 500 km.



#18 jarabl

jarabl
  • Użytkownik
  • 281 postów
  • SkądSierpc

Napisano 01 luty 2015 - 15:19

Pod względem trwałości zdecydowanie Campagnolo



#19 Ratonek

Ratonek
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 luty 2015 - 15:26

Tak, całą grupę wymieniłem. Razem z linkami i pancerzami które są w komplecie.



#20 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 01 luty 2015 - 16:14

Pod względem trwałości zdecydowanie Campagnolo

Tak, zwłaszcza plastikowe bebechy klamkomanetek ;-) .


  • kapral_szef i patolog lubią to



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ultegra, rival, athena