Skocz do zawartości


Zdjęcie

zdrowe siodełko do szosy


76 odpowiedzi w tym temacie

#1 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 22 listopad 2006 - 19:28

Cześć
W swojej szosie używam taniego siodła szosowego fort. Niestety ostatio mam problemy (wiecie z czym) a nie chciałbym zostać kaleką :lol:
Jakie cechy powinno posiadać zdrowe siodło szosowe ? Czy za takie można uważać siodła dwuczęściowe ? Koniecznie napiszcie.

#2 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 22 listopad 2006 - 22:33

kolarze jezdza na deskach(doslownie), robia po kilkadziesiat tys w sezonie i nie maja zadnych problemow.. z wiadomo czym.
sam jezdze na dosc twardym siodle san marco skn pro i wszystko jest ok.
sprobuj moze z jakims slrem xp czy xc czy jak mu tam. one podobno sa wygodne.

#3 deschek

deschek
  • Administrator
  • 113 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 listopad 2006 - 22:33

A moze to kwestia ustawienia siodla? Sprobuj pochylic je do przodu.

You see lots of happy cyclists. When was the last time you saw a runner smiling?


#4 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 22 listopad 2006 - 22:37

ale nie przesadzaj. siodlo POWINNO byc ustawione rownolegle do podloza.
jesli zbyt mocno pochylisz nos siodla to w trakcie jazdy bedziesz odczuwal bole ramion, rak etc.

#5 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 22 listopad 2006 - 22:47

przeglądam ofertę i widzę , że rozpiętość cenowa jest spora. Rozumiem - waga , materiały , wykonianie.
Czy wymyślny kształt siodeł to tylko wabik na klienta ? Czy to jakoś pomaga ? Zdaje się , że według teori to powinny być podpierane kości kulszowe.
A co do tych problemów...to ostatnio wpadłem w jakąś dziurę i później to dało się odczuć. Lekarz zalecił mi używanie szerokiego siodełka żelowego 8-) .

#6 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 22 listopad 2006 - 22:53

siodla zelowe sa do bani imo. zel sie nie sprawdza. jesli juz jakas substancja amortyzujaca to bardziej hmm nie wiem co to wlasciwie jest :) jakas pianka czy cus.

sa tez jakies siodla z dziurami. moim zdaniem to porazka. zamiast wygody czulem totalny dyskomfort, poobcieralo mi sie to i owo o krawedzie ;)

#7 epafras

epafras
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądMuszyna/Kraków

Napisano 23 listopad 2006 - 09:21

ja uważam że to nie tylko kwestia siadła ale i pozycji spróbuj pokąbinować z pozycją :) a co do siodeł San Marco to sam sie szykuje na SKN :)

#8 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 listopad 2006 - 13:28

Najważniejszy jest profil skorupy. Z Selle Italia wygodne są tylko SLR i SLK, inne to lipa. Osobiście jeżdzą na Fizik Arione i tak już zostanie. Waży 247g.
Test opisałem tutaj: http://karbonkrieg.ovh.org/arione.html

#9 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 28 listopad 2006 - 21:52

znalazłem takie siodło http://www.bikom.pl/...products_id=222
wiem , że cena kosmiczna ale zwróciłem uwagę na kształt równie kosmiczny co cena :-P .
Ponieważ nie jestem żadnym profesjonalistą (ot szarym amatorem tego sportu) to nie zależy mi na każdym gramie. Bardziej kładę nacisk na komfort zwłaszcza czterech liter.
Dzięki za wszystkie sugestie ale nadal nie wiem co kupić.

#10 ramzi

ramzi
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • SkądTrójmiasto

Napisano 28 listopad 2006 - 23:01

Cieżko jest dobrać siodło. Każdy ma inną budowę i inaczej znosi jazdę na rowerze. Do każdego tez trzeba się dostosować , czasami to trwa kilka tygodni.
Ja mam w jednym rowerze Flite'a a w drugim Gipiemme Pluma Evolution Race obydwa mi pasują.

Bardzo chwalone sa modele Specialized BodyGeometry , ale niektórzy narzekają na dośc słaby materiał, ale ja niestety nie miałem możliwości jeździć na takim także nie wiem.

#11 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 28 listopad 2006 - 23:54

ten spec to totalna kicha.
nie jezdzilem na nim za dlugo wiec nie moge powiedziec czy jest wygodne i czy faktycznie jest takie wypasione jak w niektorych opisywanych testach, ale widzialem jak to siodlo wyglada po paru miesiacach jazdy.
popekane szwy, te niby super, mega, wypasione wkladki dzieki ktorym jest lepsze krazenie blabla itp. wygladaly jak dwie przerzute gumy turbo. ;-)
nie wspominajac juz o tym, ze przez te szwy na siodle spodenki sie niszcza.

#12 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 29 listopad 2006 - 16:18

znalazłem takie siodło http://www.bikom.pl/...products_id=222
wiem , że cena kosmiczna ale zwróciłem uwagę na kształt równie kosmiczny co cena :-P .
Ponieważ nie jestem żadnym profesjonalistą (ot szarym amatorem tego sportu) to nie zależy mi na każdym gramie. Bardziej kładę nacisk na komfort zwłaszcza czterech liter.
Dzięki za wszystkie sugestie ale nadal nie wiem co kupić.

Zwykły chwyt marketingowy i nic więcej. Jeszcze nie słyszałem, żeby jakiegoś mężczyznę upośledziło siodełko. Chociaż jak się ma problemy z prostatą to odczuwa się ból jadąc na twardym siodełku (SLR), przy czym SLK jest dla takich Panów już bardzo dobre.
Za 600 zł siodło na stalowych prętach :evil:

#13 appl

appl
  • Użytkownik
  • 21 postów
  • Skądcentrum

Napisano 01 grudzień 2006 - 18:49

Jestem ciekaw jak naprawdę się jezdzi na siodełku selle smp strike evolution. Dlaczego Karbon z góry przesądzasz o walorach w/w, nie użytkując go wcześniej. Cena wprawdzie wysoka, ale gdyby okazało się tak dobre, jak je reklamują, to zastanowiłbym się nad zakupem.

#14 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 grudzień 2006 - 19:51

Mój Fizik Arione jest tak doskonały, że nawet nie jeste ciekawy jak się jeździ na SMP.
Jeśli chodzi o siodełko to w tym miejscu waga nie jest dla mnie tak istotna jak komfort, ale pręty ze stali cr-mo za te pieniądze to przesada. Chociaż może skorupa jest tak elastyczna, że pręty ti by nie wytrzymały. Któż to wie.

#15 Azariel

Azariel
  • Użytkownik
  • 98 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 02 grudzień 2006 - 14:12

Karbon - nie musisz w kazdym temacie w polskim internecie dot. jakiegokolwiek siodla czy okolic pisac, ze Twoj arione jest cudowny ;)

#16 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 02 grudzień 2006 - 19:59

Azariel, tu napisałem o tym pierwszy raz. Poprostu jesteśmy na tych samych forach.

#17 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 04 grudzień 2006 - 11:39

tak samo jak ja pisze o siodle do mtb - fizik plateau.

sprawa wygodnego siodlo to raczej ciezki temat. nie kazdy zad dane siodlo bedzie tolerowac.
karbona 4litery uwazaja fizika za cudo, a np Azariela dupsko by cierpialo ;-)

sporo ludzi zachwala slra 135ke.. super wygodny, lekki etc. a ja z kolei twierdze zupelnie inaczej. wysiedziec na tym nie moge i juz.

#18 emer

emer
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • SkądGalicja

Napisano 04 grudzień 2006 - 16:07

Od około 5000 km jeżdże na Specialized AVATAR GEL 143 - moge nawet jeżdzic bez wkładki ... D przyzwyczaiło sie do tego siodełka, siodełko do kształów mego D.
Mimo ze nie jest to siodełko wyczynowe, ale jego zarówno ergonomia, kształt, wyciecie, gel sprawia ze jest naprawde wygodne. Pozatym sa robione w trzech rozmiarach 130, 143 i 155mm ...
No i jest "zdrowe" - nie uciska na prostate ;)
Polecam wszystkim ... d***m ;)

#19 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 09 grudzień 2006 - 01:19

Dadi, to fajnie lekarz Ci polecił z tym siodełkiem :-| Generalnie miękkie szerokie siodełka bardziej uciskają na krocze i co więcej nie czujesz tego za specjalnie.

Obecnie jeżdżę na San Marco SKN i niestety nie polecam tego siodełka. Przygotowuję się albo do Selle Italnia SLR, SLK albo Flite'a. Czy ktoś z Was jeździł na Selle Italia Flite? Podobno to kulotwe siodełko...

#20 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 09 grudzień 2006 - 10:15

Obecnie jeżdżę na San Marco SKN i niestety nie polecam tego siodełka.

no widzisz... a ja polecam.

Przygotowuję się albo do Selle Italnia SLR, SLK albo Flite'a. Czy ktoś z Was jeździł na Selle Italia Flite? Podobno to kulotwe siodełko...


podobno. mnie one srednio pasowalo. slr 180g bylo calkiem ok, no ale to dla mnie bylo ok dla ciebie moze byc juz niewygodne. musisz sie na kazdym przejechac zeby stwierdzic, ktore bedzie dobre. jak juz nie raz to pisalismy .. kazdy zad ma inne wymagania. ;-)



Dodaj odpowiedź