Skocz do zawartości


Zdjęcie

zdrowe siodełko do szosy


76 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gosc_szudri_*

Gosc_szudri_*
  • Gość

Napisano 08 kwiecień 2007 - 23:26

ja mam taki problem z siodełkiem jak willi666, Apache71 miałem selle italia TRIatlie2 gel po treningu to małego nie czółem taki miałem nacisk na gruczoł. Pochiliłem teraz lekko do przodu i kere podniosłem o jakieś 1,5cm. Na razie jest ok, ale myśle o nowym siodełku z tym wycieńciem na gruczoł. I zastanawiam się jeszcze jakie do 100zł.

#42 arcik

arcik
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądWielkopolska/Bralin

Napisano 09 kwiecień 2007 - 06:57

Ja swoje siodełko musiałem przestawić do góry 1cm i do przodu o jakiś 1 cm, żeby pupa miała podparcie tak jak pisał Dali jeżdżenie na ranie nie jest przyjemne i na razie jest ok. :-P

#43 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 09 kwiecień 2007 - 10:22

Kolega ma siodełko Velo z otworem i jest bardzo zadowolony. Podobno ten otwór zapewnia duży komfort - przynajmniej w jego przypadku.

#44 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 09 kwiecień 2007 - 16:42

Widzę , że nie tylko ja jeden mialem podobne problemy.
Wasze wypowiedzi utwierdzają mnie w przekonaniu , że nie mam aż tak wyjątkowej budowy ciała ;-).

wili666 Mnie prostata nie bolała w slk. Bolały mnie kości miednicy. Nie wiem jak się nazywają ale usiądź pochylony do przodu na ramie to je poczujesz ;-).
Nie wydaje mi się , że mam siodło za wysoko (kolana lekko ugięte) poza tym wcześniej gdy pedały wskazywały godz 9 i 3 (czyli były w poziomie) też mnie bolało.
W istocie zakładałem też temat slk na forumrowerowe.org bo tego siodła używają także w mtb (potencjalnie więcej ludzi) ale było bez odpowiedzi.
Wygodne siodło nie musi mieć rozcięcia na niemal całej długości (slk). Wystarczy , że będzie miało odpowiedni otwór jak slr gel flow.

Apache71- połóż poziomice na siodle i podaj ile mm przód jest niżej od tyłu.

#45 Gosc_Zawisza_*

Gosc_Zawisza_*
  • Gość

Napisano 09 kwiecień 2007 - 23:13

Również mam problemy z siodełkami a w zasadzie z jednym w szosowce. W mtb uzywam karbonowego flita. Z wkładke jest wygodny(60=80 km ) a na krotsze dystnse mozna jeździc bez pampersa ma tak dobre wyprofilowanie wg mnie pasojace do ciala z szerokim rozstawem miednicy ale to co sie dzieje w szosoówce to przesadza.... SLR 135 oczywiscie bo jakby inaczej !!

Męcze sie z tym siodłem juz od paru miesiecy ale mowie stop, dosyć .Ten SLR to najmniej wygodne siodlo jakie mialem nie wiem jak ludzie moga je tak zachwalać .Fakt ze ma zupełnie inna budowe jak flite. I moze im pasoje a flite by nie pasował

Nie bardzo wiem co zrobic. Flite na wycieczki 100 czy 150 km sie nie nadaje jest idealny do XC ale nie na godzinne wysiadywanie w siodle na szosie. Myslałem o jakims Aliante albo arione ale martwi mnie masa :-( coż bede musial przebolec te 100 gram. ale zdrowie wazniejsze chcialbym mieć dzieci w przyszłości takie "od siebie"

#46 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 09 kwiecień 2007 - 23:33

Zapewne kupiles uzywane i bylo juz wyprofilowane po kims innym, wiec sie nie dziw ( tak powstaje obiegowa opinia ze slr jest niewygodny - po czesci prawda - najbardziej wygodny jest prywatny slr :) )

#47 Apache71

Apache71
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądPiekary Śl.

Napisano 10 kwiecień 2007 - 09:25

Apache71- połóż poziomice na siodle i podaj ile mm przód jest niżej od tyłu.


Jak tylko dorwę się do porządnej poziomnicy, to napiszę :oops:

#48 Gosc_Urban_*

Gosc_Urban_*
  • Gość

Napisano 10 kwiecień 2007 - 14:44

Ja używam San Marco Cuda Arowhead (czy jak to się tam pisze).Zrobiłem na nim około 250 km i mam nadzieję, że moje 4Litery się przyzwyczają bo póki co nie czuję żadnej różnicy między używanym przez ostatnie 6000 km siodełku MC Selle za 40 zł.

Ostatnio jeździłem na rowerku kumpla.Ma tam starego Flite'a.Gdybym tylko miał fundusze to zainwestowałbym w to siodełko.Naprawdę wygodne.

#49 Darek80

Darek80
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • Skądokolice Łowicza

Napisano 11 kwiecień 2007 - 20:48

Flite na wycieczki 100 czy 150 km sie nie nadaje jest idealny do XC ale nie na godzinne wysiadywanie w siodle na szosie. Myslałem o jakims Aliante albo arione ale martwi mnie masa :-( coż bede musial przebolec te 100 gram. ale zdrowie wazniejsze chcialbym mieć dzieci w przyszłości takie "od siebie"

To by potwiedzało , że siodło jest wygodne przy ściśle określonej pozycji. W mtb jesteś bardziej wprostowany niż na szosie.
Wagą siodła bym się specjalnie nie przejmował - ma być przede wszystkim wygodne.

#50 sp0097jg

sp0097jg
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądKamienna Góra

Napisano 11 kwiecień 2007 - 20:53

teraz używam Bontragera Race Lite, i jest wygodny :-)

#51 Tigris

Tigris
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • SkądW/SL

Napisano 18 kwiecień 2007 - 00:10

Przesiadłem się z Fi;zik-a na SLK i stwierdzam kategorycznie, że
SLK jest bezkonkurencyjnie dobre.
Amortyzacja obu "półdupków" osobno powoduje, że mimo iż powierzchnia (skorupa) siodła jest skromnie miękka, to d-a nie boli.
Na pierwszej jeździe w sezonie (po zimowej pauzie) kolega "zawodowiec" na Fi;zik-u po 30 km narzekał na ból pośladków (choć to był jego 3-ci, czy 4-ty wyjazd), a mnie po 45 kilometrach, jakie pokonaliśmy - nic nie bolało !!


#52 Gosc_Zawisza_*

Gosc_Zawisza_*
  • Gość

Napisano 18 kwiecień 2007 - 07:39

Na pierwszej jeździe w sezonie (po zimowej pauzie) kolega "zawodowiec" na Fi;zik-u po 30 km narzekał na ból pośladków (choć to był jego 3-ci, czy 4-ty wyjazd


To niezły z niego zawodowiec widzę... Jeździ się cały rok.

#53 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 18 kwiecień 2007 - 10:13

...może jeździł na stacjonarnym, Tigris, błagam nie pisz na niebiesko!

#54 Tigris

Tigris
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • SkądW/SL

Napisano 18 kwiecień 2007 - 10:33

Co jeden, to mądrzejszy.
Przemądrzałki.
Do takich wyników, jak on, to wy macie bardzo daleką drogę.
Macie ograniczone pole widzenia. Nie tylko profesjonalni kolarze są na tym świecie.
Kolarz po skończeniu kariery nie będzie trenował całego sezonu, a może się nastawić na określone imprezy. Nawet rangi Mistrzostw Swiata UCI.
A tak nawiasem, to profi też robią pauzę zimową. Niektórzy nawet ponad miesięczną.


#55 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 18 kwiecień 2007 - 14:04

Ale jednak mimo wszystko byloby milo gdybys pisal czarna czcionka.

#56 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 18 kwiecień 2007 - 23:27

Ja mam w kolarce jakies stare selle italia. I jest genialne. O ile zawsze mnie na kazdym z dotychczasowych siodeł[selle italia C2 trans am, specialized avatar i jeszcze jakies] bolal tylek od poczatku, to tutaj po 50 km nie mialem zadnych problemow...gdybym tylko wiedzial co to za model i czy jest jeszcze dostepny chetnie zakupilbym kolejny na zapas ;).

#57 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 22 kwiecień 2007 - 14:29

A ja używam siodełka GIANT, niestety nie wiem dokładnie jakie to. Jest całkiem płaskie i twarde ale często jeżdżę z pieluchą ponad to ustawiam sobie trochę zadarty w górę nosek więc całkiem wygodnie mi się jeździ. Pozdro!

#58 Hombre

Hombre
  • Użytkownik
  • 167 postów
  • SkądPolice

Napisano 05 marzec 2009 - 21:39

NIe chce zakładać nowego tematu, dlatego odkopałem ten.
Jest jedna opinia na temat siodełka gipiemme plumy. Czy jeździł jeszcze ktoś na tym siodełku , chociaż jest paskudne to wygląda że mogło by być wygodne :D
Jaka jest cena nowego??

#59 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 05 marzec 2009 - 21:53

Paskudne ? Mi się podoba. ja za nowe dałem 65zł -188g. To jest siodełko na dystans do 100km raczej , ale ogólnie jestem zadowolony . Tu masz http://aukcja.onet.p...16416&country=1 na Ebayach ich nie ma , są z tego co wiem tylko na Allegro. http://images50.foto...30d0f6e1med.jpg

#60 Hombre

Hombre
  • Użytkownik
  • 167 postów
  • SkądPolice

Napisano 06 marzec 2009 - 09:45

Wiesz czy w jakimś sklepie internetowym można takie dostać?



Dodaj odpowiedź