Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spodenki Rowerowe - Letnie


1283 odpowiedzi w tym temacie

#681 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 28 kwiecień 2018 - 22:21

planujesz zakupy od przemekzawada.com? ;)

 


  • wierzba lubi to

#682 macior

macior
  • Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 29 kwiecień 2018 - 05:54

Dokładnie ;-) , mam 2szt Forzy, potem kupiłem Contour Cycling szyte przez Raso, ale to jeszcze chyba nie to ... więc zastanawiam się nad właśnie tymi od przemekzawada.com


  • wierzba lubi to

#683 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 29 kwiecień 2018 - 07:43

Gdzie najtaniej można kupić ORYGINALNE spodenki Castelli?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka



#684 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 29 kwiecień 2018 - 09:56

na wyprzedażach w UK


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#685 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 29 kwiecień 2018 - 12:15

Odpusc sobie Castelli, a juz napewno ich tansze gacie z wkladka Kiss.
Wkladka Progetto jest o niebo lepsza ale ogolnie Castelli ma dosc przecietne gacie. Slaba jakosc, samo wykonanie tez do pierwszej ligii nie nalezy.
Wszystkie jakie mam maja wspolna ceche, w wiekszej lub mniejszej mierze, poprute szwy wkladki. Niektore puszczaly dosc szybko.


#686 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 29 kwiecień 2018 - 12:38

To powiedz mi kolego Chris jakie spodenki mają najlepszą z najlepszych wkładkę?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka



#687 Lobster

Lobster
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • SkądTcity

Napisano 29 kwiecień 2018 - 13:39

 jakie spodenki mają najlepszą z najlepszych wkładkę?

To przecież trochę kwestia osobistych preferencji. Jedni lubią cienkie inni grubsze, są zwolennicy wkładek żelowych lub hybrydowych itd Ja w końcu doszedłem do wniosku że nie stać mnie na tanie spodenki z wkładkami które nie są w stanie przetrwać jednego porządnego sezonu, mam pełen kosz takiego badziewia. Raz kozie śmierć, zainwestowałem najpierw w SANTINI z wkładką C3, znakomita choć materiał użyty na spodenki powinien być lepszy, potem kupiłem od razu dwie pary ASSOS (wyprzedaż, dwie pary za 880 pln), S7 i Tiburu, wkładki są w obu takie same, bardzo dobre, krój nienaganny a materiały z których spodenki uszyto to klasa sama dla siebie, a mam porównanie, wiem co mówię, na pewno wytrzymają milion przepierek i będą wciąż wyglądać świeżo, nie stracą fasonu a pampers wciąż będzie zdatny do użytku. 

Ps. jeśli komuś zależy przede wszystkim na trwałości to żelowe wkładki , szczególnie od Santini spełnią ten wymóg, trzy sezony po 8000km wytrzymują, potem zauważa się początki kompresji.


  • Krzysztof303 lubi to

#688 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 29 kwiecień 2018 - 15:09

A mi Castelli z serii Free Aero doskonale trzyma się od 2013 roku. Jedyna wada to odklejające się logo z tyłu spodenek. Zimowe spodnie Castelli katuję od kilku lat i nadal wyglądają jak nowe. Dla porównania Rapha z serii Pro Team okazały się dużo mniej wytrzymałe i musiałem odsyłać szwy do naprawy. Podejrzewam, że za uszkodzenia szwów może odpowiadać wielkość tyłka, waga i siodełko.



#689 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3145 postów

Napisano 29 kwiecień 2018 - 16:35

Mam kilka modeli spodenek Castelli i w jednych lekko puściło parę szwów wkładki. Z pozostałymi do tej pory nie miałem problemów.

Wkładka Progetto jest dla mnie bardzo wygodna, Kiss nie testowałem i nawet nie miałem zamiaru.

Bardzo wygodna wkładka jest jeszcze w Sportful Total Comfort, a także w wyższych modelach Crafta.



#690 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 29 kwiecień 2018 - 17:28

U mnie z Castelli: dwie ewolucje Aero, Body Paint i Mondiale i kilka par z wkladka Kiss. Jakis obraz ich wyrobow mam.
Z Raphy mam tylko jedna pare Pro, wiec ciezko o jakas obiektywna ocene. Jedynie moge odniesc sie do tej jednej sztuki. Duzo bardziej solidne niz Castelli, obszycie wkladki zaczelo puszczac na ok 2-3cm z wiekszym przebiegiem niz gacie Castelli. Ogolnie sprawiaja wrazenie lepszej jakosci. W moich ostatnich kupionych spodenkach Castelli Mondiale, nawet nie obszycie wkladki ale samo jej laczenie (nie jest z jednej czesci) puscilo zaraz na poczatku uzywania. Do tego zaczely odklejac sie koncowki wykonczenia przy szelkach z tylu na plecach. Same szelki we wsztstkich Castelli sa najslabsze ze wszystkich spodenek jakie mam.
Nie sa warte swojej pelnej ceny. Z drugiej strony, jak sa w promocjach w okolicach £85, to co lepszego w tej cenie mozna kupic?

Dlugo wzbranialem sie przed Assos. Zaczelo sie od odwiedzin ich salonu w Londynie i prezentacji wszystkich modeli gaci. Mozna przymierzac pod okiem doswiadczonej osoby, usiasc na turbo trainer, notabene SRM i sobie popróbować.
Nawet nie trzeba kupowac. Mi zaoferowano ta przyjemnosc aby miec punkt odniesienia do ewentualnych zakupow w przyszlosci.
Nie skorzystalem ;) Jednak wole zamowic sobie kilka sztuk i poprzymierzac w domowym zaciszu.
Po czasie, jak moje dlugoletnie obiekcje co do marki Assos przeszly do lamusa, zamowilem T-cento s7. Jako alternatywa przyszly rowniez Etxeondo Attaque (byly w promocji, tylko nieco drozej niz T-cento).

Teraz rozumiem o co chodzilo tym ludziom spod znaku Assos-a. Spodenki, wykonanie, materialy, kroj klasa sama w sobie.
Praktycznie wszystko jest wzorcowe, lacznie z szelkami, ktore powinny byc obowiazkowo skopiowane w kazdych spodenkach :) Prawie bo jak na moje 188cm i moj gust mogłyby byc zdziebko dluzsze.
Najwygodniejsze i najlepiej wykonane spodenki jakie mialem i to z duza rezerwa.

  • stryjek i Krzysztof303 lubią to

#691 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3145 postów

Napisano 29 kwiecień 2018 - 21:13

Również chciałem kupić te spodenki, ale zdecydowanie wolę dłuższe nogawki, a te Assosy -jak wyczytałem w recenzjach- mają krótkie.

Czy mógłbyś skrobnąć kilka słów na temat Etxeondo ?



#692 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 30 kwiecień 2018 - 10:12

Dla mnie ostatnio najlepsze spodenki to Sugoi i ich wkładki Formula FX i FXE. Rewelacja. 


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#693 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 30 kwiecień 2018 - 17:20

Również chciałem kupić te spodenki, ale zdecydowanie wolę dłuższe nogawki, a te Assosy -jak wyczytałem w recenzjach- mają krótkie.
Czy mógłbyś skrobnąć kilka słów na temat Etxeondo ?

Dlugosc nogawek w tych Assosach to nie koniecznie zaraz styl Speedo. Napewno nie jest to typ dlugich, do kolan nogawek.
Etxeondo Attaque, nie jezdzilem w nich, doswiadczenia tylko z domowego zacisza. Napewno jedne z lepszych spodenek na rynku pod wzgledem materialow i wykonania. Troche zwariowana cena...
Klasycznie wszyta wkladdka, nie sprawiala wrazenia jakiejs super hiper. Miekki material, w dotyku dosc ekskluzywny ale sprawial wrazenie bardziej delikatnego niz np Assos. Solidne szerokie szelki.
Przy nastepnym zakupie spodenek, jak beda w rozsadnej cenie wezme je jeszcze raz dla sprobowania.
Dla mnie era Castelli defynitywnie sie skonczyla, nawet gdyby byly w glupio niskich cenach.
Rapha, chyba tez, no chyba ze beda do dostania w glupio niskich cenach ;)
  • Dari lubi to

#694 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3145 postów

Napisano 30 kwiecień 2018 - 17:29

A jak wygląda rozmiarowka Etxeondo w porównaniu np. do Castelli ?

#695 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 30 kwiecień 2018 - 17:30

Przekonaliście mnie do tych spodenek Assos. W jakim sklepie je kupujecie?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka



#696 Lobster

Lobster
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • SkądTcity

Napisano 30 kwiecień 2018 - 17:54

Przekonaliście mnie do tych spodenek Assos. W jakim sklepie je kupujecie?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Mają dystrybutora i sklep w Wawie (sprzedają na miejscu i przez sieć), ja kupuję w sieci bo wiem już jaki rozmiar jest dla mnie, po prostu trzeba łapać okazje, czasami się trafi. W CR mieli niezły wybór w dobrych cenach ale chyba się wysprzedali. 



#697 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 30 kwiecień 2018 - 17:57

@Dari, Ten sam co w Castelli i we wszystkich innych gaciach jakie mialem i mierzylem, XL.
@Krzysztof303, tak jak kolega powyzej, znajac rozmiar, polowanie na lepsze ceny.
Tu nie ma regul, trzeba przegladac siec. Kupowalem w Wiggle, na ten czas mieli najlepsza cene.

#698 celar

celar
  • Użytkownik
  • 211 postów
  • Skądkraków

Napisano 02 maj 2018 - 11:05

Hej,

a wiecie może, kto produkuje spodenki o długiej nogawce? Jestem szczupły, wysoki i mam długą nogą. Nie mogę znależć spodenek, które miałyby nogawkę 10-12cm nad kolanem. Zazwyczaj na szerokość pasują mi Mki jednak one są dedykowane dla ludzi o 10cm niższych i przez to nogawka jest trzepacko krótka ;)



#699 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 maj 2018 - 11:39

Raso. U ludzi o bardziej typowej budowie nogawki kończą się na kolanie, więc u ciebie powinno być przyzwoicie.



#700 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3145 postów

Napisano 02 maj 2018 - 14:30

Np. Ale Agonista,  niektore modele Louis Garneau, a także Endura ma jeden model oznaczony jako z dłuższymi nogawkami.


  • danielooo80 lubi to



Dodaj odpowiedź