Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spodenki Rowerowe - Letnie


1283 odpowiedzi w tym temacie

#841 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 19 czerwiec 2019 - 17:22

Pewnie można, ale mi chodzi o proporcjonalne skrócenie szelek i tyłu spodenek, który jest wykonany z bardzo elastycznej siatki. Do tego dochodzi lamówka na wykończeniu. Krawcowa pewnie to ogarnie,ale ja planuję zakup drugiej pary. W tym przypadku w formie wiedzieliby już o co chodzi. Przy drugich spodenkach, jeśli się zdecyduję, na pewno poproszę o dłuższe nogawki. W rozmiarze S taśma dość mocno obejmuje udo. Przy dłuższej będzie niżej, gdzie obwód góry jest mniejszy. To tak w nawiązaniu do Twojego czterogłowego 😉

#842 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 19 czerwiec 2019 - 17:37

Kurde, to u mnie pewnie w ogóle będzie kino, bo mam krótką, ale raczej dopizganą czwórkę. No nic, trzeba będzie spróbować :)
Dzięki.

#843 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 19 czerwiec 2019 - 18:23

Jak masz krótką to na długość nogawki powinny pasować

#844 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 19 czerwiec 2019 - 18:43

Ej no Pany, przecie te bipsy mają przedłużoną nogawkę :P

Jak będę zamawiał następne to poproszę o -2 cm :)

 

Jak masz za długie nogawki i szelki to po prostu wziąłeś za duży rozmiar.

Przy 179 mam M, więc dla Ciebie XS jak nic


  • wierzba lubi to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#845 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 20 czerwiec 2019 - 08:44

@Bzyku, jak zamówisz od razu skrócenie, to chyba nie będziesz miał możliwości ewentualnego zwrotu, bo to już będzie "custom" ;) upewnij się wcześniej 


  • Bzyk lubi to

#846 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 20 czerwiec 2019 - 09:00

@Bzyku, jak zamówisz od razu skrócenie, to chyba nie będziesz miał możliwości ewentualnego zwrotu, bo to już będzie "custom" ;) upewnij się wcześniej


Nie no, na pierwszy raz na pewno będę brał tak jak są w standardzie, żeby właśnie uniknąć takiej sytuacji.

#847 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 czerwiec 2019 - 16:20

Od zeszłego roku, jesieni używam do dzisiaj dalej gaci z Decathlonu, kupowałem tańszą wersje standardową za ok 100 zł w promocji były i do dzisiaj dalej  się trzymają dobrze.

Spodnie używane codziennie prawie po ok 50 km trasy szosa, mtb,  ważne - nie mają zciągaczy mocnych   na nogawkach  i nie cisną w uda.

Jak na razie są na plus, 

 


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#848 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 20 czerwiec 2019 - 16:28

Może w Decathlonie poprawili jakość materiałów spodenek, bo mi dziury od przetarcia się zrobiły po jednym sezonie i to nawet niepełnym. Ze swej strony polecam Rogelli, porównywalna cena, jakość zdecydowanie lepsza od Deca.



#849 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 czerwiec 2019 - 19:30

Rogeli w porównaniu, a wcześniej używałem ich padały szybciej, jak na razie te co mam zobacze czy wytrzymają moją dupe do końca, ale jak pisałem używam praktycznie codziennie.

Wszystko zależy od ceny, klasy itd . 


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#850 plseba

plseba
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 29 czerwiec 2019 - 23:24

Jestem już po 3 wyjazdach w spodenkach Luxa. Trasy po około 16h, 9h i 8h.
Spodenki uszyte dobrze, szelki choć wydają się ciasne to podczas jazdy w ogóle nie przeszkadzają. Nogawki zdecydowanie za długie przez co na samym dole jest luźno bo sięgają prawie do kolan.

W ciepły dzień gdy się człowiek mocno poci spodenki i pielucha nie dają rady. O ile pierwsze fazy potu wyparują to po 10h gatki są już mokre.

Pielucha choć polecana na forach jako całodniowa, dla mnie rewelacyjna nie jest. Tyłek odczuwa się po 6-7h choć da się jechać. Po 12h ból jest znacznie odczuwalny.


  • Wszechstronny lubi to

#851 Gorthin

Gorthin
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • Skąd~

Napisano 14 lipiec 2019 - 17:05

Cześć!

 

Kupiłem te o to spodenki:

https://eroe.cc/kole...spodenki-swiata

 

Już z chyba miesiąc minął, więc muszę choć kilka słów napisać.

Po pracy w tygodniu daję radę 50-60km zrobić, w weekendy bliżej 100km. Wrażenia?

 

Jeśli chodzi o kolorystykę. Całe spodenki czarne. Dla mnie super, do wszystkiego mi pasuje. 

Gumy na nogawkach wygodne, bo bardzo szerokie i mają małe wstawki z "czepnej" gumy. Tu duży plus. 

Szelki też super wygodne. Szerokie paski szelek powodują, że się nie zwijają i nie wpijają w barki. Tu duży plus.

Co do wkładki. Jeśli chodzi o tyłek, jest dobrze. Nie boli mnie, już go nie odczuwam podczas jazdy, trochę już o nim zapomniałem, im dalej tym pewnie z głowy ten problem uleci i będzie on rozwiązany.

 

Problem mam z jajkami. Nie wiem na ile jest to spowodowane spodenkami, pewnie w mniejszym stopniu. Gdyż od zawsze  mam problem z jajkami. Niestety od zawsze mam tam niewygodnie, uwiera mnie tam, muszę co jakiś czas poprawiać, a czasami czuję duży ucisk, przez co czuję, że jajka mi drętwieją. Na ile to problem kroju wkładki, ciężko stwierdzić. Jaj pewnie nie mam aż tak dużych  B) aby to był problem, stawiam, że jednak kolejne siodełko jest do wymiany. 

 

Ogólnie spodenki za te cenę wg mnie naprawdę świetne. Tyłek nie boli. Osobiście polecam, jak jeszcze uda mi się ogarnąć problem jajek, to podzielę się opinią co do spodenek, czy to one były problemem.



#852 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 14 lipiec 2019 - 17:24

Różnie może być - za wysoko sztyca, siodło pochylone do tyłu, albo potrzeba siodła z wycięciem.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#853 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 14 lipiec 2019 - 23:20

Na pewno to nie kwestia wkładki. Nie ma opcji. Siodełko lub jego ustawienie.


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#854 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 15 lipiec 2019 - 00:07

Jak dla mnie to również siodło winowajcą , a raczej jego ustawienie. Miałem to samo, drętwienie po każdej jeździe, zmieniłem ustawienie siodła z poziomu na 3.5 stopnia w dół i jak ręką odjął. Poeksperymentuj zanim wydasz kasę na drugie siodło

#855 Gorthin

Gorthin
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • Skąd~

Napisano 15 lipiec 2019 - 17:31

Siodełko już mam z wcięciem pośrodku (nie mylić z triathlonowym). 

Siodełko pochylone lekko w dół. Chociaż ciężko złapać faktycznie poziom tego siodełka, bo przez wcięcie pośrodku nie ma jak dobrze poziomicy przyłożyć i ogarnąć tego, ale jest ono raczej w dół. Ciężko właśnie powiedzieć. Przymierzę się może do bikefittingu może w końcu, bo tak czasem zrobiłbym ze dwa razy dłuższą trasę, czy szybciej jechał, ale przez jajka czasami już mi się nie chce jechać :/

 

Pokombinuję jeszcze, najwyżej odezwę się w innym temacie, może macie jakieś pomysły to się może uda  :rolleyes:

W kupie siła  :lol:



#856 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 lipiec 2019 - 06:43

Humorystycznie: sugeruję większe wycięcie żeby się jajka zmieściły w szczelinie ;)

A na poważnie: coś jest nie tak z anatomią i posadzeniem tyłka na siodełku. Jest wyraźny ucisk na jądra, którego być nie powinno. Sugeruję bikefitting z naciskiem na dobór siodełka.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#857 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 16 lipiec 2019 - 07:32

A jakie masz siodełko?



#858 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 16 lipiec 2019 - 10:11

Jak masz trzymające gacie to fujara i klejnoty układaj do góry nie anatomicznie coby w nogawce powiewały. Powinno być lepiej.
  • lukaszzsch lubi to

#859 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 16 lipiec 2019 - 12:46

Ktoś wspominał, że spodenki Assosa mają specjalną kieszonkę na "to". Pewnie dlatego kosztują kupę kasy :P



#860 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 16 lipiec 2019 - 15:10

Panowie, możecie polecić w rozsądnej cenie spodenki z efektem lekkiej kompresji? Najlepsze bibsy świata mają być luźne, więc odpadają. W Raso nie pasuje mi wkładka (za gruba). Oczekiwałbym wkładki NIE żelowej a czegoś podobnego do Raphy, Etxeondo czyli pianki. Priorytetem jest dobre odprowadzanie wilgoci a nie właściwościowi amortyzacyjne. Najchętniej kupiłbym coś dwóch wyżej wymienionych firm ale tak, się składa, że w stosunku cena-jakość-wytrzymałość wypadły marnie. No i muszą być czarne :) Coś do 400, 450 pln?





Dodaj odpowiedź