Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spodenki Rowerowe - Letnie


1283 odpowiedzi w tym temacie

#1181 joseba

joseba
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 19 maj 2022 - 14:50

W moich jest rudawa.

 

jesteś w stanie zrobić zdjęcie wkładki, zwłaszcza z uwzględnieniem widoku na te otworki z jej przedniej części?

wg mnie nie dają wkładki Ronde HP (powyżej 7h), a zwykła Rondę (do 6h), przynajmniej umiejscowienie tych otworków by na to wskazywało (nie sugerować się kolorami)

 

przy okazji, potrafisz wyczuć palcami te środkowe płaty, zgodnie z rysunkiem dla Ronde HP? bo otrzymanych z CR nie potrafię tego wymacać

Załączone pliki



#1182 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 21 maj 2022 - 22:03

Faktycznie wkładka jest zielonkawego koloru jak na zdjęciach powyżej (w innych spodenkach mam bordową). Nie zmienią to faktu, że pasuje mi perfekcyjnie.

#1183 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 22 maj 2022 - 17:46

A czy w ogóle można się kierować ceną internetową przy zakupie tych spodenkek, jak nie ceną to czym...może grubością wkładki....w opisach wiadomo wszystkie są z kosmicznymi technologiami. 

 

Przykładowo na Ekoi ale i na innych mniej znanych (mi)stronach np. Siroko są ''niby'' promocje, że kosztowały np 800 teraz 350 ...ale tam wszystko jest teoretycznie  zawsze 2 razy tańsze niż było wcześniej.....pytanie ile te spodenki za 350 są rzeczywiscie warte. 

 

W moim przypadku jedziłem chyba już z 10 lat w spodenkach Questa ( model w trupie czachy ) ale już nie da się w nich wysiedzieć.

 

Szukam jakiś sprawdzonych na dłuższe( czasem >ca 7 h ) jazdy za max 350-400 zeta , choć lepiej taniej  , więcej to już dla mnie przesada.



#1184 joseba

joseba
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 22 maj 2022 - 20:56

Faktycznie wkładka jest zielonkawego koloru jak na zdjęciach powyżej (w innych spodenkach mam bordową). Nie zmienią to faktu, że pasuje mi perfekcyjnie.

 

ta zielonkawa i bordowa, to są te same wkładki, tylko innego koloru?

po przeanalizowaniu wszystkiego, dochodzę do wniosku, że zwracam te spodenki, bo to nie jest wkładka Ronde HP, tylko właśnie "zwykła" Ronde

zmierzyłem jej grubość suwmiarką i zamiast 14 mm ma 11 mm, co wskazuje na model Ronde

Quest zapewnia, że na 100 proc jest to HP, bo tak deklaruje EI, ale mam w rękach tę wkładkę i widzę jednak, że to coś innego...

nie będę już dochodził, kto kogo wprowadza w błąd, czy producent sprzedawcę, czy sprzedawca klienta, fakt faktem, że jestem rozczarowany zaistniałą sytuacją

trochę to przypomina "aferę" z Matrombike i ich wkładką...

 

znalazłem w międzyczasie spodenki z wkładkami EI Force Hybrid i Space za podobne pieniądze, a przynajmniej na papierze bijące Ronde HP i prawdopodobnie będę tam uderzać, bo już dostałem realne zdjęcia wkładek i wyglądają identycznie, jak deklaruje producent



#1185 toomo

toomo
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 23 maj 2022 - 13:43

 

 

Szukam jakiś sprawdzonych na dłuższe( czasem >ca 7 h ) jazdy za max 350-400 zeta , choć lepiej taniej  , więcej to już dla mnie przesada.

Popatrz na ofertę morecycling.

Używam wersji classic, wkładka przeszyta pod indywidualne potrzeby. Wszywają Dr.Pad. z moim tyłkiem współpracują wzorowo.

Obecnie najlepsze moje spodenki.


  • big75 lubi to

#1186 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 maj 2022 - 13:46

Gdyby ktoś był zainteresowany - Castelli nie udziela żadnych rabatów na spodenki i na ubrania w ramach crash replacement. Szkoda. 



#1187 JohnDoePL

JohnDoePL
  • Użytkownik
  • 137 postów
  • SkądChełmża

Napisano 26 maj 2022 - 19:07

znalazłem w międzyczasie spodenki z wkładkami EI Force Hybrid i Space za podobne pieniądze, a przynajmniej na papierze bijące Ronde HP i prawdopodobnie będę tam uderzać, bo już dostałem realne zdjęcia wkładek i wyglądają identycznie, jak deklaruje producent

 

Czyżby Elvelo? Też rozglądam się na za nowymi spodenkami, i te mi wpadły na celownik. Wkładki porządne i cena nie butikowa.



#1188 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 26 maj 2022 - 19:59

Popatrz na ofertę morecycling.

Używam wersji classic, wkładka przeszyta pod indywidualne potrzeby. Wszywają Dr.Pad. z moim tyłkiem współpracują wzorowo.

Obecnie najlepsze moje spodenki.

Troche poczytalem i już wcześniej zamówiłem Endura FS260 za ca .250 pln, wczoraj przyszły ,dziś pierwsza jazda tylko 1.5 h ale w przeciwieństwie do moich starych nie czuję żadnego dyskomfortu. Sobota /Niedziela jakiś dłuższy dystans  to się wyjaśni co to warte. 



#1189 joseba

joseba
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 27 maj 2022 - 13:53

Czyżby Elvelo? Też rozglądam się na za nowymi spodenkami, i te mi wpadły na celownik. Wkładki porządne i cena nie butikowa.

 

dokładnie, myślę o Elvelo, ale trafiłem też na Yellow z wkładką EI Road Performance Force Hybrid, które teraz w promocji, są tańsze od tych Elvelo



#1190 Miksior

Miksior
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 31 maj 2022 - 10:08

dokładnie, myślę o Elvelo, ale trafiłem też na Yellow z wkładką EI Road Performance Force Hybrid, które teraz w promocji, są tańsze od tych Elvelo

 

O ktorych Yellow mowisz?



#1191 joseba

joseba
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 31 maj 2022 - 10:56

O ktorych Yellow mowisz?

 

https://yellow-cycli...recycled-black/



#1192 m__f

m__f
  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 01 czerwiec 2022 - 09:47

Cześć, szukam jak najdłuższych spodenek, najlepiej minimalistyczne wzornictwo. Mam 195cm dłuuugie nogi i "kolarska" budowę ciała, rozmiarowo zazwyczaj jest to ok M ale nogawki kończące się w połowie uda to dramat. Ktoś coś doradzi ?



#1193 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 01 czerwiec 2022 - 11:07

Na stronie Elvelo jest informacja, że na życzenie mogą uszyć dowolnie długie..

 



#1194 joseba

joseba
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 27 czerwiec 2022 - 20:59

jeszcze jedno mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników

jakby uszeregować marki pod względem jakości wykonania, Waszego zadowolenia, to jakbyście wybrali spośród Elvelo, Trofeo oraz Silvini?



#1195 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 czerwiec 2022 - 16:22

Powiem szczerze, że pierwszy raz słyszę o tych markach. To są włoskie marki czy udające włoskie typu "Rogelli"?



#1196 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 29 czerwiec 2022 - 16:44

Powiem szczerze, że pierwszy raz słyszę o tych markach. To są włoskie marki czy udające włoskie typu "Rogelli"?

 

Czepiasz się. Eroe to też z włoska.

Odkąd włoskie pomidory rosną w Chinach, włoskie oliwki w Hiszpanii, włoskie rowery robią w 85% w Chinach to "made in Italy" to takie mrugnięcie okiem "you know what I mean".



#1197 joseba

joseba
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 29 czerwiec 2022 - 20:47

Powiem szczerze, że pierwszy raz słyszę o tych markach. To są włoskie marki czy udające włoskie typu "Rogelli"?

Elvelo myślałem, że każdy na tym forum zna, mają własną szwalnię i drukarnię, robią ciuchy kolarskie na indywidualne, jak i teamowe zamówienie

Trofeo było bodajże marką własną jakiegoś sklepu, później się rozdzielili i zlecają swoje zamówienia lokalnym firmom, które dla nich szyją, nie mają magazynów, więc na każdy rzut jest parę sztuk odzieży, po czym, po paru miesiącach znów wypuszczają ograniczoną ilość odzieży

Silvini natomiast jest firmą czeską, ale tu historii nie przytoczę żadnej, cenią się wyżej, niż wymienione polskie firmy



#1198 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 30 czerwiec 2022 - 16:10

Pytanie o SANTINI

 

Czy to jak jest  z Castelli, brac rozmiar wieksze?



#1199 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 czerwiec 2022 - 21:29

Tak



#1200 t0mii

t0mii
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 18 lipiec 2022 - 18:24

Ktoś testował elvelo może? Jakie spostrzeżenia?



Dodaj odpowiedź