Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka Szerokość Opony Najlepsza?


102 odpowiedzi w tym temacie

#101 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 11 wrzesień 2017 - 11:03

 

Różnice między szerokością opony 25 od producenta X będą minimalne w porównaniu z oponą 25 od producenta Y. 

Teoretycznie standardowa procedura pomiarowa powinna to zapewniać, ale niestety praktyka pokazuje coś zupełnie innego i można podać dziesiątki przykładów opon, które znacznie odbiegają (na + albo na -) szerokością od deklarowanej przez producenta. W przypadku opon mtb to już nawet nie jest 1-2 mm (w szosie to częste), ale nawet blisko 1 cm. 

Nawet ten sam model opony od jednego producenta potrafi się różnić znacznie więcej, niż wynika to z nominalnego oznaczenia.

Mam w domu drutowe Schwalbe Fast Fredy 26x2.35, które są dość grube (u mnie na wąskiej obręczy Mavic XM317 miały około 55 mm szerokości). Niestety, kupiona później wersja zwijana 26x2.25 jest dużo węższa i niższa niż tylko o 0.1 cala. Realnie wychodzi około 49 mm. Dla porównania, na tej samej obręczy opona Michelin Cauntry Trail 26x2.0 (drutowa) była grubsza i miała jakieś 52 mm. 

 

Z szosowych opon np. Hutchinson Atom Comp 700x23 jest na tej samej obręczy węższa i niższa od Michelin Lithion 2 (ale także od Vittorii Rubino Slick czy Rubeny Phoenix w tym rozmiarze) o 1-3 mm.



#102 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 11 wrzesień 2017 - 11:17

A może być tak że na przód 28 a na tył 25? Opony conti GP 4000 II. Kupiłem 2 x 28, rama przyjęła jednak przednia przerzutka przy dużym blacie styka się z tylną oponą i musiałem jeszcze dokupić 25.

#103 Gosc_Kobretti_*

Gosc_Kobretti_*
  • Gość

Napisano 11 wrzesień 2017 - 19:15

Jeśli już jedna opona węższa, to jednak na przód...





Dodaj odpowiedź