Skocz do zawartości


Zdjęcie

Łańcuchy - Dyskusja Ogólna (Wybór, Wymiana, Modele, Itp.)


1880 odpowiedzi w tym temacie

#121 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 30 lipiec 2007 - 19:27

najlepiej sprobowac:)ja nie mierze lancuchow wiec nie wiem ale od wielu osob slysze ze sa zdecydowanie lepsze od ultegry iwec moze cos w tym jest..


tak, jest dużo trwalszy. jezdziłem na wszystkich dziesiątkowych łańcuchach SH i Dura Ace jest zdecydowanie najtrwalszy

#122 Gosc_Arek_*

Gosc_Arek_*
  • Gość

Napisano 30 lipiec 2007 - 21:37

A ile Ci najdluzej, xcracer, wytrzymal lancuch da?

#123 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 31 lipiec 2007 - 07:26

według miarki Park Toola CC2 w granicach 4500-5000 km(może więcej,nie zawsze używałem licznika więc nie powiem Ci dokładnie). gdy zużycie sięgało już bardzo blisko wartości granicznej wymieniałem łańcuch na nowy. po wymianie nic nie przeskakiwało, wszystko grało jak należy. dodam tylko że na kasecie Sh 105 10s przejechałem tą metodą ponad 22 000 km i myślę, że do 30000 by dociągnęła ;-) . wymieniłem na nową Ultegrę, ponieważ lubię jak wszystko działa perfekcyjnie. stosuję tą metodę od kilku lat w szosie oraz mtb i będę dalej stosował. założyłem niedawno nowy łańcuch DA do szosy więc powiem Ci ile wytrzyma(tylko mi przypomnij). może to troszkę potrwać bo ma teraz trochę startów na mtb i nie mam kiedy jezdzić tak dużo na szosie...

#124 Gosc_Arek_*

Gosc_Arek_*
  • Gość

Napisano 31 lipiec 2007 - 08:39

No dzieki za odpowiedz. A ja mam jeszcze do wszystkich takie pytanie. Uzywam dwoch kompletow kol, jedno treningowe, drugie wyscigowe. Stopien zuzycia zebatek kasety w tych kolach jest rozny, jak wiec poradzic sobie ze sprawa lancucha? Myslalem zeby kupic dwa lancuchu na spinke i kazdy bylby do innej kasety. A moze macie inny pomysl? Bo wiecej oczywiscie robie na tych treningowych kolach i lancuch sie dociera bardziej do tamtej kasety

#125 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 31 lipiec 2007 - 19:36

lepiej miec dwa lancuchy. na jednym szybciej by ci wszystko zdechlo lacznie z korba.
tylko pytanie czy ta kaseta od treningowego kola pojdzie z nowym lancuchem?
jesli nie to ewentualnie wymiana paru koronek w kasecie by zalatwila problem.

#126 Gosc_Arek_*

Gosc_Arek_*
  • Gość

Napisano 31 lipiec 2007 - 21:50

Kaseta w treningowym to DA 12-23, a w wyscigowym Ultegra 12-25. Z tym ze ta dura-ace to jest mocno podjechana, bo kupowalem od kumpla. Ultegra duzo mniej. Chyba sprawdze czy ona wlasnie przyjmie nowy lancuch i wtedy zastanowie sie co dalej.

#127 eismann

eismann
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądJawor

Napisano 02 sierpień 2007 - 08:50

po przeczytaniu tego tematu postanowiłem zmienić łańcuch. mam osprzęt shimano 300ex i obecny łańcuch ma 108 oczek. czy mogę go wymienić na chociażby taki:
łańcuch 1 lub łańcuch 2

#128 Konik

Konik
  • Użytkownik
  • 540 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 sierpień 2007 - 09:24

Jak najbardziej możesz. Weź ten pierwszy (HG-50). Łańcuch ma najprawdopodobniej 114 ogniw, trzeba będzie skrócić; skuć tym pinem, który jest włożony w jedną blaszkę końcowego ogniwa.

#129 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 02 sierpień 2007 - 19:36

ten hg 50 dzisiaj probowalem spiac spinka sramowska pod 8ke. niestety nie chodzi jak cza :-/
skacze na koleczkach przerzutki.

#130 Konik

Konik
  • Użytkownik
  • 540 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 sierpień 2007 - 20:19

ten hg 50 dzisiaj probowalem spiac spinka sramowska pod 8ke. niestety nie chodzi jak cza :-/
skacze na koleczkach przerzutki.


Ósemkowe kiety Shimano są ciut szersze niż sramowe. Spinki mogą wchodzić za ciasno.

#131 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 02 sierpień 2007 - 20:30

ten hg 50 dzisiaj probowalem spiac spinka sramowska pod 8ke. niestety nie chodzi jak cza :-/
skacze na koleczkach przerzutki.


Ósemkowe kiety Shimano są ciut szersze niż sramowe. Spinki mogą wchodzić za ciasno.


jak narazie hg50 jest pierwszym lancuchem, ktory nie jest w pelni kompatybilny ze spinka srama.
a troche tych lancuchow juz zakladalem m in. ug 31, hg 30, 40, ig 31, 51, 70, 90.

#132 Gosc_zawodowiec_;)_*

Gosc_zawodowiec_;)_*
  • Gość

Napisano 18 sierpień 2007 - 07:39

mam takie pytanko czy na kasete shimano 10S podejdzie łańcuch 10S ale o szerokości 6,2?? np camagnolo lub wippermann?? chodzi mi o to czy pedzie to działać wmiare płynnie. ;-)

#133 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 sierpień 2007 - 11:12

ile rzędów ma kaseta??? to jest ważne
ok ma 10s trochę zaspany jestem, powinno być ok a jaki konkretnie łancuch chcesz zastosować??


#134 Gosc_zawodowiec_;)_*

Gosc_zawodowiec_;)_*
  • Gość

Napisano 18 sierpień 2007 - 12:08

wipermana o szerokości 6,2 (pod campagnolo) niepamietam dokładnej nazwy :-P mam kasete ultegre na 10 rzedów, dotychczas śmigałem na łańcuchah shimano (ultegra i DA) i teraz chce zmienić na coś innego. Wiem ze wipperman robie ze łańcuch takie jak shimano czyli 6,0 ale mam okazje tanio kupić wippermann'a 6,2 więc chce sprubować jak to bedzie działać :-P

#135 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 sierpień 2007 - 14:55

z tego co wipperman pisze to 6,2mm to jest łańcuch do systemów 10s


#136 Gosc_zawodowiec_;)_*

Gosc_zawodowiec_;)_*
  • Gość

Napisano 18 sierpień 2007 - 18:35

z tego co wipperman pisze to 6,2mm to jest łańcuch do systemów 10s


tak racja, ale pod system campagnolo. Łańcuchy shimano mają szerokość 6,0 i wippermann tez takie produkuje. Ale mam okazje kupić 6,2 za okazyjna cene i jestem ciekaw czy sie opłaca bo jak mam kupić a tu sie okaze ze bedzie cos przeskakiwac to...

#137 Von Munchhausen

Von Munchhausen
  • Użytkownik
  • 273 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 sierpień 2007 - 10:54

Ot i mam problem... pośpieszna kwerenda wskazuje że w tej chwili w Warszawie łańcuch Campagnolo C9 jest praktycznie NIE do kupienia. Fakt, sprawdzałem dwa dni temu ale nie za wesoło to wygląda. Proponują mi za to łańcuch Miche...

Pytanie: warto ? Nie warto ? Ewentualnie pytanie do ludzi z wawy: czy ktoś zna inne poza sklepem na Mehoffera, Olshem na Wilczej i Gibalakiem miejsce gdzie można kupić łańcuchy Campy ?
Z góry wielkie dzięki !

#138 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 31 sierpień 2007 - 21:38

daruj sobie to miche.

ile chcesz tych C9ek? ;-)
mamy calkiem spory zapas tych lancuchow. (dzisiaj nawet kolejna dostawa byla).

cena 85zl/szt.

#139 Von Munchhausen

Von Munchhausen
  • Użytkownik
  • 273 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 wrzesień 2007 - 08:31

Malik, w razie czego odezwę się na PW - dziś PODOBNO może być łańcuszek w dwóch sklepach. Jak nie wyjdzie, odezwę się.

Tak czy inaczej dzięki - prędzej czy później pewnie skorzystam jeśli będzie takie zaopatrzenie... :)

#140 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 03 wrzesień 2007 - 11:23

Zastanawiam się, czy mój łańcuch może być już do wymiany, mam na nim zrobione 1000 km, jednak nie znalazłem nigdzie informacji jakiej marki on jest, więc obawiam się, że jakiś noname... Jest sens go rozkuć i sprawdzić? (musiałbym pojechać do serwisu, nie mam w domu ani rozkuwacza, ani suwmiarki.)

Rower to Trek 1000.

Edit.

Znalazłem, łańcuch do KMC, na allegro za 24 zł jest, więc chyba jakiś badziew?



Dodaj odpowiedź