Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie Kupić Opony?


4760 odpowiedzi w tym temacie

#4081 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 wrzesień 2018 - 13:14

ma 30-31mm, zalezy ile powietrza, pisałem wyżej



#4082 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 481 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 24 wrzesień 2018 - 14:37

Rozważałem mocno, tylko czy wejdą w hamulce? Bo w widelcu się zmieszczą, ale obawiam się o hamulce właśnie. 

 

Shimano BR-5800 w Canyon Ultimate 

 

Przy tych samych hamulcach koła z Michelinami Pro4 25mm (realnie więcej) wchodzą "na wcisk" przez klocki - a to dlatego, że mam wąską obręcz 21mm z zewnątrz. Pododawaj, pokalkuluj i coś może oszacujesz :D IMO wejść wejdzie, tzn zmieści się w hamulcu, ale żeby wyjąć koło będziesz musiał powietrze spuścić nawet przy szerokiej obręczy. 



#4083 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 25 wrzesień 2018 - 13:12

Przy tych samych hamulcach koła z Michelinami Pro4 25mm (realnie więcej) wchodzą "na wcisk" przez klocki - a to dlatego, że mam wąską obręcz 21mm z zewnątrz. Pododawaj, pokalkuluj i coś może oszacujesz :D IMO wejść wejdzie, tzn zmieści się w hamulcu, ale żeby wyjąć koło będziesz musiał powietrze spuścić nawet przy szerokiej obręczy. 

GP 4000S II 25 mm wchodzą i wychodzą bez żadnych sztuczek z powietrzem. 

 

Poza tym nie wiem, może nie wpadło ci w oko, ale ten hamulec da się "poszerzyć" do zdejmowania koła, wystarczy przekręcić jeden dynks obok mocowania linki. 



#4084 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 25 wrzesień 2018 - 13:15

GP 4000S II 25 mm wchodzą i wychodzą bez żadnych sztuczek z powietrzem. 

 

Poza tym nie wiem, może nie wpadło ci w oko, ale ten hamulec da się "poszerzyć" do zdejmowania koła, wystarczy przekręcić jeden dynks obok mocowania linki. 

Na obręczy 17 mm GP 4000S II 25 mm wchodzą "na siłę" (hamulce Ultegra R8000). Przy 15 mm wchodzą bez siłowania się i spuszczania powietrza.



#4085 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 25 wrzesień 2018 - 18:25

Na obręczy 17 mm GP 4000S II 25 mm wchodzą "na siłę" (hamulce Ultegra R8000). Przy 15 mm wchodzą bez siłowania się i spuszczania powietrza.

To też jeszcze może zależeć od stanu klocków.


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#4086 szosowykolarz

szosowykolarz
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 25 wrzesień 2018 - 21:34

A co mają klocki do tego? Chyba bardziej o regulację chodzi :)



#4087 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 wrzesień 2018 - 21:37

Niekoniecznie. Bardziej zużyte klocki = większy prześwit pomiędzy nimi.


  • astronom lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4088 szosowykolarz

szosowykolarz
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 26 wrzesień 2018 - 01:28

Niekoniecznie. Bardziej zużyte klocki = regulacja naciągu = taki sam prześwit?

Jeśli nie naciągniemy na zużytych klockach będziemy mieli luz roboczy - a tego chyba nikt nie chce.



#4089 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 wrzesień 2018 - 04:56

Zgadza się, ale nie zmienia to faktu, że zużyte klocki mają większy prześwit dla opony.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4090 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 26 wrzesień 2018 - 16:42

Mają, ale tylko u nienormalnego kolarza, który tego nie koryguje w miarę zużywania się klocków.



#4091 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 wrzesień 2018 - 17:10

Nawet jeżeli są poprawnie wyregulowane, to do zdjęcia koła często trzeba otworzyć QR. I wtedy grubość okładziny ma znaczenie.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4092 Piotr01

Piotr01
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 październik 2018 - 17:03

Witam Wszystkich,
Wiosna-Lato 2018 skorzystałem z kompletu opon Schwalbe Pro-one 28c (ze standardowymi dętkami  po ok., 100[g]), ale zaznaczam już nie zawodowo lub amatorsko, ale już bardziej fitness lub rekreacyjnie, na szosie lub w takich szosy bardzo zbliżonych warunkach. Krótko, bez uwag i żadnych problemów. U mnie stan techniczny i wizualny, co najmniej dobry plus (stara skala od 5 do 2), do użycia spokojnie wiosną-latem 2019. Jedyne trudności, to ciasne, przy zakładaniu i zdejmowaniu z obręczy. Dla mnie naprawdę „przyjemne” i  bezproblemowe opony. Jeśli chodzi o przebieg, to całkowity, nie wiem jaki osiągną, ale sądzę dwa sezony, bez kłopotu.

 

Na czas Jesień-Zima, założyłem Challenge Paris-Roubaix (300Tpi) i je potestuję. Bardzo trudne założenie na obręcz 14c Alexrims Da28, uprzedzam. Z Pro-one, było bardzo łatwo, w porównaniu. Te Challenge na tej obręczy na początku: 120Psi 28,3[mm], a 100Psi 29[mm] – szerokości.  Mam nadzieję, że one spiszą się, oby podobnie jak Pro-one podczas Wiosny-Lata. Zobaczymy.

 

Z moich pomiarów, szerokości opon 25-27-28, na obręczach 14c i 18c, wynika, że „taśmy” opony nowiutkiej ulegają rozciągnięciu o 9-11[%], wstępnie (po założeniu i napompowaniu).

 

U/dla mnie, Schwalbe Pro-one, zdały „egzamin” i uważam, że, to naprawdę opony Dobre. Challenge, okaże się, a pozwolę sobie coś napisać za sześć miesięcy.

 

To, tak dokładniej ode mnie.
Pozdrawiam, Piotr01



#4093 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 06 październik 2018 - 08:35

Używał ktoś opony Tufo Comtura Duo i/lub Vredestein Fortezza Senso Superiore i mógłby się podzielić wrażeniami?

Edyta:

 
Teraz sprawa odrobinę wytrzymalszych opon na okres jesień/zima/wiosna
Jak wygląda wytrzymałość opony Vittoria Pave? Na ile mniej więcej km wystarczy? Czy warto dopłacić do wersji Control G+?
 
Zapewne kupiłbym Conti GP2 4k, ale strzelające ścianki boczne w tych oponach to w tym sezonie plaga. Mi 'wystrzelały' w tym roku cztery oponki. Znajomym na stravie strzelają ścinaki regularnie. Wczoraj koledze na wspólnym treningu strzeliła ścianka. To była bolączka tej opony ale nie na taką skale. 

 

 



#4094 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 22 listopad 2018 - 09:35

Taka subiektywny ranking:

https://www.laveloci...road-bike-tyres



#4095 renton

renton
  • Użytkownik
  • 430 postów

Napisano 25 luty 2019 - 11:17

Dziś po blisko 14 tyś km moja tylna opona Continental GP 4000 S2 powiedziała dość.
Jak dla mnie jedne z najlepszych opon na jakich miałem okazję jeździć.
ZERO (tak- zero) jakiejkolwiek gumy przez cały okres użytkowania.
Nie było żadnych wybuchających ścianek i tym podobnych historii.
Przednia wygląda jeszcze w miarę, ale i tak zmienię komplet.
Postawiłem na zestaw Mavic Yksion Griplink/Powerlink.Dołączona grafikaDołączona grafika

#4096 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 25 luty 2019 - 13:06

Przebieg super ale wygląda, że jeździłeś już na granicy skoro aż tak się jej żywot zakończył. 



#4097 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 25 luty 2019 - 14:06

Na drugim zdjęciu widać jeszcze dołek czyli był zapas.


Trzepak 

"MAMIL"


#4098 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 25 luty 2019 - 15:06

Ale to juz jest zupelnie niewazne, ze te opony stracily swoje wlasciwosci jezdne tysiace km temu. I przez te ostatnie tysiace zamiast na dobrej oponie, kolega jezdzil na szmacie ;)
Te, jak iinne opony, po wyplaszczeniu juz nie sa takie same jakie byly za nowosci, juz nie wspominajac na jezdzie bez bieznika....
  • Arni lubi to

#4099 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 25 luty 2019 - 15:59

Nawet jeżeli są poprawnie wyregulowane, to do zdjęcia koła często trzeba otworzyć QR. I wtedy grubość okładziny ma znaczenie.

 

Chyba się już pogubiłeś w tym jakiej teorii bronisz....

 

Poprawnie wyregulowane - tak samo nowe jak i zużyte sprawiają dokładnie tyle samo kłopotu.



#4100 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 25 luty 2019 - 16:03

Na drugim zdjęciu widać jeszcze dołek czyli był zapas.

Tak, tylko o ile się nie mylę, to GP4000 ma dwa dołki obok siebie - nie sa centralnie tylko jeden bardziej na prawej a drugi na lewej stronie. U mnnie ta opona zdziera się nieregularnie.

 

Pomijając to ma spore bicie góra/dół (mam potwerdzone, że to opona a nie koło).

Nie mniej jednak lubię je i chyba kupię ponownie. 





Dodaj odpowiedź