Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie Kupić Opony?


4760 odpowiedzi w tym temacie

#101 Gosc_szudri_*

Gosc_szudri_*
  • Gość

Napisano 19 kwiecień 2007 - 16:05

ja jeżdze na maxxisach detonator z przodu 23C a tył 25C i sobie chwale a przejechały już 2000km

#102 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 19 kwiecień 2007 - 22:44

Moge kupic opony, wymog jeden - jedynie kendy - co polecacie z ich oferty ? (szerokosc 23) Powiedzmy ze brak ograniczen cenowych
  • lukasz210 lubi to

#103 tomacias

tomacias
  • Użytkownik
  • 208 postów
  • Skądopolskie

Napisano 19 kwiecień 2007 - 22:46

A co masz jakiś kontrakt sponsorski? :shock:

#104 Gosc_Klaudiusz_*

Gosc_Klaudiusz_*
  • Gość

Napisano 19 kwiecień 2007 - 22:52

Mocno powiedziane, ale cos w ten kolor - sponsorem naszego teamu jest dystrybutor kendy - firma aljot z solca kujawskiego.

#105 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 kwiecień 2007 - 09:35

DMX, bierz Kendy Kryterium - dobre i lekkie.

#106 pradera

pradera
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądKrakow

Napisano 20 kwiecień 2007 - 11:34

Czy wytrzymalosc szytek w porownaniu do zwyklych opon (detonator, kenda) jest gorsza, mowie o tych tanszych szytkach tufo albo continental?

#107 Gosc_szudri_*

Gosc_szudri_*
  • Gość

Napisano 20 kwiecień 2007 - 13:12

DMX jak jesteś z Bydgoszczy to może pośmigamy razem ?

#108 Gosc_zawodowiec_;)_*

Gosc_zawodowiec_;)_*
  • Gość

Napisano 21 kwiecień 2007 - 10:33

wytrzymałoś sztyek pod względem przebici jest napewno dużo większa niż zwykłej opony z dętką (szytki mają większy oplot niz opony) a co do sćierania to zbytnio niewiem, ale w miom stary klubie były takie koła na których były założone szytki tak ok 10-11 ltnie!!! i sie trzymały!!!
:-P

#109 Gosc_maradona86_*

Gosc_maradona86_*
  • Gość

Napisano 28 kwiecień 2007 - 20:35

hmmmm poczytałem cały post o oponach no musze powiedziec koledzy ze macie niesamowita wiuedzae na ten temat mnie tylko martwi ze nikt nie wspomniał o swietnych opoinach Cheng -Shin Tire kupujac kolarzoeke ATALA własnie ona miała takie...od 10 lat na nich jezdiłenmm i w przednim kole zeszłej jesieni pierwszy kapec...tylna musiałem wymienic wczesniej...na Conti...Sport 1000 tez dobra drutowka ale ja w koncu moge sie nieznac....jeszcze jesli moge spytac co sadzicie i Myszlę Megamium2 czy jest warta tych 80 złotych.....czy tez za ta cene cos innego pyknac.....wszak cały czas mam ATALE ze .....stalowa ram,a:P:P ale co sie nie ma co sie lubi....jak to mowia....ATALA to swietne rowery nigdy moj mnie nie zawiodł....no wkoncu włoska robota...no dobra koncze.....niech zyje ROMET i Bydgoszcz rowerowa stolica POLSKI hihi ;-)

#110 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 28 kwiecień 2007 - 20:56

Cheng -Shin

Opony tej firma do rowerów treckingowych są beznadziejne. Ojciec je szybko zajechał i zaczęły pękać po bokach.

#111 arcik

arcik
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądWielkopolska/Bralin

Napisano 29 kwiecień 2007 - 07:02

Ja mam opony Bontrager Select, 700x25c zrobiłem na nich 2500km i jestem z nich zadowolony :-P

#112 FairFaX

FairFaX
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądKrosno

Napisano 29 kwiecień 2007 - 08:52

Ja wlasnie uzywam CST(Cheng -Shin Tire) Super HP 700-20C.
Kupilem je bo niemialem zabardzo wyjscia. Wybralem sie na wakacje na mazury pojezdzic na rowerku (jestem prawie z bieszczadow, inne klimaty;) i moje poprzednie tanie Kendy Koncept zjezdzilem bardzo szybko i musialem cos na szybko kupic. W miejscowym sklepie nie mieli zbyt duzego wyboru, a ja przycisniety budzetem i czasem kupilem jakies nieznane mi opony CST za 20zl/szt.

Podsumowujac:

Kenda Koncept - szmelc i nigdy tego nie kupie.... lapalem gume mnustwo razy... nawet na teoretycznie dobrej asfaltowej drodz, mieszanka gumy bardzo podatna na zuzycie i w sumie zbyt dlugo na nich nie pojezdzilem.

CST Super HP - wg mnie bardzo dobre opony, jezdze juz na nich 4 rok, ale powoli zaczynaja sie konczyc. Ciasne na grande... zalozyc albo sciagnac to sztuka jakich malo (lyzki juz na nich polamalem). Gumy w prawdzie lapalem, ale zdecydowanie rzadko(nie ma poruwnania z kenda) a jezdze na nich po "zajefajnych polskich asfaltowych drogach" po plytach i czasami lekki zwirek(takie drogi) i sprawuja sie dobrze.
Nie mam duzej mozliwosci porownania z jakimis innymi oponami pod wzgeldem toczenia ale CST 20C suna a jak dobije do ok 9 atmosfer to jest na czym pojezdzic, az czasami dupa boli:P

Teraz zastanawiam sie nad kupnem jakis tanich opon(ok 50pln/szt.) zwlaszcza dlatego ze studenci w Polsce latwego zywotu nie maja pod wzgledem budzetowym.
Tylko jest jeszcze jedno pytanie.... co bardziej polecacie 20C czy 23C? Stosowalem najpierw Michaliny 23C pozniej Kende 23C i teraz mam CST 20C. Zastanawiam sie czy niezejsc z powrotem do 23C, troche bardziej komfortowe na polskich zajefajnych drogach.

#113 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 29 kwiecień 2007 - 13:53

zdecydowanie 23C. "dwudziestki to bardzo niepraktyczne rozwiązanie na nasz drogi ;-)

#114 Gosc_maradona86_*

Gosc_maradona86_*
  • Gość

Napisano 29 kwiecień 2007 - 23:01

a ja cały czas nie wiem co myslicie o Myszle Megamium2 hmmmm... bede drazył ten temat do konca:P:P:P:P :mrgreen:

#115 Gosc_Arek_*

Gosc_Arek_*
  • Gość

Napisano 30 kwiecień 2007 - 07:45

Ja uzywalem w tamtym sezonie Michelin Megamium. Calkiem fajne oponki, ale jak dla mnie malo zywotne (5000-6000km). Przyczepnosc w porzadku, ale nosnosc pozostawia nieco do zyczenia. W tym przedziale cenowym jest to jednak rozsadny wybor.

#116 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 30 kwiecień 2007 - 10:31

a ja cały czas nie wiem co myslicie o Myszle Megamium2 hmmmm... bede drazył ten temat do konca:P:P:P:P :mrgreen:


za tą kase moim zdaniem nie warto. w podobnej cenie kupisz na allegro Conti GP3000.

pozdrawiam

#117 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 30 kwiecień 2007 - 12:35

O Megamium było już tu pisane. To czysto treningowe opony. Masa jak opon czysto treningowych, ale nawet pod wysokim ciśnieniem mocno się rozpłaszczają i stawiają dze opory toczenia. Nie są wcale mocne jak możnaby sądzić po masie. Przeciąłem taką z boku tuż przy obręczy - dziwne miejsce, ale się przecięło kamieniem na zakręcie.

#118 Gosc_maradona86_*

Gosc_maradona86_*
  • Gość

Napisano 30 kwiecień 2007 - 20:29

no no musze podziekowac za słowa napisane o oponnce Megamium....spisaliscie sie na medal....teraz znowu jestem w kropce.....chyba faktycznie na Allegro za ta cene tj. 80 zł mozna kupic opone o wyzszych parametrach....a tak w ogole to marzy mi sie Michelin Krylion Carbon....no co pomarzyc nie mozna??:P przegladajac forum szosowe to wyraznie widac zdecydowana popularnosc tematu opon szosowych.....goracy post nie ma co.....pozdrowienia slke dla wszystkich Forumowiczow....oczywiscie z Bydgoszczy....to nic ze prawie w ogole nie ma u nas sciezek rowerowych...a jak juz sa to zczynaja sie i koncza w prozni:P:P:P ale to temat nie na to miejsce :-/

[ Dodano: 2007-04-30, 22:08 ]
lecz ja słyszałem o legendzie wrecz opon Pirelli....hmmm tylko jak i gdzie je mozna nabyc...nawet w necie niezabardzo było na ten temat....ale wiadomo co włoskie to Włoskie...klasa sama dla siebie :-P

#119 emer

emer
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • SkądGalicja

Napisano 04 maj 2007 - 11:20

VITTORIA RUBINO PRO - 23C 120DPI

Miałem kupić lithium carbon michelin, ale jednak zdecydowałem sie na te vitorki ...
cena det 110zł ...

Macie jakies opinie o tej oponce?

#120 mariusz19

mariusz19
  • Użytkownik
  • 44 postów
  • SkądRadzyń Podlaski

Napisano 06 maj 2007 - 11:23

Wcześniej mialem HUTCHINSON QUARTZ opony dobre przez 6000 km nie zlapalem ani jednego kapcia toczyly sie dobrze ale nie najlepiej teraz mam SHWALBE ULTREMO i mysle ze te opony to jest o czym marzylem tocza sie bajecznie wyraznie lepiej niz HUTCHINSON . A swoja drogą ile km wytrzymaja?



Dodaj odpowiedź