Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strava, Zła Godzina Startu


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 michcin

michcin
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • SkądMińsk Mazowiecki

Napisano 21 czerwiec 2015 - 12:44

Cześć, chyba ten dział najbardziej pasuje, jeśli jednak nie proszę o przeniesienie ;)

A więc, mój problem wygląda następująco: Używam stravy na telefonie z Androidem 4.4 i zawsze po zapisaniu trasy godzina startu jest przesunięta do przodu równo o godzinę od faktycznej. Czyli przykładowo: włączam stravę o 11.20, jeżdżę do 13.20 i wszystko normalnie zapisuje. Wtedy w aktywnościach godzina startu to 10.20. Jest to o tyle denerwujące, że gdy jeżdzę w grupie to mi zapisuje aktywność osobno i nie mogę śledzić innych którzy jechali tą samą trasę.

 

W telefonie mam ustawioną automatyczną godzinę i strefę czasową, czyli wszystko pobieram z intenretu i zawsze jest to dokładnie godzina do przodu.

 

Jeśli ktoś miał podobny problem, proszę o rady bo już nie mam pomysłów ;/

 

Pozdrawiam



#2 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 czerwiec 2015 - 12:52

Nie znam się jak to jest w tych wszystkich androidach i innych systemach, ale problem może być w zmianie czasu z zimowego na letni. Obecnie masz dobrą godzinę wg właśnie zimowego. A warto zauważyć, że ten zimowy to jest właśnie "oficjalny", natomiast letni jest tym zmienionym. Zatem być może strefę masz dobrą, ale wyłączone zmiany i to przez to. I nie chodzi mi o to że na tel masz złą godzinę, bo zapewne masz dobrą ;) Ale o to że może to siedzi głębiej w systemie (nie używam stravy przez apkę to nie wiem, ale być może z poziomu samej apki ustawia się strefę i zmiany czasu) i jakoś musisz do tego dotrzeć.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#3 michcin

michcin
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • SkądMińsk Mazowiecki

Napisano 21 czerwiec 2015 - 13:40

No właśnie w ustawieniach aplikacji nic takiego nie ma. Jeszcze kilka tygodniu temu na starym telefonie nie miałem takiego problemu, też Android ale 4.2.



#4 mazinello

mazinello
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 czerwiec 2015 - 22:31

Trudno mi wpaść na pomysł co może być tego przyczyną, ale póki nie znajdziesz rozwiązania możesz skorzystać z programu GPS Track editor. Trzeba eksportować aktywność do gpx, otworzyć i wybrać track->time->shift. Po przesunięciu o tą godzinę zapisać i podmienić na Stravie





Dodaj odpowiedź