Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shimano Rd-6770 Di2 Problem Z Zakresem Regulacji

RD-6770 Di2 regulacja

1 odpowiedź w tym temacie

#1 jacekj

jacekj
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 czerwiec 2015 - 11:00

Cześć

 

Kupiłem rower z Shimano Ultegra 6770 Di2. Używany - więc nie znam historii.

I mam lekki problem z tylną przerzutką: wygląda na to że zakres regulacji przerzutki jest przesunięty w kierunku biegów niższych (większych zębatek). Brakuje mi możliwości doregulowania przerzutki zgodnie z instrukcją Shimano. Niby całość działa w miarę poprawnie, jednak łańcuch nie jest zrzucany czysto i przydało by się ustawić przerzutkę oczko lub dwa dalej w kierunku mniejszych zębatek, a nie da się tego już zrobić. Byłem na wszelki wypadek w serwisie, stwierdzili zużyty łańcuch, wymieniliśmy. Nie zauważyli tego braku zakresu regulacji.

Trochę innych faktów: dostałem rower z kołami Bontrager Race TLR, bębenek 11, kaseta 10. Założyłem swoje Fulcrum (bębenek 11, kaseta 10 Shimano 105 z podkładkami cienką i dystansową 10/11) i niespodzianka: biegi się „nie zgadzają”. Spróbowałem inne swoje koła Shimano z bębenkiem 10 i kasetą 10 – też się biegi nie zgadzały. Jakoś to przeregulowałem zostawiając na dodatek w Fulcrumach tylko podkładkę dystansową 10/11. Zdjąłem później kasetę z Bontragerów i znalazłem tam tylko cienką podkładkę, bez dystansowej 10/11 – pewnie był to sposób na dopasowanie zakresu regulacji przerzutki.

Specyfikacja roweru oprócz kół jest oryginalna (Focus Cayo Evo 2.0).

Gdzie szukać: krzywy hak, wózek, rama, uszkodzona przerzutka? A może zakres regulacji przerzutki jest przestawialny za pomocą oprogramowania serwisowego?

 

Będę wdzięczny za jakąś wskazówkę.



#2 jacekj

jacekj
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 lipiec 2015 - 08:46

Gdyby kogoś dręczyła taka przypadłość:

krzywy hak.

Dopiero w serwisie po sprawdzeniu za pomocą przyrządu udało się zidentyfikować przyczynę. Hak wyprostowany i teraz zakres regulacji jest z zapasem w obie strony.

 





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: RD-6770, Di2, regulacja