Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem Z Tylną Przerzutką Di2

Di2

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 16 grudzień 2021 - 12:23

Witam, mam problem z tylną zmieniarką.

 

Dane techniczne:
Korba 50-34

Kaseta 11-32

przerzutka RD8050-SS

 

Na wstępie film:  https://photos.app.g...84wz1QzJ4qnsDk6

 

Co tam widać:

- zmieniam przełożenie na lżejsze... na chwile przerzutka wskakuje (przy kręceniu korbą łańcuch wejdzie na największą koronkę)

- słychać cykanie

- przerzutka wraca na koronkę poprzednią, czyli przedostatnią.

 

Nie ważne czy na małej czy na dużej tarczy, sprawa wygląda tak samo.

 

 

Etube podczas trymowania pozwala zmieniać przełożenia z telefonu, i tak samo zmieniając z przedostatniej koronki na ostatnią, zmieni na chwilę przełożenie po czym wróci a na ekranie smartfona pojawi się coś takiego: https://photos.app.g...uk4pR7Cyq2umEZ9

 

Przy czym wcześniej działało, nie wiem co i kiedy się mogło stać że nagle jest z tym problem.

 

 

Pozdrawiam



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8552 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 grudzień 2021 - 13:30

Pojemność przerzutki SS to 33T.

 

Ty masz napęd wymagający pojemności 16+21 = 37T, czyli wymagający przerzutki GS. Trudno oczekiwać idealnego działania, kiedy operujesz poza zakresem specyfikacji przy tak precyzyjnym sprzęcie.

 

Natomiast jeżeli faktycznie napęd pracował wcześniej idealnie, sprawdź przede wszystkim stan łańcucha oraz ewentualnie innych elementów, które ostatnio ruszałeś. Skoro wcześniej było dobrze, a Ty (jak rozumiem) niczego nie ruszałeś, któryś element najprawdopodobniej po prostu uległ zużyciu.

 

Na wszelki wypadek sprawdź też hak.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 impa

impa
  • Użytkownik
  • 1077 postów
  • SkądŚREM

Napisano 16 grudzień 2021 - 18:30

sprawdź jeszcze śrubkę od zakresów przerzutki, być może ona jest powodem twoich problemów :)


  • Marcin321 lubi to

#4 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 16 grudzień 2021 - 23:39

@mikroos - tak wiem, że powinna być GS natomiast jest to zestaw od producenta roweru, raczej nie zużyty a jak się okazało za wskazówką impa (dziękuję za poradę) górny zakres ją blokował nieznacznie.

 

Problem usunięty.

 

Dziękuje raz jeszcze za pomoc panowie

 

Pozdrawiam


  • impa lubi to

#5 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2881 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 grudzień 2021 - 11:25

miałem to samo rok temu jak kupiłem 11-32

pojechałem do serwisu z pytaniem co jest, powiedzieli, że mają Tarmaca w którym jest to samo (Airbike) :D

 

okazało się że zakres przerzutki na takiej zębatce powinien być nieco zwiększony, regulacja śrubką pomogła

ale jeszcze czasem zdarza mu się zrzucić na przedostatnią, a nie trzeba mówić, że jak jest 34 z przodu i 32 z tyłu to już konkret wzniesienie i taka zmiana pod obciążeniem to nie jest nic miłego



#6 veeye

veeye
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 11 maj 2022 - 13:15

Podepnę się ze swoim problemem tutaj.

Mając kasetę 11-30 Di2 działało bez problemu. Zmieniłem komplet kół i teraz mam kasetę 12-25 - przerzutka to 8050 GS i napęd stał się głośniejszy, czasem zmiany przełożeń odbywają się z szarpnięciem. Na najmniejszej koronce słychać jakby przerzutka próbowała wrzucić na wyższą koronkę. 

Mikroregulacja niczego nie dała. pomyślałem iż w aplikacji E-Tube Project powinienem wybrać tylną kasetę 12-25 i okazało się, że nie mam takiej możliwości. Wchodząc w menu Customize - Synchronized shift mam do wyboru kasety: 11-28, 11-30, 11-32 i to wszystko. Czytając manual czy oglądając filmy na internecie widzę, że ludzie mają tam możliwość wyboru kaset 12-25, 12-28 czy 14-28. 

Próbowałem odinstalować apkę, na nowo dodawać rower i nic - zawsze w wyborze pojawiają się tylko te trzy kasety zaczynające się od 11.

Czy ktoś może mi powiedzieć co robię nie tak?



#7 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 11 maj 2022 - 14:53

Normalne, apka rozpoznaje ze masz przerzutke GS stad tylko wybor „wiekszych” kaset, te mniejsze sa dla wozka SS

#8 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 maj 2022 - 14:55

Podepnę się ze swoim problemem tutaj.
Mając kasetę 11-30 Di2 działało bez problemu. Zmieniłem komplet kół i teraz mam kasetę 12-25 - przerzutka to 8050 GS i napęd stał się głośniejszy, czasem zmiany przełożeń odbywają się z szarpnięciem. Na najmniejszej koronce słychać jakby przerzutka próbowała wrzucić na wyższą koronkę.
Mikroregulacja niczego nie dała. pomyślałem iż w aplikacji E-Tube Project powinienem wybrać tylną kasetę 12-25 i okazało się, że nie mam takiej możliwości. Wchodząc w menu Customize - Synchronized shift mam do wyboru kasety: 11-28, 11-30, 11-32 i to wszystko. Czytając manual czy oglądając filmy na internecie widzę, że ludzie mają tam możliwość wyboru kaset 12-25, 12-28 czy 14-28.
Próbowałem odinstalować apkę, na nowo dodawać rower i nic - zawsze w wyborze pojawiają się tylko te trzy kasety zaczynające się od 11.
Czy ktoś może mi powiedzieć co robię nie tak?

Przerzutka 8050 GS obsługuje oficjalnie kasety od 11-28 do 11-34. Dlatego takie widzisz opcje w e-tube. Na pocieszenie dodam że to co tam ustawisz nie wpływa na prace przerzutki :D

Jak chcesz perfekcyjnie działający napęd na kasecie 1x-25 to potrzebujesz przerzutki z krótkim wózkiem. Jak dobrze kojarzę to wersja SS poza krótszym wózkiem ma inną geometrię pantografu dopasowaną właśnie do mniejszej kasety.

#9 veeye

veeye
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 11 maj 2022 - 15:07

Przerzutka 8050 GS obsługuje oficjalnie kasety od 11-28 do 11-34. Dlatego takie widzisz opcje w e-tube. Na pocieszenie dodam że to co tam ustawisz nie wpływa na prace przerzutki :D


Dzięki za odpowiedzi. Nie muszę już kombinować co jest nie tak ;)



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Di2