Skocz do zawartości


Canyon Ultimate Cf Slx

canyon canyonultimate di2 mavic

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 28 listopad 2020 - 17:41

Elo! Z dziennikarsko kronikarskiego obowiązku:

Canyon Ultimate CF SLX,

 

IMG-6435.jpg

 

Rama przeżyła kilka wcieleń, był napęd Sram Force AXS i koła Zipp 302 do tego, potem byłby koła karbo DT SWISS RRC na szyteczkę z jakimś kosmicznym stożkiem 60mm. Zawsze składam samodzielnie, czasami z pomocą forumowego kolegi zresztą ;) *(jakieś cięcia, suporty itp)

 

A aktualnie:

 

Rozmiar M, *(182)

Napęd: Shimano Ultegra Di2 R8050, korba dziewczyńska 52/35, 172,5, 11-25,

Koła Mavic Ksyrium Pro Exalith WTS, *(shitty brand, shitty wheels) 

Opony: Continental GP5000 TDF edycja 25c,

Dętki: Continental Supersonic, lub zamiennie Reveloop Revo Race *(se testuje)

Linki: Jagwire Elite Link, *(oczywiście rim brake dla mężczyzn umiących w szosę!)

Owijka: Lizard Skin DSP V2,

Suport: Token Ninja,

Koszyczek: Elite Vico Carbon,

Pedały: Look Keo Blade Carbon Ceramic,

Siodełko: Fizik Antares 00,

Waga +/-: 6,9

 

Zostawiam tu żeby kiedyś sobie wrócić do tego, gdyż nie cierpię tego roweru i nie pobędzie ze mną długo po prostu :D *(moja subiektywna opinia: długi, mulisty muł bagienny, którym najszybciej można rzucać w dal a nie zapierdalać!Z plusów, rower jest wygodny, lekki, super się sprawdza na najgorszych ujebach drogowych typu bruki, płyty, lekkie szutry) 

 

ps. jeśli kogoś będą interesować fotki z innymi konfiguracjami to mogę wrzucić ....ale wiecie, serio nie lubię tego roweru :]

 

 



#2 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 listopad 2020 - 09:23

Z Rychtarskiego na Cervelo, potem na Canyona. Czy to już wołanie o pomoc? Mamy przyjść z wspierającą interwencją? Pomożemy wybrać między Richardem Sachsem a Tetsuro Haradą ;)


  • 4gotten lubi to

#3 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 29 listopad 2020 - 09:30

@qzn

 

Tak już jest na starość *(za chwilkę u Ciebie!)   :P no i zapomniałeś o Treku, Lapierre, dwóch Ridleyach, Cube , Fuji...i pewnie o czymś już zapomniałem. A na Cervelo zrobiłem 36k km nie zapominaj ....  :huh:

 

Aaah no i piszesz "Mamy przyjść...." tzn kto jeszcze *(?), daj znać to przygotuję ciasteczka ^_^ 


  • marcin. i qzn lubią to

#4 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 29 listopad 2020 - 11:44

Proszę mje tu canyona nie obrażać, jak rower prowadzi się jak muł to pewnie kierowca muł xD

 

Oczywiście żartuje :P

 

Ubolewam bo 8 lat temu jak se wymarzyłem canyona to pewnie 1 na 10 osób w ogóle słyszała taką nazwę, a teraz pojedziesz na byle ustawkę i połowa ludzi na canyonach. Zaraz będzie równie duża siara jak trek :P

 

Mimo wszystko ładny i propsy za prawdziwe hamulce hehe, a jak będziesz chciał wyj*bać w krzaki to rzucaj w moją stronę :P


  • admsk lubi to


53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#5 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 29 listopad 2020 - 12:18

@piotrkol91

 

No oczywiście że nie jest tak "zły" :excl:  jak go ja maluję w swoisty i złośliwy/dosadny B) dla mnie sposób ;)

 

A tak już bardziej na poważnie ;) , to coś dziwnego jest w geo tego roweru, @Heavy_Puchatek zwrócił mi uwagę że rura podsiodłowa ma jakiś oldschoolowy kąt nachylenia, i analizując sobie to zgrubnie, to tak by wyglądało że tu jest źródło odczuwania roweru jako mało zrywnego/reaktywnego. Być może/z dużą dozą prawdopodobieństwa/na granicy pewności rozmiar mniejszy załatwiłby to ....  :unsure:

Póki co marne 14k km przejechałem nim, i mam swoje wyrobione zdanie :rolleyes:  

 

ps. na kołach bez żadnego stożka zbliża się do ciekawego allreoundera :ph34r:


  • qzn lubi to

#6 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 listopad 2020 - 12:32

Kąt podsiodłówki nie ma żadnego wpływu na prowadzenie roweru. Kąt główki w połączeniu z offsetem widelca jak najbardziej.

 

Co jest nie tak z tymi kołami?



#7 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 29 listopad 2020 - 12:38

 

 

Co jest nie tak z tymi kołami?

 

To że są to Mavici?  :lol:  To chyba mocny i wystarczający argument?   :P ;)


  • qzn lubi to

#8 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 listopad 2020 - 12:59

Ok, liczyłem jednak na jakieś bardziej obiektywne argumenty.


  • Born Ready lubi to

#9 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 29 listopad 2020 - 13:07

Ok, liczyłem jednak na jakieś bardziej obiektywne argumenty.

 

No koła, jak koła, treningowe, wersja endurance, wyglądają ładnie, czyli na zimę ok, ja nie podchodzę do sprzętów w kategorii wieloletniego użytkowania *(nie da się nawet), może bardziej w kategorii wielokilometrowego użytkowania. Obiektywnie mogę zauważyć że "kenją" stał się ciekawym allrounderem fajnie jeżdżącym na kartofliskach i szuterkach. A że Mavic jest ogólnie znanym shitty brandem ...to inna kwestia.

Jeśli "kenią" jednak zostanie ze mną :rolleyes:  to dostanie jakieś tłuste karboniki max 40mm  :ph34r:


  • piotrkol lubi to

#10 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 29 listopad 2020 - 14:30

Babski kolor... dla księży, grubasów i kinder metali. Przemaluj go i będzie cacy rakieta  :D





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: canyon, canyonultimate, di2, mavic