Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ceny Canyonów


99 odpowiedzi w tym temacie

#81 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 11 luty 2017 - 11:33

... Jeśli masz jakieś dobre koła albo zapas to sprzedaj te jako nowe i pozbądź się problemu.

Bontragera koła są słabe. Obręcze niby mocne, ale uszczelnienie piast mizerne. Po roku wymieniałem już kulki i stożki. Można sprzedać, ale za ile 150÷200zł?


  • parmenides lubi to

#82 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 11 luty 2017 - 13:37

Dzięki Panowie, 

zostawię sobie te koła jako zapas i na początek. W ciągu miesiąca planuję kupno docelowych kół - tylko waham się wciąż, co wybrać. Mój problem polega na tym, że mieszkam na płaskim jak stół Mazowszu, ale też kilka razy w roku jeżdżę w górach - i to najbardziej lubię. Nie wiem, co wybrać - czy trochę cięższe, wyższe i tańsze FSA Vision Team 35, czy też droższe, niższe, ale lżejsze Fulcrumy 3. Zostawiam sobie czas na przemyślenia, aż nie spłyną przelewy. Na razie do roweru wsadziłem stare siodło (Selle Italia SLR Carbonio Kit - niestety białe - kompletny brak stylówy przeboleję), bo je bardzo lubię i nie chcę go zmieniać. Założyłem też nowe opony Conti 4000s II, bo te opony Bontragera to straszne klocki (340 gram, mały oplot, etc - a Conti znam dobrze). 

 

Tak, czy siak, koła Bontragera zostaną na złe warunki pogodowe i jako zapas. Pewnie nie będą dużo eksploatowane, ale zapas wolę mieć. W zimie przyda się tylne koło na trenażer. 

 

pozdr

adam



#83 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 11 luty 2017 - 15:08

Dojechał do mnie dzisiaj Trek Emonda ALR 5 ze sklepu Atol-Bike. Złożony, ale jeszcze przed regulacją, więc proszę nie czepiajcie się. Jestem w lekkiej euforii:) Wszystko odbyło się znakomicie - jeśli szukacie sklepu. Cena dla mnie rewelacyjna. Czekam tylko teraz na pierwsze cieplejsze dni, bo na razie tylko biegam i trenażer w domu... :(

 

Kurcze, w sumie planowałem wymienić rower dopiero zimą tego roku. Ale dzięki @Emilio przyspieszyłem decyzję. 

 

Emilio, bardzo dziękuję!

 

pozdr

adam

 

EMONDA.jpg

Dzięki i kilometrów życzę , kup Fulcrumy 3 świetne koła a Bontragery zostaw -trenażer itd.przydadzą się .Pozdrawiam.


  • parmenides lubi to

#84 marcin.

marcin.
  • Użytkownik
  • 325 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 11 luty 2017 - 17:10

Adamie, gratuluję nowego roweru. trek wygląda świetnie, piękna klasyczna rama, bardzo delikatna, wygląda na lekką:) jak dorzucisz koła fulcrumy 3 to całość będzie bardzo dobra i pewnie w granicach 8kg. Liczę na jakąś wspólną trasę w Beskidach niebawem :) może na majówkę wpadniesz.

 


  • parmenides lubi to

#85 Janusz159

Janusz159
  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 11 luty 2017 - 17:24

Panowie czy to przypadkiem nie jest temat o marce canyon i ich polityce cenowej?:)


  • parmenides lubi to

#86 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 11 luty 2017 - 17:25

Dokładnie... kolega kupił rower. Super. Ale dalszą dyskusje i porady prowadźcie w innym wątku... :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • parmenides lubi to

#87 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 11 luty 2017 - 19:38

Wymieniłem Bontragery na Fulcrum R3. Jest super z małym minusikiem. Szerokość obręczy 15mm.



#88 marcin.

marcin.
  • Użytkownik
  • 325 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 11 luty 2017 - 19:50

koniecznie napisz, że zrobiłeś to w canyonie :)



#89 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 11 luty 2017 - 21:51

Tak jest, przepraszam i już zmykam z tego tematu. Wątek pojawił się na marginesie głównego tematu i tym marginesem powinien zostać. pozdr



#90 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3145 postów

Napisano 14 marzec 2017 - 09:04

Canyon trochę spuścił -szczególnie przy modelach Endurace- z tonu.

W tej sytuacji będę musiał pomyśleć czy się nie skusić.



#91 Gosc_jaro0011_*

Gosc_jaro0011_*
  • Gość

Napisano 14 marzec 2017 - 09:16

Canyon trochę spuścił -szczególnie przy modelach Endurace- z tonu.

W tej sytuacji będę musiał pomyśleć czy się nie skusić.

 

Zapewne zrobili promocję na kilka dni i wyższe ceny wrócą. Niedawno tak było z rowerami MTB.

Poza tym najtańszych modeli Endurance na zwykłych hamulcach nie przecenili...



#92 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 14 marzec 2017 - 10:14

Mozliwie ze podobnie zrobia w przypadku Aeroad ? Akurat jestem ready na zakup Canyona. Moze warto poczekac jeszcze te "pare" dni ? Taka znizka by mi poprawila nieco humor :)

#93 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3145 postów

Napisano 14 marzec 2017 - 10:24

Nie patrzałem na inne modele - interesuje mnie Endurace i do tego wyłącznie z tarczami.

Do Canyona przekonuje mnie geometria i waga (przynajmniej ta deklarowana), która deklasuje dużą część konkurencji.

 



#94 Gosc_jaro0011_*

Gosc_jaro0011_*
  • Gość

Napisano 14 marzec 2017 - 10:27

Mozliwie ze podobnie zrobia w przypadku Aeroad ? Akurat jestem ready na zakup Canyona. Moze warto poczekac jeszcze te "pare" dni ? Taka znizka by mi poprawila nieco humor :)

 

Może obniżą. Jak Ci nie się nie pali do nowego bike'a to poczekaj...
Ja dodałem się do ich newslettera i mam info o promocjach na bieżąco. Ostatnio często robią takie strzały z obniżaniem cen. Może już się tak dobrze im te rowery nie sprzedają i próbują przyciągnąć klienta? :P

Warto też zaglądać do outletu - tam są często rowery z tego roku np ktoś kupił i się rozmyślił a rower ma minimalne ślady użytkowania więc przeceniają o parę ojro :)



#95 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3145 postów

Napisano 14 marzec 2017 - 10:33

Niewykluczone,że za dobrze im szło w poprzednich latach i trochę za mocno się nadęli, a teraz są  zmuszeni upuścić nieco powietrza.



#96 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3145 postów

Napisano 31 marzec 2017 - 18:05

Moje pierwsze podejście do zakupu Canyona zakończyło się niepowodzeniem: korzystając z obniżki zamówiłem Endurace SLX, który od momentu złożenia zamówienia do teraz niezmiennie ma status "w magazynie". Dodatkowo można przeczytać informację, że "Produkty opisane jako dostępne "Z MAGAZYNU" są wysyłane w ciągu 5 dni roboczych". Otrzymałem proformę , na której termin dostawy był już zdecydowanie dłuższy, ale przez telefon zapewniano mnie, że jeśli rower jest w magazynie to będę go mieć szybko. (o ile oczywiście szybko zapłacę). Zrobiłem więc przelew w dniu zamówienia

i cierpliwie czekałem. Minął termin dostawy podany na fakturze, a ja  nie otrzymałem ani roweru ani żadnej informacji.

Zrezygnowałem więc  z zamówienia (nabrałem obaw, że będę nie wiadomo ile czekać- a są tacy, którzy czekali miesiącami - oraz wkurzył mnie brak jakiejkolwiek informacji) i poprosiłem o zwrot pieniędzy. Ciekawie ile im to zajmie hehe.

Rower fajny (szczególnie wagowo miażdży konkurencję), ale obsluga klienta już nie bardzo, o czym w międzyczasie poczytałem na anglojęzycznych stronach i o czym przekonałem się osobiście.

Czy będzie podejście drugie? Zastanowię się za jakiś czas,bo rower kusi.

 

 



#97 johnny_pl

johnny_pl
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 01 kwiecień 2017 - 19:22

Napiszę "ciekawostkę" odnośnie podejścia Canyona do klientów mieszkających w Szwajcarii. Ponieważ w Szwajcarii była już wcześniej firma o nazwie Canyon, produkująca rowery (http://canyon.ch/), niemieckiemu Canyonowi nie wolno wysyłać do Szwajcarii rowerów pod własną marką. Z tego powodu rowery dostarczane do ojczyzny Fabiana Cancellary nie mają na głównej rurze napisu "Canyon", lecz oznaczenie modelu, czyli np. Aeroad, Ultimate czy Endurace (czasami można zobaczyć takie modele oferowane przez Canyona na swojej głównej stronie w "Factory Outlet"). Rowerów do Szwajcarii nie można też zamawiać na "normalnej" stronie Canyona, czyli canyon.com, lecz na specjalnej stronie www.purecycling.ch.

To, co jest najgorsze, to to, że wybór na purecycling.ch jest dużo mniejszy, niż na normalnej stronie Canyona. Podczas, gdy np. modele Ultimate na canyon.com są dostępne w 2 wariantach kolorystycznych, na purecycling.ch oferowane jest zazwyczaj tylko jedno malowanie.

 

Takie tam, "first world problems" ;)

 

 

 



#98 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3145 postów

Napisano 04 kwiecień 2017 - 17:42

Śmieszne mają procedury w Canyonie: okazało się, że moje zamówienie było na jakimś tam etapie, z którego  nie można już -mimo mojego pisma anulującego-  było go wycofać z wysyłki i rower został dzisiaj nadany. Mogę natomiast zrezygnować na dwa sposoby:

nie odebrać paczki lub odesłać w w ciagu 30 dni.

Rower odbiorę. 

Natomiast wczoraj trochę poczytałem Trustpilota i jest wiele opinii miażdżących obsługę klienta w Canyonie.

Mam nadzieję, że nie wpakowałem się w szambo hehe.



#99 Gosc_jaro0011_*

Gosc_jaro0011_*
  • Gość

Napisano 04 kwiecień 2017 - 17:48

Śmieszne mają procedury w Canyonie: okazało się, że moje zamówienie było na jakimś tam etapie, z którego  nie można już -mimo mojego pisma anulującego-  było go wycofać z wysyłki i rower został dzisiaj nadany. Mogę natomiast zrezygnować na dwa sposoby:

nie odebrać paczki lub odesłać w w ciagu 30 dni.

Rower odbiorę. 

Natomiast wczoraj trochę poczytałem Trustpilota i jest wiele opinii miażdżących obsługę klienta w Canyonie.

Mam nadzieję, że nie wpakowałem się w szambo hehe.

 

Pewnie jak już odbierzesz rower, złożysz go, to będziesz chciał się przejechać, jak już się przejedziesz to rower zostanie u Ciebie :P
Mimo dupowatej obsługi klienta i dziwnej polityki cenowej nadal uważam że rowery robią świetne ;)



#100 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3145 postów

Napisano 04 kwiecień 2017 - 18:18

Właśnie opinie niezadowlonych klientów można streśćić w ten sposób: "bardzo dobre rowery", "dramatyczna obsługa klienta".

Polityka cenowa jest faktycznie dziwna, bo wycofali obniżki.





Dodaj odpowiedź