Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bidon Termiczny


89 odpowiedzi w tym temacie

#41 marpol

marpol
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 17 październik 2010 - 22:10

Dzięki za podpowiedź

#42 Tomas_1982

Tomas_1982
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 22 październik 2010 - 12:35

Osobiście korzystam z Camelbacka, w gorące dni spisywał się bardzo dobrze. Temperatura wody rosła dość wolno i spokojnie podczas jazdy mogłem liczyć na jej właściwości orzeźwiające.

Bidon ma bardzo fajny kształt, powłoka silikonowa zapobiega wyślizgnięciu się z ręki i nawet podczas jazdy w deszczu nie miałem obaw przy jego trzymaniu.

Zamykanie poprzez przekręcanie, dla mnie średnio wygodne. Czasem wymaga użycia drugiej ręki. Można jednak przekręcić lejek przed wyjęciem go z koszyka i dopiero wyciągnąć i pić. Ogólnie jedynym czynnikiem zaporowym jest cena. W moim przypadku był to prezent, jednak sam pewnie nie kupiłbym bidonu za 70zł. Link poniżej:

http://allegro.pl/ca...1273401418.html

#43 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 22 październik 2010 - 14:17

ja mam 2 termobidony polisportu kupione w Lidlu.DLa mnie to starczy,przy 10 stopniach na zewnatrz jakies 1,5h jazdy jest cieple.Im czesciej siega sie po bidon tym szybciej sie wychladza wiec pije w polowie treningu calosc od razu:)W zimie tez z niego korzystam ale chowam go do kurtki na plecy,wtedy w miare trzyma.

#44 Arek74

Arek74
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • SkądDuszniki Zdrój

Napisano 27 październik 2011 - 19:20

Zrobiłem mały teścik bidonu CamelBak Podium Chill :

Temperatura otoczenia: 8 stopni C
Temperatura płynu: 70 stopni C
Czas testu: 2 godziny

Temperatura płynu po 2h: 27 stopni C

Pojemność bidonu 610ml, cena .... 60zł (przegięcie jak za kawałek plastiku made in china)

#45 RafalK

RafalK
  • Użytkownik
  • 457 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 październik 2011 - 13:45

A zastanawiał się ktoś, nad wpływem picia ciepłego napoju (przy niskiej temperaturze otoczenia) na nasze gardła?
Nie chcę robić kryptoreklamy, ale polecam bidony enervit (zwykłe). Nie ciekna, mają gumowy ustnik i kosztuje (0.75) 10zł.

#46 Gosc_kobrys_*

Gosc_kobrys_*
  • Gość

Napisano 28 październik 2011 - 19:00

A zastanawiał się ktoś, nad wpływem picia ciepłego napoju (przy niskiej temperaturze otoczenia) na nasze gardła?
Nie chcę robić kryptoreklamy, ale polecam bidony enervit (zwykłe). Nie ciekna, mają gumowy ustnik i kosztuje (0.75) 10zł.


A polecaj... ja potrzebuję termika bo zimą przy temp poniżej zera po godzinie wożę lód zamiast napoju...

#47 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 28 październik 2011 - 19:11

A polecaj... ja potrzebuję termika bo zimą przy temp poniżej zera po godzinie wożę lód zamiast napoju...


Najlepszym rozwiązaniem jest tylna kieszeń koszulki pod kurtką. Jeden bidon nie jest za bardzo uciążliwy a picie na pewno nie zamarznie.

#48 Darkievicz

Darkievicz
  • Użytkownik
  • 145 postów
  • SkądUstroń

Napisano 28 październik 2011 - 19:12

Widzę, że zima nie zima wy ciągle na zewnątrz. Ja już trenażer rozłożyłem :o

#49 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 28 październik 2011 - 19:26

Darkievicz, gdzie tu zima , piękna pogoda :)

u2250y2014v3.gif


#50 tomiek

tomiek
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • SkądMałopolska ok.Gorlic

Napisano 28 październik 2011 - 19:50

Najlepszym rozwiązaniem jest tylna kieszeń koszulki pod kurtką. Jeden bidon nie jest za bardzo uciążliwy a picie na pewno nie zamarznie.

Również sam doszedłem do takiego rozwiązania i sprawdza sie to bardzo dobrze.

#51 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 28 październik 2011 - 20:29

wlałem dziś mocno ciepły płyn do zwykłego bidonu i włożyłem w koszyk
po 15 minutach zimny jak z lodówki
chowanie płynów pod kurtką nie uśmiecha mi się, to chyba uciążliwe

#52 tomiek

tomiek
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • SkądMałopolska ok.Gorlic

Napisano 29 październik 2011 - 06:43

chowanie płynów pod kurtką nie uśmiecha mi się, to chyba uciążliwe

Zalezy dla kogo.
Jedni mogą dużo wozić w tylnych kieszonkach inni nie lubią tam miec czasami nic, tylko wsio w podsiodłowych etc.
Ale w zimne dni i tak sie ma dodatkowo jakąś bluze, kurtke na koszulce wiec mysle że warto wsadzić tam ten biodn bez marudzenia i popijać płyn z optymalną temperaturą. Picie prosto z koszyczka czesto ma tylko jedno następstwo dla naszego gardła. Sam sie przekonałem :-/

#53 wojtekmtb

wojtekmtb
  • Użytkownik
  • 367 postów
  • Skądmazury

Napisano 29 październik 2011 - 08:40

Ja owijałem jeszcze dodatkowo bidon gazetą i sklejałem taśmą , trzymał ciepło dłużej niż termiczny Zefala, trzymałem go oczywiście w kieszonce.
Teraz mam termiczny Camela ale jeszcze nie wypróbowałem.

Jak ktoś lubi jazdę w duże mrozy to najlepszym wyjściem jest mały termos, łyk gorącej herbatki z cytrynką i miodzikiem gdy dookoła zawierucha to coś pięknego :mrgreen:

#54 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 29 październik 2011 - 10:18

Teraz mam termiczny Camela ale jeszcze nie wypróbowałem.


testuj i gadaj co i jak

... to najlepszym wyjściem jest mały termos, łyk gorącej herbatki z cytrynką i miodzikiem ...


w czasie jazdy czy postoju?
zastanawiałem się jak korzystacie z tych termosów

#55 wojtekmtb

wojtekmtb
  • Użytkownik
  • 367 postów
  • Skądmazury

Napisano 29 październik 2011 - 17:19

wojtekmtb napisał/a:
... to najlepszym wyjściem jest mały termos, łyk gorącej herbatki z cytrynką i miodzikiem ...


w czasie jazdy czy postoju?
zastanawiałem się jak korzystacie z tych termosów


No jasne że w czasie postoju :-D

#56 Arek74

Arek74
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • SkądDuszniki Zdrój

Napisano 30 październik 2011 - 17:58

Zrobiłem mały teścik bidonu CamelBak Podium Chill :

Temperatura otoczenia: 8 stopni C
Temperatura płynu: 70 stopni C
Czas testu: 2 godziny

Temperatura płynu po 2h: 27 stopni C

Pojemność bidonu 610ml, cena .... 60zł (przegięcie jak za kawałek plastiku made in china)


Test praktyczny nie wypadł już tak różowo. Ciepła woda w bidonie podczas jazdy utrzymała się przez ok godzinę. Temperatura powierza wynosiła wprawdzie ok 10 stopni ale pęd powietrza zrobił swoje ... trzeba będzie zacząć jeździć z plecakiem.

#57 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 30 październik 2011 - 19:47

Najlepszym rozwiązaniem jest tylna kieszeń koszulki pod kurtką. Jeden bidon nie jest za bardzo uciążliwy a picie na pewno nie zamarznie.

Świetny pomysł, przetestuję we wtorek !

#58 szpiler

szpiler
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 30 październik 2011 - 20:40

Ja dziś przetestowałem - temperatury szybko nie traci, a dodatkowo ciepła woda grzeje w plecy. :)

#59 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 30 październik 2011 - 22:38

za kaloryferami mam cieniutki styropian z folia aluminiową, mam chyba jeszcze gdzieś zbędny kawałek
nadaje się to idealnie aby zrobić bidon termiczny ze zwykłego owijając go tą folią
jak znajdę przetestuje, choć zapewne będzie musiał być pod kurtką bo pęd powietrza robi swoje

#60 hondac

hondac
  • Użytkownik
  • 60 postów
  • SkądBeskidy

Napisano 05 listopad 2011 - 19:47

Jakiś czas temu kupiłem bidon-termos BergHofF o poj. 0,4 l za jakieś 70 zł,
Woziłem go w koszyku przez kilka godzin w temp bliskiej zeru i świetnie trzyma temperature płynu.. Smiało moge go polecić,o ile ...go gdzieś znajdziecie :-P

edit:szczęściarze - tu jest :

http://allegro.pl/be...1916673208.html



Dodaj odpowiedź