Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bidon Termiczny


89 odpowiedzi w tym temacie

#81 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 grudzień 2019 - 22:34

Odnośnie bidonu i gorących napojów w zimie.

Z mojej praktyki jak trenowałem dawniej ( jak byłem młodszy heheh ) w zimie jazdy, to nigdy nie używałem ciepłych napojów do picia w trakcie jazdy.

Organizm w trakcie jazdy ochładza się wewnątrz i pijąc gorące mamy tylko uczucie że się ogrzewamy ale tylko na chwile, potem jest jeszcze zimniej ......lepiej wypić zimne prosto z bidonu nawet przy minus 3-5 st, a dopiero po jeździe i ociepleniu ogólnym organizmu gorący napój, zapobiega to zbyt dużym różnicom temperatur dla układu trawiennego.

Może nie mam racji, ale tak stosowałem, praktycznie nie choruje na gardło i przeziębienia, może mój organizm tak działał prawidłowo, trasy jakie robiłem to tak do 2 godzin, głównie mtb i to 3-5 razy w tygodniu.

W zimie oddychamy zimnym powietrzem i zimny napój nie da takiego szoku jak gorący.

Dlatego warto się zastanowić i przetestować, w zimie mniej pijemy, mniej się pocimy, wydajność mniejsza. 


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#82 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 11 grudzień 2019 - 21:30

https://www.snowboar...-tj5-500-black/

 

Są 3 pojemności (300/500/700ml) i ten termos polecam, a nie tego Deboyo. Laken ma w środku rurkę oraz membranę wyrównującą ciśnienie po zaczerpnięciu zawartości, a przez to pije się z niego normalnie jak przez słomkę. Osobiście wybrałem wersję srebrną, bo wiadomo, od koszyka taka farba zejdzie z czasem. Nic się nie wylewa, przepływ płynu jest swobodny, termikę trzyma spokojnie nawet 3h po wlaniu do środka wody 50st. 

Chińczyki mają coś podobnego, ale średnica butelki jest mniejsza (66mm), a przez to w koszyku ma luzy. Sama rurka jest tez mniejszej średnicy i trudniej zaciąga się płyn. Sama jednak zasada działania jest identyczna.

https://pl.aliexpres....27425c0f2UW0rJ


  • Bzyk lubi to

#83 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 13 grudzień 2019 - 16:45

Wreszcie jakiś sensowny post. Deboyo nie jest zły, przeciwnie, pod względem trzymania ciepła jest świetny, rzecz w tym, aby aluminiowy czy stalowy rdzeń, w którym znajduje się napój był otoczony warstwą jakiegoś plastiku czy gumy, tak aby nie dzwonił w koszyku jak wszystkie termosy.



#84 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 grudzień 2019 - 17:12

To prawda, Deboyo dobrze trzyma ciepło pasuje do koszyków na bidon, ale:

Dzwoni jak głupi, kilka razy nieźle przestraszyłem jakiegoś spacerowicza

Ciężko się pije jak jest pełen (podciśnienie)

Trudno się zamyka, zastanawiam się kiedy urwę pokrywkę

#85 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 18:43

Mi w ostatnią zimę bidon rozwalił koszyk Elite Vico Carbon od wibracji. 



#86 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 13 grudzień 2019 - 19:14

To prawda, Deboyo dobrze trzyma ciepło pasuje do koszyków na bidon, ale:

Dzwoni jak głupi, kilka razy nieźle przestraszyłem jakiegoś spacerowicza

Ciężko się pije jak jest pełen (podciśnienie)

Trudno się zamyka, zastanawiam się kiedy urwę pokrywkę

Banał: Deboyo mniej dzwoni, jak go dać w drugim koszyku umieszczonym pionowo na rurze podsiodłowej. Zawsze go tak wożę, żeby mniej dzwonił i nie obił ramy. Z możliwości picia przez ustnik nawet nie korzystam - napój pomimo kilku godzin w bidonie jest tak gorący, że można sobie poparzyć gardło. Robię postój, odkręcam zakrętkę, nalewam do niej napój i wtedy powoli piję.
 



#87 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 grudzień 2019 - 12:24

Ja zalewam wodą w temperaturze pokojowej i można pić bez zatrzymywania :)

#88 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 15 grudzień 2019 - 16:52

Jasne, tyle, że ja lubię jednak w dłuższej drodze gorącą herbatę



#89 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 grudzień 2019 - 12:30

To prawda, Deboyo dobrze trzyma ciepło pasuje do koszyków na bidon, ale:

Dzwoni jak głupi, kilka razy nieźle przestraszyłem jakiegoś spacerowicza
 

 

Zawsze można na warunki zimowe zastosować koszyk typu ABC Cage:

ABC-WeB.jpg

Nawet i szkło można przewozić:

ABC-web4.jpg

 

 

 

przy okazji pod koniec ciekawy patent na mocowanie koszyka bez otworów w ramie (lub w dowolnym miejscu ramy) - szeroki rzep pozwala szybko zamocować w dowolnym miejscu i równie szybko usunąć/przenieść do innego roweru.

Trzyma się to naprawdę solidnie:

https://bikase.com/p...-strap-adapter/

1047-bike.png

Powyższy patent można spróbować zrobić samemu metodą DIY. Taśmę z rzepem można również zastosować do zamocowania samego bidonu zamiast  pokrętła, tylko trzeba dobrać koszyk, w którym będzie można przepleść taśmę rzepową i właściwie nawet łatwiej docisnąć bidon do koszyka niż w/w pokrętłem. 

 

W takim przypadku można nawet wozić termos z gorącą herbatką, co prawdę mówiąc nie raz mi się już zdarzało, choć akurat udało mi się dobrać termos idealnie dopasowany do koszyczka plastykowego stosowanego w tandemie z termosem w warunkach zimowych.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#90 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 07 styczeń 2020 - 20:07

rzecz w tym, aby aluminiowy czy stalowy rdzeń, w którym znajduje się napój był otoczony warstwą jakiegoś plastiku czy gumy, tak aby nie dzwonił w koszyku jak wszystkie termosy.

Owinąłem taśmą klejącą i już nie stuka :)

 

Ciężko się pije jak jest pełen (podciśnienie)
 

Dla tego patent z rurką w środku i otworkiem wyrównującym ciśnienie jest mega skuteczny. 





Dodaj odpowiedź