Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chroboranie - Support?


29 odpowiedzi w tym temacie

#21 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 październik 2015 - 12:46

Nie ma żadnej. Przypisanie do grupy w tym przypadku jest czysto symboliczne.

 

Interesuje Ciebie wyłącznie rozmiar, czyli szerokość mufy i długość osi, którą dobierasz na podstawie modelu korby albo posiadanego suportu (przy założeniu, że był on dobrany poprawnie).


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#22 tozeur

tozeur
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 09 październik 2015 - 13:18

Nie ma żadnej. Przypisanie do grupy w tym przypadku jest czysto symboliczne.

 

Interesuje Ciebie wyłącznie rozmiar, czyli szerokość mufy i długość osi, którą dobierasz na podstawie modelu korby albo posiadanego suportu (przy założeniu, że był on dobrany poprawnie).

Zamontowany suport u mnie to 68/115 , korba Prowheel Chariot  52/42 z tego co do

wyczytalem to producent zaleca dlugosc osi 113.

 

No i chyba nie byl poprawnie dobrany, zalacze fotke wyjetego suportu, na kt widac slady po korbie : http://www.fotosik.p...629d371cdfc5308

  I pytanko...lepiej kupic suport BB-UN55 68/113 czy moze zostac przy  dugosci 115?

 

 



#23 tozeur

tozeur
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 17 październik 2015 - 20:33

Nikt..nic? To zapytam innaczej...jak gleboko powinna osiasc kobra na osi suportu,,,tak jak na zdjeciu  w poprzednim poscie widac ( chodzi mi o slady po korbie) czy glebiej?



#24 KSiedlaczek

KSiedlaczek
  • Użytkownik
  • 252 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 październik 2015 - 22:51

co do strzałów, to jeszcze może być kwestia niedokręconych blatów



#25 Ink

Ink
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 19 październik 2015 - 09:15

Zamontowany suport u mnie to 68/115 , korba Prowheel Chariot  52/42 z tego co do

wyczytalem to producent zaleca dlugosc osi 113.

 

No i chyba nie byl poprawnie dobrany, zalacze fotke wyjetego suportu, na kt widac slady po korbie : http://www.fotosik.p...629d371cdfc5308

  I pytanko...lepiej kupic suport BB-UN55 68/113 czy moze zostac przy  dugosci 115?

Skoro producent zaleca 113mm, to załóż taki i po kłopocie.

 

Ja zmieniłem ze 124mm na 122,5mm i wszystko ładnie hula.



#26 mburs

mburs
  • Użytkownik
  • 347 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 październik 2015 - 11:54

Ja obstawiam suport, miałem dokładnie identyczne objawy.Skończył się na wymianie łożysk suportu.



#27 tozeur

tozeur
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 24 październik 2015 - 18:03

Ja obstawiam suport, miałem dokładnie identyczne objawy.Skończył się na wymianie łożysk suportu.

Zgadza sie, przyczyna tkwila w suporcie...po wymianie na nowy zero irytujacych dzwiekow...tak wiec temat do zamkniecia i dzieki wszytskim za sugestie.

pzdr



#28 tozeur

tozeur
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 30 lipiec 2020 - 07:21

Żeby nie zakładać nowego wątku wrzucę tutaj...może się komuś przyda.
Od roku walczyłem z dziwnymi odgłosami podczas jazdy coś jakby metaliczne klekotanie ( nie stukanie, nie cykanie, nie ocieranie nie trzaskanie). Dzwięki nasilały się w cieplejsze dni w chłodne nie były aż tak irytujące. Zanim doszedłem co jest przyczyną dwukrotnie rozebrałem cały rower, czyściłem smarowalem dokręcałem co tylko jest możliwe i nic...zero poprawy. Problemem okazały się za słabo naciągnięte szprychy głównie w tylnym kole. Po ich naciągnięciu i wycentrowaniu koła problem znikł.

#29 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 lipiec 2020 - 08:16

Powszechna przyczyna i u mnie było to samo. Tyle, że ja miałem jakieś dziwne trzaski. Zmieniłem koła i cisza. Podczas jazdy byłem przekonany, że pochodzą z suportu. 



#30 tozeur

tozeur
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 30 lipiec 2020 - 12:52

Może i powszechna ale nikt kogo pytałem nie zasugerował sprawdzenia szprych..No i ja podobnie... na początku stawiałem na support zwłaszcza, że te dźwieki pojawiały się głównie podczas pedałowania...nastepnie na warsztat poszły pedały, blaty korby, przerzutka, bębenek...itd a tu się okazało, że to szprychy.



Dodaj odpowiedź