Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kompatybilność przerzutki i klamek


47 odpowiedzi w tym temacie

#41 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 29 październik 2010 - 22:35

Dominik, Może zakresy pracy rozjechane są? Przecież wszystkie klamkomanetki czy manetki tak samo ciągną linkę, jak już to w innej ilości ale tą samą drogą, więc działać - jakoś powinno.

#42 Gosc_Dominik_*

Gosc_Dominik_*
  • Gość

Napisano 29 październik 2010 - 22:43

Szczerze to nie chciało mi się męczyć z tamtą starą, skoro przy kilku podejściach z różnej strony zawsze było nie halo to uznałem że nie ma sensu się męczyć. Zakresy oczywiście poszerzyłem jak tylko się da. I tak w planach jest przednia przerzutka campy :-)

#43 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 11 listopad 2010 - 15:56

Podpinam się pod temat kompatybilności klamkomanetk z kasetami. Zamierzam kupić nowe klamki 10 s i chciałbym aby obsłużyły mi kasetę 9s . Z poprzednich postów wynika iż to nie będzie działać . Znalazłem w sieci taką stronkę zajrzyjcie do podtematu "Alternate Cable Routing" Co o tym sądzicie ?

#44 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 21 grudzień 2022 - 16:09

Takie pytanie : co znacza znaczek G przy oznaczeniu manetki , chodzi o ST 6603 G.  

Czy to jakoś całkiem inaczej wygląda /działa niż ST 6603 ( bez litery)?



#45 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 679 postów

Napisano 21 grudzień 2022 - 16:51

A jaki kolor ma dźwignia?

Aluminiowy czy szary?

Bo była ultegra 6600 (aluminiowa) a potem pojawiła się ultegra 6600 sl. Tzw. lodowoszara. Obstawiam, że 6600 - G to będzie dźwignia od ultegry 6600 SL (czyli szara - G(rey) aka G(ray)). Działać będzie tak samo (nie wiem czy nie była też ze dwa gramy lżejsza).



#46 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 22 grudzień 2022 - 19:35

Dzięki za odpowiedź.

 

Znaczy to nie moja manetka nie pamiętam dokładnie jaki kolor( znam tylko numerek  części i wiem, że się popsuła i że są problemy z dostępnością albo ceny z kosmosu) .....ale jakby różniła się kolorem i o ile to możliwe wystarczyłoby wstawić do 6603 ( bez G) dźwignie z 6603 G , to zakup używanej 6603 ( bez g) może i sensowne rozwiązanie.



#47 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 grudzień 2022 - 21:02

Teoretycznie tak. W praktyce jednak sama dźwignia hamulcowa nie jest dostępna jako część zamienna. W katalogu Shimano istnieje tylko "lever assembly" (czyli cały mechanizm zmiany biegów wraz z klamką hamulca), a i on jest jedynie pozycją katalogową, realnie nie do zdobycia.


  • big75 lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#48 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 679 postów

Napisano 22 grudzień 2022 - 23:20

Jest to możliwe aczkolwiek niebanalne.

Złożeniówka dla wersji G  i nie G jest jedna.

https://si.shimano.c...-6600-2369A.pdf

Co sugeruje kompatybilność. Jest jakaś szansa na wtopę bo klamkomanteki SL (G) są o +/- 40 gr lżejsze. Gdzieś coś musieli pocieniować. A z księgi przysłów trenera Górskiego: "łatwiej kijek pocienować niż go potem pogrubasić.".

Tu inspirujące wideo (5600 i 6600 są bardzo podobne):

 

 


  • big75 lubi to



Dodaj odpowiedź