Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kompatybilność przerzutki i klamek


47 odpowiedzi w tym temacie

#21 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 sierpień 2010 - 19:39

Nie.


#22 marthin

marthin
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • SkądPoznań/Kłodawa

Napisano 12 sierpień 2010 - 20:00

A czy na bębenek 7s wejdzie kaseta 9s bez ostatniej zębatki? I czy w takiej kombinacji mogłoby to działać?

#23 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 12 sierpień 2010 - 21:56

NIE, bo klamki 9s działają tylko z kasetą 9s, ponieważ skok manetki musi być tożsamy z odległością koronek na kasecie, która jest inna na kasecie 9 i 8/7

#24 marthin

marthin
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • SkądPoznań/Kłodawa

Napisano 12 sierpień 2010 - 22:29

Ale jak założyłbym tylko osiem zębatek z kasety 9s to między tymi zębatkami odległości się nie zmienią. Chodzi o to czy wcisnę okrojoną dziewiątkę stary bębenek 7s?

#25 Gosc_Dominik_*

Gosc_Dominik_*
  • Gość

Napisano 12 sierpień 2010 - 22:33

Obiło mi sie o uszy że da radę ale nie dam sobie ręki uciąć. Możesz wziąć suwmiarkę, przejść się do sklepu rowerowego i zrobić pomiar, będziesz wiedział, jak wyjdzie za mała to dasz parę podkładek i będzie ok.

#26 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 12 sierpień 2010 - 22:46

Ale jak założyłbym tylko osiem zębatek z kasety 9s to między tymi zębatkami odległości się nie zmienią. Chodzi o to czy wcisnę okrojoną dziewiątkę stary bębenek 7s?


tego Ci nie powiem, ale to nie zmienia faktu, że taka okrojona kaseta wciąz bedzie pracować TYLKO z manetką 9s

#27 marthin

marthin
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • SkądPoznań/Kłodawa

Napisano 12 sierpień 2010 - 23:36

To będę musiał pokombinować. Mam już klamki 105tki 9s założone, narazie funkcjonują tylko jako klamki hamulcowe. Nabyłem je niemalże za darmoszkę, bo przy przełączaniu na cięższy bieg trzeba przytrzymywać ręką całość bo duża dźwignia wtedy też się rusza. Coś pękło w środku i nie chodzą jak powinny, ale lepiej napewno niż manetki na ramie. oczywiście ta zepsuta klamka to prawa.

#28 marthin

marthin
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • SkądPoznań/Kłodawa

Napisano 13 wrzesień 2010 - 19:15

Udało się! Kaseta 9-tka weszła na 7-rz bębenek bez ostatniej zębatki. Przyzwoicie współpracuje to z łańcuchem HG-50 (niby do max 8rz.). Czyli da się.

#29 HS

HS
  • Użytkownik
  • 80 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 13 wrzesień 2010 - 20:16

Przyzwoicie współpracuje to z łańcuchem HG-50 (niby do max 8rz.). Czyli da się.

Polak potrafi (pewnie wywołam tym burzę). Nie bolą Cię uszy od pracy tego napędu?

Pozdrawiam

#30 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 wrzesień 2010 - 20:44

Udało się! Kaseta 9-tka weszła na 7-rz bębenek bez ostatniej zębatki. Przyzwoicie współpracuje to z łańcuchem HG-50 (niby do max 8rz.). Czyli da się.


Pisałem o tym na forum już chyba ze 3 razy że 9 na bebenek wchodzi bez jednej - co pozwala zastosować starą piaste 7 i kasete na 9, oczywiscie manetki muszą być na 9 i łańcuch także na 9 i nie pitol że chodz idobrze z 8 -rzędowym łańcuchem bo nie chodzi - łańcuch jest za szeroki. no moze masz hg 53 ?.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#31 marthin

marthin
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • SkądPoznań/Kłodawa

Napisano 13 wrzesień 2010 - 21:00

Łańcuch nie blokuje się na zębatkach, więc chodzi. Może dedykowany 9rz łańcuch działaby precyzyjniej, ale nie mam takowego obecnie. Teraz do pełni szczęścia muszę podłączyć klamkomanetkę, bo testowałem z manetkami na ramie (po przełączeniu na tryb bez indeksowania). Jesli to istotne to kaseta to Sram PG-970.

Polak potrafi (pewnie wywołam tym burzę). Nie bolą Cię uszy od pracy tego napędu?


O dziwo, w takiej kombinacji napęd pracuje ciszej niż zestaw kaseta hg-50-7 + łanchuch hg-50.

#32 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 13 wrzesień 2010 - 22:21

Udało się! Kaseta 9-tka weszła na 7-rz bębenek bez ostatniej zębatki. Przyzwoicie współpracuje to z łańcuchem HG-50 (niby do max 8rz.). Czyli da się.


Pisałem o tym na forum już chyba ze 3 razy że 9 na bebenek wchodzi bez jednej - co pozwala zastosować starą piaste 7 i kasete na 9, oczywiscie manetki muszą być na 9 i łańcuch także na 9 i nie pitol że chodz idobrze z 8 -rzędowym łańcuchem bo nie chodzi - łańcuch jest za szeroki. no moze masz hg 53 ?.


Marthin, na tym swiecie prawie wszystko się da. Jednym z wielu czego się nie da, to np. rozłożyć w dupie parasolki.

łanuch moze i chodzi, ale na pewno nie jak należy. Poza tym manetka bez indeksacji obsłuży praktycznie dowolną ilość biegów.

#33 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 wrzesień 2010 - 07:55

Dead, są ludzie dla których wszystko sie da kwestia ceny :lol:

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#34 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 wrzesień 2010 - 16:06

...Jednym z wielu czego się nie da, to np. rozłożyć w dupie parasolki...



Da się rozłożyć, tylko potem rozłożonej nie da się wyjąć....


#35 xGx

xGx
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 wrzesień 2010 - 20:23

Orientuje się ktoś czy klamko-manetka ST-6600 pójdzie razem z przerzutką przednią XT/XTR z górnym ciągiem?

#36 HS

HS
  • Użytkownik
  • 80 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 27 wrzesień 2010 - 20:35

pójdzie, ale lepiej zastosuj przeżutkę szosową. Jeśli XT to bardziej z 6603

Pozdrawiam

#37 xGx

xGx
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 wrzesień 2010 - 20:59

No tak tylko czy znajdę przerzutkę szosowa z górnym ciągiem?

#38 Gosc_Dominik_*

Gosc_Dominik_*
  • Gość

Napisano 28 październik 2010 - 23:29

Mam klamkomanetki Veloce 2010, czy starsze przerzutki przednie na 10s jak chorus albo record będą dobrze działać? Pytam bo sądziłem, że z przerzutką shimano też będą działać a w ogóle nie działają, nie są w stanie jej ruszyć.

#39 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 29 październik 2010 - 22:01

Mam klamkomanetki Veloce 2010, czy starsze przerzutki przednie na 10s jak chorus albo record będą dobrze działać?


Dajesz spokojnie. Ja w swoim cacku mam Veloce US 2010 i do tego FD Centaur QS. Działa wysmienicie. Szczerze to nie wyobrażam sobie aby miało lepiej śmigać. 8-)

Pytam bo sądziłem, że z przerzutką shimano też będą działać a w ogóle nie działają, nie są w stanie jej ruszyć.


Nie daję wiary w to. Na pewno powinno to jakoś tam wrzucać. Być może bardzo nieprecyzyjnie ale jednak powinno.

#40 Gosc_Dominik_*

Gosc_Dominik_*
  • Gość

Napisano 29 październik 2010 - 22:19

O, dzięki za cynk. A co do przedniej przerzutki to założyłem wszystko tak jak zawsze, linka ładnie pociągnięta, lekko naprężona i próbując wrzucić bieg mam spory opór, boję się coś ułamać, wystarczy że poluzuję kompletnie linkę i klamka wrzuca i zrzuca na sucho.



Dodaj odpowiedź