Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bryton Rider


314 odpowiedzi w tym temacie

#161 mateo912

mateo912
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 17 październik 2017 - 07:57

Myślę o Bryton 310/330 dla Lepszej Połowy.
Przesyłanie do Stravy jest faktycznie automatyczne? (tak jak w garminie?)
tnx za odp


Jeśli zalogujesz się w aplikacji Brytona na stravie to po synchronizacji "wycieczek" automatycznie będzie wrzucać na strave.
  • pimpf lubi to

#162 pimpf

pimpf
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądwAw

Napisano 18 październik 2017 - 07:44

Dzięki za szubką odpowiedź. Zdecydowałem się na 330. Będzie płynąć do mnie przez około miesiąc ;)

Czy to mocowanie (w opisie jest że do 310 i 530) będzie pasować do 330?

https://tinyurl.com/y8oueabe

 

 


każdy dźwiga swoje brzemię
HongFu HF-FM039 - 6871,2g
Radon ZR Race - 8222,8g


#163 Medzamir

Medzamir
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 17:08

Witam. Czy ktoś może próbował wgrywać pliki z trasą do licznika? Chodzi mi nie o te, które sobie rysujemy i od razu przesyłamy (czyli to co na filmiku) ale o jakiś tam od kolegi czy nasz stary dostępny na BA. Zastanawiam się nad zmianą swojego 40 na 310/330.



#164 Gosc_Peelos_*

Gosc_Peelos_*
  • Gość

Napisano 15 listopad 2017 - 19:17

310 nie ma nawi.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



#165 Medzamir

Medzamir
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 15 listopad 2017 - 20:31

Ajć, moje niedopatrzenie. Więc jak to jest w przypadku 330? Na stronie producenta stoi jak byk "You can plan plan trip via Bryton App, download gpx tracks online or use previous ride activities...". I właśnie jak to jest z tym pobieraniem na urządzenie? Z poziomu kompa brak opcji w stylu "wyślij na urządzenie", w aplikacji też nic nie widzę, jest tylko ikona od "podziel się". Zanim zmienili serwis nie było problemu.



#166 speed50

speed50
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 08:29

Ajć, moje niedopatrzenie. Więc jak to jest w przypadku 330? Na stronie producenta stoi jak byk "You can plan plan trip via Bryton App, download gpx tracks online or use previous ride activities...". I właśnie jak to jest z tym pobieraniem na urządzenie? Z poziomu kompa brak opcji w stylu "wyślij na urządzenie", w aplikacji też nic nie widzę, jest tylko ikona od "podziel się". Zanim zmienili serwis nie było problemu.

 

Ja pobieram sobie trasy z netu w formacie gpx apotem podłączam licznik przez kabel i wgrywam do odpowiedniego katalogu. A potem już normalnie wybieram interesującą trasę z poziomu urządzenia.



#167 Medzamir

Medzamir
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 09:22

Czyli że licznik jest widziany jak dysk USB? Potrzebne są do tego jakies sterowniki od Brytona czy działa bo działa? Jest to o tyle dla mnie istotne, że na codzień korzystam z Linuksa a Bryton Bridge jest tylko pod Windows. Pozostałe katalogi też są widoczne?

I tak przy okazji, da się ładować podczas używania? Wiem, że bateria starcza na dłuuugo ale jestem ciekaw. Producent pisze, że BR10 i One da się.

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka
 



#168 speed50

speed50
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 17 listopad 2017 - 08:00

Czyli że licznik jest widziany jak dysk USB? Potrzebne są do tego jakies sterowniki od Brytona czy działa bo działa? Jest to o tyle dla mnie istotne, że na codzień korzystam z Linuksa a Bryton Bridge jest tylko pod Windows. Pozostałe katalogi też są widoczne?

I tak przy okazji, da się ładować podczas używania? Wiem, że bateria starcza na dłuuugo ale jestem ciekaw. Producent pisze, że BR10 i One da się.

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka
 

 

W moim przypadku Win10 i Bryton 330 tak właśnie jest. Po podłączeniu wyświetlają się 4 katalogi i "luzem" pliki .fit. Nie pamiętam teraz dokładnie do którego katalogu trzeba wgrać plik (albo Tracks albo Plan Trip) i z poziomu urządzenia dokonać potem wyboru. Być może jest też opcja żeby to przez Wi-Fi zrobić ale nie próbowałem.

Nie wiem czy da się ładować podczas używania ale ponad 30h trzymania baterii starcza spokojnie ;) Nawet jak już "piszczy" że bateria pusta to u mnie jeszcze przez godzinę dawał radę (może nawet dłużej ale nie wiem dokładnie bo zdążyłem dojechać do domu)



#169 Medzamir

Medzamir
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 17 listopad 2017 - 08:29

Dzięki. Czyli jednak jest powód by zmienić na 330. Ale na razie się wstrzymam do wiosny.

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka



#170 ddm

ddm
  • Użytkownik
  • 149 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 01 grudzień 2017 - 19:58

Witam. Czy na 310 lub 330 jest możliwość utworzenia profilu do jazdy na trenażerze oraz tak z ciekawości, czy pokazuje % nachylenia podjazdu?
Ktoś? Coś?

#171 Medzamir

Medzamir
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 13:59

@ddm - na pewno możesz utworzyć dwa profile dla rowerów i nic nie stoi na przeszkodzie by jednym z nich był trenażer. Jeśli chodzi o % to tak. Funkcja gradient. Cała reszta w pdf

http://www.brytonspo...60829171151.pdf


  • pimpf lubi to

#172 ddm

ddm
  • Użytkownik
  • 149 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 16 grudzień 2017 - 20:25

Dzięki Medzamir. Zdecydowałem się na 530. Używacie czujników od chińczyka? Sprawdzają się? I jeszcze jedno pytanko. Czujnik kadencji i prędkości lepiej sprawdzi się jakieś kombo czy lepiej wziąść osobno?

#173 Filkry22

Filkry22
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 11:34

Gdzie kupowaliście swoje 310? Jeżeli z ali to mógłby ktoś podesłać link do sprawdzonego sprzedawcy?



#174 bobb

bobb
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 11:44

witam

Na wstępie napisze że będzie to mój pierwszy licznik i nie do końca wiem na jaki się zdecydować - jeszcze świeżak w tej kwestii :) Pod uwagę biorę liczniki z firmy Bryton modele 310, 330 i 530. Pierwsze z pytań to czy jest sens ściągania licznika od majfrendów z chin czy lepiej dołożyć parę złotych i kupić na jednym z wymienianych tutaj sklepów - chodzi mi o gwarancje. Jak z cłem i vatem - czy doliczają je ? Jeśli chodzi o licznik to chciałbym żeby oczywiście miał gpsa i nawigację, najbardziej zależy mi żeby można było wrzucić swoją narysowaną trasę z kompa. Chyba że z innej firmy ktoś coś może polecić sprawdzonego i budżetowego z tymi funkcjami na których mi zależy. Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Pozdrawiam



#175 pimpf

pimpf
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądwAw

Napisano 17 grudzień 2017 - 14:05

Doszedł do mnie 330 bez ceł i vatów

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka


każdy dźwiga swoje brzemię
HongFu HF-FM039 - 6871,2g
Radon ZR Race - 8222,8g


#176 Medzamir

Medzamir
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 17 grudzień 2017 - 15:59

Czujnik kadencji i prędkości lepiej sprawdzi się jakieś kombo czy lepiej wziąść osobno

Mam combo i trochę dziwnie się zachowuje. Jest to Bion cx-320. Zamontowałem w szosie na "wysięgniku" i co jakiś czas gubi sygnał. Czasem na chwilkę, czasem na kilka sekund. Sparowany ze starą xperią x8 działa jak trza. Zamontowany na amorku w góralu nigdy nie gubi sygnału. Dziś z ciekawości zamontowałem na tyle i o dziwo działał bez zarzutu. Sygnał zgubił dopiero jak był cały w grubej warstwie błota - czujka i magnez. W każdym razie dziś chyba jednak wybrałbym osobne czujki a na kadencję coś takiego jak magene bo jest bez magnesu. Przynajmniej do górala bo jakoś tak zdarzyło mi się w awaryjnej sytuacji trącić go piętą, został zaciągnięty przez koło, obrócony do góry nogami i przesunięty, Zamiast łapać sygnał z korby złapał ze szprychy i mam rekord kadencji - 190 :) przy jednoczesnym braku prędkości przez ponad 2,5 km :(. I to był jedyny odcinek gdy nie jechałem spokojnie, więc strach pomyśleć co by było podczas szarżowania.



#177 ddm

ddm
  • Użytkownik
  • 149 postów
  • SkądNowy Sącz

Napisano 17 grudzień 2017 - 18:07

Super Medzamir za szybką reakcję 😁
Zdecyduje się na dwa osobne czujniki z Magene lub Igpsport.
@bobb ja zdecydowałem się na zakup ze sklepu niemieckiego ze względu właśnie na gwarancję choć wiadomo od majfrendow wychodzi taniej.

#178 pimpf

pimpf
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądwAw

Napisano 27 grudzień 2017 - 19:56

Pierwsze wrażenia z jazdy z Brytonem330:

Zabrałem Brytona na wycieczkę, swojego Garmina520 też, żeby mu smutno nie było.

Ale od początku. Po pierwsze wstępna konfiguracja, parowanie z wifi i telefonem. Super fajne i intuicyjne. Zdecydowanie szybciej mi poszło niż z Garminem (może dlatego że to był mój drugi raz ;) ).

Bez dodatkowych ustawień poszedłem pojeździć. Bryton pokazywał mniej więcej to samo co Garmin. No właśnie... mniej więcej...

Jakoś tak prędkość skakała. Na garminie równo 30km/h a na brytonie to raz 29,8 a to za chwilę 30,1...Później na wykresie tego nie widać. średnia też jakaś taka skacząca.... ale może się poukłada...

W Garminie mam pauza, stop, zapisz i to jest naturalne. W Brytonie pauza, stop. Stop jest jednoznaczny z zapisz i mi to nie pasuje, Ale to już indywidualne.

Po wgraniu nowego softu pojawia się polskie menu. Tłumaczenie średnie ale da się zrozumieć. Chyba wrócę do angielskiego.

Fajny w sumie, zgrabny, w cenie ~350pln wart tych monet.

Nie prawdzałem wgrywania kursów.

 

Teraz kilka pytań do mądrzejszych:

1. Da się zmienić wygląd tych 3 ekranów (przewertowałęm menu urządzenia i nie znalazłem)?

2. Jakie rozszerzenie powinien mieć plik do kursu? (tcx jak w garminie?)

3. Będzie informował o zakrętach czy tylko podgląd, kreska?

4. Na czym polega (pisze z pamięci) pełna moc gps/oszczędne gps? wydłuży żywotność baterii, będzie stawiać punkty żadziej, Które radzicie?

 

PS. Odstąpię po kosztach: silicon niebieski i folię na ekran do Brytona 530 (od MajFrendów) pomyłkowo kupiłem do 530 zamiast do 330

_9SPgDKQ9ksRRoKNeU8fWa_jVPIUQOMCnEn4pLce


każdy dźwiga swoje brzemię
HongFu HF-FM039 - 6871,2g
Radon ZR Race - 8222,8g


#179 Medzamir

Medzamir
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 27 grudzień 2017 - 21:01

Ad1. Powinno się dać. W R40 wygląda to tak settings-display-meter. I tam mam meter1, meter2, i meter3. Każdy z osobna konfigurowalny.
Ad2. Na pewno gpx czy inne to nie wiem.
Ad3. Nie wiem.
Ad4. Skoro oszczędza baterię to kosztem częstotliwości zapisu. U mnie wygląda to tak, że na pełnej mocy wyciągnął trochę ponad 17 godzin. Licznik był w aucie zachmurzenie niewielkie. Parę dni temu przestawiłem na tryb oszczędny i przy pełnym zachmurzeniu wytrzymał 25 godzin. O ile dobrze myślę to dodatkowe czujniki też skracają czas pracy.

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka


  • pimpf lubi to

#180 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 24 styczeń 2018 - 16:34

I stało się. Mój Bryton Rider 310 po niecałych dwóch latach umarł. Zaczęło się od tego co czasem się słyszy o tych urządzeniach. Urwałem gniazdo USB. Dla potomnych: jeśli tak się zdarzy nie próbujcie tego wkładać bez rozkręcania licznika. Jak chcecie się samemu pobawić to rozkręcić, ocenić straty : jeśli wypadło tylko gniazdo a pręciki są na miejscu delikatne wkładamy gniazdo i klejem na gorąco ostrożnie mocujemy port do płytki uważając żeby nie zakleić portu w środku bo kabel nie wejdzie. Jak nie mamy zdolności do takich prac każdy mechanik od telefonów da sobie z tym radę. Ja oczywiście robiąc po swojemu wyrwałem lutowane pręciki i trzeba było kombinować. Po kilku tygodniach Bryton nie wytrzymał lądowania na ziemi po paru godzinach na mrozie. Dalej uważam, że to świetny sprzęt. Za tę kasę po prostu ciężko znaleźć alternatywę i przez prawie 2 lata ani razu nie nawalił, bateria dalej trzymała ponad 20 godzin. Jeździł na wyścigach, kąpał się w błocie, piachu i kurzu, paliło go słońce i przy minus 10 też nic się nie działało. Lądował na ziemi niezliczoną ilość razy. Przykro mi się zrobiło, kiedy postanowił, że już się nie włączy ale przy lepszym traktowaniu pewnie posłuży dłużej. Uczulam tylko, żeby nie szarpać za wtyczkę a spokojnie wysunąć, a jak coś zacznie tam latać to bez paniki, w serwisie GSM dadzą sobie radę.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka





Dodaj odpowiedź