Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bryton Rider


314 odpowiedzi w tym temacie

#181 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 06 luty 2018 - 21:29

Ktoś używa IGPSSPORT iGS50E kosztuje to ok. 75$. :)

 

#182 Krawiol

Krawiol
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 12 luty 2018 - 09:57

Czy jest jakiś model brytona który ma nawigacje a nie prowadzenie po śladzie?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka



#183 Medzamir

Medzamir
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 12 luty 2018 - 10:04

Rider 50/60. Firma porzuciła te urządzenia więc nie wiem jak sprawa wygląda z mapami.

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka



#184 Kryho

Kryho
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 19 luty 2018 - 10:12

Witam serdecznie wszystkich jako nowy użytkownik forum! :)

Czy jest tu gdzieś instrukcja 'po chłopsku' łopatologicznie krok po kroku, jak od A do Z zabrać się do konfiguracji licznik gps- telefon- komputer?  Bardzo będę wdzięczny. Chyba, że ktoś byłby na tyle dobry by takie coś rozpisać.

Mam Brytona rider 310, telefon Huawei P9 lite i komp z Win 8 oraz konto na Endomondo. Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość.                         



#185 mateo912

mateo912
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 19 luty 2018 - 10:40

A instrukcje czytałeś? Tam jest wszystko napisane.
Używasz Brytona i pojeździe podlaczasz do kompa zgrywasz plik, wrzucasz do Endomondo i już. Aplikacja ani polaczenie z tel Ci nie potrzebne jak masz Endomondo a nie strave.

#186 Kryho

Kryho
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 19 luty 2018 - 14:14

to takie proste, hmm, nie wiedziałem... dziękuję za szybką odpowiedź.

Czy czujnik kadencji może pracować jako czujnik prędkości? Pytam, bo nie dostałem go w komplecie, natomiast od kadencji nie jest mi potrzebny.



#187 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 19 luty 2018 - 14:55

Raczej nie. Czujniki wysyłają sygnał, który je identyfikuje.


  • Kryho lubi to

#188 Kryho

Kryho
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 20 luty 2018 - 09:53

A jak to jest właściwie z pomiarem długości\prędkości? Co jest bardziej dokładne - gps czy tradycyjnie magnesem z pomiaru koła? Gps pokazuje mniejszą prędkość, czasem 1-2 km\h, czasem nawet o 4-5. Jeśli gps jest dokładniejszy zastanawiam się jaki sens ma czujnik pomiaru prędkości dokupywany czy też dodawany w komplecie do takich liczników.



#189 Medzamir

Medzamir
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 20 luty 2018 - 10:09

Jeśli chodzi o czujniki to według opisów z portali aukcyjnych te bezmagnesowe mogą służyć zamiennie. Chyba że tylko konkretne modele tak mają. Sensory są dokładniejsze, dobrze to widać między drzewami. Czy dla ciebie to ważne odpowiedz sobie sam.

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka



#190 marcin_kost1

marcin_kost1
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 21 marzec 2018 - 20:54

ostatnio używam swojego Bryton 100 jak komputerek do biegania, ma ktoś pomysł jak zmienić na stronie Bryton Active rodzaj aktywności z jazdy rowerem na bieganie?

 



#191 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 03 kwiecień 2018 - 09:56

Mam dylemat - Garmin 520 czy Bryton 310?
Nie potrzebuję nawigacji, nie potrzebuję też czujnika mocy.

Za to mile widziany dokładny GPS i długi czas pracy - w tym drugim używany przeze mnie vivoactive wypada tak sobie na dłuższych rowerowych eskapadach dlatego zdecydowałem, że zostanie tylko pod bieganie.

Widziałem masę pozytywnych opinii o Brytonie, o Garminie też, choć wiadomo, to kompletnie inny pułap cenowy.
Widziałem też jednak nieco narzekania na Brytona, nie tyle na samą dokładność GPS co info o aktualnej prędkości - ponoć w Garminie sporo lepiej to wypada. Zawsze można wrzucić na ANT+ czujnik prędkości na piastę, nadal wychodzi o wiele taniej a problem się rozwiązuje (?). Plus dla Garmina za obsługę GLONASS.
 

Tyle że... czy warto oszczędzać? Garmin ma solidny soft za co go cenię - może nie licząc tego co się dzieje zaraz po debiucie jakiegoś nowego sprzętu, ale taki 520 to już dopracowana sprawa.



#192 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 03 kwiecień 2018 - 10:18

Jeśli masz zamiar trenować, bawiąc się w wgrywanie ćwiczeń interwałowych itp, segmenty czy wyścigi i wgrywanie tras to Garmin jeśli chodzi Ci tylko o ślad i dane na liczniku, długi czas pracy na baterii to Bryton plus czujnik prędkości bo wskazania w lesie rzeczywiście potrafią denerwować. W terenie otwartym jest ok. Generalnie są to dwa tak różne urządzenia, że nie sposób ich porównać. Zaczynając od ceny, przez ekran i funkcje. Jak nie wykorzystasz tego za co płacisz firmie Garmin to Bryton jest spoko i powinieneś być zadowolony. Miałem 310 i był super mam Edge520 i używam tego czego mi brakowało w Bryton czyli planowania treningów w internecie i kalendarza treningów w urządzeniu oraz tras. W Bryton jest to mocno ograniczone a nawigowanie niemożliwe.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



#193 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 03 kwiecień 2018 - 11:14

Jeżdżę nazwijmy to amatorsko ze sportowym zacięciem - biorę czasami udział w zawodach różnego typu, ale czy nastawiam się jakoś strasznie na treningi... Nie bardzo. Przykładowo do interwałów wystarczał mi sam zegarek do pilnowania faz, nic poza tym. Nie działam zgodnie z jakimkolwiek planem treningowym bo nie to jest moim celem. Obecnie tylko nieco nacisku położyłem na puls aby przekonać się jak to wygląda przy np. dłuższej trasie i pilnowaniu, aby się zbyt wysokimi wartościami nie zajeżdżać i później nie "umierać". To jednak raczej kwestie ciekawości. 

 

A jak Bryton radzi sobie z przewyższeniami? Przykładowo z Garmina przy sync na endomondo wykres jest nieco schodkowy, telefon o wiele lepiej łapie różnice wysokości. Na stravie oczywiście jest ok. 



#194 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 03 kwiecień 2018 - 13:57

Telefon wykres rysuje na podstawie danych GPS. Bryton jak i Garmin posiadają wysokościomierz barometryczny. Bryton radzi sobie z przewyższeniami tak jak i Garmin. Wydaje mi się, że w Brytonie nawet trochę lepiej oddawało to aktualne przewyższenia ale porównania nie mam. Tzn. mam takie: Bryton i Garmin 500 podobnie, Garmin 510 i 520 podobnie ale zawsze kilkadziesiąt metrów inaczej niż Bryton. Takie komputerki mają koledzy z którymi na Stravie mamy wspólne rundy.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



#195 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 06 kwiecień 2018 - 19:56

Tak, ale jest ta różnica, że telefon ma tego więcej - GPS + GLONASS + BDS + GALILEO + triangulacja Wi-Fi + skanowanie BT... moim zdaniem w efekcie dokładność potrafi bić na głowę osobne sprzety z tylko GPS/GPS+GLONASS (jak np. Garminy). 

 

Wracając jednak do meritum - niestety z 310 nie wypaliło bo sklep nie ma na stanie. W Chinach nie chcę zamawiać bo zanim przyjdzie, to nieco czasu minie. No i znów dylemat czy garmina, czy polować na coś innego i który model.

 

W sumie telefon obsługuje czujniki ANT+, ma dobrą baterię i biorę pod uwagę coś innego - uruchamiam na nim np. stravę czy ipbike z obsługą czujników, wyłączam ekran i chowam do kieszonki (z tego co widziałem to wystarczy na 400 km bez doładowywania, dla mnie aż nadto). To mi rejestruje "pod archiwizację", a do roweru dodatkowo coś co też ma obsługę ANT+ abym mógł na bieżąco sobie widzieć na kierze / mostku. Czy w takim wypadku bryton 100 byłby dobrym wyborem?



#196 pike

pike
  • Użytkownik
  • 62 postów
  • Skądwaw

Napisano 07 kwiecień 2018 - 22:21

Zainteresuj się urządzeniami Lezyne, poza niespecjalnie intuicyjną aplikacją i stroną, działa bez zastrzeżeń. Czas działania jaki podaje producent jest realny. Aha, nie ma co patrzeć na ceny w Polsce, sam brałem z wiggle.



#197 Jaras

Jaras
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 20 kwiecień 2018 - 10:26

Po nowej aktualizacji aplikacji Bryton Android mam problem z zapianiem treningu. Pobiera trening z licznika ale go nie pokazuje w aktywnościach. Przed aktualizacją było wszystko ok . Miał ktoś taki problem?

#198 twin86

twin86
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 22 kwiecień 2018 - 10:32

a mój bryton 310 kupiony w styczniu właśnie przestał działać. Dzień wcześniej jeszcze normalnie działał. Dziś nie chce się włączyć ani naładować.....



#199 mateo912

mateo912
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 22 kwiecień 2018 - 11:05

a mój bryton 310 kupiony w styczniu właśnie przestał działać. Dzień wcześniej jeszcze normalnie działał. Dziś nie chce się włączyć ani naładować.....

zostaw go pod ładowarką na dłuższy czas. 
Mój też tak ześwirował po zimie ale się obudził;) 



#200 twin86

twin86
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 22 kwiecień 2018 - 13:15

ponownie się włączył i znów nie działa. Sprawdzę Twoją radę. dzięki





Dodaj odpowiedź