Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe Campagnolo Centaur!


34 odpowiedzi w tym temacie

#21 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 07 czerwiec 2016 - 07:33

Jak mogę przesadzać skoro to są po prostu moje osobiste doświadczenia :) Zamiast HG53 wsadziłem C9 na pewno pożyje znacznie dłużej niż 500km.

 

Może i zabrzmi to ostro ale dla mnie po tych doświadczeniach osprzęt shimano nie istnieje.


  • Greek lubi to

#22 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 07 czerwiec 2016 - 09:48

Luki99

 

Co byś zaproponował w zamian sory?



#23 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 07 czerwiec 2016 - 10:14

A co to jest sora? ;)  żartuje. Jeśli jest możliwość finansowa na nowe części to grupe campy veloce 10s (ale osobiście wziąłbym z inną korbą bo tam jest PT), jeśli budżet jest mniejszy to szukać używanej centaur/veloce/xenon/mirage nawet 9s bo to bardzo trwałe sprzęty. A wszystko co nowsze - również samochody , obuwie, odzież itd jest moim zdaniem dużo gorsze teraz niż kiedyś w kwestii trwałości...

 

Trochę zeszliśmy z tematu i to moja wina... więc wracając do Potenzy. Wygląda jak wygląda ale dzięki tej grupie powinna być dostępna tańsza kaseta do napędu 11s :) Samościągacz to konieczność dobrze , że to dodali chociaż jeszcze lepiej gdyby wszystkie grupy miały UT i tyle.

 

Pewnie nie ma nikogo kto ma tę grupę lub chociaż widział gdzieś za granicą jak to działa na żywo i podzieliłby się informacjami ?



#24 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 07 czerwiec 2016 - 13:28

Ostatnio zalozylem sobie do zimowki nowy naped deore, lancuch HG53. Po 400-500 km (!) lancuch jest bliski wymiany wg przyrzadu park toola. Bylem w szoku jak to zobaczylem , rozumiem, ze to tani lancuch ale taki przebieg to przegiecie - ten rower nie widzial terenu bo to dojazdowka do pracy na zle pogody. Dla mnie to co robi shimano zwlaszcza z lancuchami to jest po prostu kpina.

Łańcuch bliski wymiany to jeszcze nie łańcuch do wymiany. Ktoś już pisał kiedyś, że łańcuchy Shimano według przyrządów pokazują pewne zużycie już jako nowe, więc to nic nie znaczy i taki łańcuch może mieć jeszcze sporo życia przed sobą. Moim zdaniem (na bazie własnych doświadczeń) HG53 to bardzo przyzwoity łańcuch za te pieniądze.  



#25 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 07 czerwiec 2016 - 13:52

Mam w tym pewne doswiadczenie i wiem o tym... nowy lancuch campy ciezko wchodzi w przyrzad w ogole trzeba go docisnac i pokazuje 0.25. Łancuchy shimano pokazuja na starcie (nowe) juz 0.25-0.50, o tym pewnie czytałeś i owszem to dla nich "norma".

Ja piszac, ze jest blisko wymiany mialem na mysli 0.75 - wg przyrzadu wtedy nalezy wymienic, oczywiscie czasami troche przeciagam ale potem jest ryzyko , ze nowy nie zagra z kaseta. Tak czy siak 500 i widoczne 0.75 to po prostu zart jak porownam do 7-8k campy i dopiero widzę, 0.75.

Niektorzy wymieniają przy 1% ale ja tak zrobiłem ze dwa razy i kaseta już nie przyjełą dobrze nowego łańcucha, zreszta w moim porównaniu nie miało by to znaczenia byłoby pewnie przy 1% HG-53 - może 800-1000km  vs campa >10k albo więcej...

Wczoraj rozmawiałem o tym z jednym mechanikiem rowerowym i powiedział, że nie zna łańcucha żadnej marki bardziej miękkiego od HG-53, mówił, że jak już to mogłem kupić min. HG93.

 

Wyraziłem tylko swoją opinię ale jako osoby mającej fizycznie doczynienia z obiema grupami (miałem sorę, ultegrę, veloce, centaura, recorda), a nie , że gdzieś czytałem ;)

Kończę offtop bo moderator nas przeklnie...


  • Greek lubi to

#26 zuczek222

zuczek222
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 07 czerwiec 2016 - 14:18

A ja wolę Connex, tańszy od campy a tak samo dobry i ma spinke w komplecie.

#27 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 07 czerwiec 2016 - 18:15

https://roadcyclingu...w5i60h6kRsSP.97


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#28 piotrek1906

piotrek1906
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 07 czerwiec 2016 - 20:12

8dnXJdu.gif



#29 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 08 czerwiec 2016 - 06:39

Luki, przestań mierzyć łańcuchy śmiesznymi przymiarami, a zacznij mierzyć zmianę podziałki, a przekonasz się, że to nie łańcuchy takie lipne, a sposób pomiaru.

#30 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 08 czerwiec 2016 - 09:19

Sposób pomiaru jest dobry, suwmiarką wychodzi też takie samo zużycie.



#31 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 08 czerwiec 2016 - 09:54

Jesli suwmiarka mierzysz tak samo jak przymiarem czyli odleglosc miedzy rolkami ogniw to nadal nie mierzysz podzialki lancucha.

#32 luki99

luki99
  • Użytkownik
  • 426 postów
  • Skąddolny slask

Napisano 08 czerwiec 2016 - 10:05

Suwmiarka kiedys mierzylem i pozniej jakis czas majac juz przyrzad zeby porownac jak on dziala i dziala dobrze. Potem juz tylko przyrzad i widze, ze lancuch jest wyciagniety. Jezeli zmienie najpozniej miedzy 0.75 a 1% (zawyczaj zmieniam jak jest posrodku tych wartosci) na przyrzadzie parka to lancuch sie przyjmuje na kazdym biegu jest ok, jezeli dobilem kilka razy do 1% to juz sie nie przyjal i kaseta do kosza. Po co mam mierzyc podzialki lancucha? Łancuch dzieki temu nie bedzie mniej wydluzony :)

 

Nie zmienia to faktu , ze przekroczenie 0.75 na lancuchu campy jest po ZNACZNIE dluzszym przebiegu niz to cos na S...



#33 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 09 czerwiec 2016 - 19:21

luki, odnośnie przymiaru zadam ci pytanie. Skąd wiesz ile wynosi wymiar zero nowego łańcucha i na jaki wymiar zero został wyskalowany przymiar? Dodam, iż wymiar który mierzyłeś nie jest znormalizowany.

 

A resztę poczytaj może innych na temat sposobu mierzenia przymiarami/suwmiarkami (bo to to samo):

http://pardo.net/bik...il-004/000.html

http://sheldonbrown.com/chains.html



#34 thomasz

thomasz
  • Użytkownik
  • 365 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 czerwiec 2016 - 20:33

A dla mine ta potenza jest fajna... do mieszania komponentów. Z potenzy kaseta 32T, średni wózek, reszta z chorusa z blatami 52-36 i na gory super zestaw.

45636079942_17651449fe_m.jpg

CarbonOne.pl - koła na szprychach karbonowych

Blackcatwheels.pl - Koła na zamówienie

Sklep - obręcze, piasty, szprychy

Wrocław

Kontakt na priv, @ lub tel: 604 40 95 04


#35 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 09 czerwiec 2016 - 20:47

a znacie ceny kaset Potenzy?





Dodaj odpowiedź