Skocz do zawartości


Zdjęcie

Accent Draft Custom 2016

Accent draft

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 krism4a1

krism4a1
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 24 marzec 2016 - 10:30

be836_DSC08597.JPG

 

Accent Draft - custom

  • Rozmiar ramy L 58cm
  • Rama Al 6061-T6 double butted
  • Widelec 3T Funda pro (full carbon)
  • Kierownica PRO LT 440mm
  • Mostek Ritchey WCS 100mm
  • Sztyca FORCE 31.6x400mm
  • SiodłoV ader
  • Pedały CrankBrothers Eggbeater 2
  • Manetki Shimano Tiagra ST-4700
  • Przerzutka przednia Shimano Tiagra FD-4700
  • Przerzutka tylna Shimano Tiagra RD-4700
  • Hamulce Shimano Tiagra BR-4700  
  • Dźwignie hamulca Shimano Tiagra ST-4700
  • Kaseta/wolnobieg Shimano 105 CS-5700
  • Łańcuch Shimano Tiagra CN-4601
  • Korba Shimano Tiagra FC-4700 50 - 34
  • Suport SM-BBR60
  • Obręcze Shimano WH-R501 C30
  • Piasty Shimano WH-R501 C30
  • Szprychy Shimano WH-R501 C30
  • Opony Continental ULTRA SPORT II 622-25
  • Dętki Vredestein Race
  • Linki/pancerze hamulce: Shimano niedzewne. Przerzutki: PTFE
  • Zacisk sztycy Accent LIGHT 34.9mm
  • Ekspander FSA typ: 160-3010
  • Stery Ritchey PRO press fit 44mm
  • Owijka Shimano PRO Smart Silicon biała

 

Rower złożony od podstaw, bawiłem się przy nim przez całą zimę. Przestało u mnie lać jak to bywa przez całą zimę, więc można było wykręcić kilka testowych km.

W zasadzie to trzeba by chyba trochę o mnie: dwadzieścia parę lat temu trenowałem kolarstwo, czasy gdy treningi dopiero personalizowały się na szosowe, torowe, przełajowe (o MTB nikt wtedy jeszcze nie słyszał - przynajmniej w Polsce) Wiec jakieś oblatanie na szosie mam. Później były różne rowery od pierwszych "górali" po 29er. Poprzedniego roku poczułem, że miło było by wrócić na szosę. Założeniem było złożenie niedrogiego roweru który w razie przerostu moich ambicji nad moimi potrzebami można by bez większego kłopotu odsprzedać.

 

Wybór padł na ramę Accenta (nie bez powodu jego polskich korzeni). Zdecydowałem się na nią ze względu na cenę i "geometrię". Tak, geometrię, jestem wysoki i ważę w ciuchach ok 100kg. Accent wydaje się po prostu pancerną, sztywną ramą, szczególnie jego tylny trójkąt. 

Napęd. Od początku byłem zdecydowany na homogeniczny napęd po części dlatego, że przez lata obcowania z innymi typami rowerów wypadłem z obiegu informacyjnego na temat osprzętu szosowego.

Shimano? jakoś zawsze mam ich osprzęt i jestem do niego czysto sentymentalnie przyspawany.

Grupa. Ze względu na narzucony wstępnie kosztorys byłem w zasadzie skazany na Tiagrę/105. Cena przeważyła szalę na Tiagrę 4700.

Reszta osprzętu to istna zbieranina, co akurat wpadło mi w łapy. Osobnym tematem jest szalone ryzyko z karbonowym widelcem, no cóż na razie wszystko z nim ok, kilka krawężników itp ma za sobą.

Eksploatacja. Na razie to kilkadziesiąt kilometrów, kilkanaście pierwszych to dostrajanie napędu i kombinacje z mostkiem i cholercia musi zostać na +60, być może dobry byłby z zerowym wzniosem.

Przesiadka z 29er na szosę (mimo wcześniejszych dużych doświadczeń) po latach jest ... brutalna. Zupełnie inna pozycja, technika prowadzenia, wszystko. Całe szczęście, że zawsze jeździłem z dużą kadencją, ale i tak długo trwało nim odważyłem się wejść w zakręt przy przyzwoitej prędkości. Mój syn po pierwszej jeździe min powiedział: "...nigdy więcej, jesteś stuknięty..." Nie mam mu za złe, chłopak wychował się na oponach powyżej 2 cali.

Ogólnie jestem zadowolony z projektu i pracy jaką w niego włożyłem.

 

 

 


  • elcidx i parmenides lubią to

#2 Majcher

Majcher
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądŁódzkie

Napisano 24 marzec 2016 - 10:53

Zacny bolid 😃 tylko biała owijka szybko będzie się brudziła. A jaka waga?

#3 krism4a1

krism4a1
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 24 marzec 2016 - 10:58

Wiem, ale nie mogłem się oprzeć jak się ją myje regularnie to daje radę, siodło będzie wymienione na Force (biało czarne) 

waga to ponad 9 kg, sama rama jest niesamowicie ciężka przy L = 1,8 kg



#4 galipette

galipette
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądPłock

Napisano 24 marzec 2016 - 11:50

Rower przyjemny, fajnie dobrane kolorystycznie pozdzespoły choć przeważający biały nie w  moim guście - ale to kwestia indywidualna więc nie oceniam. Ile masz wzrostu?



#5 krism4a1

krism4a1
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 24 marzec 2016 - 12:18

 Ile masz wzrostu?

190 cm



#6 galipette

galipette
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądPłock

Napisano 24 marzec 2016 - 12:35

Ja mam 201 cm i rozważałem tą rame jak składałem rower ale rozmiarówka jakaś mała (kończy się bodajże na L) więc zrezygnowałem i dobrze zrobiłem patrząc jak masz wysunięte siodło.



#7 krism4a1

krism4a1
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 24 marzec 2016 - 12:37

Tak, myślę, że mój wzrost to już górna granica dla tych ram. Zgadza się rozmiarówka kończy się na L



#8 Majcher

Majcher
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • SkądŁódzkie

Napisano 24 marzec 2016 - 13:48



Force (biało czarne)


A jaki model konkretnie? Mam force alex hole,i jak dla mnie jest bardzo wygodne.

#9 krism4a1

krism4a1
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 24 marzec 2016 - 13:55

Force RIK HOLE 

#10 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 marzec 2016 - 14:36

Niezła waga jak na tak ciężką ramę, koła i Tiagrę na pokładzie! Ładna maszyna :)



#11 elcidx

elcidx
  • Użytkownik
  • 662 postów
  • Skądłódzkie, Rawski-Tomaszowski

Napisano 24 marzec 2016 - 19:53

A ile wyszło za całość?
Nie wiem dlaczego, ale ta nowa Tiagra podoba mi się zdecydowanie bardziej niż 105.


Mój rower własnej roboty Stealth Cx Homemade :)


#12 krism4a1

krism4a1
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 24 marzec 2016 - 19:58

Ważyłem na takiej zwykłej domowej wadze, raz pokazuje 9, raz 9,5 kg więc to taka waga umowna. Nie szukałem specjalnie wagi tylko maksymalnej wytrzymałości.

 

Koszt nie licząc własnej pracy, 3 tys. Widziałem takiego Accenta gdzieś w sklepie internetowym na Tiagrze 4700 za 4 tys. Oczywiście trochę inne komponenty typu siodło, kierownica itp.

 

 



#13 .Kamil

.Kamil
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 24 marzec 2016 - 20:20

Kolorystycznie bardzo mi się podoba. Ale ta korba nowej tiagry wygląda nieziemsko najładniejsza z całego szosowego shimano :)



#14 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 26 marzec 2016 - 15:38

Super maszyna, nawijaj kilometry i do zobaczenia gdzieś na drodze.



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Accent draft