Skocz do zawartości


Dobór Zegarka Zamiast Smartfona - Bez Wielkich Wymagań


54 odpowiedzi w tym temacie

#21 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 19 kwiecień 2016 - 09:02

Wystarczyłby również najtańszy mio:

http://sklep.rowery....-cyclo-100.html

 

lub rzeczywiście do rejestracji jakiś zegarek - najtańszy a wszystkomający z wygodnym przesyłaniem danych bez łączenia z komputerem, z funkcjami smartwacha i monitora aktywności, to chyba obecnie: 

http://www.eazymut.p...ive-czarny.html

 

Masz tam tryb do biegania, tryb rowerowy z możliwością podpięcia czujnika kadencji, prędkości z koła i oczywiście HR - z tym, że nie musisz tego kupować na raz. Będzie wszystko w jednym, a zegarek można spokojnie zamontować na kierownicy i użwyać podczas jazd jako licznik i logger. Po zakończeniu jazdy Twoja aktywność trafi automatycznie do Garmin Connect, a stamtąd też bez Twojej dodatkowej czynności do Endomondo, Stravy, Training Peaks, czy innego serwisu, który lubisz. 

 

Oczywiście Garmin Edge 25 też będzie fajną propozycją, która w przyszłości (po dokupieniu opaski HR i czujnika rytmu) zastąpi dotychczasowy Twój licznik. Sporo możliwości - np. Polar, Bryton (http://www.bikekatal...yton.Rider.30E/), etc. 

 

Zegarek na kierownicy jest dla mnie wygodniejszy niż wożenie drugiego telefonu lub montowanie telefonu na kokpicie. 

pozdr

 

 



#22 wojtek123

wojtek123
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 kwiecień 2016 - 09:06

 

 

Zapis trasy i możliwość wrzucenia tego do endo - jestem do niego przyzwyczajony, po prostu.

Toteż napisałem Ci że np. Orux Maps rejestruje trase i bez problemu dodasz ją do Endomondo, taki trening niczym nie różni się od zarejestrowanego przez endomondo.



#23 Jastrzi

Jastrzi
  • Użytkownik
  • 76 postów

Napisano 19 kwiecień 2016 - 11:09

Paramenides, wiesz może czy ten vivoactive łączy się z czujnikami ant+ od Sigmy?

#24 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 kwiecień 2016 - 17:45

ANT+ to ANT+ - o ile ma czujnik ma znak 

member.png np:

 

ANT.SPD.icon.bike.FA.jpg

(od sigmy tylko prędkość i kadencja osobno, kombo nie ma plus opaska pulsu - reszty nie wklejam jest na stronie This Is ANT)

to zawsze będzie się dogadywał z każdym z certyfikowanych urządzeń. Na w/w stronie możesz sprawdzić kompatybilność: ANT+ Product Directory np. dla Vivoactive (wpisz w filtr słowo sigma i będziesz miał tylko listę produktów sigmy kompatybilnych z Vivoactive):

 

Te modele Vivoactive można kupić na allegro dość tanio (zdarzały się nówki po 4 - 5 stówek...)

 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#25 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 30 kwiecień 2016 - 19:19

Panowie spróbowałem z osobnym telefonem i... nie... wywala endo, nie działa jak powinno.

Ok, "zaoszczędziłem", więc czas na ostateczne rozwiązanie tego problemu :)

 

Co wybrać z Garmina? Widziałem i Mio Cyclo, ale chyba jednak wolę Garmina ze względu na niezawodność.

Bieganie sobie daruję i skupiam się na rowerze - więcej frajdy mi daje, więc możliwość pracy jako zegarek na rękę nie jest potrzeba.

 

Wymagane: obsługa GPS, synchronizacji w ramach konta Garmina (aby potem przerzucić na endo), pomiaru szybkości (no ale skoro jest GPS to logiczne) i przejechanego dystansu.

Mile widziane: obsługa opcjonalnych czujników np. na BT/ANT+, abym mógł kiedyś tam dorzucić kadencję/HR itp.  

Zbędne: nawigacja, mapy, topo - poruszam się szosą, w razie potrzeby robię przerwę i sprawdzam w Google Maps na telefonie, ale ogólnie pamięć mam na tyle dobrą, że raczej nie potrzebuję takiego bajeru.

 

Edge 20 lub 25 spełni te wymagania?



#26 Gosc_RafalPolo_*

Gosc_RafalPolo_*
  • Gość

Napisano 30 kwiecień 2016 - 19:23

Z nawiązką. Do tego zresztą wystarczy i zwykły logger z wyświetlaczem za połowę ceny Garmina. Trzeba jednak importować samemu gpx do Endo/stravy. 25 ma protokoły ant i bt w odróżnieniu do 20.

Z tapatalka



#27 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 30 kwiecień 2016 - 19:28

Nie chcę się bawić w ręczne przerzucanie - teraz jedyne czego pragnę, to jedynie święty spokój :D
A więc wychodzi na to, że Edge 25 to najlepszy wybór?



#28 piotrek1906

piotrek1906
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 30 kwiecień 2016 - 19:43

Tylko weź pod uwagę, że Edge 25 ma baterię działającą do 8 godz i jakis specjalny kabel do ładowania (nie micro usb). Mnie zdarzają się jazdy na cały dzień (12h, oczywiście z przerwami) i tez początkowo myślałem że wystarczy 25, ale jednak bateria to jego słaba strona. Jeśli jeździsz szybko i do 8h, to temat zamknięty.



#29 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 30 kwiecień 2016 - 22:33

Raczej nie bywa aż tak długo.. tzn. bywa długo, ale nigdy aż tyle jazdy - max. to raczej 5 godzin i do ~150 km gdybym utrzymał tempo.

Zakładając brak sparowania z telefonem i używania bajerów typu powiadomienia, powinien chyba dać radę?

 

Czytam sobie jego recenzje, tak polskie jak i zagraniczne i wygląda nieco jak vivoactive dopasowany po prostu do zawieszenia na rowerze.

 

EDIT:
A Edge 500? Nie ma bezprzewodowego przesyłania danych, ale mogę to przeboleć, pod innymi względami wygląda ok.



#30 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 01 maj 2016 - 20:25

Bryton Rider 310. Kupujesz z czujnikiem cad za 450. Ma Ant+. Podpinasz pod kompa i wykrywa go jako dysk. Plik z trasy wrzucasz do endo/stravy czy co Ci się podoba i tapiriik pomaga porozrzucać po innych serwisach typu endo, garmin itp. Bateria trzyma ful czasu. Konfigurujesz ekrany jak w Garminie i pierdyliard funkcji. Sprawdź temat. Ja używam i nie widzę różnicy dla zwykłego rowerzysty w porównaniu do Edge500.

Wysłane z mojego LIFETAB_P831X.2 przy użyciu Tapatalka



#31 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 01 maj 2016 - 20:27

Odpada, raz, że nie widze ich nigdzie na allegro/w polskich sklepach (a wolę mieć z kraju w razie problemów), a dwa, już raz zmniejszyłem cenę - nie chcę tego robić raz jeszcze. Niech to będzie coś ze swoim kontem, bez bawienia się w jakieś pliki i inne fanaberie. 



#32 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 01 maj 2016 - 20:45

A no ja kupowałem za zachodnią granicą ale sprzęt śmiało mogę polecić. Jedyne co Ci pozostaje to Edek 25 tylko u mnie czas pracy na baterii go wykluczył na starcie.

Wysłane z mojego LIFETAB_P831X.2 przy użyciu Tapatalka



#33 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 01 maj 2016 - 21:32

A tego vivoactive ktoś może używa? Można użyć uchwytu na rower od garmina, cenowo też nieźle wypada, a trzyma nieco dłużej, niż Edge 25 (10 h przy GPS).



#34 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 maj 2016 - 16:48

syn ma E25 , i daje radę dobry wybór kupisz i będziesz zadowolony , nie czytaj głupot ,że  tylko  8 godzin , wszystkie urządzenia garmina tyle trzymają mam e1000 i tez tyle wytrzyma FENIX3 podobnie , 10godzin na rowerze podziwiam :) 



#35 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 03 maj 2016 - 16:50

Powiedzmy tak: samej jazdy to ja raczej i 8 godzin nie zrobię, jak na razie max to było.. z 5?

Tylko pytanie, czy on wytrzyma taką wyprawę np. 8 godzinną, gdzie np. będzie ze 2 godzinki jakiegoś postoju większego, do tego jakieś mniejsze przystanki - bez synchronizacji z telefonem, ale za to z czujnikami. No bo nie wiem, czy ten podawany czas to jest ciągła praca na "max możliwości", na średnich, czy takie wyważone z mieszanym i autopauzami. 



#36 Jastrzi

Jastrzi
  • Użytkownik
  • 76 postów

Napisano 03 maj 2016 - 16:55

Na postoju doładuj z Power banku i problem z głowy

#37 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 maj 2016 - 16:55

kup power bank za 20zł i podczas postoju podładujesz go :) jak pojedziesz więcej jak 8 godz podczas postoju
czujniki podpinasz cad i HR , nie mają dużego wpływu na zużycie baterii , BLUT wyłączony i bez problemu do 7-8 godzin wytrzyma bez ładowania , co do kabla to jest lepszy od micro usb , wygodniejszy zapinasz i nie musisz celować :)

 


Bryton Rider 310 od takich wynalazków to z daleka się trzymaj :)
kup GARMINA będziesz zadowolony

 


przewaga e25 nad Vivoactive , to np możliwość wgrania kursu a to się przydaje



#38 piotrek1906

piotrek1906
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 03 maj 2016 - 17:03

syn ma E25 , i daje radę dobry wybór kupisz i będziesz zadowolony , nie czytaj głupot ,że  tylko  8 godzin , wszystkie urządzenia garmina tyle trzymają mam e1000 i tez tyle wytrzyma FENIX3 podobnie , 10godzin na rowerze podziwiam :)

 

spec- podałem info dotyczące wytrzymałości baterii z oficjalnej specyfikacji Garmina (odnośnie stwierdzenia że piszę głupoty) 



#39 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 maj 2016 - 17:13

podaj jaki model Garmina wytrzyma 10 godzin :)  trzyma jak każdy inny licznik tej firmy , przepraszam jak obraziłem :)



#40 piotrek1906

piotrek1906
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 03 maj 2016 - 17:29

Po przeglądnięciu specyfikacji na stronie Garmina, odrzuciłem 25 i chciałem kupić 520- 15h pracy, myślisz, że tnie wytrzyma tyle? Pytam poważnie- mnie zdarzają się wyjazdy na cały dzień.





Dodaj odpowiedź