Skocz do zawartości


Zdjęcie

Montaż manetek na ramie - pomocy


24 odpowiedzi w tym temacie

#1 SZERSZEN2

SZERSZEN2
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądJanów Lubelski

Napisano 06 kwiecień 2010 - 12:25

Mianowicie kupiłem sobie nową ramę szosową. I chciał bym na niej zamontować moje manetki na ramę z starej ramy. Jednak stara rama posiada specjalną "wypustkę" która trzymała te manetki. A w nowej mam tylko dziurę na wylot w ramie. Jak je zamontować?

#2 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 06 kwiecień 2010 - 13:55

Musisz sobie kupić manetki z obejmą. Skoro nie masz gniazd na manetki to ich nie zamontujesz, możesz też dorobić obejmę, ale z tym już jest trochę zabawy. Ewentualnie zamontuj manetki na kierownicę lub co byłoby najlepszym wyjściem klamkomanetki, tyle że to pociąga za sobą koszty.

#3 Mati213

Mati213
  • Użytkownik
  • 153 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 kwiecień 2010 - 13:58

Zrób zdjęcia.
Możesz poszukać starej obejmy do manetek, wiem, że obejma od Huretów Sachs'a pasje do zwykłych manetek DTS, także tych z indeksem.

#4 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 kwiecień 2010 - 19:09

Mianowicie kupiłem sobie nową ramę szosową. I chciał bym na niej zamontować moje manetki na ramę z starej ramy. Jednak stara rama posiada specjalną "wypustkę" która trzymała te manetki. A w nowej mam tylko dziurę na wylot w ramie. Jak je zamontować?


Możze zdjecie zrób bo jak to masz dziure w ramie ??? i to na wylot ??

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#5 SZERSZEN2

SZERSZEN2
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądJanów Lubelski

Napisano 06 kwiecień 2010 - 19:36

http://img194.images.../9602/szosa.jpg

taka rama tylko większy rozmiar i inna kolorystyka. A zdjęcie manetek będzie jutro bo nie ma mnie w domu:/

#6 Mati213

Mati213
  • Użytkownik
  • 153 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 kwiecień 2010 - 20:17

Kupiłeś tę ramę z Allegro za 50zł? :shock: Ja bym jej nie ufał...
Może poszukaj w żelaznym gwintowanej (chyba M4, jeśli się mylę, to poprawcie) tulei, takiej długości, żeby można ją było przełożyć przez te dziury na wylot i żeby wystawała z 1-1,5cm po obu stronach. Średnica musi być taka, żeby manetki na nią weszły. Możesz ją dla pewności wlutować, ale w sumie wystarczy przykręcić z obu stron manetki i będzie się trzymać.

#7 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 kwiecień 2010 - 21:18

Bez sensu, przeczytaj co piszesz i zastanów sie , rurke na wylot, przylutować ???? czym gumolepem ??
Jeśli Twoja rama wyglada identycznie jak ta - o te otworki chodzi to są to otwory pod montaż "przelotek" lub gniazd pod manetki, ale montuje się to nitując - jak widać otworki są malutkie, pod nity. ( no chyba że gość ma inną rame i ktoś wywalił większą dziure kałachem )
Przy główce ramy masz wejścia do pancerzy od klamkomanetek.
Jesli nasz same manetki z ramy to bez gniazd pod manetki ich nie zamontujesz.
Wyjście - zakup klamkomanmetek, lub montaż manetek na kierownicy ala Deadhorse.
Albo !!
Jesli masz 7 biegów z tyłu , to Shimano produkuje specjalne manetki na kierownice, montowane w pionie, niedrogo, łatwa i szybka obsługa i pancerze wtedy wchodzą w przelotki w z przodu, to są manetki właśnie pod montaż bez klamokmanetek do baranka.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#8 Velvet

Velvet
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • SkądGorzów Wlkp

Napisano 07 kwiecień 2010 - 09:58

Manetki na kierownicę to SL A050. Nie wiem jak "chodzą", ale wychodzi z przesyłką około 45 zł więc można zaryzykować.
http://www.allegro.p...ano_sla050.html

#9 SZERSZEN2

SZERSZEN2
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądJanów Lubelski

Napisano 07 kwiecień 2010 - 19:12

Mam kasetę 9s;/

#10 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 kwiecień 2010 - 19:24

To tylko jak Deadhorse :mrgreen: montował , albo klamkomanetki .

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#11 SZERSZEN2

SZERSZEN2
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądJanów Lubelski

Napisano 08 kwiecień 2010 - 10:12

ja myślę nad przyspawaniem gniazd zrobionych przez siebie.

#12 szuwar

szuwar
  • Użytkownik
  • 36 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 kwiecień 2010 - 14:40

Manetki na kierownicę to SL A050. Nie wiem jak "chodzą", ale wychodzi z przesyłką około 45 zł więc można zaryzykować.
http://www.allegro.p...ano_sla050.html


No właśnie posiadam te manetki dla 7 biegów z tyłu i da się na tym jeździć, jednak nie jest to super wygodne rozwiązanie a skoro zostały już wspomniane te manetki to nie będę zakładał nowego wątku, tylko tu zapytam:
Czy jeśli chciałbym je zmienić na klamkomanetki to wiąże się to z wymianą 7 rzędowego wolnobiegu na wyższy, czy znajdzie się odpowiednik manetki SL A050 na kalmkomanetkę i jeśli tak to co polecacie ?

#13 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 15 kwiecień 2010 - 16:20

szuwar, do wyboru Sora lub RSX. Polecam RSX, co prawda są cięższe od Sory, ale są wykonane w czasach, kiedy liczyła się niezawodność osprzętu. Moje choć nie wyglądają najlepiej działają bardzo dobrze, no i mają system jak wyższe modele Shimano, a nie krytykowany przez wszystkich cyngielek a'la Campa. Jeżeli jednak myślisz przyszłośćiowo, to nie ładuj się w łapy 7 tylko wymień cały napęd na 10.

#14 Mati213

Mati213
  • Użytkownik
  • 153 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 kwiecień 2010 - 16:21

Czy jeśli chciałbym je zmienić na klamkomanetki to wiąże się to z wymianą 7 rzędowego wolnobiegu na wyższy, czy znajdzie się odpowiednik manetki SL A050 na kalmkomanetkę i jeśli tak to co polecacie ?

Stare modele Shimano z niskiej lub średniej półki (RSX, RX100, może 105, ale za to głowy nie dam). Gdy weszły w użycie klamkomanetki, napędy 7-rzędowe były obecne w niższych grupach, wyższe miały 8s. Potem większa ilość biegów przeszła do tychże grup i nie było już sensu produkować do nich klamkomanetek. Szukaj na bazarach i Allegro.

#15 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 15 kwiecień 2010 - 16:25

Mati213, nie było 7-kowych 105, późna RX100 także 8-kowa.

#16 Mati213

Mati213
  • Użytkownik
  • 153 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 kwiecień 2010 - 16:31

Mati213, nie było 7-kowych 105, późna RX100 także 8-kowa.

Widziałem na bazarze rower na RX100 na 7 z klamkomanetkami, a ze 105 to masz rację.

#17 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 15 kwiecień 2010 - 17:43

Owszem są RX100 7-kowe, ja nie twierdze, że nie ma. Jednak należy zaznaczyć, że istnieją też modele 8-kowe, żeby przypadkiem kolega nie kupił takich przez przypadek a później miał żal do informatorów... :mrgreen:

#18 szuwar

szuwar
  • Użytkownik
  • 36 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 kwiecień 2010 - 11:51

dzięki za info, trochę za późno spytałem bo po zimie wymieniłem wolnobieg i łańcuch
i póki co ani na 8 ani na 10 nie będę przechodził, ale na przyszły sezon pomyślę ;-)
ewentualnie teraz rozejrzę się za klamomanetkami na 7-ki na allegro

#19 Skeeball

Skeeball
  • Użytkownik
  • 83 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 kwiecień 2010 - 13:01

8-kowe klamkomanetki obsłużą ci 7-rzędową kasetę. Rozstaw koronek w kasecie 7 i 8 jest niemal identyczny. Odstęp mioędzy koronkami w 7s - 5 mm, 8s - 4,8 mm. Chyba mam jakieś dystanse do kasety 8s, mozesz zmienić w razie czego, dystanse oddam za darmo.

#20 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 16 kwiecień 2010 - 16:30

szuwar, nie szkoda Ci kasy walić w klamkomanetki, które zamierzasz zmienić za rok? Chociaż jeżeli nie potrzebny Ci napęd 8-kowy lub wyższy to może spróbuj z tymi 7-kami. Jak na rekreację to 7 spokojnie wystarczy.



Dodaj odpowiedź