Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wypożyczalnie rowerów w śródziemnomorskich kurortach


80 odpowiedzi w tym temacie

#41 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 czerwiec 2010 - 21:40

Moze mieli akurat "bufet" przez te 20 km ???.

Bufet mieli w czasie, gdy ja zmieniałem oponkę ;-) Akurat po długim podjeździe - tam mnie (na szczęście razem z wozem serwisowym) doszli :-D

Puki jada na w miare plaskim odcinku i nie trenuja "czasowki" to z tylu mozna caly trening przelezec .... Zaczna sie jednak gory ( lub gorki ) i do widzenia po 200m .

Większość była z górki - zaczęliśmy na 600m npm. :mrgreen: ale podjazdy tez były, tylko chłopaki wyraźnie się "nie spieszyli" Zdaję sobie sprawę, że gdyby mocniej docisnęli nie miał bym najmniejszych szans :roll: No i nie muszę dodawać, że z górki musiałem hamować, żeby ich nie wyprzedzać na zjadzach, bo 15-20kg masy więcej swoje robi :mrgreen:

#42 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 07 czerwiec 2010 - 04:29

Ja tak gdzieś zimą w styczniu lutym 2011 - jak trafię na trenująca ekipę to spróbuję się z nią utrzymać choćby przez długość roweru :mrgreen:

Utrzymasz się dłużej - ja spotkałem na Lanzarote w Grudniu 2009 roku HTC Columbia i udało mi się utrzymać za nimi 20 km. Wprawdzie tętno po tej jeździe jakieś kosmiczne miałem, ale dojechałem do skrzyżowania gdzie nasze drogi się rozchodziły. Zresztą wyjątkowo fartowne to było spotkanie, bo mi się akurat rozwaliła opona Ultremo R z tej wadliwej serii i dostałem nową oponę od ich serwisanta. Nawet kasy nie chciał, czy wprawił mnie w lekkie zakłopotanie.


Nieźle!
To czy pojadę to się okaże: w grudniu kończę kontrakt w Kanadzie i od tego od kiedy i gdzie zacznę kolejny zależy, czy będę miał miesiąc czasu na Kanary.
Wiem, że to offtop, ale gdzie i za ile/dobę mieszkałeś? Czy łatwo tam znaleźć jakieś kwatery w rozsądnej cenie? Jak już jechać to na 3-4 tyg. żeby się wyszaleć, a hotele wiadomo po ile są...

www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#43 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 czerwiec 2010 - 08:41

Nie jest tak tragicznie z hotelami, bo to nie jest super sezon. Nie opłaca się brać samego hotelu lecąc na własna rękę, bo:
1. nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego
2. podróż z przesiadką trwa dobę :-(
3. bilet kosztuje chyba ze 6000,- zł :!: i nie obejmuje jeszcze ceny hotelu

A jak się kupi pobyt 2-tygodniowy z dobrego biura to:
1. lot czarterowy z Wa-wy, Poznania lub Katowic
2. lot trwa około 5 h :-)
3. Całość z transportem i wyżywieniem nie powinna kosztować więcej niż 3-5 tys zł (zależnie od standardu hotelu ale za 5tysi to już 5* hotel)

Piszę o 2 tygodniowym pobycie, bo (ja przynajmniej) dłużej nie wytrzymam w tym samym miejscu, więc trzeba wrócić na tydzień do kraju, przeserwisować sprzęt i przeprać ubrania (i buty :lol: ) i nadrobić zaległości towarzyskie :mrgreen: . Poza tym wyspy są małe i po 2 tygodniach zaczyna się nudzić.

Jak będziesz się wybierał to daj znać na priva to może spasujemy jakies terminy, bo ja na 100% będę tam od listopada (w cyklu 2-tygodniowym) i zwykle w większym gronie, a jak wiadomo - w kupie raźniej ;-)

Mam też przetestowane wypożyczalnie na Fuerte i Lanzarote

#44 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 lipiec 2010 - 21:30

Kontynuując wątek wypożyczania w kurortach - dziś MAJORKA. Jeden z naszych kolegów się wybiera a reszcie może się przydać.

1. Lokalizacja: Najbardziej dogodnym z punktu widzenia rowerzysty szosowego jest wg. mnie okolica od Palma de Mallorca do S'Arenal. Mamy wtedy niedaleko zarówno do pasma gór na północe jak i na bardziej płaskie tereny na południu wyspy. Dodatkowo jest to mocno turystycznie zagospodarowany rejon z mnóstwem knajp, klubów i sklepów. No i do stolicy niedaleko na jakieś grubsze zakupy, żeby się osoba towarzysząca też zrealizowała . ;-) Jeśli ktoś nie lubi języka niemieckiego to tam mu się nie spodoba, bo 90% turystów to Niemcy. :mrgreen:

2. Wypożyczenie roweru. Teren ten jest dość mocno usiany wypożyczalniami i jest spory wybór przyzwoitych szosówek. Ceny oscylują w granicach 100 Euro za tydzień. W niektórych chcą kaucję 50,-Eu. Bardzo fajna jest w hotelu Barcelo Pueblo Park w Arenal. Hotel tez niezły, ale nie wiem, które biuro sprzedaje ten hotel.

3. Biuro i hotel. Ja latam ze swoim rowerem. Na Majorce lubię hotel Taurus Park - 4* z oferty RainbowTours. Powód: bardzo korzystna cena pyszne żarełko, masaż, basen i fitness. Hotel jest na tyle oddalony od głównej promenady, że jest już spokojnie ale nie na tyle daleko aby dotarcie tam było uciążliwe. Mają specjalne pomieszczenie na rowery z wieszakami i mocowaniami - trzeba tylko zabrać swoja kłódkę. Bliźniaczy 3* Hotel Orient też ma rowerownię, dobre żarcie ale słabsze pokoje za to niższe ceny. Dobre opinie słyszałem też o ElCid. [shadow=darkred]W hotelach na Majorce nie można trzymać rowerów w pokojach.[/shadow]

I na koniec kilka linków do wypożyczalni:
http://www.belori-bike.com Willer, Fokus, niedaleko od hotelu, trasy (Playa de Palma)
http://www.embatciclos.com spory wybór, (Can Pastilla)
http://www.majorcacycling.com Hotel, wypożyczalnia CUBE, trasy (Alcudia- daleko)
http://www.majorca68.co.uk - Dobre ceny, niedaleko (Arenal)
http://www.palmaonbike.com tanie ale przeciętne rowery (Palma de Mallorca)
http://www.procyclehire.com - spory wybór, dostarczają do hotelu (Puerto Pollenca - daleko)
http://www.rentmarch.com - Orbea, (Pto. Pollença - daleko)
http://www.sportactive.net Cucuma,
http://www.sportbequi.com Ridley and Wilier (El Arenal)
http://www.tramuntanatours.com Cannondale, Specialized, dostarczają odpłatnie (Soller)
http://www.velo-sport.net - tu mają całkiem fajne rowery i spory wybór – Nawet topowe Cervelo. Dostarczają.( Felanitx)
http://www.wheelssport.net Rowery Specialized, trasy (Alcudia- daleko)

Jeśli coś przeoczyłem - pytajcie ;-)

#45 mfm78

mfm78
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • SkądW-wa

Napisano 12 sierpień 2010 - 08:11

A ja byłem w Calle de Mallorca, czyli na Pd-wsch wyspy. Faktycznie tereny nie są górzyste, ale nie sądźcie że tam jest płasko. Jest bardzo interwałowo. Dodatkowo w okolicy znalazłem górę Saint Salvador z podjazdem 4,5 km z nachyleniem 6,5%. Bardzo malownicza wspinaczka, odwiedzana przez większość okolicznych i turystycznych kolarzy. Na samym szczycie hotel/klasztor, kościół i pomniki. Widok na większość Majorki przepiękny. W godzinach porannych, co nie jest typowe dla Majorki już można tam tez napić się kawy, zjeść coś bo jest bardzo fajna knajpka. Pewnie z powodu kolarzy, którzy tam rano się pojawiają.

Co do wypożyczalni to znalazłem w necie Micobike i bardzo polecam. Za cene 95 Eur na 7 dni dostałem szosę Poison Opiat w stanie idealnym do jazdy. Ze wszystkim co trzeba. Wszystko ustaliłem przez wymiane kilku maili. Rower przywieziono mi do hotelu i w dniu wyjazdu zabrano. Bardzo punktualnie. Dodatkowo dostałem porady gdzie pojeździć, a można. Na podjazdy proponuje wspomniany Saint Salvador w okolicach Felantix. Na rozjazd w tlenie i mniejsze zmęczenie polecam okolice Manacor, Porto Christo. Jeździ sie bezpiecznie i sympatycznie. Ludzie pozdrawiają, a kierowcy bezpiecznie omijają. Wrażenia bardzo pozytywne.

#46 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 wrzesień 2010 - 19:54

Siemka!

Zaczynam od jutra szukać ofert biur podróży wyjazdu na Cypr. Pobyt 2-tygodniowy w następujących terminach:
Wyjazd po 19 października
Powrót przed 7 listopada
Preferowany rejon na ten wyjazd to Paphos

Jeśli ktoś jest zainteresowany dołączeniem to zapraszam na priv.

Potem najbliższy wyjazd rowerowy będzie też na Cypr ale do Larnaki (inny rejon w zasięgu) po 22 listopada.


A teraz od 25 września lecimy na Majorkę i są jeszcze miejsca w hotelu.

#47 tomm_td

tomm_td
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • SkądLeipzig-Warszawa

Napisano 25 wrzesień 2010 - 18:58

Ja znalazłem coś takiego. Jest to i tak górna granica tego ile mogę zapłacić za torbę. Chyba, że kojarzycie coś tańszego.


Popatrz tu: http://www.roseversa...0&detail2=17088

#48 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 październik 2010 - 21:27

Popatrz tu: http://www.roseversa...0&detail2=17088

Taką właśnie mam - pancerna. Polecam!

#49 unick

unick
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 listopad 2010 - 00:11

Czy ktoś jeździł po Gran Canaria? Jeśli tak to w jakim rejonie wyspy najlepiej zamieszkać?

Wybieram się tam pod koniec listopada i chcę wybrać miasto i hotel, rozważam ewentualnie Fuerteventurę.

#50 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 listopad 2010 - 20:39

Czy ktoś jeździł po Gran Canaria? Jeśli tak to w jakim rejonie wyspy najlepiej zamieszkać?

Wybieram się tam pod koniec listopada i chcę wybrać miasto i hotel, rozważam ewentualnie Fuerteventurę.

O Fuerte wiem sporo ( i służę rada i pomocą), ale GranCan dopiero rozważam - jeszcze nie byłem tam rowerem - jedynie pewnego razu poleciałem sobie z Lanzarote (w dniu odpoczynku) i objechałem autem. Jest trochę podjazdów, ale i kolarzy sporo. Z Itaki lecisz? rower zabierasz? Tydzień czy dwa?

#51 unick

unick
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 listopad 2010 - 02:30

[quote name="pafcio"][quote] Z Itaki lecisz? rower zabierasz? Tydzień czy dwa?[/quote]

Nie wykupiłem jeszcze wycieczki, Itaki wolałbym uniknąć bo mnie kiedyś wk*** wyłudzeniem kasy za transport roweru z lotniska do hotelu. Lecę na tydzień, rower zabieram.

Wolałbym Gran Canarię, bo tam jeszcze nie byłem a Fuerta ponoć podobna do Lanzarote na której byłem (czyli też wadą będzie wiatr).

A jeśli jednak zdecydowałbym się na Fuerta, to wszystko jedno gdzie zamieszkać? Wołałbym, żeby mniej wiało i było bardziej płasko (bo odpowiednie górki to zawsze się znajdą).

#52 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 listopad 2010 - 11:43

... Itaki wolałbym uniknąć bo mnie kiedyś wk*** wyłudzeniem kasy za transport roweru z lotniska do hotelu.

Wciąż to robią, ale to groszowe sprawy i ja przechodzę nad tym do porządku dziennego. Mają za to największa ofertę hoteli w strategicznych miejscach.

Wolałbym Gran Canarię, bo tam jeszcze nie byłem a Fuerta ponoć podobna do Lanzarote na której byłem (czyli też wadą będzie wiatr).

Też się zastanawiam nad GranCan albo Teneryfą, ale nie wiem, czy nie są zbyt strome. Muszę przeanalizować profile niektórych wybranych dróg. Teraz akurat jestem na Cyprze i podjazdy 9-12 % są dosyć upierdliwe. Najbardziej lubię takie 3-6% jak na Lanzarote i Fuerte.

A jeśli jednak zdecydowałbym się na Fuerta, to wszystko jedno gdzie zamieszkać? Wołałbym, żeby mniej wiało i było bardziej płasko (bo odpowiednie górki to zawsze się znajdą).

Najciekawsza lokalizacja na Fuerte jest IMHO w CALETA DE FUSTE. Np. ten hotel. A na wiatr zawsze można liczyć ;-)

Też jeszcze nic nie wykupiłem, ale jeśli Fuerte to wylot 29 listopada a Gran 26-go. Daj znać, jak się na coś zdecydujesz. Może się terminy pokryją - we dwóch się jednak raźniej jeździ.

#53 unick

unick
  • Użytkownik
  • 35 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 listopad 2010 - 23:23

Teneryfa jak dla mnie się nie nadaje. Gdy byłem, praktycznie nie widywałem tam nikogo na rowerze (fakt, że byłem od 2 stycznia, więc pora dość specyficzna). To kwestia nie tylko stromizn ale dużego ruchu samochodowego i wąskich dróg. Przynajmniej w okolicach Los Gigantes (od strony Gomery, bo tam mieszkałem). Podjazd po Teide może i fajny, wybrałem się tam od razu po przyjeździe, ale zjazd to był nierówny asfalt i strasznie mi stawy wytrzęsło. Potem mi generalnie odeszła ochota na poważniejsze jeżdżenie.

Wybieram się mniej więcej w tym samym okresie, wstępnie przymierzam się do terminu od 30.11- jeśli Gran Canaria (preferuję wyjazd w tygodniu a nie w weekend), więc nawet jeśli wyjedziemy osobno, to jest szansa, że się wyjazdy częściowo pokryją. Jestem bardziej ciekaw Gran Canarii ..ale muszę się chwilę zastanowić, który rejon wybrać.

#54 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 listopad 2010 - 12:47

To pozostaje chyba Fuerte, bo GranCan jest podobna "podjazdowo" do Teneryfy a wiatry wszędzie dają się we znaki, ale można się przyzwyczaić. No i termin wylotu jest 29-go.

Przejdźmy z tą rozmowa na priv.

#55 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 sierpień 2011 - 20:33

Poszedł mail do grupy nt. wyjazdu na Majorkę. Jeśli ktoś nie dostał to niech podeśle mi swojego maila na priv, bo mi się ostatnio baza wysyłkowa skasowała :oops: .

#56 chlebu

chlebu
  • Użytkownik
  • 651 postów
  • SkądKrosno

Napisano 30 sierpień 2011 - 11:07

Hej.

Orientuje się ktoś czy można pożyczyć przyzwoity rower szosowy na Korfu?

Dzięki i pozdrawiam

#57 bogas

bogas
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • SkądW-wa

Napisano 30 sierpień 2011 - 13:48

Orientuje się ktoś czy można pożyczyć przyzwoity rower szosowy na Korfu?

Na szosówkę nie masz co liczyć. Dobrze będzie jak w ogóle znajdziesz jakiś przyzwoity
rower. Szukaj w wypożyczalniach skuterów :mrgreen: . Parę lat temu było z tym mizernie.

Najbardziej "rowerową" grecką wyspą jest moim zdaniem Kos, ale i tam szosówki żadnej nie widziałem.

#58 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 sierpień 2011 - 23:08

Wyszedł mail do zapisanych z planem wyjazdów zimowych. Jesli ktoś miał dostać a nie dostał to proszę na priv.

#59 pafcio

pafcio
  • Użytkownik
  • 1343 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 grudzień 2011 - 13:46

Wysłałem info nt. wyjazdu na Lanzarote w Lutym 2012. Jeśli do któregoś z kolegów email nie dotarł, a chciał dostawać informacje, proszę o kontakt na priv.

#60 Gosc_guit_*

Gosc_guit_*
  • Gość

Napisano 25 styczeń 2012 - 09:42

Czy między 13 a 25 lutego będzie ktoś na Fuerte może ?



Dodaj odpowiedź