Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poison Cyanit vs. Bianchi via Nirone


61 odpowiedzi w tym temacie

#21 Xorlarrin

Xorlarrin
  • Użytkownik
  • 286 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 maj 2010 - 12:00

To że nie znasz Ambrosio nie znaczy że to kiepskie obręcze. Na Nemesisach startuje się np. w paris-roubaix ze względu na to że to jedne z najwytrzymalszych kółek przy takiej masie.
Oczywiście WS23 Nemesisami nie są, bo to raczej tańsze i cięższe obręcze, ale Aksjumy to w sumie też rewelacja nie jest. Mimo to jestem za poisonem, bo jednak ma lepszy osprzęt i mniej waży. A Bianka nie jest nawet zielona :-P

#22 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 26 maj 2010 - 12:09

Jak zwykle za dużo teoretyzowania. :lol: Ja nie znam tych rowerów i występującego na nich osprzętu.
Najlepiej poczytać opinie na zagranicznych forach, może się okazać, że Microshifty są przyzwoite.


No właśnie z tego co się orientuje to ludzie sobie je chwalą, a są dużo tańsze od shimano i campy (bo nie mają jeszcze marki wyrobionej)

Niewątpilwym plusem poisona jest możliwość konfiguracji, jak byś się zdecydował to popytaj o jakieś lepsze koła (lepiej teraz dopłacić parę stówek, niż za rok tysiaka ;) i może można korbę zamówić 105/ultegra (bo rower część osprzętu ma 105), bo ta co jest to pewno jakaś budżetówka (nie podany model dokładny, no i nie wiem czy controltech dobre korby robi...) Dopłacisz trochę i masz rower w którym nie musisz nic już wymieniać przez lata, na dobrych komponentach, myślę że warto. W przyszłości w celu odchudzenia możesz sobie co najwyżej sztyce, mostek i kiere wymienić jak będziesz miał chęć coś nowego dukupić.

#23 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 26 maj 2010 - 12:10

Poza tym posion ma sprawdzone i znane koła - aksiumy, które raczej - jak na budżetowe - są w porządku, przynajmniej takie opinie słyszałem, a Ambrosio, niby włoska firma, ale czy ktoś zna te obręcze? Wątpie. Jakaś bnajtańsza włoszczyzna zapewne, więc wydaje mi się (wydaje podkreślam ;) że mavici by się lepiej sprawdziły.

Hehehehe... źle Ci się wydaje. Co z tego że ten MS jest lekki i carbonowy? Jeżeli nie wiemy jak działa to może lepiej się wstrzymać, albo zamówić ten rower na innym osprzęcie... cóż autor tematu pewnie złapie się za głowe jak poczyta odpowiedzi bo więcej tu wątpliwości niż jednoznaczności dlatego: wybierz ładniejszy rower :mrgreen:

#24 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 26 maj 2010 - 12:11

To że nie znasz Ambrosio nie znaczy że to kiepskie obręcze. Na Nemesisach startuje się np. w paris-roubaix ze względu na to że to jedne z najwytrzymalszych kółek przy takiej masie.


Źle mnie zrozumiałeś, oczywiście znam ambrosio, ale mówię o tych konkretnych obręczach, że zapewne nie ma o nich dużo opini, a o aksiumach są, choć to i to to budżetówki, ale w posionie można chcoaż dopłacic do lepszych ;)

Hehehehe... źle Ci się wydaje. Co z tego że ten MS jest lekki i carbonowy? Jeżeli nie wiemy jak działa to może lepiej się wstrzymać, albo zamówić ten rower na innym osprzęcie...


No to że są lekkie oczywiście o niczym nie przesądza, ważne jak działają, ale z tego co się orientuje to ludzie nie narzekają na nie, w stanach robią się dość popularne jako alternatywa dla shimano. Na ebayu usa chodzą po 200-300 dolców te arisy, i wolał bym spróbować ich niż jeździć na budżetowej campie - ale to tylko moja opinia. Zreszta na campę też niektórzy psioczą że po sezonie, dwóch coś tam trzeba wymianiać (nawet w tym watku bodajrze była taka opinia), no więc...

#25 Sico2

Sico2
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • SkądWałbrzych/UK

Napisano 26 maj 2010 - 16:01

Po tych wszystkich naszych długich debatach, stwierdziłem, ze nie będę w stanie podjąć decyzji który model wybrać. Z tego i tez względu postanowiłem poszperać po necie i za ten sam budżet wyssać na maximum rowerek na ramie karbonowej. Oto mój rezultat:

Rama Brand-X 3K Carbon (sztyca 27.2mm)
Suport Campagnolo Veloce
Korba Campagnolo Centaur 53x39
Pedałki Shimano 105 SL Pedals 5610
Kola,komplet Shimano R500 Clincher
Opony Michelin Erilium 2 Kevlar
Widelec (razem z rama)
Kierownica FSA RD-250M Deep Road Bars 31.8mm
Mostek FSA OS-190 LX Stem 2010
Klamki,manetki Campagnolo Xenon Ergopower 9
Kaseta Shimano Tiagra 9 Speed HG50 11/25
Przerzutka Campagnolo Xenon 9 speed
Przerzutka przednia Campagnolo Xenon 9 Speed
Hamulce szczeki Campagnolo Veloce 10
Łańcuch Campagnolo Record 9

Do tego dojdą jeszcze szczegóły jak linki, owijki, buciki, koszulki, zapasowe dętki i tam takie drobiazgi.
A, i pewnie naklejkę Bianchi sobie klepnę. Będzie nawet lepiej szpanersko ;)

#26 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 26 maj 2010 - 16:03

No właśnie z tego co się orientuje to ludzie sobie je chwalą, a są dużo tańsze od shimano i campy (bo nie mają jeszcze marki wyrobionej)



Coś jak z Modolo. Nie przyjeło sie.

Zreszta na campę też niektórzy psioczą że po sezonie, dwóch coś tam trzeba wymianiać


NIC nie trzeba wymieniać. Można pokusić się do zaglądania w klamkomanetki po 20kkm ale nie po sezonie(!) (zależy ile jeździsz). Przerzutki są dużo solidniejsze i lepiej wykonane niż Shimano, klamki są prostsze w konstrukcji, łatwiejsze w serwisie i po prostu wygodne. Poza tym.. cóż ma się psuć w klamkach Campy skoro w porównaniu do Shitmano nic w nich nie ma? :-o Są bezobsługowe, jeśli bezwypadkowe. Tak samo zmieniarki. Wystarczy czyścić, smarować i jeździć. Nie sposób zapomnieć o legendarnej trwałości łańcuchów Campy oraz zębatek kaset Campy. W porównaniu do Shimano (cóż tu porównywać) Campa jest kilka razy trwalsza. Poza tym Campa robi świetne, na trwałych łożyskach, wąskie korby (mały Q factor)

Nigdy nie zrozumiem ludzi którzy się czepiają Campy. Przebija przez nich chyba jedynie zarozumiałaść, że ICH japoński sprzęcik częściej siada niż włoski.

Piszę to wszystko z własnych obserwacji osprzętu obu producentów i doświadczenia w jeździe i na tym i na tym.

Co do kółek to ja bym nie chciał systemowych Mawików :-P A jak coś siądzie? W ambrosio możesz dajmy na to szprychę wymienić bez najmniejszego problemu, a tam byś miał kosztowny serwis.

#27 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 26 maj 2010 - 16:39

NIC nie trzeba wymieniać. Można pokusić się do zaglądania w klamkomanetki po 20kkm ale nie po sezonie(!) (zależy ile jeździsz). Przerzutki są dużo solidniejsze i lepiej wykonane niż Shimano, klamki są prostsze w konstrukcji, łatwiejsze w serwisie i po prostu wygodne. Poza tym.. cóż ma się psuć w klamkach Campy skoro w porównaniu do Shitmano nic w nich nie ma? :-o Są bezobsługowe, jeśli bezwypadkowe.

Nigdy nie zrozumiem ludzi którzy się czepiają Campy. Przebija przez nich chyba jedynie zarozumiałaść, że ICH japoński sprzęcik częściej siada niż włoski.

Piszę to wszystko z własnych obserwacji osprzętu obu producentów i doświadczenia w jeździe i na tym i na tym.


Tak, tak, jasne, nic się nie psuje w klamkach Campy, bo tam się nie ma co psuc, za to Shimano się psuje itp. bzdety.Piszesz bzdury - masz do tego prawo, bo to wolne forum i każdy może ( mówic ) pisac, co mu ślina na język przyniesie, ale jeżeli wydajesz jakąś opinię, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Osprzęt Campy, tak jak i Sh również się psuje. Jak obserwuję mojego kolegę który użytkuje Bianchi na Centurze, to nawet częściej jak shimanowska Tiagra. Wygodniejsze klamki ? - napisz, że według Ciebie wygodniejsze - to twoje subiektywne zdanie. Ja, i wielu moich znajomych, mamy inne zdanie w tej kwestii. Mimo 19 lat, i swoich - z pewnością bogatych już w tym wieku doświadczeń dotyczących sprzętu obu tych firm - spróbuj się zdobyc na pewną dozę obiektywizmu w ich ocenie.

#28 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 26 maj 2010 - 18:23

Bikemaster zapewne wiesz do czego gorszy jest fanatyzm... no! ;-)
Skoro twierdzisz że klamki kampy się nie psują, bo nic w nich nie ma to co powiesz o sramie? Muszą być wieczne idąc Twoim rozumiwaniem. Odnośnie wygodnych klamek... to po wprowadzeniu Ultrashift'ów i nowych łap przez SH dla mnie jedyną opcją jest sram. Zarówno kampa i sh w ogóle mi nie leży w rękach.
Ja jestem zdania, że każdy sprzęt będzie służył długo jeśli się o niego dba, tak samo jak recorda, reda i 7900 można zajeździć w 3 miesiące.

#29 fan911

fan911
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądŁódź / Łowicz

Napisano 26 maj 2010 - 19:12

buahaha :lol:

I tym samym wybuchła kolejna dyskusja na forum - odwieczna i niekończąca się, czyli:

Co jest lepsze: Sh czy Campa :?:

Takie dyskusje jak pokazuje doświaczenie wybuchają jak wirus ebola i tak samo milkną... Ja proponowałbym skończyć tą część wątku.

Od siebie dodam, że szanuję Campę, ale 100x wolę Shimano. Nie ma ładniejszych i wygodniejszych klamek niż moje 105-tki :-D

#30 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 26 maj 2010 - 19:51

Fan, tu nie chodzi o to co jest lepsze, tylko o to by pisać obiektywnie jak jest. Wszystko ma swoje wady i zalety.

#31 fifin

fifin
  • Użytkownik
  • 25 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 maj 2010 - 21:10

tylko o to by pisać obiektywnie jak jest

No kolego kto, jak kto ale czytając powyższą wypowiedzi to na pewno nie Ty w tej dyskusji jesteś obiektywny :lol:

#32 Mac

Mac
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • SkądPuławy

Napisano 27 maj 2010 - 00:07

z Shimano to chyba jest jak z licznikami Sigmy,mnóstwo osób chwali bo jest popularne i ok, da się jeździć, ale chyba nie jeździli na niczym innym ;) To mój subiektywizm :P Dajcie człowiekowi kupić to co mu bardziej pasuje. Obiektywnie mówiąc, to najlepiej by zrobił, jakby zaufał swojej intuicji :mrgreen:

#33 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 maj 2010 - 20:14

Po tych wszystkich naszych długich debatach, stwierdziłem, ze nie będę w stanie podjąć decyzji który model wybrać. Z tego i tez względu postanowiłem poszperać po necie i za ten sam budżet wyssać na maximum rowerek na ramie karbonowej. Oto mój rezultat:

Rama Brand-X 3K Carbon (sztyca 27.2mm)
Suport Campagnolo Veloce
Korba Campagnolo Centaur 53x39
Pedałki Shimano 105 SL Pedals 5610
Kola,komplet Shimano R500 Clincher
Opony Michelin Erilium 2 Kevlar
Widelec (razem z rama)
Kierownica FSA RD-250M Deep Road Bars 31.8mm
Mostek FSA OS-190 LX Stem 2010
Klamki,manetki Campagnolo Xenon Ergopower 9
Kaseta Shimano Tiagra 9 Speed HG50 11/25
Przerzutka Campagnolo Xenon 9 speed
Przerzutka przednia Campagnolo Xenon 9 Speed
Hamulce szczeki Campagnolo Veloce 10
Łańcuch Campagnolo Record 9

Do tego dojdą jeszcze szczegóły jak linki, owijki, buciki, koszulki, zapasowe dętki i tam takie drobiazgi.
A, i pewnie naklejkę Bianchi sobie klepnę. Będzie nawet lepiej szpanersko ;)


Wszyscy gadają o dupie maryni, ale nikt nie wspomni, ze kolega mieszając łapy i przerzutkę Capmy z kasetą Shimano... ale lepiej gadać o głupotach niż wypowiadać się z sensem.
Do tego zestawu zamiast kół SH R500, weź aksiumy i kasetę Campy.


#34 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 27 maj 2010 - 20:50

kolega mieszając łapy i przerzutkę Capmy z kasetą Shimano....


... otrzyma gówniany zestaw :-P

#35 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 maj 2010 - 21:53

Campagnolo albo shimano, trzeba się zdecydować. Najbardziej śmieszą mnie wypowiedzi osób, które nie jeździły, a nawet nie widziały bianchi czy poisona, a prawią morały i głoszą prawdy.

#36 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 27 maj 2010 - 22:36

Hejka Sico2 :-)

Wspomniałeś o mnie :-) Nie wiem jaką ostatecznie decyzję podjąłeś i czy nadal rozważasz co wybrać.

O Poisonie mogę Ci powiedzieć tyle:
-Nie jestem w 100% pewien czy te ramy są robione na Tajwanie. Niegdyś były robione ręcznie w Niemczech, ale obecnie na stronie jest informacja że są robione na dalekim wschodzie. Pytanie czy daleki wschód to Tajwan czy Chiny? Wolałbym to pierwsze gdyż Tajwańska robota jest o wiele lepsza od Chińskiej. Poza tym jestem przekonany że Bianchi też zamawia ramy w Azji. No cóż faktycznie Bianchi ma ładniejsze ramy wykonane w technologii hydroformowania.

-Ja natomiast wolę prostotę, dlatego mnie się design i forma ram Poisona podoba. Z pewnością rama Cyanita będzie cięższa. Moja którą kupiłem od Krizjego wazy 1725 w rozmiarze 54 cm - co jest dość sporo - ale to nie wyklucza zbudowania w miarę lekkiego sprzętu. Jedno mogę powiedzieć - moja rama jest bardzo sztywna co sobie niezwykle cenię.

-Trzecia rzecz to geometria - Cyanit ma zdecydowanie wyższą główkę ramy przez co ma mniej wyścigowy charakter i bardziej wyprostowaną (mnie aero) masz pozycję. Ramy Poisona są krótkie i zwinne - rzekłbym nadsterowne wręcz. Do tego trzeba się przyzwyczaić, ale jak już to się obejdzie to jazda daje dużo frajdy.

-W microshifty i temu podobne badziwie bym się nie bawił. Nie jest to sprawdzone i może zabrać całą przyjemność z nowego sprzętu. Wolałbym dopłacić do wyższego modelu i mieć normalny osprzęt. Campa z pewnością jest mniej zawodna, ale jest droższa. W razie upadku/zniszczenia sprzętu wymiana na nowy wyniesie Cię więcej niż w przypadku Shimano.

Ogólnie rzecz mówiąc Bianchi zalatuje bardziej solidnością i jakością. Poison to prostota wykonania i tym samym mogę wnioskować większa niezawodność, ramy są wykonane solidnie i do tej pory nie miałem problemów z moimi Truciznami. Ja jestem zwolennikiem prostoty i braku kombinowania - do daje niezawodność, a o popękanych ramach Bianchi słyszałem sporo - też widziałem na własne oczy połamane Bianchi - także to że komuś pękła rama Poisona podczas wypadku - jeśli dopatruje się w tym jakiejś solidności czy jakośc to uważam że to złe rozumowanie.

Na niekorzyść wypada tutaj fakt że Poison jest dość specyficzny jeśli chodzi o geometrię i musiałbyś się wcześniej przejechać na takim rowerze zanim go kupisz. W tym przypadku myślę że lepszy będzie Bianchi chociaż ja jestem z Poisonów bardzo zadowolony.

#37 Sico2

Sico2
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • SkądWałbrzych/UK

Napisano 30 maj 2010 - 16:03

Po tych wszystkich naszych długich debatach, stwierdziłem, ze nie będę w stanie podjąć decyzji który model wybrać. Z tego i tez względu postanowiłem poszperać po necie i za ten sam budżet wyssać na maximum rowerek na ramie karbonowej. Oto mój rezultat:

Rama Brand-X 3K Carbon (sztyca 27.2mm)
Suport Campagnolo Veloce
Korba Campagnolo Centaur 53x39
Pedałki Shimano 105 SL Pedals 5610
Kola,komplet Shimano R500 Clincher
Opony Michelin Erilium 2 Kevlar
Widelec (razem z rama)
Kierownica FSA RD-250M Deep Road Bars 31.8mm
Mostek FSA OS-190 LX Stem 2010
Klamki,manetki Campagnolo Xenon Ergopower 9
Kaseta Shimano Tiagra 9 Speed HG50 11/25
Przerzutka Campagnolo Xenon 9 speed
Przerzutka przednia Campagnolo Xenon 9 Speed
Hamulce szczeki Campagnolo Veloce 10
Łańcuch Campagnolo Record 9

Do tego dojdą jeszcze szczegóły jak linki, owijki, buciki, koszulki, zapasowe dętki i tam takie drobiazgi.
A, i pewnie naklejkę Bianchi sobie klepnę. Będzie nawet lepiej szpanersko ;)


Wszyscy gadają o dupie maryni, ale nikt nie wspomni, ze kolega mieszając łapy i przerzutkę Capmy z kasetą Shimano... ale lepiej gadać o głupotach niż wypowiadać się z sensem.
Do tego zestawu zamiast kół SH R500, weź aksiumy i kasetę Campy.


Zdążyłem już zauważyć, ze mostek shimano do tego kompletu wrzuciłem. Teraz na liście jest Camp.Veloce 9, 12-25.
A co do kół, to jeszcze nie wiem. Aksiumy są 2x droższe niż Shimano. Zobaczę na jakie mnie stać.

Nie jestem pewien co do suportu. Na zdjęciu ramy nie widać gwintu do wkręcenia. Czy na ramy węglowe jakiś inny typ się zakłada, czy ja już nie dowidzam? :shock:

Dołączona grafika

Jelitek
dzięki za Twoja opinie. Gdyż nie uzbierałem wszystkich środków finansowych, dalej nie podjąłem decyzji co do zakupu: składaka, Poisona czy Bianchi. Ale miło posłuchać opinii właściciela.

#38 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 30 maj 2010 - 20:52

Bardzo możliwe że ta rama ma sport w standardzie BB30. Tam zamiast wkręcania misek z łożyskami wciskasz łożyska.

#39 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 czerwiec 2010 - 20:47

...
A co do kół, to jeszcze nie wiem. Aksiumy są 2x droższe niż Shimano. Zobaczę na jakie mnie stać.
...


Do kasety Campy musisz mieć koła z bębenkiem tylnej piasty pod Campę, czyli np Aksiumy, Fulcrumy 7, lub jakieś składane kółka na piastach Campy lub Novateca z bębenkiem pod Campę.


#40 Sico2

Sico2
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • SkądWałbrzych/UK

Napisano 02 czerwiec 2010 - 11:08

Bardzo możliwe że ta rama ma sport w standardzie BB30. Tam zamiast wkręcania misek z łożyskami wciskasz łożyska.


Firma mi odpisała, ze ramy maja zwykły angielski gwint na 68mm, wiec chyba standard.

Do kasety Campy musisz mieć koła z bębenkiem tylnej piasty pod Campę, czyli np Aksiumy, Fulcrumy 7, lub jakieś składane kółka na piastach Campy lub Novateca z bębenkiem pod Campę.

Zdecydowałem się bliżej wyboru kół Camp. Khamsin 700c, 24 i 27mio szprychowe. Jak już mam większość podzespołów Camp, to i koła można dorzucić w takim razie.



Dodaj odpowiedź