Skocz do zawartości


Stosunek Cena - Jakość - Prestiż - Lans W Ubraniach Kolarskich.


102 odpowiedzi w tym temacie

#41 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 26 listopad 2016 - 08:33

... A największą beczkę mam zawsze z takich super pro kolarzy na colnago zero i ciuchach z Santini za 1000 zł, co na pierwszej hopce są urwani...

Bo jazda na rowerze to nie jest kolarstwo. Kolarstwo, to sport, trening i starty w wyścigach.

Ważne żeby mieć przyjemność z jazdy na rowerze. Ty masz przyjemność z ujechania się na kolarce, a ktoś inny z tego, że super wygląda i kręci padałkami. Nie wykręci w górach wysokiej średniej, ale koleżance zaimponuje :).

W sztuce od wieków bywają przypadki przerostu formy nad treścią. To samo pewnie dzieje się w sztuce pedałowania.


  • KSiedlaczek i remel lubią to

#42 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 listopad 2016 - 09:16

Jasne, początkujący najlepiej jakby jeździli na ołowianym rowerze w ciuchach po dziadku. Co za ciemnogród.



#43 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 26 listopad 2016 - 09:33

Szanowni, rozmyliśmy temat :/ Może tak zakończyć dyskusje o designie *(pamiętając zasadę: gust jest jak dupa, każdy ma swoją), a zacząć coś merytorycznie *(jakość, fason, materiały, cena, użyteczność) opisywać, recenzować, czy po prostu opiniować.

 

Bo to czy ktoś będzie miał "na plecach kwiatka, kreskę, kropkę, napis" to raczej nikogo nie interesuje z punktu widzenia  "stosunek - jakość, prestiż, cena, czy lans".

 

No i szanujmy się nawzajem, jak ktoś lubi jeździć "dla lansu" to chwała mu że jeździ, jak ktoś lubi typowy sport, rywalizację i ogólny zapierdol to chwała mu za to - ale nie wytykajmy sobie nawzajem głupich pierdół.

 

Howgh!

 

No offence :]

 


  • er_te, vuc i cauchy lubią to

#44 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 26 listopad 2016 - 09:37

Pojawiła się ostatnio moda na swag w kolarstwie i coraz więcej się takich spotyka, co więcej wagi przywiązują do wyglądu niż do treningu. Podobnie jak było z mtb parę lat temu. Moda minie, kosmici się wykrusza i powróci normalność.

Normalnością jest jazda na rowerze, a nie trening pod rozpiskę. Poza tym nie warto zakładać, że jak ktoś nie trenuje, to ma słabą nogę - bo się można czasem zdziwić.



#45 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 26 listopad 2016 - 15:51

... Poza tym nie warto zakładać, że jak ktoś nie trenuje, to ma słabą nogę - bo się można czasem zdziwić.

Dokładnie.

s57tpx.jpg


  • KSiedlaczek i Marcin321 lubią to

#46 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 27 listopad 2016 - 11:22

Contour, Atour(Mack), Luxa, More i Podia (w lini treningowej) - szyją w Raso.

Orientuje się ktoś, jak jakościowo mają się do siebie te wszystkie firmy szyjące u Raso?
Może Raso dla wszystkich firm-pośredników używa jednego, takiego samego modelu?
Obecne modele Raso: https://rasowear.com...d2.14397720.pdf

 

Przy czym nawet samo Raso w przypadku swojej kolekcji nie podaje tego info, więc "przykład" idzie z góry :)

 

 

Co do tematu, to jestem bardzo zawiedziony po otwarciu sprzedaży bezpośredniej przez Raso.

1-2 lat temu topowy komplet to był wydatek rzędu 400zł i pewnie przy zamówieniu Custom, nadal jest.

Sklep natomiast został ztargetowany na burżujów - 750zł za komplet.

No ja rozumiem że wszystko kosztuje: marketing w sołszal mediach, designerskie pudełko, które wywalę do kosza, itp.

A tak już bez sarkazmu to nawet jak mnie stać, to dla zasady nie kupię, bo widzę że płacę za pierdoły i robi się mnie w buca.

Sorry, za 2 takie komplety mam używany pomiar mocy. Jak dla mnie no-brainer.

 

Padły liczne głosy na najlepszy stos. jakość/cena u Martoma. Ktoś jeszcze coś poleci ?

 

 

Lepszy jest też kontakt i generalnie współpraca (choć bywają zgrzyty). <<o Raso>>

Od innych firm np. Verge, ciężko uzyskać nawet odpowiedź na zapytanie ofertowe od ich speca ds. sprzedaży (;

 

Akurat teraz @sirkozi organizuje zamówienie:

Raso maila rok temu olało, z Verge kontakt jest rewelacja.

Z Martomem komunikacja bywa ciężka - trzeba się dopytywać po kilka razy,

bo pani strasznie lakonicznie odpisuje. Niemniej jak się ją "pomęczy" to uzyskamy odpowiedź.



#47 celar

celar
  • Użytkownik
  • 211 postów
  • Skądkraków

Napisano 27 listopad 2016 - 12:43

Ja Martom skreśliłem. Obsługa klienta jak za PRL. Dwa razy zamawiałem, za pierwszym razem po 200 telefonach i 3 miesiącach udało im się zrealizować zamówienie, za drugim razem kupiłem koszulkę i nie mogłem się doprosić ani o zrealizowanie zamówienia ani o zwrot kasy, chyba z pół roku czekałem na zwrot 160 zł. Zamawiałem standardowy wzór ze strony internetowej.

Także następnym razem dam zarobić chińczykom czy innym francuzom z decathlonu. Sory, ale jak mam wspierać polski biznes, kiedy panowie "biznesmeni" ,którzy wczoraj wiechciem tyłek wycierali dzisiaj są tak ważni, że mi łaskę robią, że mi cokolwiek sprzedają? A potem jeszcze płaczą, że im źle w Polsce.



#48 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 27 listopad 2016 - 13:15

Orientuje się ktoś, jak jakościowo mają się do siebie te wszystkie firmy szyjące u Raso?
Może Raso dla wszystkich firm-pośredników używa jednego, takiego samego modelu?
Obecne modele Raso: https://rasowear.com...d2.14397720.pdf

 

Przy czym nawet samo Raso w przypadku swojej kolekcji nie podaje tego info, więc "przykład" idzie z góry :)

 

 

Co do tematu, to jestem bardzo zawiedziony po otwarciu sprzedaży bezpośredniej przez Raso.

1-2 lat temu topowy komplet to był wydatek rzędu 400zł i pewnie przy zamówieniu Custom, nadal jest.

Sklep natomiast został ztargetowany na burżujów - 750zł za komplet.

 

Zwróć uwagę na kroje koszulek, one wiele mówią. Jakość wszędzie taka sama.

 

Przy zamówieniu indywidualnym dostaniesz sporą dopłatę za opracowanie graficzne, co przy 1 sztuce boli. Jak jesteś stałym klientem, to pojawiają się rabaty.

 

Jak Martom zatrudni Majkę do reklamy, to też cena poleci do góry (;



#49 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 listopad 2016 - 13:50

 

Jak Martom zatrudni Majkę do reklamy, to też cena poleci do góry (;

W punkt.

 

Marczyński miał (ma?) swoją markę ciuchów klepanych właśnie w Raso. Cenowo wyglądało to podobnie do tego co teraz widzimy. Podejrzewam, że po prostu zrezygnował ze swojej marki i promuje teraz produkty Raso.

 

Jeszcze odnośnie kontaktu z różnymi firmami. Ja mam dokładnie odwrotne doświadczenia z Verge i Raso. Z Raso po wymianie jednego maila urwał się kontakt, a z Verge jak na razie współpraca układa się bardzo dobrze (jestem w trakcie  procesu zamawiania od nich). Także widać, że nie ma reguły i widocznie można trafić na gorszy okres. Może mieli dużo zamówień czy coś. W każdym razie po takim olaniu nie będę się prosił przy kolejnych zamówieniach.



#50 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 27 listopad 2016 - 14:37

@celar

A byłeś zadowolony z koszulki i spodenek z Martoma jak na Tobie oglądałem :)

Z obsługą trzeba swoje przejść, aczkolwiek wiosną chłopakom udało się zrobić zamówienie.

Wtedy (rok temu) sklep Martomu był niedopracowany. Pewnie był zły stan magazynowy musieli nastawiać maszyny na Twoją 1 koszulkę.

Teraz dopiero postawili na sprzedaż bezpośrednią klientowi i odpicowali sklep online.

Co nie zmienia faktu, że dostępne wzory to jakaś szkarada a i ceny w sklepie nie są tak dobre jak rok temu.

 

W punkt indeed. Tylko Rafałowi bliżej do Sącza.

Wtedy to już za 2 komplety kupimy SRMa.

Chyba TM teraz formalnie współtworzy Raso:

Jak przeglądałem pliki pod zamówienie, to jest wymieniony w nazwie działalności, "spółka cywilna", itp.

 

No jasne, pojedyncza sztuka przy projekcie custom to lipa.

Ale wrzuca się na forum, uzbiera się ekipa i wtedy się opłaca.



#51 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 27 listopad 2016 - 16:27

Moje pytanie, czy ktoś używał ciuchów Raso nieco dłużej? *(nie szytych przez nich, tylko sprzedanych jako Raso) Jeśli tak to może by się podzielił jak z jakością? Co się dzieje z lajkrą np. po sezonie, co z miejscami narażonymi na jakieś delikatne obtarcia? 

 

 



#52 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 27 listopad 2016 - 17:01

Zwróć uwagę na kroje koszulek, one wiele mówią.

nie wiem czy dobrze zrozumiałem - Patrzeć jak są szwy rozmieszczone i na tej podstawie rozróżniać, który to model Raso firma sprzedaje ?

 

Cośtam się da tak wykminić, ale np. Raso 10 Jersey i Raso 11 Jersey w na tym schemaciku pdf, który wyżej przekleiłem, są nierozróżnialne.



#53 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 27 listopad 2016 - 17:27

Moje pytanie, czy ktoś używał ciuchów Raso nieco dłużej? *(nie szytych przez nich, tylko sprzedanych jako Raso) Jeśli tak to może by się podzielił jak z jakością? Co się dzieje z lajkrą np. po sezonie, co z miejscami narażonymi na jakieś delikatne obtarcia? 

 

Przecież niczym się to nie różni i Raso pod własną marką sprzedaje ciuchy od krótkiego czasu. Posiadam 7 kompletów (2x contour, 3x swoje, 1x podia,1x mack), 4 różne kroje koszulek, 2 różne spodenek. Się nic nie przetarło, a jak wiesz - nieco kilometrów robię. Jednak jeżeli to ma być ciuch 'po raphie', to się zawiedziesz.

 

 

nie wiem czy dobrze zrozumiałem - Patrzeć jak są szwy rozmieszczone i na tej podstawie rozróżniać, który to model Raso firma sprzedaje ?

 

Cośtam się da tak wykminić, ale np. Raso 10 Jersey i Raso 11 Jersey w na tym schemaciku pdf, który wyżej przekleiłem, są nierozróżnialne.

Contour, Atout - raso 1.0 (w 1.1 pewnie jakaś drobna zmiana, dopytaj ich, nie gryzą)

Luxa - jw.

More - jw. + cut jersey

Curbar - cut jersey

Podia - trening (+lepszy materiał)

 

No jasne, pojedyncza sztuka przy projekcie custom to lipa.

Ale wrzuca się na forum, uzbiera się ekipa i wtedy się opłaca.

 

Za 2 komplety indywidualne (rożne koszulki, identyczne spodenki) przed rokiem płaciłem 400 zł/komplet po rabacie za wcześniejszą współpracę.



#54 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 27 listopad 2016 - 17:43

Jeżeli chodzi o stosunek jakość - cena i do tego wzornictwo, to moim skromnym zdaniem, dobrym wyborem jest ( chyba ) czeskie Rogelli.



#55 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 27 listopad 2016 - 18:29

Jeżeli chodzi o stosunek jakość - cena i do tego wzornictwo, to moim skromnym zdaniem, dobrym wyborem jest ( chyba ) czeskie Rogelli.

A to czeskie Rogelli to nie jest przypadkiem firma Etape?



#56 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 27 listopad 2016 - 18:41

Rogelli jest z Holandii (chyba)  :)

 

Ale właśnie jeśli mówimy o Rogelli, to najlepszy ciuch jaki mam, to lekko ocieplana koszula z długim rękawem firmy Aitos - chyba właśnie przejętej przez Rogelli. To jedyny ciuch jaki mam, szyty dla normalnych (mówię o sylwetce) ludzi, a nie dla wycieniowanych zawodników.

 

Jakiś czas temu szukałem czegoś na temat Aitos i jak wynikało z ich strony szyli chyba właśnie na indywidualne/grupowe zamówienie, bo mieli pełno teamowych wzorów i możliwość komponowania własnych projektów.. Obecnie widzę coś takiego: http://www.aitos.com/- tylko żółte logo zostało, bo dalej produkty są z logo VERGE.

 

Może ktoś zna firmę, która szyje lub ma w ofercie ubrania kolarskie dla bardziej przypakowanych ?


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#57 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 27 listopad 2016 - 19:54

A to czeskie Rogelli to nie jest przypadkiem firma Etape?

 

Nie jestem do końca pewien, czy to czeska firma. Też znalazłem w necie informację, że to niby firma z Holandii - jeżeli tak, to mają podejrzanie niskie ceny. Edit: na rogelli.pl faktycznie jest taka informacja.

 

Ale jakość  naprawdę dobra - spodenki i wkładka wytrzymują kilka sezonów. Koszulki mają przyjemny materiał, dobre zamki. 

 

Trudno mi powiedzieć, czy Rogelli to to samo co Etape.



#58 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 27 listopad 2016 - 20:24

Aitos to marka Rogelli na rynek hiszpański. Takie info uzyskałem kiedyś, jak kupowałem spodnie tej marki.

#59 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 28 listopad 2016 - 09:40

Rogelli to holenderska firma na 100%. Pytam o Etape, bo kiedyś sprzedawca w Wa-wie chciał mi wcisnąć spodnie 3/4 i twierdził, że Etape współpracuje, szyje dla Rogelli.

 

Co do samej firmy Rogelli, to mam mieszane uczucia. Kupiłem rok temu długie spodnie Rogelli Bike Mancano i jestem zadowolony. Nie ma się do czego przyczepić.

Drugi zakup, to spodenki Rogelli Bike Porrena. I tu już nie jest tak słodko. Wkładka przyzwoita jak na serię amatorską. Szelki z grubej gumy, to nie jest dobre rozwiązanie. Sam krój spodenek OK, materiały też. Dobry pomysł z siateczką. Na minus - od wewnętrznej strony czerwonych ściągaczy wstawki ~5x30mm z bezbarwnego silikonu. Od którego już wszyscy producenci odchodzą. Następny minus to jakość białego napisu Rogelli na nogawce spodni. Po pierwszym praniu 2 literki odpadły, resztę sam usunąłem. Dodatkowo czarny "kapsel" z białym logiem firmy z dość grubej gumy tez nie dodaje wyrobowi uroku. Należało pomyśleć o nadruku w tym miejscu, a nie naszywać takiego potworka. Kupiłem tylko ze względu na cenę (125zł).



#60 Cahir

Cahir
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 13 grudzień 2016 - 21:44

 

Marczyński miał (ma?) swoją markę ciuchów klepanych właśnie w Raso. Cenowo wyglądało to podobnie do tego co teraz widzimy. Podejrzewam, że po prostu zrezygnował ze swojej marki i promuje teraz produkty Raso.

 

 

 

Marczyński jest współwłaścicielem firmy Raso i jak może zauważyliście jego obecność na Tour de Pologne była nie bez powodu. Od przyszłego roku Raso będzie produkowało koszulki na tą imprezę. Więc cena z przyczyn oczywistych idzie w górę....





Dodaj odpowiedź