Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wahoo: Komputerki Treningowe: Elemnt, Bolt, Roam


2219 odpowiedzi w tym temacie

#1 Grafi_t

Grafi_t
  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 03 marzec 2017 - 21:41

Witam,
Czy ktoś z Was go używa? Jakie są wady/zalety w stosunku do Garmin 520?

#2 blap

blap
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 22 kwiecień 2017 - 16:37

Nazwa tematu jest ogólna więc pozwolę sobie tutaj zadać pytanie :) czy ktoś widział bundle z nowym Elemnt Bolt w Polsce? Znalazłem tylko https://www.bikester...rny-625244.html, wydaje mi się, że średnio mi się opłaca osobno kupować czujniki tętna, kadencji i prędkości i chyba zostałoby kupno tylko przez oficjalną stronę, a jakoś jestem negatywnie nastawiony do zamawiania z zagranicy, już 2x miałem kłopoty z odsyłaniem i gwarancją elektroniki :(



#3 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 22 kwiecień 2017 - 23:39

blap, na razie najbliższy dystrybutor wahoo to DE http://de-eu.wahoofi...ps-elemnt-bolt 

więc jakby co to odsyłanie do zachodniego sąsiada. No nie jest to tak wygodne jak wysyłka do Warszawy do Garmina, ale lepiej niż do USA. Nie czekałbym na "bundle" wahoo tylko samemu skompletował czujniki wedle zapotrzebowania. Przykładowo HR Wahoo to 50 eur - super i polecam, ale mimo wszystko sporo $



#4 blap

blap
  • Użytkownik
  • 42 postów

Napisano 23 kwiecień 2017 - 21:31

trace_error dzięki za link :) co rozumiesz przez "nie czekałbym na bundle...."? Z tego co widzę na niemieckiej stronie, to wysyłka "gołego" bolta będzie najwcześniej 1 maja, z bundle 22 kwietnia (który już de facto minął? :P). Czyli wychodzi na to, że bundle doszłoby do mnie wcześniej - i cenowo też się bardziej opłaca - tak jak mówiłeś, HR wahoo to 50 euro, do tego prędkość i kadencja razem 70 euro, czyli wychodzi 120, przy kupowaniu bolta i czujników osobno wyjdzie 350, a bundle kosztuje 330, więc 20 euro w kieszeni :P



#5 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 24 kwiecień 2017 - 08:34

blap, ok nie zauważyłem, że jest tam opcja kompletu. Jak tak to ok. 



#6 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 29 kwiecień 2017 - 17:53

Kupiłem Wahoo Elemnt Bolt w sklepie Mantel.com. Akurat udało mi się wbić, bo dostali jeden licznik (pewnie ze zwrotu, choć wygląd na to nie wskazuje) i ja wbiłem się z transakcją. Bo widzę, że liczniki są nadal niedostępne. Miały być w okolicach 1.05. wysyłane, a przełożyli już termin na połowę maja.

 

Jak na razie przejechałem się z nim na jedną krótką wycieczkę. Plusy (to czego szukałem):

- prostota w obsłudze (WSZYSTKO możemy ustawić z poziomu apki na telefonie, nie trzeba ciągle klikać w menu)

- wyświetlenie informacji o telefonach, sms-ach i mailach

- live segmenty ze stravy

- nawigacja (korzystam z tras planowanych w ridewithgps i wtedy działa super nawigacja zakręt po zakręcie, nie trzeba żadnych punktów na mapie ustawiać, jak to było w o_synce, z kolei wgrane trasy ze stravy nie chcą nawigować)

- czytelność wyświetlacza (ge-nia-lna)

- możliwość wyświetlenia aż 9 pól z danymi na jednym ekranie.

 

I to chyba tyle z zalet, dla których zdecydowałem się na zakup. 

 

Są oczywiście inne fajne rozwiązania (np. LED pokazujący, czy jedziesz wolniej czy szybciej niż średnia), łączność wifi, itp., ale też i wkurzające (nie da się wyłączyć dźwięku dla nawigacji, tzn. da się, ale wtedy też nie pokazuje strzałek)



#7 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądŁódź

Napisano 29 kwiecień 2017 - 18:40

Witam,
Czy ktoś z Was go używa? Jakie są wady/zalety w stosunku do Garmin 520?

 

Ja mam ELEMNT, ale nie miałem nigdy Garmina. :) Ogólnie ELEMNT i BOLT posiadają te same cechy, a jako że ten pierwszy ma większy wyświetlacz to i pól na ekranie jest 11. No i mniej więcej co miesiąc wychodzi nowy firmware, dla obu. 



#8 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 29 kwiecień 2017 - 18:42

Ja mam ELEMNT, ale nie miałem nigdy Garmina. :)

Mam podobnie :) Najpierw Mio Cyclo, potem o-synce, a teraz Wahoo Elemnt Bolt.

 

11 pól... Brzmi jak bajka. Właśnie te 9 mam tak na styk :) Ale trochę przeraziła mnie wielkość, dlatego poszedłem w rozmiar "baby". Choć wcale to "baby" nie jest.



#9 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 16 czerwiec 2017 - 15:51

Padlo pytanie w dziale "Nasze zakupy" i zeby tam nie zasmiecac tematu odpowiadam tutaj.

 

Elemnt Bolt

 

Przede wszystkim obsluga urzadzenia z poziomu apki. Bez porownania latwiejsza nawigacja w ustawieniach i wyborze wyswietlanych pol. Klikasz na apce i bum zmiana an komputerku natychmiastowa. Komus, kto chce obslugiwac komputerek bez dodatkowych urzadzen, to akurat moze przeszkadzac.

Robienie tras odbywa sie na platformie google, klik i jest w urzadzeniu. Aczkolwiek sama nawigacja jest lepsza w garminie, kolor jednak duzo pomaga. Ale jak pomyslalem kiedy ostatni raz jechalem na nawigacji (zero w tym roku) to przestalo to byc dla mnie wazne. 

Super sprawa z zoomem. Zmniejsza sie ilosc wyswietlanych pol na ekranie (od dolu), jednoczesnie zwiekszajac rozmiar czcionki, od max 9 pol do 1.

Sam wyswietlacz (bez kolorow) jest duzo lepszy od edka 800/810. Lepszy kontrast, lepsza czytelnosc w sloncu. Widac jaka to jest roznica jak sie odpali i postawi obok siebie urzadzenia.

Elegancko dzialajace powiadomienia textow i polaczen.

Nie probowalem jak to jest z zrzucaniem treningow ale podobno po wcisnieciu STOPU zrzuca automatycznie do wybranych stron.

Wyswietla przelozenia dla E-tapa :)

Mozesz korzystac z sensorow Bluetooth smart (w garminie tylko ant+).

To tak na poczatek. Napewno jest i sporo rzeczy ktorych nie ma, a ktore oferuje garmin.

Z tym ze Wahoo przez rok od wypuszczenia niemalze kompletnie poprawili caly soft dodajac duzo rzeczy. Mozna wiec sadzic, ze jak cos dzisiaj jeszcze jest niedopracowane, to jest duza szansa, ze Wahoo pracuje nad tym.

Reszta zachwytow i rzeczywistosci wyjdzie w praniu.


  • GoscNiedzielny, bzx i tekla lubią to

#10 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 16 czerwiec 2017 - 16:03

Potwierdzam powyższe słowa. Ja mam Elemnt Bolta od tego sezonu. Trochę już pojeździłem, więc mam już wyrobione zdanie.

Dodam, że ja trasy wrzucam przez ridewithgps.com - działa to doskonale. Chwila synchronizacji i mapka jest w liczniku.

Zrzucanie treningów do Stravy (jak się na to pozwoli) idzie automatem po zakończeniu treningu. Nie trzeba o tym pamiętać.

Poza tym segmenty live stravy oczywiście są dostępne. I działają bezproblemowo.

Ekran, potwierdzam - świetny. Bardzo dobrze też działa synchro z telefonem. Aplikacja na iOS podpowiada mi nawet kiedy mam doładować Bolta, bo np. Bateria spadła do 50 procent. Ładuje ją tak raz na trzy 2-3 godzinne treningi.

Aktualizacje rzeczywiście są. Wahoo o to dba.


Wysłane z iPhone'a

#11 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 17 czerwiec 2017 - 10:15

Nie sprawdzalem ale chyba kursy robione w Stravie nie maja "turn by turn"?
Ridewithgps, proces robienia tras na tablecie nie jest tak dobry jak w Stravie.
Przesuwanie mapy dwoma palcami...., do tego po nacisnieciu docelowego miejsca na mapie, strzela zawsze gdzies obok, no chyba ze jest to miejsce na drodze nie majace zadnych innych opcji wokol siebie. Tragedii nie ma ale mogłoby byc lepiej.

Fakt, samo zrzucanie tras do urzadzenia jest bajecznie proste i szybkie. Watpie zeby tu mozna bylo zrobic jeszcze jakis postep.
Do ladowania tras nie trzeba odpalac zadnych apek. Synchronizuje sie z wybranymi stronami z poziomu urzadzenia i bum trasa zaladowana. Mega szybki proces. Wahoo komunikuje sie przez Bluetooth i WiFi.

#12 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 17 czerwiec 2017 - 10:20

Tak. Strava nie ma turn by turn. Dlatego korzystam z ridewithgps.


Wysłane z iPhone'a

#13 Gosc_TeQuila_*

Gosc_TeQuila_*
  • Gość

Napisano 17 czerwiec 2017 - 12:02

Cześć

 

czy Wahoo można doładowywać w trakcie treningu?

 

T.



#14 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 17 czerwiec 2017 - 12:28

Wyglada, ze tak. Po nacisnieciu startu i podlaczeniu mini usb pokazuje ikonke ladowania.

#15 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 18 czerwiec 2017 - 11:46

Ciekawostka. Dzisiejsza aktualizacja (Wahoo sam ją sobie automatem pobrał) przyniosła możliwość wyłączenia zliczania zerowej kadencji do kadencji średniej. Dbają nawet o takie pierdółki.

Jeszcze jedna uwaga. Ja używam Wahoo z iPhone'em. Kolega ma androida. Zainstalowałem apkę i... Wyglada to słabo: i graficznie, i jest o wiele mniej różnych funkcji.


Wysłane z iPhone'a

#16 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 18 czerwiec 2017 - 15:11

Tak. Strava nie ma turn by turn. Dlatego korzystam z ridewithgps. Wysłane z iPhone'a


Dziwne. U mnie trasy importowane ze Stravy, pliki GPX, mają TBT. Chyba, że zależy to od nawigacji, bo ja używam Garmina 820.

#17 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 18 czerwiec 2017 - 15:13

O widzisz. Czyli najwidoczniej tutaj jest problem na linii Strava - Wahoo. Ale jak mówię: ridewithgps działa doskonale.


Wysłane z iPhone'a

#18 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 18 czerwiec 2017 - 17:15

Jak pisalem powyzej, robienie tras w ridewithgps na tablecie, w przeciwienstwie do Stravy, nie jest tak dobre.
Dla mnie to akurat maly problem, bo bardzo rzadko jezdze z nawigacja.

#19 MarekB

MarekB
  • Użytkownik
  • 608 postów
  • SkądLuszowice

Napisano 18 czerwiec 2017 - 17:16

Nie mam tabletu :)


Wysłane z iPhone'a

#20 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 19 czerwiec 2017 - 09:18

To sprobuj na telefonie. Nie wiem jak na iOS ale na Androidowskim telefonie jeszcze gorzej jak na tablecie. Naciskasz docelowe miejsce i zaznacza ci punkt gdzies na mapie oddalony o kilkaset metrow z dowolnym wyborem ulic :) Strava dziala precyzyjnie.



Dodaj odpowiedź