Skocz do zawartości


Zdjęcie

Triban 520


26 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcin_szosa

marcin_szosa
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 19:14

Hej,

 

planuję zakup pierwszej szosy - prawdopodobnie będzie to Triban 520.

 

Na stronie Decathlony są dwie wersje do wyboru:

 

https://www.decathlo...id_8322663.html

 

i

 

https://www.decathlo...id_8377757.html

 

Z opisu wynika że to te same rowery różniące się tylko kolorem i dosyć znacznie - ceną. Może to ktoś wyjaśnić bo nie chciałbym przepłacać?

 

I pytanie dodatkowe - czy w tym budżecie dostanę coś lepszego? :)

 

Z góry dzięki za odpowiedź



#2 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 06 kwiecień 2017 - 19:20

ten czerwony to zeszło roczny model na starej sorze , ten biały - na nowej sorze.Ja bym brał tego białego.



#3 marcin_szosa

marcin_szosa
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 19:24

Czyli warto dopłacic te kilka stów?

Powinienem wziąć pod uwagę jeszcze jakieś inne szosy czy to dobry wybór?

#4 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 06 kwiecień 2017 - 20:01

Triban ma swoje wady, ale bije konkurencję ceną. Jak już chcesz dołożyć do nowszej wersji, to dokładając kolejne 300 zł już masz większy wybór. Na podobnym osprzęcie jest np. Vento 3.0, Scultura 200, Defy 3, Culbero SL 4.0 czy Willer Triestina, a na wyższej grupie np. Sprint Monza. Na początek Triban jest ok. Sam posiadam wersję z 2014 roku i do tej pory śmigam (kupiona w 2015). Wymieniłem ledwie kółka, opony czy łańcuch, także sprzęt jest ok.



#5 qazqazx

qazqazx
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 07 kwiecień 2017 - 08:42

Też chciałem go kupić, ale jest z nim jakiś problem. W Deca...  nie są na razie dostępne i powiedzieli mi, że podobno została cała partia odesłana, bo miała jakieś wady. Nie wiem ile w tym prawdy i czy tylko nie chcieli mnie zbyć, ale faktem jest, że żadne rozmiary na sklepie nie są dostępne. Kupiłem zatem coś innego, bo sezon się zaraz rozpocznie i nie chciałem czekać. 

Możesz się dowiedzieć w swoim sklepie co i jak. Poza tym rower jak dla mnie zajeb... za te pieniądze. 

 



#6 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 07 kwiecień 2017 - 14:59

L są dostępne w sklepach , wkrótce mają do polski dojechać , mniejsze rozmiary.



#7 marcin_szosa

marcin_szosa
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 14:40

byłem dzisiaj w Decathlonie i oczywiście nie było tych Tribanów. Sprawdzali w systemie i nawet tam nie ma nic na temat dostaw - podobno nie ma dostaw w całej Europie i nie wiadomo kiedy będą :(



#8 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 17:37

Standard z Tribanem. Mają takie ceny, że rowery szybko schodzą i ciężko dorwać sztukę na początku sezonu. 



#9 cky

cky
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 17:51

Czyli warto dopłacic te kilka stów?

Powinienem wziąć pod uwagę jeszcze jakieś inne szosy czy to dobry wybór?

 

Moim zdaniem nie warto, bierz zeszłorocznego jeśli rozmiar pasuje, 400zł dopłaty tylko za to, że pancerze są pod owijką to za dużo. Te 400zł możesz przeznaczyć na buty i pedały lub ciuchy.



#10 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 09 kwiecień 2017 - 19:17

a moim zdaniem warto , nowa sora bardzo fajnie się prezentuje w przeciwieństwie do starszego brata , no i malowanie lepsze ale to już kwestia gustów.



#11 marcin_szosa

marcin_szosa
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 09 kwiecień 2017 - 19:43

Jestem zdecydowany na nową wersję tylko co z tego skoro Decathlon nie kwapi się ze sprzedażą...



#12 cky

cky
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 10 kwiecień 2017 - 20:46

"sportowa biedronka" już tak ma, nie dość, że dla nich sezon rowerowy zaczyna się kwiecień/maj to dochodzą spore opóźnienia w dostawie i z dostępnością poszczególnych modeli i rozmiarów. Sam byłem zdecydowany na zakup roweru w Decathlonie i to dwa razy, na pięknego Alura 700 się nie doczekałem a przy Ultra 700 nie dość, że przesadzili z ceną to właśnie problemy z dostępnością zniechęciły mnie do zakupu, dlatego śmigam na rowerze z innym napisem na ramie. 

 

Na pewno chcesz dopłacić aż 400zł do nowej wersji?  jak pisałem wcześniej, 400zł tylko za to, że pancerze prowadzone są pod owijką do tego problemy z dostępnością.



#13 marcin_szosa

marcin_szosa
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 10 kwiecień 2017 - 20:50

Z tego co wiem to jeszcze nowsza wersja Sory + lepsze koła + lepsze malowanie (ten czerwony kolor w starej wersji jest dla mnie nie do przyjęcia). Za to chętnie dopłacę te 4 stówy.

 

A Triban 540? Odczuję różnicę pomiędzy tymi dwoma modelami?



#14 cky

cky
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 10 kwiecień 2017 - 21:27

No tak nowa wersja Sory, ale ilość biegów się nie zmieni waga też nie dlatego w uproszczeniu można napisać, ze zmieni się tylko sposób prowadzenia linek, skąd informacje, że koła są lepsze?  Co do koloru to pamiętaj, że czerwony jest szybszy! Jakbym nie liczył to wychodzi mi, że 400zł za kosmetyczne zmiany przy takiej kwocie to za dużo ale i tak ostateczna decyzja należy do Ciebie. 

Na pewno odczujesz w portfelu i trochę pod górkę bo 540 jest na papierze 0,5kg lżejszy. 

Ale co do opłacalności 540 to była osobna dyskusja, 105x11 na takiej turystycznej ramie tak średnio wychodzi, to już lepiej kupić Ultrę 700 AF w promocji za 3500zł, albo rozglądać się za rowerami innych producentów. 



#15 marcin_szosa

marcin_szosa
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 10 kwiecień 2017 - 22:13

Gdzieś wyczytałem, że i tu cytuję: nowe 520 ma również nowe koła, na łożyskach maszynowych.

Nie wiem tylko czy to prawda.

#16 KubaG

KubaG
  • Użytkownik
  • 278 postów
  • SkądKrk

Napisano 10 kwiecień 2017 - 22:15

Nowa sora ma wewnętrzny mechanizm jak wyższe modele, jest to mocny upgrade, a nie tylko pancerze pod owijką. Poza tym koła sa na maszynowych łożyskach, a nie jak w starej 520 - kulkowych. Nie ma tych rowerów, bo sezon się za szybko zaczął - stare 520 za szybko się wyprzedały - bo już ich nie ma od blisko miesiąca, a nowych nie zdążyli wyprodukować. W maju/czerwcu będą 4 nowe modele szosowe B'twina - w tym np. szosa na hydraulicznych tarczówkach ;)



#17 marcin_szosa

marcin_szosa
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 11 kwiecień 2017 - 12:46

Panowie natrafiłem na coś takiego: https://www.decathlo...id_8322798.html- co Wy na to? Rozumiem że to pełnoprawna kolarzówka tylko bez "baranka"? Ktoś ma może doświadczenia z czymś takim? No i jest dostępna od ręki.



#18 qazqazx

qazqazx
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 11 kwiecień 2017 - 14:03

Panowie natrafiłem na coś takiego: https://www.decathlo...id_8322798.html- co Wy na to? Rozumiem że to pełnoprawna kolarzówka tylko bez "baranka"? Ktoś ma może doświadczenia z czymś takim? No i jest dostępna od ręki.

Też szukałem teraz pierwszej szosy i myślałem nad nim, bo był dostępny. Rower jak dla mnie super tylko musisz sobie odpowiedzieć na jedno, jak dla mnie kluczowe pytanie. Czy chcesz baranka przez co będziesz czerpał przyjemność z jazdy szosą, czy nie i będziesz jeździł jak na normalnym rowerze. Ja postawiłem na to pierwsze. Dużo większa ilość kombinacji chwytu kierownicy i to czego chciałem spróbować czyli "pozycja pochylona" :) Wybór jest Twój, ale jak dla mnie kupno z barankiem jest zdecydowanie lepszym rozwiązanie.

Jednak ja jestem świeżo upieczonym posiadaczem szosy i się nie znam :)



#19 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 13 kwiecień 2017 - 18:32

zonk, nie ten rower

 



#20 Kulqie

Kulqie
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 14 kwiecień 2017 - 09:06

Gdzieś wyczytałem, że i tu cytuję: nowe 520 ma również nowe koła, na łożyskach maszynowych.

Nie wiem tylko czy to prawda.

Prawda, nowy triban 520 ma koła na łożyskach maszynowych, waga zbytnio się nie zmieniła ale są dużo wytrzymalsze, + produkuje je Mavic :P





Dodaj odpowiedź