Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomóżcie! Chcę kupić klamkomanetki Shimano. Mam dwa typy...


57 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 28 czerwiec 2010 - 14:51

Witam wszystkich! Jak w temacie: chcę kupić dwie klamkomanetki , ale jak wiadomo jak najtaniej, gdyż moja jazda wygląda teraz naprawde amatorsko. Czy lepiej używana ultegrę czy też może nową sore? Sore znalazłem na allegro, ale jest podejrzanie tanio:

http://allegro.pl/it...azowa_cena.html

A może ktoś ma coś na sprzedaż tak do 300 zł?
Dzięki za pomoc!

#2 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 28 czerwiec 2010 - 15:04

Lukasio, może to klamki z 2008. Na innej aukcji są klamki sory i hamulce tektro za 400zł z 2008, więc to pewnie starszy rocznik.

Ja osobiście wolałbym używaną ultegrę i podregulować odpowiednio przerzutkę, żeby obsługiwała 8 tarcz. W giełdzie chyba Bartosz(nie chce mi się wchodzić, sam kuknij) ma do sprzedania 6500. Chyba, że Dead je wziął.

#3 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 28 czerwiec 2010 - 15:36

Lukasio, jasne że lepiej używaną Ultegrę niż nową sore.

PsYhOl, tak, mam właśnie ultegrę 6500 do sprzedania, ale nie wystawiałem na giełdzie, tylko na allegro. Ona jest oczywiście na 9s. Jak był byś Lukasio zainteresowany, to daj znać, bo dziś się aukcja kończy

#4 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 czerwiec 2010 - 15:58

... i podregulować odpowiednio przerzutkę, żeby obsługiwała 8 tarcz....


Co...??? Nie wprowadzaj w błąd innych, klamkomanetka 9tkowa nie zagra z kasetą 8 biegów. Aczkolwiek lepiej kupić używki ultegry i przejść na 9 biegów.


#5 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 28 czerwiec 2010 - 16:13

Co...??? Nie wprowadzaj w błąd innych, klamkomanetka 9tkowa nie zagra z kasetą 8 biegów. Aczkolwiek lepiej kupić używki ultegry i przejść na 9 biegów.


No fakt, nie jest top dobre połączenie. Co prawda działać będzie, ale nie tak poprawnie jak powinno.

Z ciekawości do giełdy zerknąłem i widzę że kolega szuka 2/7 lub 2/8 . To 7 czy 8?? Czy może kaseta jeszcze nie kupiona?

#6 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 28 czerwiec 2010 - 16:19

Co prawda działać będzie, ale nie tak poprawnie jak powinno.

A ja Ci mowie, ze to nie bedzie dzialac i pomysl czasami zanim komus zaczniesz doradzac!

#7 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 28 czerwiec 2010 - 16:24

Bartosz napisał/a:
Co prawda działać będzie, ale nie tak poprawnie jak powinno.

A ja Ci mowie, ze to nie bedzie dzialac i pomysl czasami zanim komus zaczniesz doradzac!


Napisałem przecież że "nie tak poprawnie jak powinno" - a co według ciebie kręcąc pedałem nie będzie sie kręcić tylne koło, czy co? :lol: Czy może biegi nie będą się zmieniać w ogóle? Skoro takiś mądry to powiedz czy sam próbowałeś takie zestawienie?

#8 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 czerwiec 2010 - 16:27

Bartosz miarka się przebrała... Takie połączenie nie będzie działać na pewno, a Ty piszesz...

Co prawda działać będzie, ale nie tak poprawnie jak powinno.

Zapewniam Cię, że takie połączenie nie ma szans działać, nawet niepoprawnie!!! Więc jeśli następnym razem zamierzasz pisać takie rzeczy to poszukaj innego forum...
Jeśli sam jesteś taki mądry to zastosuj to połączenie we własnym rowerze i nie bądź prześmiewny.
Łapiesz punkcik.


#9 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 28 czerwiec 2010 - 16:37

maciej1986, egh.., że co? JAki znowu punkcik, niby za co?? Ostrzeżenie za tego posta dostałem? Czy to nie przesada? :shock:

JAk byś chciał wiedzieć sam jeździłem z tymi klamkami 9s na kasecie 10s i jakoś wszystko działało!! Analogicznie klamki 8s będą działać z kasetą 9s, więc jak mniemam tak samo będzie w przypadku połączenia klamki 9s i kaseta 8s. I piszę to z własnego doświadczenia, a wy tylko powtarzacie to co producent napisze na ulotce. Próbowaliście takiego zestawienia o którym pisze, że tacy pewni jesteście?

Proszę w takim wypadku o anulowanie tego ostrzeżenia, bo to chyba lekka przesada!!! Nawet jeśli bym nie miał racji, to niby czemu mam dostać ostrzeżenie??? Jak by każdy dostawał ostrzeżenie wtedy gdy nie ma racji to wszyscy by musili takie ostrzeżenie dostać. Czy w regulaminie jest napisane że zawsze musisz mieć racje, bo inaczej dostaniesz ostrzeżenie?? Bo ja czegoś takiego nie widziałem!

#10 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 czerwiec 2010 - 17:01

Nie co pisze producent na ulotce, tylko z własnego doświadczenia!!!, Od pół roku mam klamkomanetki Ultegry 6500 i nijak nie chciały pracować na 8 rzędowej kasecie, więc przeszedłem na 9. Przy 9 i 10 jest łatwiej bo różnica między odstępem koronek jest delikatnie mniejsza niż przy 8 i 9. Kolejną sprawą jest to że lepiej zadziałałby zestaw 9tkowy Campy i na 9tce i na 8mce. Więc jeśli czegoś nie sprawdziłeś to lepiej nie rób zamieszania.


#11 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 28 czerwiec 2010 - 17:18

Czyli jak mam kasetę 7 a klamkomanetka będzie na 8 to nie zadziała? Rozumiem że pewnie chodzi o odstęp między trybami.... Zawsze można wrzucić tryb 8. To podpowiedzcie mi proszę czy kaseta jest znormalizowana czy też może są różne średnice w zależności od piasty?

#12 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 28 czerwiec 2010 - 17:26

Jeśli będzie kaseta 7 a klamka na 8 to zadziała. Będziesz tylko na klamce miał pusty skok. W drugą stronę nie zadziała.

Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#13 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 28 czerwiec 2010 - 17:27

Ta aukcja z Sorą jest zachęcająca z racji ceny ni mam pewność że towar nowy ale nie wiem co to jest ten mikroindeks. I mam wątpliwości co do tego allegrowicza (ma ok 30 negatywów przy ok 12000 pozytywów). A poza tym to zdjęcie różni się od innych klamkomanetek Sory. Co radzicie?

#14 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 28 czerwiec 2010 - 17:35

Bartosz, dziwisz się, że dostajesz punkt? Co drugi post, który piszesz to brednie wyssane z palca i próba rozwiązania czyjegoś problemu na chłopski rozum. Takie dobre rady to zachowaj dla siebie i pisz tylko to co sam na prawdę sprawdziłeś. Akurat żadnej analogii nie ma w zestawieniach, które wyżej wymieniłeś, więc powstrzymaj się od oświetlania innych, bo ktoś taki bzdet łyknie i kupi część, która nie będzie pasowała do roweru. Zrozum, ja Ciebie nie atakuję, ale miej na uwadze to, że przez Twoje rady ktoś może stracić swój czas i pieniądze.

To zdjęcie się różni, bo to starszy model Sory, dlatego mają taniej, 30 negatywów jak na sklep przy 12000 pozytywów to też nie tragedia, jeśli Ci pasują to bierz. Jednak, radziłbym się rozejżeć za Sorą na 7sp. lub modelami RSX albo RX100. Są one dedykowane do 7-ki i będziesz miał pewność, że wszystko będzie działało jak należy.

#15 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 czerwiec 2010 - 17:40

7 i 8 biegów jak wspomniał Mateunio będzie działało poprawnie, aczkolwiek też trzeba więcej czasu poświęcić na wyregulowanie tylnej przerzutki, w tym wypadku różnica skoku wynosi 0,2mm na bieg. Dla przypomnienia skok przerzutki tylnej, 7b- 5mm; 8b- 4,8mm; 9b 4,34mm; 10b- 3,95mm. Kolejna sprawa, że RX100 i RSX mają "cywilizowaną" dzwigiengę do zrzucania biegów, a nie taki mały cyngielek jak Sora i 2200.


#16 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 28 czerwiec 2010 - 17:51

Nie co pisze producent na ulotce, tylko z własnego doświadczenia!!!, Od pół roku mam klamkomanetki Ultegry 6500 i nijak nie chciały pracować na 8 rzędowej kasecie, więc przeszedłem na 9. Przy 9 i 10 jest łatwiej bo różnica między odstępem koronek jest delikatnie mniejsza niż przy 8 i 9. Kolejną sprawą jest to że lepiej zadziałałby zestaw 9tkowy Campy i na 9tce i na 8mce. Więc jeśli czegoś nie sprawdziłeś to lepiej nie rób zamieszania.


Ano chyba że tak. Nie zmienia to jednak faktu że grubo przegiąłeś z tym ostrzeżeniem, każdy może się mylić, ale nie słyszałem że można dostać za to ostrzeżenie :shock:

Lukasio, powiedz lepiej jaki masz osprzęt i koła. Kaseta musi być dostosowana pod koło i klamki. Tak więc jak masz shimano to nie kupuj kasety campy bo ci nie wejdzie.

A co radzimy? Poszukaj może w takim razie czegoś używanego pod te 8s, choć może być ciężko znaleźć. Ale zdarzają się na allegro jakieś old schoole w stylu sh 600, więc może to był by dobry wybór.

Acha, to w końcu 7s czy 8s??

Możesz też pomyślec o zmianie na 9s, z tym że jak budżet na wszystko to jedyne 300zł to nie ma szans. Może jednak warto dozbierać.. A jak nie to polował bym na używki na allegro. Taki stary sprzęt przetrzyma dłużej niż nie jeden nowy :lol:

#17 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 28 czerwiec 2010 - 17:53

RSXa nigdzie nie moge znaleźć. Jest jeden na alle... ale dzwoniłem a facet mówi że coś pstryka ale ich nie testował. Mam możliwośc jeszcze ultegrę 600, stara ale działa za 300 zł para. pomyślę jeszcze i dzięki za porady i pomoc. No to teraz czekamy na TdF i zobaczymy na co stać Armstronga!

#18 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 28 czerwiec 2010 - 18:13

maciej1986, raz regulowałem przerzutkę 8s żeby działało na 7 zębatkach i hulało bez zarzutu - nawet nie trzeba było się wiele męczyć z ustawianiem. Myślałem więc, że tutaj będzie dokładnie tak samo - chyba trzeba się douczyć ;)

#19 Gosc_Dominik_*

Gosc_Dominik_*
  • Gość

Napisano 28 czerwiec 2010 - 18:19

300 zł za takie klamkomanetki to zbyt dużo, ale co poradzisz, skoro ludzie chcą kupić to inni windują ceny. A RSXów nie widzisz bo to bardzo solidny sprzęt, też ich używam i nie zamierzam zmieniać :)

#20 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 28 czerwiec 2010 - 19:20

300 zł za takie klamkomanetki to zbyt dużo, ale co poradzisz, skoro ludzie chcą kupić to inni windują ceny. A RSXów nie widzisz bo to bardzo solidny sprzęt, też ich używam i nie zamierzam zmieniać :)


miałem właśnie rsx i podziałał prze 10 tys km i niemal równocześnie padły. Jednak się skłonię ku nowej sorze z allegro za mniej niż 300. Dzięki jeszcze raz!



Dodaj odpowiedź