Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomóżcie! Chcę kupić klamkomanetki Shimano. Mam dwa typy...


57 odpowiedzi w tym temacie

#41 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 28 czerwiec 2010 - 22:18

I nie zgodzę się że allegro drogo wychodzi. Według mnie to najtańszy sposób by kupić jakiś dobry sprzęt. Wiadomo że niektórzy z ceną przeginają, ale czasem udaje się za grosze coś dobrego wyrwać i to taniej niż na zachodnich ebayach.


Otuż to...

#42 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 28 czerwiec 2010 - 22:19

I nie zgodzę się że allegro drogo wychodzi. Według mnie to najtańszy sposób by kupić jakiś dobry sprzęt. Wiadomo że niektórzy z ceną przeginają, ale czasem udaje się za grosze coś dobrego wyrwać i to taniej niż na zachodnich ebayach.


Wychodzi drogo na licytacjach. Wiesz kumpel kumplowi podbija i nieraz takie ceny są wysokie że głowa mała. Nie tyczy się to oczywiście aukcji kup teraz bo oczywiście sa przedmioty dosyć tanio wystawione.

u2250y2014v3.gif


#43 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 28 czerwiec 2010 - 22:23

Deadhorse, no rzeczywiście, akurat te z linka mało estetyczne. Ale głównie przez kapy które za pare dyszek można wymienić na nowe.

I tak dla ścisłości - napisałeś : "Ludzie tam wystawiają wytyrane do granic możliwości ultegry 6500 lub jeszcze gorsze badziewia (5500, 4400) po około 320-250 zł co dla mnie jest wręcz komiczne". Ultegry bądź jeszcze gorsze badziwia, więc wychodzi ze ultegra to badziew ;)


Wychodzi drogo na licytacjach. Wiesz kumpel kumplowi podbija i nieraz takie ceny są wysokie że głowa mała. Nie tyczy się to oczywiście aukcji kup teraz bo oczywiście sa przedmioty dosyć tanio wystawione.


No właśnie na aukcjach można wyrwać często coś po taniości. Wiesz, jeden podbija, a drugi nie. A jeszcze jak nie potrafi dobrego zdjęcia zrobić i dobrze opisać, to można naprawdę prawie nowy sprzęt za 30% ceny sklepowej kupić. Licytacja czy kup teraz - nie ma reguły.

#44 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 czerwiec 2010 - 14:54

maciej1986, raz regulowałem przerzutkę 8s żeby działało na 7 zębatkach i hulało bez zarzutu - nawet nie trzeba było się wiele męczyć z ustawianiem. Myślałem więc, że tutaj będzie dokładnie tak samo - chyba trzeba się douczyć ;)


No widzisz, więc jednak można. A ja za takie stwierdzenie dostałem ostrzeżenie. Więc chyba ty PsYhOl, też zaraz dostaniesz - za głoszenie herezji. No bo jak ma być sprawiedliwie, to skoro ja dostałem warna za to że napisałem że będzie jakoś działać, choć nie tak jak powinno, a kolega napisał że będzie działać poprawnie, to chyba tak samo powinien dostać warna. Zgadza się maciej1986, ?


Nie, nie zgadza się.

Bartosz z postu na post coraz bardziej obnażasz swoją niewiedzę, nie dosyć że tego tematu nie czytasz dokładnie to dodam, że o układzie 7/8 na forum było wspominane nie raz... Połączenie 7/8 to jedyne, które pracuje bez problemu, aczkolwiek jak wspomniałem wcześniej, żeby działało ok trzeba wyregulować na jednej ze środkowych koronek. Przeczytaj mój post z wczoraj z godziny 18:40.


#45 meaculpa

meaculpa
  • Użytkownik
  • 158 postów
  • SkądLublin

Napisano 29 czerwiec 2010 - 15:01

http://allegro.pl/it...9_mod_6510.html
no niestety poupadali niektórzy na głowę, ale tak to jest, sprzedaje się sprzęt który nie jest używany tylko zużyty

#46 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 29 czerwiec 2010 - 15:56

Bartosz z postu na post coraz bardziej obnażasz swoją niewiedzę, nie dosyć że tego tematu nie czytasz dokładnie to dodam, że o układzie 7/8 na forum było wspominane nie raz... Połączenie 7/8 to jedyne, które pracuje bez problemu, aczkolwiek jak wspomniałem wcześniej, żeby działało ok trzeba wyregulować na jednej ze środkowych koronek. Przeczytaj mój post z wczoraj z godziny 18:40.


Acha, fakt, zagalopowałem się, kolega wspomnial o 7 i 8 a ja miałem na myśli 8 i 9. Niech będzie. I tak uważam że ostrzeżenie dostałem za przeproszeniem z d. , no ale dobra, trudno...

#47 Gosc_vmax_*

Gosc_vmax_*
  • Gość

Napisano 29 czerwiec 2010 - 19:34

Tragedia , takie klamy i tyle kasy .Deadhorse a jakie wg Ciebie sa naj naj klamy ? tak wg Twojego doświadczenia ?

hmmm , być może będe miał syfiaste cienkie niekoszerne ... ultegry 6600 używki i nie wiem czy sprzedam je za 100z

#48 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 29 czerwiec 2010 - 20:09

Nie stresujcie się Panowie. To nie ma sensu. Deahorse ma po prostu swój film, który z uporem maniaka wciska każdemu. :-/
Weź Jester'rze, nie wiem, wygadaj się z żalami do ściany, a nie na forum, bo to jest co najmniej wk**wiające. :roll:

#49 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 czerwiec 2010 - 20:39

Kto kupuje w końcu te Manetki ???bo sie pogubiłem w tym wszystkim, może wszyscy, ząłatwić Wam w hurcie, albo lepeij na CRC zamówcie :lol:

Nie opłaca sie kupować klamkomanetek na 7, 8 bo to już jest stare , nie że wytyrane ale technicznie stare i odchodzi wraz innymi szapejami do lamusa, abstrakując od tego czy jest dobre czy nie.

Po prostu zrób tak:

Kup klamkomanetki na 9 wystarczą Ci Tiagry , ładnie chodzą i dla amatora , turysty , czy nawet początkkujacego śmiganta są wystarczajaco dobre, do tego kasete na 9.
Jesli masz bębenek na 7 to złaóż kasete - najlepiej by było kupić 11-28 bez pajka alu i zciągnać ostatnią zębatke i masz 8 biegów - bo tylko 8 sie zmieści z 9 na bebenku od 7.

Jesli masz bebenek na 8 to załóż 9 .
I to wszystko, na cholere Ci zdrowo zużyte klamkomanetki które niewiadmo ile posłużą, cześci do takich szpejów brak.

Trza sie czasem w życiu kierować nie sentymentami ale praktyczna stroną , .
W tej chwili jest bardzo duży booom na odmiany osprzetu i nawet lepsze 9-tki kupisz okazyjnie sezonowe w niedużej cenie.

Nie polecam Ci na 7 czy 8 bo to już tylko dla koneserów jest.

I bedziesz zadowolony ;-)

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#50 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 29 czerwiec 2010 - 22:30

Nie stresujcie się Panowie. To nie ma sensu. Deahorse ma po prostu swój film, który z uporem maniaka wciska każdemu. :-/
Weź Jester'rze, nie wiem, wygadaj się z żalami do ściany, a nie na forum, bo to jest co najmniej wk**wiające. :roll:


^ :lol:

vmax, póki co mogę porównać manetki na ramie do flatbarów. Wiem, że klamkomanetki to inna bajka, ale i inna półka cenowa. Nigdzie nie napisałem i nie twierdze, że moje rozwiązanie jest LEPSZE od tradycyjnych klamkomanetek. Jednak aspekt samego zakupu już owszem, bo chodzi i o towar, o jego cechy i cene.

Adekwatność ceny do użyteczności jest tutaj kluczowa.

SPIKE, gdyby NOWE Tiagry latały po jakieś 350-400zł, to podejrzewam, że nie byłoby tematu. Niestety kosztują tyle co Ultegry, więc sprawa się drastycznie komplikuje. Ale owszem masz rację - 7/8s to już przeszłość, a 9s rozsądna inwestycja.

#51 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 02 lipiec 2010 - 15:51

Dziękuję Panowie za pomoc. Już kupiłem SH 105 za 170 zł...

#52 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 02 lipiec 2010 - 20:18

Deadhorse, i co można kupić ??? można....

u2250y2014v3.gif


#53 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 03 lipiec 2010 - 18:07

A teraz tak z innej beczki, żeby nie rozpoczynać nowego wątku. Przy zmianie ramy c Chro-Mb na aluminiowa na jakie "niespodzianki mogę sie natknąć? Obiło się o uszy że cały suport jest inny. Czy to prawda i co jeszcze?

#54 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 03 lipiec 2010 - 18:50

Dziękuję Panowie za pomoc. Już kupiłem SH 105 za 170 zł...


była na allegro za 170 zł nowa, więc mnie to nie dziwi. Nie wiem czy autor kupił to samo, ale jeśli nie to niech się pochwali :)

#55 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 lipiec 2010 - 18:53

Ta klamkomanetka to była ciekawa opcja, do tego lewa na ramę i można śmigać.


#56 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 03 lipiec 2010 - 18:59

Ano była... ;-)

szkoda tylko, że jeśli chciałoby się dokompletować to albo trza byłoby czekać na kolejną okazję tylko, że lewej, albo wywyalić około 300zł w sklepie :lol:

obecnie Tiagry 4500 są droższe od Ultegry 6600 :lol:

#57 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 lipiec 2010 - 19:06

Poczekaj aż na wiosnę wejdzie pełna 105 (5700), to 5600 poleci mocno w dół.


#58 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 04 lipiec 2010 - 13:22

Para SH 105 za 170 pln używki w b dobrym stanie od kolegi z forumszosowe.org. Niw eim czy to drogo czy tanio, ale chciałem najtaniej i do 300 i mnie to zadowala.



Dodaj odpowiedź