Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ehh, Co To Sie Robi Na Tym Świecie...


1447 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 04 maj 2017 - 20:52

Polecam zaznajomić się jak multikulturalnym krajem była Polska choćby w XVII wieku, a dopiero potem pisać, że nie jesteśmy spadkobiercami kraju multikulturowego. 

Korona była państwem wielokulturowym od poł. XIV w. ( przyłączenie Rusi halickiej ) do końca XVIII w. To prawda. Ciekawie jest spojrzeć na mapę z województwami: dorpackim i parnawskim, smoleńskim czy kijowskim w XVII w. Ale prawda jest też taka, że ta wielokulturowość (wieloreligijność ) mocno się przyczyniła do upadku państwa.



#62 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 04 maj 2017 - 21:36

Strona dla ludzi, którzy wszędzie widzą Żydów i Illuminatów doprawiona wynurzeniami Króla Korwina. Przecież te teksty to jest poziom szaleństwa warty kreacjonistów. 

Przyznaję, że akurat to źródło wybrałem dość pochopnie, bez głębszej analizy, i zasadniczo odcinam się od głoszonych tam treści. Co jednak nie znaczy, że na śmietniku nie można znaleźć całkiem przydatnych rzeczy.

Natomiast Korwina warto czasem posłuchać.



#63 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 04 maj 2017 - 21:54

Tu nie ma dobrego rozwiązania. To dwa światy nie do pogodzenia. pozdr



#64 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 maj 2017 - 22:27

Co chcecie od Korwina, skrajna prawica i lewica muszą się równoważyć.

Ale ja nadal chce hostess na mistrzostwach świata. Nie interesuje mnie, że byli wikingowie tak się boją, że obudzą w sobie stare duchy że ze strachu nie mogą spojrzeć na kobietę :D. Mistrzostwa są Świata gospodarz dostaje pozwolenie na organizację, więc nie wiem czemu ma dyktować nagle inne warunki.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#65 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 05 maj 2017 - 04:47

@ROZMIAR - chcesz hostess, ok. Słyszałem, że są przymiarki, żeby na Velo Toruń były zakonnice od Ojca Dyrektora. Testowano wcześniej na żużlu jako podprowadzające. Zawodnicy startowali 5m od taśmy, bo bali się podjechać bliżej :).



#66 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 maj 2017 - 07:33

Dobra, to z tymi hostessami, bo widzę, że trudny koncept do ogarnięcia.
1. Czy tracisz coś przez to, że nie będzie hostess? Nic. Zaniedbywalną wartość. Nie były częścią wyścigu, nie były częścią tego o co toczy się gra, były małym elementem ceremonii dekoracyjnej.
2. Tak, tak było "zawsze". Ale pewnie też nie "zawsze" tylko od czasów eurosportu, telewizji i sponsorów.
3. Jakby zakazali balonów na TDP też byłby lamet, że świat się kończy? Pewnie tak, bo ochrona krajobrazu to "pedalstwo" i "lewactwo".
4. Więc tak na prawdę jedyne o co jest ten cały ból dupy i łkanie (jakże "męskie") to o to, że ktoś zrozumiał, że sprowadzanie roli kobiety do ładnego wyglądania może utrwalać stereotypy. I generalnie faceci z miękkimi fujarkami mają z tym problem, bo w dotychczasowym patriarchacie czuli się bezpiecznie. Ich pozycja nie była zagrożona, wiadomo, że facet to ma jeździć, myśleć, robić, kobieta może najwyżej wyglądać albo gotować. Ale jak kobiety wychodzą z kuchni to jest brudny ślad na gaciach, bo może się okazać, że robią coś lepiej, że samo "bycie mężczyzną" nie jest żadną wartością samą w sobie.
5. Mniej więcej to samo wraca regularnie w badaniach, faceci którzy lubią szowinistyczne żarty "nie oglądam kolarstwa kobiet bo interesuje mnie tylko kolarstwo na najwyższym poziomie", albo żarty z mniejszości seksualnych zwykle mają niskie poczucie własnej męskości i muszą się wywyższać przez poniżanie innych.


  • piotrkol, parmenides i przegibek lubią to

#67 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3145 postów

Napisano 05 maj 2017 - 07:39

Ale bełkot.

Pan jest feministą hehe.



#68 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 05 maj 2017 - 08:30

Wyłożył to tak że prościej się nie da - jeśli to dla ciebie "bełkot", to hm, cóż...



#69 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 05 maj 2017 - 08:34

 Ale prawda jest też taka, że ta wielokulturowość (wieloreligijność ) mocno się przyczyniła do upadku państwa.

 

Do upadku państwa przyczyniła się nie wieloreligijność czy wielokulturowość tylko niechęć do jej akceptowania przez Koroniarzy i Litwinów. I kontrreformacja, która wzorzec tolerancyjnego państwa w XVIw. zamieniła w piekło fanatycznego katolicyzmu później.


  • piotrkol lubi to

#70 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 maj 2017 - 09:35

@Siara, to że coś się nie zazębia z Twoimi dla mnie z kolei spaczonymi poglądami to nie znaczy że należy to nazywać szaleństwem.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#71 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 05 maj 2017 - 10:11

cyt.(...)

 ,,I kontrreformacja, która wzorzec tolerancyjnego państwa w XVIw. zamieniła w piekło fanatycznego katolicyzmu później.''

 

Nie chcę zmieniać forum szosowego w forum dyskusji o religiach, wyznaniach czy polityce, ale radziłbym się trochę dokształcić.

Nie było żadnego ,,wzorca tolerancyjnego państwa w XVI w.'', ani,,piekła fanatycznego katolicyzmu kontrreformacji'' w XVII w. W XVI w. też zdarzały się akty nietolerancji religijnej, zwłaszcza wobec Żydów i prawosławnych zmuszanych do przejścia do kościoła unickiego na Rusi. W XVII w. była z kolei normalna reakcja katolickiej większości na działania obcych wojsk okupujących tereny Rzeczypospolitej i pomagających im zdrajców. Nie mówi się o tym w szkołach, ale oblicza się, że ,,potop szwedzki'' i wojna z Rosją w latach 1650 - 1660 spowodowały zniszczenia gospodarcze i ludnościowe porównywalne z II wojną światowa. Tak się przy tym składało, że te nacje i ci zdrajcy, którzy zdemolowali Polskę i Litwę w XVII w. wyznawali albo protestantyzm, albo prawosławie albo mahometanizm. Bzdura o ,,fanatycznym polskim katolicyzmie'' była kolportowana przez Rosję i Prusy w XVIII w. i posłużyła za pretekst do rozbiorów ( na zasadzie - chronimy swoich współwyznawców ). Można nie lubić Kościoła i nie zgadzać się z tym co mówią księża. Ale prawda jest taka, że w czasie rozbiorów bez KK Polska by nie przetrwała.


  • Dari lubi to

#72 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 maj 2017 - 10:11

5. Mniej więcej to samo wraca regularnie w badaniach, faceci którzy lubią szowinistyczne żarty "nie oglądam kolarstwa kobiet bo interesuje mnie tylko kolarstwo na najwyższym poziomie", albo żarty z mniejszości seksualnych zwykle mają niskie poczucie własnej męskości i muszą się wywyższać przez poniżanie innych.

 

Przecież one są gorsze od drugiej dywizji. Po co to oglądać? Wartość sportowa jest słaba, estetycznie słabo (ujechane spocone powyginane na rowerach), choć można by stwierdzić że tak to nawet spojrzeć nie wolno:). Wyścig jest organizowany osobny krótszy, to nie jest równe traktowanie, jest to pokazanie kobiecie, że jest gorsza i że potrzebuje specjalnego traktowania. To chyba gorsze niż niż docenienie piękna hostess, które tym pięknem mają uświetnić dekoracje.  Hostessa też musi włożyć wysiłek w to żeby się tam dostać, nie wystarczy urodzić się ładną :).

Kobieta płeć piękna, facet nią nie zostanie, taka natura, kobieta dostrzega piękno drugiej kobiety, a facet na drugiego zareaguje agresją.

Są rzeczy w których kobiety są lepsze, piękno to jedna z nich i nie trzeba im tego zabierać :)


  • Dari lubi to

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#73 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 maj 2017 - 11:09

Tworzenie kategorii wagowych w boksie to też pokazywanie lekkim, że są gorsi?



#74 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 maj 2017 - 11:26

Nie, dawanie im szansy przeżyć. Oczywiście, że są gorsi.

Próbowałeś kiedyś walczyć z kimś kto jest 60kg cięższy? Życie to nie film.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#75 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 05 maj 2017 - 12:16

@Siara, to że coś się nie zazębia z Twoimi dla mnie z kolei spaczonymi poglądami to nie znaczy że należy to nazywać szaleństwem.


Jeśli jakieś poglądy się nie zazębiają z Twoimi to nie znaczy, że należy je nazywać spaczonymi. Pozdrawiam.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#76 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 05 maj 2017 - 14:28

Nie, dawanie im szansy przeżyć. Oczywiście, że są gorsi.

Próbowałeś kiedyś walczyć z kimś kto jest 60kg cięższy? Życie to nie film.

No co za bzdury. Parę lat wstecz za najlepszego boksera bez podziału na kategorie uchodził niejaki Pacquiao, ważący jakieś 60 kg. Następny przykład: Mike Tyson, 178 cm wzrostu i często waga koło 95 kg. I nokautował gości o 20 cm wyższych i 20 kg cięższych. Gdyby było tak jak piszesz to najlepszymi bokserami byli by zawodnicy sumo.



#77 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 maj 2017 - 18:24

Jeśli jakieś poglądy się nie zazębiają z Twoimi to nie znaczy, że należy je nazywać spaczonymi. Pozdrawiam.

A widzisz - tylko ja użyłem wyrażenia "dla mnie". Szach mat.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#78 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 maj 2017 - 18:41

No co za bzdury. Parę lat wstecz za najlepszego boksera bez podziału na kategorie uchodził niejaki Pacquiao, ważący jakieś 60 kg. Następny przykład: Mike Tyson, 178 cm wzrostu i często waga koło 95 kg. I nokautował gości o 20 cm wyższych i 20 kg cięższych. Gdyby było tak jak piszesz to najlepszymi bokserami byli by zawodnicy sumo.

Bardzo ciekawa nadinterpretacja. :) Mike Tyson należał do ostatniej kategorii wagowej i jak by była taka potrzeba to dorobiono by jeszcze kolejną. Pacquiao 48-66kg, nie najlepszy tylko najwybitniejszy to trochę co innego. 

A były hostessy na ringu ? ;)


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#79 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 05 maj 2017 - 18:55

A widzisz - tylko ja użyłem wyrażenia "dla mnie". Szach mat.

No, nokaut, ciężko się podnieść z podłogi. Dla mnie Korwin to szaleniec, który powinien być odizolowany od reszty społeczeństwa, najlepiej w pokoju obitym gąbką. Szczęśliwie nie znaczy nic w polityce i tak sobie dożyje końca swoich dni z 50% poparciem w internecie, a 2% w życiu. 

 

 

 

 

Dla mnie


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#80 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 05 maj 2017 - 20:28

Bardzo ciekawa nadinterpretacja. :) Mike Tyson należał do ostatniej kategorii wagowej i jak by była taka potrzeba to dorobiono by jeszcze kolejną. Pacquiao 48-66kg, nie najlepszy tylko najwybitniejszy to trochę co innego. 

A były hostessy na ringu ? ;)

To właśnie Twój wcześniejszy wpis to była nadinterpretacja, bo wynikało z niego, że im cięższy i większy bokser, tym lepszy. Co jest oczywistą nieprawdą.

A hostessy są dla mniej więcej tak ważne jak to kto zajął 124 miejsce pięć lat temu na Tour de France. W ogóle uważam, że nie o hostessy chodzi w tym wątku(przynajmniej niektórym) tylko o to żeby powylewać swoje życiowe żale i frustracje.





Dodaj odpowiedź