Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chińskie ramy karbonowe


1587 odpowiedzi w tym temacie

#1301 gt4

gt4
  • Użytkownik
  • 105 postów
  • SkądZachodniopomorskie

Napisano 15 luty 2016 - 18:40

Kupowałem w zeszłym roku dla znajomych kierownice, sztyce, innym razem koła dwa razy, wszystko przyszło do domu bez dodatkowych opłat. Ubrania również. Czy w przypadku ramy może być inaczej?

#1302 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 luty 2016 - 20:40

Szosa.org to nie forum jak unikać podatków, podobno nowoczesny patriotyzm polega na płaceniu ich :).


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#1303 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 16 luty 2016 - 00:30

Szczerze to chyba sporo zależy od szczęścia. Raz celnicy będą mieli zatrzęsienie roboty i przepuszczą, a kiedy indziej dowalą opłaty.


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#1304 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 16 luty 2016 - 14:30

Zalezy to tez od logistyki sprzedawcy. Jesli przemyca towar na teren EU i stad go wysyla to dodatkowych kosztow byc nie powinno. Jednak nasz nowy rzad ma pomysl by to serwisy zagraniczne placily podatek juz na etapie zamowienia. Jest wiec duza szansa, ze niedlugo na Aliexpress bedzie wisiec napis "Klientow z Polski nie obslugujemy".

#1305 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 luty 2016 - 14:36

Dlaczego przemyca? Przecież towar jest wysyłany normalną przesyłką pocztową lub kurierską i urząd celny ma prawo ją zatrzymać i skontrolować.

Przemyt masz wtedy, kiedy z własnej inicjatywy ukrywasz coś przed celnikami lub celowo utrudniasz kontrolę (inna sprawa, że przesyłki firmowe są kontrolowane znacznie częściej, a sama firma miałaby duży problem, żeby na większą skalę wprowadzić na rynek towar bez faktury zakupowej i bez opłaconego cła). A tutaj masz po prostu łut szczęścia i nie dostajesz cła do zapłaty.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1306 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 16 luty 2016 - 15:04

Poczytaj oferty sprzedazy na Ali i co pisza czasem o wysylce ze szczegolnym zwroceniem uwagi na zwrot "to avoid taxes" i wrocimy do tematu.

#1307 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 luty 2016 - 15:45

Ale to nie kupujący jest przemytnikiem, tylko sprzedawca. To sprzedawca, a nie odbiorca fałszywie opisuje paczkę w celu uniknięcia oclenia.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1308 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 16 luty 2016 - 16:35

Przeciez napisalem ze sprzedawca przemyca.

#1309 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 luty 2016 - 16:47

Przepraszam. Myślałem, że chodzi Ci o przemyt w wykonaniu polskiego sprzedawcy, który kupuje od Chińczyka i rozprowadza towar w Polsce. W takim razie oczywiście wycofuję to co napisałem.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1310 lukeuszlfc

lukeuszlfc
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 16 luty 2016 - 16:50

Kontrole celne będą zaostrzone, albo już są. Miało wejść w życie rozporządzenie unijne (nie wiem tylko od kiedy, pewnie od 1 stycznia obowiazuje już), które w celu zapobiegania prania brudnych pieniędzy wymaga okazania dowodu płatności za przesyłkę z poza terytorium Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wcześniej konieczne było udokumentowanie tylko przesyłek powyżej 15.000zł w przeliczeniu po kursie na polski złotych z dnia poprzedzającego zakup. Nie wiem jak to działa/będzie działało, ale zapewne celnicy będą żądać od każdego takiego dowodu przelewu/płatności, nie są tacy głupi też i wiedzą, że naklejka "sample" lub "gift" to tylko przykrywka. 

 

Nie mam nic do chińskich ram. Sam bym taki złożył. Ale jestem zwolennikiem zaostrzenia kontroli przesyłek spoza EOG, szanujmy dobra i produkty rodzime :), a że trafia na ramy rowerowe, czyli nasze hobby - niestety, trzeba przeboleć. 

 

Co do ram, to są osoby, które kupują hurtowo - np Marek Konwa od Flyxii  -mimo, że muszą te osoby zarobić to wciąż mają przystępne ceny. 

 

Planet-X, Saroni - to rebrandowane tajwany Jedna i druga firma cechuje się podobno wysoką jakością, a to drugie to firma polska (lub polsko-włoska ?).



#1311 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 637 postów

Napisano 20 luty 2016 - 13:41

Ktos wczesniej napisal, ze „sprzedawca przemyca". Jaki "„sprzedawca"? Ukryc jak co, to cokolwiek probuje „kupujacy", bo to on placi lub narazony jest na oplaty celno-podatkowy. Sprzedawca nie ponosi zadnych z tego tytulu kosztow, choc dzieki naszemu obecnemu rzadowi moze sie to zmienic. To tak jak ze sluchaniem Disco Polo, nikt nie slucha, a mimo jest bardzo popularne i ma sie dobrze, to w przypadku PiS, nikt nie glosowal, a jednak wygrali wybory. Teraz trzeba ponosic tego konsekwencje. Kedyna nadzieja w rozporzadzeniach norm Uni Europejskiej, bo to co rzad chce zrobic z zakupami przez internet, jest niezgodne z tymi normami UE.
Using Tapatalk

#1312 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 20 luty 2016 - 15:21

Kontrole celne będą zaostrzone, albo już są. Miało wejść w życie rozporządzenie unijne (nie wiem tylko od kiedy, pewnie od 1 stycznia obowiazuje już), które w celu zapobiegania prania brudnych pieniędzy wymaga okazania dowodu płatności za przesyłkę z poza terytorium Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wcześniej konieczne było udokumentowanie tylko przesyłek powyżej 15.000zł w przeliczeniu po kursie na polski złotych z dnia poprzedzającego zakup. Nie wiem jak to działa/będzie działało, ale zapewne celnicy będą żądać od każdego takiego dowodu przelewu/płatności, nie są tacy głupi też i wiedzą, że naklejka "sample" lub "gift" to tylko przykrywka.

Nie mam nic do chińskich ram. Sam bym taki złożył. Ale jestem zwolennikiem zaostrzenia kontroli przesyłek spoza EOG, szanujmy dobra i produkty rodzime :), a że trafia na ramy rowerowe, czyli nasze hobby - niestety, trzeba przeboleć.

Co do ram, to są osoby, które kupują hurtowo - np Marek Konwa od Flyxii -mimo, że muszą te osoby zarobić to wciąż mają przystępne ceny.

Planet-X, Saroni - to rebrandowane tajwany Jedna i druga firma cechuje się podobno wysoką jakością, a to drugie to firma polska (lub polsko-włoska ?).

Co to są dobra i produkty rodzime na rynku rowerowym klasy niższej i średniej? To w większości chinsko - tajwansko miks, często prosto z tamtejszego katalogu.

#1313 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 20 luty 2016 - 17:07

@czarusblitz, wyglada to tak, ze kupujesz na Aliexpress od Chinczyka a on towar wysyla z kraku UE wczesniej omijajac clo i VAT przy przerzuceniu towaru z Chin do UE.

#1314 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 20 luty 2016 - 18:57

@czarusblitz, wyglada to tak, ze kupujesz na Aliexpress od Chinczyka a on towar wysyla z kraku UE wczesniej omijajac clo i VAT przy przerzuceniu towaru z Chin do UE.

Jakim  cudem to czyni Chińczyk?

 

Na każdym lotnisku i w każdym porcie masz urząd celny. 

 

 Zakupiony towar w chinach, jeśli jego wartość wynosi poniżej 150E, znajduje się w kwocie wolnej od cła. W przypadku ramy ta kwota jest wyższa, Jeśli sprzedający umieści mniejszą wartość na paczce, jest szansa że celnik zaakceptuje i otrzymamy paczkę bez dodatkowych opłat.

 

W innym przypadku poprosi nas o udokumentowanie wpłaty plus opis przedmiotu w jezyku polskim i na podstawie tego wylicza nam opłatę.



#1315 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 luty 2016 - 19:31

Ja również jestem ciekawy, jak Chińczyk miałby pominąć cło i VAT przy eksporcie ilości, która pozwalałaby na zatowarowanie magazynu wysyłkowego.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1316 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 luty 2016 - 21:08

12366221_1165831763445120_7935059899911012341499_1165831790111784_63122841104172

;)


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#1317 renton

renton
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 20 luty 2016 - 21:24

Dobre.  he,he

Browar dla Ciebie !!!!

Do tej pory Chińczyk co sobotę dzwoni zapytać : Czy karbon nie pęka??? A jak tam sztywność i ogólnie???

I posłuchać jak bębenek  ładnie cyka!!!



#1318 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 luty 2016 - 13:22

. Kedyna nadzieja w rozporzadzeniach norm Uni Europejskiej, bo to co rzad chce zrobic z zakupami przez internet, jest niezgodne z tymi normami UE.

 

Prawo uni sie zmienia choć by http://podatki.gazet...ndel-chiny.html .

 

Na jednym forum był na ten temat mądry post, ale nie mogę odnaleźć.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#1319 Marky

Marky
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 22 luty 2016 - 17:39

A czy czasem nie jesteśmy skazani cenowo na chinola? Bo chyba poczciwych ram alu z widelcem carbon trochę mało na rynku. Oczywiście mam na myśli podobne pieniądze jakie wydamy na set od chinola.



#1320 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 637 postów

Napisano 23 luty 2016 - 09:27

Prawo unijne a i owszem sie zmienia, ja jestem w stanie nawet i placic Vat, bo w przypadku zakupow za kilka czy kilkanascie dolarow, wielkiej roznicy nie odczuje, natomiast to co chce zrobic rzad czyli wprowadzic dodatkowe oplaty nie dla „Kupujacego" lecz „Sprzedawjacego" to zablokuje to wogole sprzedaz z poza UE. Chiniol poprostu nie bedzie sprzedawal swoich towarow do Polski. Wiec najbardziej stracimy „my polscy kupujacy".
Using Tapatalk



Dodaj odpowiedź