Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chińskie ramy karbonowe


1587 odpowiedzi w tym temacie

#1581 MarcinMTB

MarcinMTB
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 29 wrzesień 2023 - 07:07

BXT ale nie polecam tych gamoni. Zjebali lakierowanie, kłamali co do pewnych szczegółów. W sporze otrzymałem 100$ zwrotu za wadliwe lakierowania a dopłaciłem 50$ więc jestem zadowolony. Ta rama to kopia SL7, chciałem inną z ich oferty ale wcisnęli mi tą. Generalnie taka sama rama jest w Delihea i zdecydowanie bardziej polecam tę drugą firmę. To olbrzymi producent Tajwanu. Taka chyba nazywa się Delihea Tank. Oczywiście proponujemy wysyłkę SSM, czyli bez kosztów celno podatkowych.

 

A jaki masz rozmiar ramy i pod jaki wzrost brałeś ??? Zdradzisz jeszcze koszt i specyfiację i co jeszcze wleciało tam  z chin. Bardzo mi się podoba twój projekt.



#1582 KonradTrek800

KonradTrek800
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 29 wrzesień 2023 - 07:56

Bardzo dobre pytanie co do rozmiarówki. Jestem niski 173cm, przekrok 80cm. Co ciekawe przy moich parametrach Spec zaleca rozmiar 54, Chińczyk zaleca 49 . Więc kupiłem 52 i jest idealna, TT 531mm.
Ja kupiłem za 650$ zestaw z kierownicą zintegrowaną i sztycą. Ta ich kierownica jest mega kompaktowa, krótka. Mostek 90mm. Podniosłem mostek podkładkami 50mm i jest dla mnie idealna i bardzo wygodna.
Podają szerokość kierownicy 42cm a przysłali 40cm. Byłem zły ale okazała się optymalną. W gravelu mam szeroką 44cm z flarą i obawiałem się przyzwyczajenia.
To ta:
Właśnie udało mi się znaleźć ten świetny produkt na platformie AliExpress, zobacz! US $609.37 31%OFF | Hamulec tarczowy karbonowa rama rowerowa w pełni ukryta linia kablowa droga rowerowa zestaw ramek węglowych przez oś T1000 dysk węglowy rama drogowa
https://a.aliexpress.com/_EuH4rKF
Jednak Tobie i innym polecam Delihea. Taką bym teraz wybrał:
https://a.aliexpress.com/_Ev1xhkP

#1583 Robert555

Robert555
  • Użytkownik
  • 200 postów

Napisano 29 wrzesień 2023 - 14:15

 "Więc kupiłem 52 i jest idealna"
 "Podniosłem mostek podkładkami 50mm "

Te dwa zdania się kompletnie wykluczają.


 



#1584 MarcinMTB

MarcinMTB
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 29 wrzesień 2023 - 14:20

 "Więc kupiłem 52 i jest idealna"
 "Podniosłem mostek podkładkami 50mm "

Te dwa zdania się kompletnie wykluczają.

 

czytanie ze zrozumieniem. Rama rozmiar 52,  a podkładki 50 mm pod mostek. Jedno z drugim  nie ma nic wspólnego w jednym kontekście. 



#1585 KonradTrek800

KonradTrek800
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 29 wrzesień 2023 - 14:28

"Więc kupiłem 52 i jest idealna"
"Podniosłem mostek podkładkami 50mm "

Te dwa zdania się kompletnie wykluczają.


Nie.

#1586 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 871 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 29 wrzesień 2023 - 19:21

Już kiedyś był tu taki jeden, co tez tak twierdził. Poszedł na fitting i kupił nowy rower.



#1587 KonradTrek800

KonradTrek800
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 29 wrzesień 2023 - 20:17

Kilka zdań wyjaśnienia. Podstawową wiedzę na temat geometrii ram, rowerów mam. Kilka kat temu męczyłem się na za dużej szosie więc sorzedałem. Wcześniejszych MTB nie wspomnę. Następnie Gravel TT 535mm no i bardzo wysoka główka ramy. Mostek 90mm. Wg mnie ta rama mogłaby być minimalnie mniejsza.
Na stronie:
bikeinsights.com
wykonałem wiele porównań. Dwie ramy BXT, moja Flyxii i mnóstwo fabrycznych typu Spec, Trek, Canyon, itp.
Wnioski.
Wszystkie zalecenia "znanych" producentów sugerowały rozmiar o poziom za duży! Długie TT, często 540mm i bardzo wysoka główka.
W pierwszym wrześniowym poście wspomniałem, że zamówiłem inną ramę BXT ale ze względu na brak w magazynie namówili mnie na tę kopię SL7 (identyczna geometria jak oryginalny Spec). Ta rama ma główkę 113mm, STACK 517mm. Ta pierwotnie wybrana była o blisko 15 mm wyższa przy tej samej długości. Standardowe podkładki pod tymi mostkami mają 35mm. Czyli w sumie STACK 542mm. Świadomie dołożyłem 15mm więcej podkładek aby uzyskać dokładnie geometrię pierwotnie wybranej ramy.
Logicznym też jest, że nie tnie się rury sterowej na ryzykownie krótki rozmiar, bo potem może być płacz.
Wiem, że ta rama nominalnie ma bardziej sportową geometrię niż endurance ale patrząc na zdjęcie nie można mi zarzucić, że zrobiłem z niego "turystyka".
Mam już swoje lata i to rower do rekreacyjnej jazdy a nie ścigania. Przyznam, że taka rama bez podkładek wygląda pięknie i młodzi ścigacze pewnie tak ustawią ja jednak dopuszczam jedynie i obniżkę o te 15mm. Ostateczną decyzję podejmę w przyszłym sezonie jak przejadę kilka tys. km. Na dzień dzisiejszy stwierdzam, że nie czułbym żadnego dyskomfortu gdybym obniżył do nominalnych 35mm podkładek.
P. S. Gdybym miał tyle lat co mój syn to kupiłbym rozmiar 49. Kierownica z mostkiem 100mm. Jedna, 5mm podkładka i zaczął się ścigać
  • B00mer i liftlodz lubią to

#1588 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 28 listopad 2023 - 10:59

https://a.aliexpress.com/_ExLP8s1

Ważyłeś ten set może?

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka



Dodaj odpowiedź