Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wilier Evasion Rcfs - Geometria Ramy

wilier evasion triestina

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 smakowy

smakowy
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 29 maj 2017 - 23:16

Na wstępie witam wszystkich kolegów i koleżanki na forum :)

 

Niedawno nabyłem swoją pierwszą szosę jak w tytule. Niestety od momentu jak do mnie przyjechała dręczy mnie myśl czy ta rama na mnie w ogóle pasuje. Od sprzedającego dostałem zapewnienie, że rama jest w rozmiarze 58 i będzie dla mnie idealna. Mam 190 cm wzrostu i długość nogi ok 90 cm. Po dokładnym zmierzeniu ramy wymiary są jak poniżej:

 

- rura podsiodłowa 62,5 cm

- top tube czyli rura od siodełka do kierownicy, w poziomie 57,5 cm

- head tube 21,5 cm

 

Wydaje mi się, że są to dość nietypowe wymiary, bo nigdzie nie znalazłem roweru, który miałby choćby zbliżone. W większości ram jakie oglądałem na mój wzrost to top tube ma właśnie gdzieś ok 57 cm, ale podiodłówka ma te 58-59 cm. Z tego względu, że rura podsiodłowa jest tak długa sztyca siodełka wystaje mi z niej zaledwie na kilkanaście centymetrów. Dodam, że z tego co udało mi się wyszperać w sieci jest to rama/model gdzieś z roku 2006 i niestety nic poza tym w sieci nie jestem w stanie znaleźć o tym rowerze. Napisałem nawet do Wiliera, ale niestety na razie bez odzewu. Co myślicie? Nie jest ta rama dla mnie za duża? Skąd takie nietypowe wymiary ramy? Dodaję zdjęcie poglądowe roweru

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   242,29 KB   13 Ilość pobrań


#2 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 30 maj 2017 - 06:56

Podsiodlowka bedzie dluzsza, jednoczesnie sztyca mocniej schowana, jak w slopingowych ramach, bo jest to klasyczne geo.
Gorna mierzyles od osi glowki do osi podsiodlowki?
575mm, to powiedzialbym dolna granica dla twojego wzrostu.
Glowka jest bardzo dluga.
Na jakiej wysokosci masz soiodlo? Ja mam podobne wymiary i od osi suportu do gornej krawedzi siodla 81.5cm.


#3 smakowy

smakowy
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 30 maj 2017 - 09:24

Górną rurę mierzyłem tak jak napisałeś i wychodzi 575-580 mm. Od osi supportu do siodełka mam gdzieś 79,5 cm, a od pedała w dolnej pozycji w jednej lini z podsiodłową do siodełka 94,5-95 cm. Sztyca siodełka mierząc do siodełka wystaje mi jakieś 10 cm więc trochę śmiesznie to wygląda. Rama jakby miała sloping w górę a nie w dół.



#4 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 30 maj 2017 - 11:49

Sprzedający dobrze podpowiadał. Nie martwił bym się o tak drobiazgowe dobieranie ramy. Po to rowery mają możliwość ustawienia punktów podparcia, aby czuć się dobrze na rowerze. W ubiegłym dziesięcioleciu tak robiono ramy z krótką sztyca, taka uroda roweru.:)

#5 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 30 maj 2017 - 14:40

Taka to juz jest geometria tej ramy. Bywaly, bo to juz raczej nalezy do przeszlosci, rowniez ramy z dodatnim slopingiem.
Co do siodla, jak masz noge 90cm, to wydaje mi sie troche nisko.
Ja mam bardzo niskie bloki, noga tez 90cm, nawet mierzac od pedalow do gornej krawedzi siodla, mniej wiecej posrodku jarzma, mam ok 98cm.
Z ciekawosci zrob zdjecie jak masz ten rower ustawiony pod siebie.



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wilier, evasion, triestina