Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wilier Triestina Gtr Team

Wilier gtr triestina shamal

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#21 Wodnik

Wodnik
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądKrynica-Zdrój

Napisano 22 luty 2019 - 22:49

Na wstępie, dziękuję wszystkim za odzew, czy to słowa krytyki czy pochwały, były takie? ;)

 

Zacznę od siodełka.

Po dzisiejszej jeździe (niecała godzina) na starym rowerze, nie wiem jak mogłem zrobić kilkadziesiąt tysięcy kilometrów na tym siodle. Na tej karbonowej desce z Wiliera, jest dużo lepiej.

Fakt jest taki, iż pręty w tym siedzisku, nie są idealnie okrągłe, takie "jajko" trochę. Mam to siodełko gdzieś od połowy grudnia i zrobiłem nieco ponad 700km (zwift) i... jeśli chodzi o komfort, to tragedii nie ma (przy jeździe max 1,5h). Również, "nic nie stuka, nic nie puka" ;) Na razie.

 

Kierownica.

Tu nie mogę powiedzieć za wiele. Waga ok (nieco wyższa niż oryginał). Dość mocno próbowałem się na niej opierać, przeginać. Nie czuję „plastyczności” (ważę obecnie 78-79kg). Z czasem coś więcej napiszę. Na razie tyle, że jakość wykonania jest, średnia (tzn pewnie są lepsze i gorsze sztuki, tak czy siak, dobrze to nie świadczy o firmie).

 

Owijka.

Sama owijka jest świetna. Czy aż tak bardzo psuje wygląd? Jednym się podoba, innym nie.

Na żywo wygląda to lepiej. Może nieco za pstrokato, jednak ma coś w sobie ;)

 

 

Podsumowując:
"Choć z drugiej strony to najważniejsze, żeby właścicielowi dawało to fun i cieszyło oko  :)"

 

I tego się trzymajmy :D

 



#22 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 23 luty 2019 - 09:50

Rama i widelec sa juz same w sobie dosc nasycone kolorami. Dodawanie kolejnych kolorowych komponentow nieco psuje calosciowy efekt.
Pierwsze co bym zrobil to zlapal papier scierny i potraktowal nim siodlo. 15min i masz ladne karbonowe siodelko. Do tego mozesz wybrac sobie wykonczenie mat lub polysk. Efekt, poprawa wygladu roweru, satysfakcja, ze sie cos samemu zrobilo, no i moze pare gramow mniejsza waga. Jak bedziesz w przyszlosci wymienial pedaly, moze pomysl o czarnym kolorze.
Owijka, moim zdaniem czarna, chociaz ta nie wyglada az tak zle.
Porownujac poprzedni kokpit z tym nowym, to kolosalna roznica na plus tego nowego. Stary mostek, szpetny jak malo ktory ;)
Rowniez zmiana sztycy duzo poprawila.

  • Wodnik lubi to

#23 Wodnik

Wodnik
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądKrynica-Zdrój

Napisano 24 luty 2019 - 12:58

Rama i widelec sa juz same w sobie dosc nasycone kolorami. Dodawanie kolejnych kolorowych komponentow nieco psuje calosciowy efekt.
Pierwsze co bym zrobil to zlapal papier scierny i potraktowal nim siodlo. 15min i masz ladne karbonowe siodelko. Do tego mozesz wybrac sobie wykonczenie mat lub polysk. Efekt, poprawa wygladu roweru, satysfakcja, ze sie cos samemu zrobilo, no i moze pare gramow mniejsza waga. Jak bedziesz w przyszlosci wymienial pedaly, moze pomysl o czarnym kolorze.
Owijka, moim zdaniem czarna, chociaz ta nie wyglada az tak zle.
Porownujac poprzedni kokpit z tym nowym, to kolosalna roznica na plus tego nowego. Stary mostek, szpetny jak malo ktory ;)
Rowniez zmiana sztycy duzo poprawila.

 

Dziękuję za cenne i merytoryczne uwagi.

Jak to mawiają, "pomyślimy" ;)





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Wilier, gtr, triestina, shamal