Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mostek, A Agresywność Pozycji

mostek geometria

26 odpowiedzi w tym temacie

#21 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 01 sierpień 2017 - 09:08

Szerokość 42, reach 70, drop 125.

Czyli może być inna

#22 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3145 postów

Napisano 01 sierpień 2017 - 09:37

Chyba inna bo tamta występuje w szerokości do 40 cm.

Natomiast masz rację, że zbyt krótki poziomy fragment może być problemem: przerabiałem to z kierownicą kompaktową Bontragera. 



#23 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 01 sierpień 2017 - 11:35

Trzeba zdjąc owijkę, ustawić je poprawnie i założyć owijkę. Nigdy tego nie robiłem. Owijkę można wykorzystywać kilka razy czy ma jednorazowe elementy przylepne?

 

Tylko raz mi się zdarzyło że pasek kleju zapobiegający ślizganiu się owijki był tak mocny że podarłem owijkę przy zdejmowaniu, poza tym - nigdy nie miałem problemu z ponownym nawinięciem. Ale zanim ją zdejmiesz to obejrzyj jakieś filmiki na youtube które pokazują jak ją nawijać :)



#24 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 sierpień 2017 - 14:12

Lepiej nawiń nową owijkę. Stara nie będzie się już tak dobrze układała i będziesz rzucał mięcem a poza tym względy higieniczne, tym bardziej jeśli jest "korkowa" to chłonie wszelki syf (pot, błoto, sól, deszcz) jak gąbka.



#25 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 02 sierpień 2017 - 07:34

Próbuje ogarnąć ten rower i nie mogę. Niby "mały", ale przez to, że cała rama jest między kołami w sumie jest bardzo długi. Pewnie baza kół w tak małym rozmiarze jest ponad kanoniczne 100cm. Do tego ta nieszczęsna kierownicą ustawiona z czapy, za długi mostek i bida.
Wygląda, że ktoś ma siłę próbował go wydłużyć. Teraz trzeba to odwrócić.

Jak zostało napisane, kierownica compakt, ale na Specialized bym uważał, bo dolny chwyt ma bardzo płytki, brak poziomego fragmentu - może komuś nie pasować. Krótszy mostek na plus i powinno być dobrze.

 

Z tego co widzę po geometrii (link podany we wpisie #14) to baza kół dla rozmiaru S wynosi 973, a >1m dopiero od rozmiaru XL, tak więc raczej nie odbiega od przyjętego standardu. 

Patrząc na resztę wymiarów podanych w tabelce geometrii, to dla podanego wzrostu raczej rozmiar XS byłby dobry - ma tak długie nogi, że z przekrokiem 742mm nie ma problemów? Co prawda kwestia przyzwyczajenia do zsiadania na jedną stronę z lekkim pochylaniem może rozwiązać problem, no ale trzeba się tego nauczyć...

 

Co do owijki - zmień kierownicę na kompaktową (możliwie krótką), jednocześnie zmienisz owijkę. Dolnym chwytem bym się nie przejmował, raczej używać go będzie incydentalnie (o ile w ogóle).

Przy wyborze owijki warto unikać cienkich, bo kierownicę źle się trzyma (zwłaszcza początkujący), ewentualnie użyć podkładek żelowych.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#26 lukasz189

lukasz189
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 21 sierpień 2017 - 14:17

Chcialem napisac odpowiedz w temacie, przede wszystkim dla ludzi bez doswiadczenia, którzy będą szukali rozwiazania podobnych problemów w przyszlosci.

 

Po kilku przejazdzkach (okolo 400 km) przetestowalismy uklad z mostkiem na + oraz kierownica, ustawiona tak zeby nie pikowała tak mocno w dół; dało to podwyzszenie kierownicy o kilkanascie mm i zdecydowanie poprawilo to komfort jazdy. Przede wszystkim nie obrywaja juz nadgarstki. Niestety rower nadal wydaje sie byc lekko za dlugi. Nastepnym krokiem jest zmiana kierownicy na bardziej kompaktowa (i krotsza).

 

W miedzy czasie pojawil sie bol kolan, ktorego przyczyn jeszcze nie znamy, (wysokosc siodelka i kadencja byly ok). Wiec dalsze dopasowywanie musi sie lekko odwlec w czasie, az kolana sie wykuruja.

 

Jeszcze raz dziękuję serdecznie i pozdrawiam :)



#27 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 21 sierpień 2017 - 18:01

A ilu was jest na tym rowerze?
Sorrki, pomyliły mi się wątki - piszesz o dziewczynie i sobie :)



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mostek, geometria