Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pompki Awaryjne

szosa pompka lezyne pompka reczna

418 odpowiedzi w tym temacie

#381 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 11 sierpień 2017 - 07:54

 

 

 

Zależy jakie asfalty. Ja śmigam po prawie idealnie gładkich, niemieckich, mam opony 25mm i na 8 barach niosą jak złoto, na 6-7 czuć po nogach, że gorzej kręcą i dobić na dziurze łatwiej. Co prawda komfort super ale rower traci na zrywności i precyzji przy wyższych prędkościach. Waga 74kg, rower 8kg.

 

Czyli 0,1 x masa, jednak nie więcej niż max producenta.



#382 Robert74

Robert74
  • Użytkownik
  • 543 postów
  • SkądSANOK

Napisano 26 sierpień 2017 - 17:30

Jaką polecacie mini pompkę do 100 zł? Ma ktoś Blackburn airstick?Szukam coś małego ,lekkiego i żeby awaryjnie dało się napompować do 7-8 atm.



#383 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 26 sierpień 2017 - 20:06

Blackburn mam i używam. W sytuacji kryzysowej daje radę tylko trzeba się sporo namachać.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka


  • Robert74 lubi to

#384 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 wrzesień 2017 - 19:03

Mam Blackburna od 3lat. Ma jedną wadę - trzeba mocno trzymać wentyl podczas pompowania.
Najlepszą opcją jest jednak pompka z wężykiem. W zeszłym roku dokupiłem Lenzyne'a Tech Drive HP.
Nieznacznie większa, ale i tak po włożeniu na skos mieści się cała w kieszonce.
Komfort pompowania bez porównania z Blackburnem.
Do tego wężyk ma końcówki Presta i Schreder, wiec pompka jest uniwersalna.
W przypadku tej pompki warto za nią zapłacić więcej.
  • Robert74 lubi to

#385 RBT

RBT
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 wrzesień 2017 - 21:25

Mam także Blackburna i Lezynkę. Wydaje się (choć nigdy nie porównywałem równocześnie, bo mam je przy dwóch rowerach), że Blackburn AirStick, choć mniej wygodny, jednak może podać wyższe ciśnienie przy analogicznym nacisku na tłok. Niestety z uwagi na wielkość nie da się go wygodnie trzymać, choć technika z blokowaniem głowicy dłonią od drugiej strony koła sprawdza się bardzo dobrze. Gdybym miał kupić ponownie mój wybór padłby na Blackburna. PS Mowa oczywiście o kołach szosowych.
  • Robert74 lubi to

#386 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 17 październik 2017 - 21:51

Kupiłem tą pompkę BTwin na CO2 z decathlonu, do tego 11 naboi (w sumie jest 12). Zastanawiam się, czy dokupić więcej naboi? Jest teraz promocja. 



#387 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 18 październik 2017 - 14:07

W sumie teraz zauważyłem, że wentyle nie mają tych nakrętek zapobiegających wchodzeniu wentyla do obręczy. To chyba utrudnia pompowanie? Lepiej wymienić dętkę na taką z nakrętką?

#388 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 18 październik 2017 - 19:17

Nie musisz nic zmieniac. Przy Co2 lapiesz kolo na wysokosci wentyla, dociskasz dlonia opone do obreczy, blokujac wentyl i nakladasz glowice pompki Co2.
Przy takich wentylach glowice Co2 z dodatkowymi zaworkami sa bardzo nieporeczne.

#389 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 18 październik 2017 - 20:00

Dętka się nie przyszczypie? Poprawnie ułoży?

#390 szosowykolarz

szosowykolarz
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 18 październik 2017 - 20:45

Jest zupełnie odwrotnie, łatwiej podejdzie dętka pod opone gdy wentyl jest przykręcony..



#391 wesoly_romek

wesoly_romek
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 19:47

Teraz na weekend zakupiłem Topeak racerocket HP, na razie nie miałem okazji używać ale sprawia wrażenie na prawdę solidnej :)

 

Jak wrażenia?

Wybieram się teraz na wyjazd i zastanawiam się nad awaryjną pompką... Rozważam w zasadzie dwie opcje:
- Topeak RaceRocket HP
- Lezyne Tech Drive HP S ABS

Topeak 10zł droższy, ale też trochę lżejsza. To mają być awaryjne pompki, tak abym mógł w razie czego dojechać jakkolwiek do domu.



#392 wesoly_romek

wesoly_romek
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 28 styczeń 2018 - 14:03

W prawdzie nikt nie odpowiedział na mój post... ale może komuś się przyda.

 

Zdecydowałem się na Topeak Race Rocket HP. Dlaczego?
- Cena niższa niz za Lezyne. Zapłaciłem za nią ~100zł

- Waga niższa niż Lezyne około ~30g. W prawdzie ma trochę więcej plastiku w sobie, ale jakie to ma znaczenie...

- Może napompować do większego ciśnienia niż Lezyne ~10 bar

 

Generalnie wygląda bardzo solidnie. Może nie jest tania, ale w końcu musi być niezawodna. Mocowanie do ramy również wygląda spoko. Tak jak już pisałem w innym temacie. Mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał jej użyć ;-)



#393 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 styczeń 2018 - 15:21

Proponuję użyć ją na próbę w domu, bo ja się niemiło zaskoczyłem kiedy jej rzeczywiście potrzebowałem.



#394 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 styczeń 2018 - 15:25

Na czym polegał problem? Pierwszy raz słyszę, żeby ktoś miał problem z tą pompką.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#395 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 28 styczeń 2018 - 17:03

Po przykręceniu wężyka do wentyla trochę pompowała, trochę z opony schodziło powietrze. Bez żadnych oznak typu szum wypuszczanego powietrza. Efektem było, że po pół godziny zabawy powietrza w oponie było tyle samo co na początku (na oko jakieś 4 bary).



#396 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 styczeń 2018 - 17:26

Hm, ciekawe. Sprawa na pewno do uznania jako reklamacja (opieka ze strony dystrybutora jest wzorowa), ale faktycznie to zastanawiająca historia.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#397 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 03 czerwiec 2018 - 19:02

Czy może ktoś polecić dobrą pompkę-combo z CO2 która pociśnie ręcznie do powiedzmy 10bar, i ma w zestawie organizer na naboje ?

Szukałem i w oczy wstępnie rzuca się jedynie Topeak HYBRIDROCKET HP.

 

Ktoś coś ma, używa ?

 

Pozdrawiam



#398 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 03 czerwiec 2018 - 21:22

Jeszcze Lezyne Pressure Drive CFH, ale 10 bar bez szans.


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#399 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 czerwiec 2018 - 21:39

:D


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#400 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 03 czerwiec 2018 - 21:42

Nie twierdzę że do tych 10 będę pompował, bo to raczej nie realne. Ale rozchodzi się o to by spokojnie napompować do tych realnych 6.

 

Pozdrawiam





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szosa, pompka, lezyne, pompka reczna